اخبار و رویدادها, پی سی, کنسول

دسته دوال سنس (DualSense) برروی ویندوز قابل استفاده است

Dualsense controller

دوال سنس، کنترلر PS5 که ویژگی‌های جدید و جذابی را برای تجربه بازی‌های نسل نهم به ارمغان می‌آورد، روی کامپیوترهای شخصی و ویندوز نیز عملکرد خوبی دارد. همراه تیلنو باشید.

دوال سنس از آن دسته محصولاتی بود که بعد از معرفی، ویژگی‌های و کارکرد آن باعث شوکه شدن خیلی از افراد شد. تریگر‌ها و حسگر‌های کنترلر PS5، نوید تجربه‌ای نوین برای گیمر‌ها در نسل نهم را می‌داد. حالا با انتشار PS5، دوال سنس قابلیت اجرای بازی‌های PC را نیز دارا شد.

بعد از معرفی دوال سنس و پرده‌برداری سونی از قابلیت‌های عجیب این کنترلر، ‌بدو ن‌شک هرکسی برای تجربه بازی‌های نسل نهمی با این کنترلر جذاب و عجیب لحظه‌شماری می‌کند. کنترلری که با ویژگی حسگر‌های حرکتی (Haptic Feedback) و تریگر‌های هوشمند، قصد ارائه تجربه‌ای ناب و جدید را در نسل نهم به گیمر‌ها دارد. خبر خوب برای PC گیمر‌ها این است که در حال حاضر این کنترلر روی استیم قابل اجرا است و می‌توان بازی‌ها را با آن تجربه کرد، ‌هرچند که حداقل درحال حاضر، نباید انتظار داشت که تریگر‌ها و حسگر‌های دوال سنس، درست و بدون مشکل روی PC کار کنند. با توجه به اعلام ولو (Valve)، این کنترلر قابلیت اجرا بازی‌ها را دارا است اما حداقل در حال حاضر ویژگی‌های این کنترلر در دسترس نیست و به احتمال زیاد با گذشت زمان، این ویژگی‌ها بر روی PC نیز قابل استفاده خواهند شد. بخش جالب این ماجرا این است که بدون دخالت مستقیم تیم سازنده و اعلام رسمی سونی، این کنترلر برروی PC قابل استفاده شده است. باتوجه به اینکه خیلی زود دوال سنس قابل استفاده برروی PC شد، می‌توان این نوید را به کاربران استیم داد که با گذشت زمان و شاید خیلی زود، بتوانند از تمام ویژگی‌های دوال سنس برروی PC خود استفاده کنند.

Dualsense

چندروز پیش بود که اعلام شد کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس نیز روی PC قابل استفاده‌اند،‌ هرچند تعجبی نداشت و پشتیبانی همه جانبه مایکروسافت از ویندوز و کاربران آن باعث شده بود همه بدانند که درست مانند کنترلر‌های قبلی ایکس باکس می‌توان با این کنترلر نیز بازی‌ها را برروی PC تجربه کرد؛ اما بدون‌شک تجربه بازی‌های با دوال سنس آن هم خیلی سریع، به ذهن کاربران PC خطور نمی‌کرد.

در آخر بد نیست بدانید، حالا با عرضه جهانی امکان خرید کنسول PS5 و خرید کنترلر Dualsense در فروشگاه تیلنو فراهم است و شما می‌توانید با بهترین قیمت از این فروشگاه خرید کنید.

نظر شما درباره کنترلر دوال سنس چیست؟ کدام ویژگی این کنترلر برای شما جالب‌تر و مهم‌تر است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو درمیان بگذارید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید