اخبار و رویدادها, بازی

شرکت EA با مبلغ ۱/۲ میلیارد دلار استودیو Codemasters را تصاحب خواهد کرد

شرکت EA

آن طور که از اطلاعات مشخص است شرکت EA از شرکت Take-Two Interactive جلو زده است و می‌خواهد استودیو Codemasters را با مبلغ ۱/۲ میلیارد دلار به تصاحب درآورد. انتظار می‌رود که این قرارداد تا سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ به طور کامل رسمی شود.

چند وقتی بود که شایعه‌ی خرید استودیو Codemasters توسط شرکت Take-Two Interactive، شرکت مادر ناشرانی مانند 2K و Rockstar Games، حسابی داغ شده بود. Codemasters یکی از بهترین و شناخته شده‌ترین توسعه دهندگان دنیا در زمینه‌ی بازی‌های مسابقه‌ای و Racing است و تا به حال مجموعه‌هایی مانند F1، Dirt و Grid را ساخته است. حالا آن طور که از اطلاعات مشخص است، شرکت EA از رقیب خود جلوتر زده و می‌خواهد این استودیوی بریتانیایی را با مبلغ ۱/۲ میلیارد دلار به یکی از زیرمجموعه‌های خود تبدیل کند. انتظار می‌رود که این قرارداد به شدت بزرگ و هیجان انگیز، در یک چهارم ابتدایی سال ۲۰۲۱ میلادی، نهایی و رسمی شود.

جرارد فلورین (Gerhard Florin)، یکی از اعضای مهم استودیو Codemasters، در مورد این قرارداد می‌گوید که آن‌ها و شرکت EA سابقه‌ی طولانی مدتی با هم دارند و همواره در زمینه‌ی ساخت بازی‌های Racing جاه طلب بوده‌اند. فلورین در طی یک بیانیه گفت:

ما احساس می‌کنیم که این اتحاد می‌تواند یک آینده‌ی هیجان انگیز و هدفمند را برای استودیو Codemasters فراهم کند. این کار به تیم ما اجازه می‌دهد تا به ساخت، انتشار و پشتیبانی بازی‌های بزرگ‌تر و بهتر برای هواداران بپردازیم.

شرکت EA

اندرو ویلسون، مدیرعامل شرکت EA در مورد این قرارداد تصاحب می‌گوید:

صنعت ما در حال رشد کردن است و ما با این اتحاد در موقعیتی قرار می‌گیریم تا مجموعه‌های خود را رشد دهیم و به طرفداران جهانی خود تجربه‌ی بازی‌های Racing فوق العاده‌ای ارائه دهیم.

هنگامی که این قرارداد به صورت رسمی رخ دهد، شرکت EA مجموعه‌های Racing زیادی را به بازی‌های خود اضافه می‌کند. EA در نتیجه‌ی این اتحاد، امتیاز ساخت و انتشار مجموعه‌هایی مانند Dirt، F1، Project Cars و Drid را به دست خواهد آورد. هم چنین، خود Electronic Arts هم در حال حاضر مجموعه‌های بزرگی مانند Need for Speed و Burn Out را در اختیار دارد. پس باید چند وقتی صبر کنیم که متوجه پروژه‌ی مشترک این دو شویم. شاید آن‌ها به ساخت یک نسخه‌ی جدید از بازی‌های استودیو Codemasters بپردازند و شاید هم به توسعه‌ی قسمت جدیدی از Need for Speed یا Burn Out را از سر بگیرند. کسی چه می‌داند، شاید در نهایت یک بازی جدید را مشاهده کنیم که حاصل زحمات مشترک این دو بازی ساز شود.

Frank Sagnier و Rashid Varachia که به ترتیب وظیفه‌ی مدیریت اصلی و مدیریت مالی در استودیو Codemasters را  بر عهده دارند، حتی در دوران بعد از قرارداد نیز در پست فعلی خود باقی می‌مانند. این موضوع برای سایر افراد حاضر در تیم توسعه‌ی این استودیو، صدق می‌کند و قرار نیست شاهد تغییرات زیادی در ترکیب کارمندان این بازی ساز بریتانیایی باشیم.

در نهایت اگر قصد دارید به تجربه‌ی بازی جدید و تحسین شده‌ی استودیو Codemasters بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Dirt 5 برای PS4 و خرید بازی Dirt 5 برای PS5 مراجعه کنید.

منبع: Games Industry

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *