راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی Elden Ring

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی Elden Ring

بعد از موفقیت بازی Elden Ring در مراسم The Game Awards و تبدیل شدن این عنوان به بهترین بازی سال ۲۰۲۲، بسیاری از بازیکنانی که تا به حال به سمت آن نیامده بودند، مجذوب این اثر فوق‌العاده شدند. به همین جهت نیز ما تصمیم گرفتیم قابلیت New Game Plus در این بازی را برای پلیر‌های جدید توضیح دهیم. برای کسانی که نمی‌دانند، باید بگوییم این سیستم در دنیای بازی‌های ویدیویی به شما اجازه می‌دهد با نگه داشتن پیشرفت‌ها، آپگریدها و… پلی‌تروی اول خود، وارد پلی‌تروهای بعدی شوید. از آنجایی که تقریبا در تمامی عناوین شرکت فرام‌سافتور چندین پایان‌بندی مختلف وجود دارد و همه‌ی آن‌ها یک تروفی به حساب می‌آیند، این کمپانی استراتژی متفاوتی را برای New Game Plus‌های خود در نظر می‌گیرد. با راهنمایی ما از این قابلیت در الدن رینگ همراه باشید.

سیستم New Game Plus در بازی Elden Ring چگونه عمل می‌کند؟

در بازی الدن رینگ هر پلی‌تروی بازیکن با نام Journey شناخته می‌شود، این بدان معنی است که به جای New Game Plus، عمل شروع کردن دوباره بازی با نگه‌داشتن تمام قابلیت‌های گذشته، Journey 2 نام می‌گیرد.

همانطور که انتظار می‌رود، شما می‌توانید ماجراجویی بعدی خود را بلافاصله بعد از کشتن باس آخر، و بدست آوردن یکی از سه اندینگ‌ بازی الدن رینگ (که باقی اندینگ‌ها مدل متفاوتی از این سه هستند)، شروع کنید. توجه داشته باشید که بعد از رسیدن به انتهای داستان، بازی از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید وارد Journey 2 شوید یا خیر. اگر قبول کنید، سریعا وارد پلی‌تروی دوم خود می‌شوید و اگر رد کنید، به Roundtable Hold در شرایط پایانی داستان، برمی‌گردید.

اگر Journey 2 را شروع نکنید، شرایط دنیای بازی درست به مانند زمانی که هنوز وارد اتاق باس آخر نشده بودید، خواهد بود. در این حالت، شما می‌توانید به صورت آزادانه هرکاری که می‌خواهید در The Lands Between انجام دهید. می‌توانید سری به دانجن‌ها بزنید، تعدادی از باس‌های فرعی را شکست دهید و یا ماموریت‌های NPC‌ها را پی بگیرید. هرکاری که در این مدت انجام دهید در Journey 2 به کمک شما خواهد آمد. در این شرایط شما می‌توانید با استفاده از آیتم‌هایی که بدست می‌آورید مشغول به آپگرید‌ کردن اسلحه‌ها، زره‌ها، Spirit Ashes و… خود شوید و حتی سطح شخصیت خود را نیز بالا ببرید. فراموش نکنید که مکان‌های جدید دنیای وسیع بازی را نیز قبل از ماجراجویی دوم کشف کنید.

تنها کاری که شما قبل از شروع دوباره‌ی بازی نمی‌توانید انجام دهید، شکست دوباره‌ی باس آخر و بدست آوردن پایانی جدید است. بعد از گرفتن یکی از اندینگ‌های بازی، مسیر رسیدن به انتهای داستان تا وقتی که Journey 2 را آغاز کنید، بسته خواهد بود.

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی Elden Ring

در صورتی که بلافاصله بعد از پایان، Journey 2 را شروع نکرده باشید، می‌توانید بعد از انجام تمام کار‌های باقی مانده به سمت میز بزرگ موجود در Roundtable Hold بروید و از این نقطه که در حالت عادی یک Site of Grace به حساب می‌آید، برای شروع پلی‌تروی بعدی استفاده کنید. به زبان ساده‌تر، این میز بزرگ ذکر شده بعد از شکست باس آخر به شما امکان New Game Plus را می‌دهد.

توجه داشته باشید که گزینه Journey 2 مختص به Roundtable Hold است و دیگر Sites of Grace به شما این امکان را نمی‌دهند. به محض فشردن دکمه‌ی شروع دوباره نیز، دیگر نمی‌توانید به عقب برگردید و دنیای بازی شما ریست می‌شود.

کدام پیشرفت‌ها در سیستم New Game Plus بازی Elden Ring حضور خواهند داشت؟

وقتی نیو گیم پلاس را آغاز می‌کنید، دوباره در دنیای دست نخورده الدن رینگ در ابتدای بازی، قرار می‌گیرید. این بار دشمنان قوی‌تر هستند و به همین دلیل نیز Runes‌های بیشتری به شما می‌دهد. به صورت خلاصه، بازی بدون هیچ تفاوتی و فقط با درجه سختی‌ای نسبتا بالاتر دوباره شروع می‌شود.

برخی از بازی‌های قدیمی‌تر شرکت فرام‌سافتور تغییرات بیشتری داشتند و شما می‌توانستید بعد از شروع نیو گیم پلاس، رازهای جدیدی را در مورد دنیای بازی کشف کنید. این مورد تا فعلا در الدن رینگ وجود ندارد و شروع Journey 2 به شما تنها فرصت تجربه‌ی دوباره‌ی داستان، انجام دادن ماموریت‌های فرعی مختلف و بدست آوردن یک اندینگ جدید را می‌دهد.

با ورود به Journey 2 شما لول، وسایل (شامل اسلحه‌ها، زره‌ها، جادو‌ها، نوشته‌ها، کتاب‌های آشپزی و…)، آیتم‌های مصرف کردنی، قدرت و تعداد Flask‌ها و دسترسی به Torrent را نگه خواهید داشت تا بتوانید یک پلی‌تروی قدرتمند داشته باشید.

در حقیقت، تنها مواردی که به نیو گیم‌ پلاس انتقال پیدا نمی‌کنند، Sites of Grace‌ها (که شما باید دوباره آن‌ها را پیدا کنید)، Great Rune‌ها و دیگر آیتم‌های کلیدی برای پیشروی در داستان، هستند. درب‌هایی که با Stonesword Keys شده بودند نیز دوباره بسته می‌شوند. در این نقطه شما دیگر آزاد هستید تا یکبار دیگر Lands Between را فتح کنید.

منبع: VG247

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *