بازی, یادداشت

چگونه در بازی Call of Duty Mobile حرفه‌ای شویم؟ (بخش اول)

بازی Call of Duty Mobile

زمان زیادی از عرضه بازی Call of Duty Mobile نمی‌گذرد. اما این اثر توانسته به سرعت در بین بازی‌های سبک شوتر جا باز کند و به محبوبیت برسد. این بازی به خوبی می‌تواند انتظارات مخاطب را از یک اثر چند نفره برآورده کند. اما بازی کالاف دیوتی موبایل ساده نیست و برای پیشرفت در آن باید به نکات مهمی دقت کنید. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای حرفه‌ای شدن در بازی Call of Duty Mobile به شما بگوییم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

وقتی حرف از آثار سبک شوتر اول شخص به میان می‌آید، می‌توان انتظار شنیدن نام یکی از انسخه‌های سری بازی‌های کالاف دیوتی را داشت. در بین کسانی که بازی‌های ویدیویی را روی تلفن‌های هوشمند تجربه می‌کنند، بازی Call of Duty Mobile از همه شناخته‌ شده‌تر است. در نتیجه هر روز به تعداد بازیکنان جدید این اثر افزوده می‌شود. اما بازیکنان جدید شاید برای مقابله با کاربران قدیمی‌تر آماده نباشند و در نتیجه این چالش برایشان بیش از حد دشوار می‌شود.

از آن جایی که بازیکنان قدیمی‌تر ساعت‌های زیادی را در بازی صرف کرده‌اند و مهارت‌های مختلف را به دست آورده‌اند، افراد تازه‌وارد در مقابل آن‌ها به سرعت از دور خارج می‌شوند. در نتیجه بازیکنان جدید شانسی در برابر آن‌ها ندارند و همین موضوع ممکن است آن‌ها را دلسرد کند. از همین رو ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به نکاتی بپردازیم که مهارت شما را در بازی Call of Duty Mobile تقویت می‌کند. پس اگر می‌خواهید در این بازی به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موقعیت مناسب نشانه موجب بهبود سرعت واکنش شما می‌شود

بازی Call of Duty Mobileوقتی برای اولین بار بازی Call of Duty Mobile را تجربه می‌کنید، باید به موقعیت نشانه (Crosshair) توجه کنید. به عبارت دیگر باید همیشه نشانه را در موقعیت صحیح نگه دارید و به قرار دادن آن در جای درست عادت کنید. بسیاری از مواقع بازیکنان جدید به سرعت به این طرف و آن طرف می‌روند، در حالی که نشانه آن‌ها به سمت زمین است. این حالت واقعا نامناسب بوده و روی عملکرد شما تاثیر منفی می‌گذارد.

برای رفع این مشکل باید همیشه حواستان به موقعیت نشانه باشد. در واقع باید همیشه سعی کنید که نشانه را در وسط تصویر نگه دارید. این اقدام موجب می‌شود که بتوانید با سرعت بیشتری دشمنانتان را از بین ببرید. زیرا دیگر نیازی نیست که برای نشانه گرفتن آن‌ها وقت تلف کنید.

حالت تمرینی به بازیکنان جدید و حتی قدیمی کمک می‌کند تا به خوبی پیشرفت کنند

بازی Call of Duty Mobile

حالت تمرینی (Training Mode) در بازی Call of Duty Mobile واقعا مفید است و به بازیکنان کمک زیادی می‌کند. این حالت موجب می‌شود که بازیکنان در جنبه‌های مختلف پیشرفت کنند. برای مثال بخش تمرینی بازیکنان را در کنترل بهتر لگدهای اسلحه یا نشانه‌گیری اهداف متحرک یاری می‌کند.

اگر سعی کنید روزانه نیم ساعت یا یک ساعت در این بخش وقت صرف کنید، در بخش‌های مختلف پیشرفت خواهید کرد. پس این بخش را فراموش نکنید. سعی کنید روی حالت تمرینی تمرکز کنید تا بتوانید به یک بازیکن حرفه‌ای در بازی کالاف دیوتی موبایل تبدیل شود. استفاده از این بخش به هیچ وجه نشانه ضعف شما نیست و بازیکنان قدیمی هم گاهی از آن استفاده می‌کنند.

تمرین کردن برای پیشرفت در درک بازی، وجه تمایز تازه‌کاران و بازیکنان حرفه‌ای است

بازی Call of Duty Mobile

همه بازیکنان برای بهبود عملکرد خود در بازی باید به پیشرفت درک بازی توجه کنند. بهره بردن از درک بازی یا Game Sense موجب می‌شود که تصمیم‌گیری برای شلیک کردن یا نکردن در موقعیت‌های مختلف را با سرعت بیشتری انجام دهید. پیشرفت Game Sense به شما کمک می‌کند که با درک بهتری دست به حمله بزنید یا در صورت بد بودن شرایط عقب نشینی کنید. در مجموع باید برای تیراندازی کردن به این قوه خود اتکا کنید.

همه این‌ها در بازی Call of Duty Mobile کاملا حیاتی هستند. در نتیجه بازیکنان باید روی این قوه خود کار کنند. اگر می‌خواهید در این زمینه پیشرفت کنید و مهارت‌های خود را ارتقا ببخشید، باید به صورت منظم زمان خاصی از روز را به بازی کالاف دیوتی موبایل اختصاص دهید.

شرکت در مسابقات رده‌بندی موجب می‌شود که کاربران اکثرا با بازیکنان واقعی مقابله کنند

بازی Call of Duty Mobile

بازیکنان جدید وقتی در دفعات ابتدایی بازی Call of Duty Mobile را تجربه می‌کنند، بیشتر تمایل دارند در مسابقات عمومی شرکت کنند. در صورتی که این مسابقات اصلا به پیشرفت آن‌ها کمک نمی‌کنند. زیرا مسابقات عمومی یا Public Matchها بازیکنان را اکثرا در مقابل بات‌ها (Bot) قرار می‌دهد و کشتن آن‌ها نیز کار دشواری نیست. بیشتر این بات‌ها معمولا در یک نقطه می‌ایستند و منتظر می‌مانند تا شما آن‌ها را بکشید.

در صورتی که با شرکت در مسابقات رده‌بندی (Ranked Match) شما در مقابل بازیکنان واقعی و حرفه‌ای قرار می‌گیرید. این مسابقات موجب می‌شوند که با شرایط دشوار و چالش‌برانگیز بازی تطبیق پیدا کنید. همچنین مسابقات رده‌بندی باعث پیشرفت درک بازی شما می‌شود. پس اگر می‌خواهید با رقبای سرسخت تقابل کنید و مهارت‌های خود را ارتقا دهید، باید در مسابقات رده‌بندی شرکت کنید.

آگاهی از نقشه و استفاده از مینی‌مپ کاملا حیاتی است

بازی Call of Duty Mobile

بازی Call of Duty Mobile دارای نقشه‌های بسیار زیادی است که بازیکنان می‌توانند حضور در آن‌ها را تجربه کنند. بازیکنان برای ارائه عملکرد خوب در بازی باید به این نقشه‌ها آگاهی کامل داشته باشند. دانستن این که دشمنان در کجا قرار دارند یا چه مکان‌هایی برای مخفی شدنشان وجود دارد، بسیار مهم است. اگر دانش خوبی از نقشه داشته باشید، می‌توانید حرکات حساب شده‌ای را از خود نشان دهید و حتی می‌توانید با غافلگیر کردن دشمنان برنده بازی شوید.

شاید بسیاری از بازیکنان در حین تجربه بازی کالاف دیوتی موبایل هیچ توجهی به مینی‌مپ (MiniMap) نکنند. قابل ذکر است که نقاط قرمز روی نقشه به بازیکنان کمک می‌کنند که موقعیت دشمن را پیدا کنند. اگر دشمنانتان از پرک Ghost استفاده نکنند، شما به راحتی موقعیت آن‌ها را تشخیص خواهید داد و می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید.

این بود بخش اول نکات مهم برای حرفه‌ای شدن در بازی Call of Duty Mobile. بخش دوم این مقاله به زودی در تیلنو منتشر می‌شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.  نظر شما درباره بازی کالاف دیوتی موبایل چیست؟ شما چه نکاتی را برای پیشرفت تازه‌واردان در این اثر پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *