بازی, یادداشت

۱۰ نکته که درباره ایتن وینترز شخصیت اصلی رزیدنت اویل ۸ و ۷ نمی‌دانید

Ethan Winters resident evil 8

ایتن وینترز (Ethan Winters)، پروتاگونیست اصلی رزیدنت اویل 7، حال دوباره در رزیدنت اویل 8 نیز حاضر شده و گیمرها با او سفری خطرناک را از پی می‌گیرند. همراه تیلنو باشید تا ۱۰ نکته جالب درباره این شخصیت را با یکدیگر مرور کنیم.

بعد از معرفی رزیدنت اویل 7 (Resident Evil 7)، طرفداران پر و پاقرص این سری از نبود شخصیت‌های کلیدی سری مانند لیان اسکات کندی و کریس ردفیلد، حسابی شاکی شدند. اضافه شدن شخصیت جدید، آن هم با دوربین اول شخص، چیزی نبود که طرفداران از نسخه جدید رزیدنت اویل انتظار داشته باشند. بعد از عرضه بازی و همراه شدن با ایتن وینترز در عمارت خوفناک بیکر‌ها، دید بیشتر طرفداران به تصمیمات کپکام (Capcom) تغییر کرد. حفط اصالت سری در کنار همراهی با کاراکتر جدید آنقدر جذاب بود که گیمرها دیگر اعتراضی به این موضوع نداشته باشند. ایتن وینترز و اتفاقات خونینی که برای او رخ داد، خیلی زود تبدیل به ترندی در شبکه‌های مجازی شد و کپکام به سراغ انتخاب جدیدی رفت. با معرفی رزیدنت اویل 8 ویلِیج (Resident Evil Village)، کپکام اعلام کرد که گیمرها باید دوباره با ایتن وینترز همراه شده و این بار در روستایی دورافتاده، به سراغ ماجراجویی‌های عجیبی روند. به بهانه همراهی دوباره با پروتاگونیست جدید مجموعه رزیدنت اویل، همراهی تیلنو باشید تا ۱۰ نکته جالب درباره این شخصیت را با یکدیگر مرور کنیم.

از مهندسی کامپیوتر، تا تکه پاره کردن بیکرها

بازی Resident Evil 8

قبل از آغاز وقایع رزیدنت اویل 7، ایتن به عنوان یک مهندس کامپیوتر در لس آنجلس، زندگی عادی و روزمره‌ای داشت. یم مهندس کاربلد که بدون هیچ آموزش نظامی و رزمی خاصی، به حرفه خود می‌پرداخت و زندگی شادی با همسر خود داشت. حتی بعد از گم شدن سه ساله میا، ایتن باز هم به زندگی عادی اما این بار سرشار از غم خود ادامه داد. بعد از دریافت ویدئو عجیب از میا و آغاز داستان بازی، حال یک مهندس کامپیوتر، باید به جنگ با موجودات عجیب و غریب رزیدنت اویل 7 می‌رفت. ایتن وینترز برخلاف شخصیت‌هایی مانند کریس ردفیلد و لیان اسکات کندی، نه مامور ویژه است و نه بارها به مبارزات خونین زیادی راه پیدا کرده است. انتخاب شخصیتی آسیپ‌پذیر که هیچ بویی از نظامی‌گری نبرده، یکی از تصمیم‌های جذاب کپکام، برای افزایش حس ترس و ناتوانی در نسخه هفتم سری بازی محبوب خود است.

ایتن وینترز هیچ اطلاعی از شغل واقعی میا نداشت

قبل از اطلاع ایتن از گذشته تاریک همسرش و اتفاقاتی که میا و The Connections بر سر مردم آوردند، ایتن همسر خود را کارمند یک شرکت باربری می‌دانست که چاره‌ای به جز سفرهای طولانی ندارد. بعد از آغاز داستان و پیش‌روی در بازی، ایتن، کم کم به گذشته شوم میا پی برد. سازمان The Connections با انجام آزمایشات و تحقیق‌های مختلف، سلاح‌های بیولوژیکی می‌ساخت و با این سلاح‌ها، خرابی‌های زیادی به بار آورده بود. میا نیز به عنوان دستیار و یک مامور در این تیم فعالیت می‌کرد. شغل میا تا قبل از اتفاقات عمارت بیکرها، به طور کل از ایتن پنهان شده بود. ازدواج یک مهندس کامپیوتر و مامور سازمان ساخت سلاح‌های بیولوژیکی، می‌تواند حسابی جذاب و پرهیجان باشد.

دارو‌های عجیب و غریب، ایتن را از قطع عضو نجات داد

ایتن وینترز

در دقایق ابتدایی بازی، گیمر وارد عمارت بیکرها شده و در همین عمارت خوفناک گیر می‌افتد. جست و جوی ایتن در این عمارت، خیلی زود به پیدا کردن میا ختم می‌شود.  اینجا است که ایتن، تازه با روی جدید همسر خود مواجه خواهد شد. میا تحت تاثیر ویروس در بدن خود قدرت فیزیکی بالایی پیدا کرده و به ایتن حمله‌ور می‌شود. آسیب‌های زیاد با چاقو به ایتن کافی نبود و خیلی زود میا با اره برقی به سراغ همسر خود می‌آید. قطع دست ایتن به طرز فاجعه بازی توسط میا، به طرز عجیبی توسط بیکرها درمان شد. بعد از پیوند دوباره دست قطع شده ایتن توسط خانواده بیکر، انگار نه انگار که چند دقیقه پیش این دست با یک اره برقی قطع شده بود. قطع عضو‌ها و فلاکت‌های ایتن به همین جا ختم نشد و چند دقیقه‌ای نگذشت که جک بیکر با یک بیل، پای ایتن را قطع کرد. این بار، بازی دارو‌‌های عجیب و غریب خود را بیشتر به معرض دید می‌گذارد. با کمال تعجب، با استفاده از این داروها، در چند ثانیه پای ایتن وینترز، درست مثل قبل در جای خود پیوند می‌خورد و مثل روز اول کار می‌کند. بعد از وقایع بازی، ایتن باید تشکر نامه‌ای از صمیم قلب برای سازنده دارو‌ها بنویسد. هر چه نباشد او را از قطع دو تا از مهم‌ترین اعضای بدنش نجات داده‌اند.

ایتن وینترز نیز به ویروس مبتلا شد

بیشتر اوقات در بازیو فیلم‌ّای زامبی محور، شخصیت اصلی به هیچ ویروسی آلوده نمی‌شود. اگر هم به ویروس آلوده شد، خیلی سریع با پیدا کردن دارو خود را از هر خطری دور نگه می‌دارد. ایتن در این زمینه نیز با بیشتر شخصیت‌های اصلی در داستان‌‌های زامبی محور، تفاوت دارد. در بخشی از بازی، میا و ایتن توسط اوِلین (Eveline) مورد حمله قرار می‌گیرند و ایتن در لجن‌هایی که اولین ساخته گیر می‌افتد. در این لحظه است که او نیز درست مانند تمام شخصیت‌‌های کلیدی بازی، به ویروس مبتلا می‌شود. بعد از گیر افتادن ایتن، حال نوبت به میا رسیده تا همسر خود را نجات دهد. گیمر با به دست گرفتن کنتل میا، در بقایای کشتی The Connections، به سراغ راه نجاتی برای ایتن می‌روند. ایتن تا پایان بازی نیز هیچ درمانی برای ویروس پیدا نمی‌کند و تنها با کمک بلو آمبرلا (Blue Umberlla)، در پایان بازی، واکسینه می‌شود.

اسلحه آلبرت وسکر در برهه‌ای به ایتن رسید

Albert-01 ایتن وینترز

بعد از مبارزات و کش و قوص‌های زیاد، خانواده بیکر از سر راه ایتن کنار رفتند و نوبت، به خود اولین رسید. خانه بیکرها مملو از نگلی بود که اولین پخش می‌کرد و در جریان نبرد نهایی، اولین کنترل خانه را به دست گرفت و ایتن را به بیرون پرتاب کرد. مبارزه اولین و ایتن لحظاتی ادامه داشت و خانه بیکرها و اولین فاصله کمی تا کشتن ایتن وینترز داشتند. در لحظات آخر، هلیکوپتر بلو آمبرلا از راه رسید و اسلحه‌ای برای کمک به سمت ایتن پرتاب شد. با استفاده از این کلت و نابودی کامل اولین، حال کریس ردفیلد از راه رسید و با ناجی دوست‌داشتنی ایتن، آشنا شدیم. نکته جالب درباره سلاحی که ایتن در مبارزه نهایی از آن استفاده کرد، نام و نشانه‌های روی آن است. کلت «Albert-01» و نشانه‌های گروه .S.T.A.R.S روی این سلاح، همه را به تئوری زنده بودن آلبرت وسکر بازگرداند. بعد از این مبارزه سلاح دوباره به کریس بازگردانده می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین شخصیت‌های سری رزیدنت اویل، با Albert-01 به سراغ لوکاس بیکر می‌رود. در جریان بسته الحاقی رایگان Not a Hero، کریس از این سلاح استفاده می‌کند.

بلو آمبرلا، ایتن را از فاجعه خانه بیکر‌ها نجات داد

بعد از نابودی اولین در پایان بازی، ایتن به شدت آسیب دید. ضربات اولین، ایتن را زخمی کرده بود و به کمک نیاز داشت. خوشبختانه بلو آمبرلا و کریس ردفیلد تنها، به پرتاب اسلحه‌ برای ایتن بسنده نکردند و بعد از نابودی اولین، ایتن و میا را با هلیکوپتر از معرکه خارج کردند. اطلاعات زیادی درباره سازمان بلو آمبرلا و ریشه‌ی کارهای این سازمان در دسترس نیست، اما گوشه‌ای از فعالیت این تیم را در بسته‌های الحاقی بازی دیدیم. در DLC پولی End of Zoe، دیدیم که چطور تیم بلو آمبرلا به معرکه وارد شدند و در حال کشتن موجودات جهش‌یافته بودند. در پایان داستان نیز بعد از تماس‌های ایتن و کریس، این بلو آمبرلا بود که زوئی را واکسیناسیون کرد و او را نجات داد. در بسته الحاقی Not a Hero نیز شاهد بودیم که کریس با دنبال کردن لوکاس بیکر، علاوه‌بر کشتن او، تعداد زیادی از موجودات جهش‌یافته را نیز به خاک و خون کشید.

میا و ایتن وینترز مدتی در خانه سازمان BSAA زندگی کردند

بعد از وقایع عمارت بیکرها، نوبت میا و ایتن بود تا زندگی خود را از نو بسازند. حال ایتن اطلاعات بیشتری از گذشته همسر خود داشت و با چشم بازتری، به ادامه زندگی خود می‌پرداخت. بعد از ابتلا ایتن به ویروس اولین، سازمان BSAA (همان سازمانی که کریس ردفیلد به عنوان نیروی اصلی در آن فعالیت می‌کند) خانواده وینترز را در خانه‌ای ساکن کرد تا تحت نظر باشند. هرگونه احتمالی از تبدیل میا و ایتن گرفته تا مشکلات دیگر، غیرقابل پیش‌‌بینی بود و کریس، چاره‌ای بجز تحت نظر گرفتن این خانواده نداشت. هرچند بنظر می‌رسید که سلامت این خانواده تضمین شده و دیگر خبری از تاثیرات این ویروس نیست، اما اوضاع تغییر کرد. تا قبل از وقایع رزیدنت اویل 8، خانواده وینترز تغییری در محل زندگی خود ایجاد نمی‌کنند و با اتفاقات این بازی، باید رهسپار اروپا شوند.

کریس ردفیلد، مرد قابل اعتماد

کریس ردفیلد

بعد از حضور قهرمانانه کریس در پایان رزیدنت اویل 7 و نجات میا و ایتن، حال نوبت تضمین سلامتی آن‌ها در برابر ابتلای قبلی به ویروس بود. کریس، میا و ایتن را در خانه‌ای که گفته شد ساکن کرد و از دور آن‌ها را زیر نظر گرفت. کمک کریس به خانواده ایتن، خیلی زود این قهرمان دوست‌داشتنی را تبدیل به امین ایتن وینترز کرد. الیته اوضاع آنقدر هم خوب پیش نمی‌رفت. همکاری کریس با بلو آمبرلا و BSAA خیلی زود در حاله‌ای از ابهام قرار گرفت. فقط می‌دانیم که کریس به اجبار برای بلو آمبرلا کار می‌کرده اما بعد از ارتباط دوباره با BSAA، اعتماد دو طرف را از دست داد. حال باید منتظر ماند و دید در رزیدنت اویل 8 کار کریس به کجا کشیده می‌شود و چه اتفاقاتی برای او و ایتن رقم می‌خورد.

ایتن دیگر آن شخص آسیپ‌پذیر سابق نیست

اگر شما در میان گله‌ای از موجودات جهش‌یافته گیر بیفتید و به هر سختی که هست نجات پیدا کنید، اولین اقدام شما بعد از نجات چیست؟ بدون‌شک اول یک دوش آب گرم حسابی می‌گیرید. به قول معروف، مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد، بعد از دوش آب گرم هم کسی که اتفاقات خونین زیادی را تجربه کرده، به سراغ ورزش و تمرینات نظامی خواهد رفت. ایتن وینترز هم از این قضیه مستثنا نیست و با توجه به تریلر‌های بازی، توانایی‌های جدیدی پیدا کرده است. ایتن نه تنها توانایی تیراندازی خود ار بهبود داده و می‌تواند از سلاح‌های دوربین‌دار استفاده کند یا دست موجودات مختلف را هدف قرار دهد، بلکه توانایی‌های فیزیکی جدیدی نیز به دست آورده است. از این به بعد ایتن می‌تواند با گیج کردن دشمنان، لگد‌های قدرتمندی نیز به آن‌ها زده و چند متری به عقب، پرتابشان کند. حال باید منتظر ماند و دید در خلل بازی چه حد از این توانایی‌ها رو می‌شود و ایتن، شاگرد خوبی بوده یا خیر.

میا و ایتن بچه‌دار شده‌‌اند

میا وینترز

در جریان اتفاقات رزیدنت اویل 7، ایتن و میا سختی‌‌های زیادی متحمل شدند و مبارزات سختی را پشت سر گذاشتند. شوربختانه ایتن و میا هر دو به ویروس اولین مبتلا شدند و شاهد اثرات جانبی آن بودند. بعد از پایان اتفاقات بازی و زندگی این زوح در خانه BSAA، آن‌ها بچه‌دار شدند. اتفاق عجیبی که طرفداران انتظار آن را نداشتند و فکرش را نمی‌کردند که بعد از تمام اتفاقات عجیب و غریب، این زوج قصد بچه‌دار شدن داشته باشند. در تریلر‌های رزیدنت اویل 8، شاهد کشته شدن میا توسط کریس و گرفته شدن بچه آن‌ها توسط این قهرمان دوست‌داشتنی بودیم. حال باید منتظر ماند و دید کپکام، قصد تبدیل کریس به شخصیتی منفی را دارد یا قضایای دیگری در راه است.

این تمام نکات جذابی بود که در طی نسخه هفتم و تریلر‌های نسخه هشتم، از ایتن وینترز متوجه شدیم. حال باید منتظر ماند و دید کپکام چه آشی برای ایتن پخته و چه سیاست‌هایی را برای ادامه داستان این کاراکتر در پیش گرفته است. آیا کار ایتن در این نسخه به پایان می‌رسد یا او قهرمان زامبی‌کش جدید سری رزیدنت اویل خواهد بود.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Resident Evil 8 به تجربه‌ی نسخه‌های دیگر مجموعه بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Resident Evil 3 Remake و خرید بازی Resident Evil 2 Remake  مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “۱۰ نکته که درباره ایتن وینترز شخصیت اصلی رزیدنت اویل ۸ و ۷ نمی‌دانید

  1. ایلیا گفت:

    از کجا فهمیدین ایتن مهندس کامپیوتر بود؟

    1. محمدرضا اسکندری گفت:

      سلام دوست عزیز توی توضیحاتی که کپ‌کام درباره ایتن وینترز منتشر کرده، به این نکته اشاره شده. صفحه‌ی رسمی ایتن توی سایت‌های معتبر هم این قضیه رو تایید کردن. ممنون که همراه مایید.

دیدگاهتان را بنویسید