اخبار و رویدادها, کنسول

دارندگان کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس می‌توانند بازی های PS2 را شبیه سازی کنند

ایکس باکس سری ایکس

به تازگی علاقمندان به بازی‌های قدیمی کنسول‌های نسل‌های پیشین عملکرد بسیاری از بازی‌های قدیمی کنسول پلی استیشن 2 را بر روی کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس و اس به نمایش گذاشتند.

Modern Vintage Gamer در ویدیویی چندین بازی کلاسیک سونی را که از طریق حالت توسعه‌ی آزاد بازیکنان بر روی کنسول ایکس باکس سری ایکس اجرا می‌شوند را نشان داد.

اما این اتفاق چگونه رخ می‌دهد؟ سخت افزار ایکس باکس می‌تواند در حالت توسعه‌ی آزاد برنامه‌های UWP یا همان (Universal Windows Platform) مانند برنامه‌ی نرم‌افزار‌های شبیه ساز بازی‌های قدیمی که از سیستم عامل RetroArch پشتیبانی می‌کنند را اجرا کند.

RetroArch هنوز دارای برخی مشکلات است. مثل اینکه حجم فایل‌ها محدود است، محدود بودن بازی‌هایی که هم اکنون در دسترس هستند و همچنین اینکه اجرا، موسیقی و تصاویر بسیاری از بازی‌ها هنوز به کمی تغییر نیاز دارند.

ایکس باکس سری ایکس

اما به هرحال دیدن عملکرد این آثار خاطره انگیز درست مثل قدیم ولی خارج از چهارچوب خود بسیار چشمگیر است. به عنوان مثال نسخه‌ی PS2 بازی Silent Hill از نسخه‌ی HD Collection که بر روی PS3 و ایکس باکس 360 موجود هستند بسیار بهتر به نظر می‌رسد.

مطمئنا هیچ اثری از کنسول‌های نسل شش و پنج سونی بر روی کنسول پلی استیشن 5 از طریق Backward Compatibility  پشتیبانی نمی‌شوند، اما اگر با این نتایج بخواهیم قضاوت کنیم، این امکان برای PS5 خیلی دور از دسترس نیز نیست.

شما هم اکنون می‌توانید برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس از فروشگاه تیلنو اقدام کنید.

نظر شما در مورد این اتفاق چیست؟ بنظر شما تا به اینجا کنسول ایکس باکس سری ایکس بهتر عمل کرده است یا PS5؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید