یادداشت, تریلر بازی, نمایش و پیش نمایش

شخصیت های بد بازی Marvel’s Spider-Man 2 – بخش دوم

در بخش قبلی معرفی ویلن (Villain) یا همان شخصیت های بد بازی Marvel’s Spider-Man 2 به بررسی اجمالی شخصیت ونوم (Venom) پرداختیم که تریلرهای عرضه شده برای این بازی باعث شده تا همگی از مهیج بودن نبرد ونوم با اسپایدرمن‌های این بازی مطمعن باشیم. اما همانطور که از نسخه‌ی اول بازی اسپایدرمن به یاد داریم، حضور چندین شرور و درگیری همزمان با نقشه‌های پلید آن‌ها یکی از نکاتی است که باعث نفس‌گیر بودن و جذابیت داستان بازی می‌شود. بازی Spider-Man 2 برای پلی استیشن 5 قرار است تا با تکرار و حتی بهبود این ویژگی، طرفداران خود را به وجد بیاورد و روایتی بی‌نظیر از دو اسپایدرمن در این بازی یعنی پیتر پارکر و مایلز مورالس به بازیکنان ارائه دهد. در بخش دوم معرفی ویلن‌های بازی Marvel’s Spider-Man 2 به سراغ یکی دیگر از شرورهای این بازی یعنی کِرِیوِن شکارچی (Kraven the Hunter) می‌رویم.

کریون شکارچی؛ از دل طبیعت وحشی

Kraven یکی از شخصیت‌هایی است که برای مدت‌ها چه در عرصه‌ی سینما و گیم و چه در زمینه‌ی کمیک یا همان کتاب‌های مصور از یاد ماروِل (Marvel) رفته بود. کریون شخصیتی است با خوی وحشی؛ اما نه وحشیگری خارج از کنترل. کریون تمثیلی است از دقت و مصمم بودن طبیعت که در کنار برنامه داشتن و غلبه بر هر نوع غافلگیری، می‌تواند برای دشمنان خود بسیار سرسخت و وحشی باشد.

اگر بخواهیم از تاریخچه شخصیت Kraven the Hunter سخن بگوییم، باید برویم به سراغ صحرای آفریقا. هنوز نمی‌دانیم پیش زمینه‌ی داستانی کریون در بازی Marvel’s Spider-Man 2 چه خواهد بود اما در کمیک‌های مارول، کریون یک حامی محیط زیست و فردی تحصیل کرده در مورد طبیعت وحشی و زیست‌شناسی است. در یکی از سفرهای خود به آفریقا، کریون توسط شیرهایی به شدت زخمی می‌شود و با داروی خاصی توسط معشوقه‌ی خود نجات پیدا می‌کند اما ژنتیک او توسط تماس با شیرها و خوی وحشی آن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد و تبدیل به یک شکارچی آلفا (شکارچی‌ای که در قله‌ی زنجیره‌ی طبیعی شکار حیوانات قرار می‌گیرد) می‌شود.

شخصیت های بد بازی Marvel's Spider-Man 2 - بخش دوم

Kraven زمانی که قدرت‌های خود را به دست می‌آورد، تبدیل به فردی نیرومند می‌شود که علاوه بر دارا بودن نیروی یک شکارچی قدرتمند، زیرکی و دقت بالا در شکار را هم کسب می‌کند و می‌تواند فردی صبور و با برنامه برای شکار کردن طعمه‌ی خود باشد. در تریلرهای بازی Marvel’s Spider-Man 2 شاهد آن بودیم که کریون شکارچی به دنبال حریفی لایق برای خود است تا بتواند مبارزه‌ی جانانه‌ای با او داشته باشد و دقیقا مانند یک شیر درنده، بهترین فرد در گونه‌ی خود باشد.

اما باید مد نظر داشته باشیم که برخلاف کمیک‌ها، Kraven شکارچی در بازی اسپایدرمن 2 برای PS5 تنها نیست. کریون در این بازی دارای گروه و افراد مزدور مخصوص خود است که دقیقا مانند خودش لباس می‌پوشند و عناصر طبعیت وحشی در ظاهر آن‌ها کاملا پیداست. درست است که کریون به شیوه‌ی سنتی و طبیعت وحشی برای حریف خود حریص است، اما همیشه احتمال باخت خود را با استفاده از روش‌های نوین به صفر می‌رساند.

استفاده از تکنولوژی در کنار خوی وحشیگری

تریلرهای بازی Spider-Man 2 به ما نشان داد که کریون ارتش خود را با تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته‌ای تجهیز کرده که این یعنی او به تسحیلات مدرن هم بسیار تسلط دارد. نیویورک که حالا میزبان دو مرعنکبوتی است، می‌تواند مکان مناسبی برای فردی باشد که به دنبال حریف‌های قدر است. تریلر منتشرشده از بازی حاوی اطلاعاتی بود که نشان می‌داد کریون تمامی شخصیت‌های اصلی و فرعی بازی Marvel’s Spider-Man 2018 و Miles Morales 2020 را مد نظر داشته و از تمامی قدرت‌های ویژه‌ی آن‌ها مطلع است. قطعا نقشه‌ی او برای استفاده از آن‌ها در برابر مرد عنکبوتی مهیج و غافلگیرکننده خواهد بود.

یکی دیگر از نقاط قوت کریون در بازی اسپایدرمن 2، هوش او در رابطه با بررسی و یافتن نقطه ضعف در دشمن است. همانطور که در تریلرهای بازی مشاهده کردیم، کریون و افراد او از نقطه ضعف یکی از شرورهای این بازی یعنی مارمولک (Lizard) خبر داشتند و با سلاحی مخصوص به دنبال شکار او بودند. همچنین در سکانسی دیگر دیدیم که با استفاده از موج شدید صوتی، کریون توانست پیتری که با سیمبیوت ونوم ترکیب شده است را گیر انداخته و او را زمین گیر کند. قطعا حضور او باعث خواهد شد که زندگی برای پیتر و مایلز تبدیل به شکنجه شود. علاوه بر بازی Marvel’s Spider-Man 2، باید گفت که امسال شاهد اکران فیلم اختصاصی شخصیت Kraven the Hunter توسط شرکت سونی هستیم که آرون تیلور جانسون در قامت این شخصیت به ایفای نقش می‌پردازد. این فیلم و قرارگرفتن کریون به عنوان یکی از ویلن‌های اصلی بازی Spider-Man 2 نشان می‌دهد که سونی و مارول تصمیم گرفته‌اند تا از نهایت پنانسیل این شخصیت استفاده کنند و باید ببینیم که آیا طبیعت وحشی و شکارچی برتر جنگل برنده خواهند بود یا انعطاف و غافلگیری عنکبوت در کنج شهر.

کریون هرچند که بسیار بعید است، اما در لیست نامزدهای ما برای ونوم نیز حضور دارد. با بخش‌های آینده و معرفی باقی شخصیت های بد بازی Marvel’s Spider-Man 2 تا روز عرضه همراه ما باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *