اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی

فارکرای ۶: همه‌ی اطلاعاتی که درباره‌ی آن می‌دانیم

بازی فارکرای 6

بازی فارکرای 6 (Far Cry 6) با یک تریلر به شدت جذاب در مراسم Ubisoft Forward معرفی شد. ولی هنوز اطلاعات زیادی از این بازی در دسترس نیست. حالا می‌خواهیم همین اطلاعات اندک منتشر شده را با یکدیگر مرور کنیم .

بازی فارکرای 6

بازی فارکرای 6 ششمین نسخه از مجموعه‌ی فوق العاده محبوب یوبیسافت، یعنی سری Far Cry است. در این بازی، شما رهبری یک شورش و قیام چریکی را بر عهده دارید تا جزیره‌ی خیالی Yara را از دست سرکرده‌ی دیکتاتورش نجات دهید. نویسنده‌ی وبسایت Gameinformer علاوه بر موفق شدن به تجربه‌ی ساعات اولیه‌ی بازی، توانسته قبل از تریلر رونمایی با نویسنده‌ی داستان این اثر، یعنی نوید خاوری (Navid Khavari)، گفت و گویی را انجام دهد. هر چند که سازندگان اطلاعات زیادی را درباره‌ی ویژگی‌ها‌ی گیم پلی به نویسنده‌ی گیم اینفورمر نداده‌اند، ولی این نویسنده توانسته تا حدودی درباره‌ی داستان و شخصیت‌ها اطلاعاتی کسب نماید.

نبردی برای آزادی

یارا، نام یک جزیره‌ی خیالی و گرم سیر، در دل دریای کارائیب است. این جزیره، در گذشته دوران درخشان و لذت بخشی را تجربه کرده است.

یوبیسافت درباره‌ی این دوره گفته است:

چند دهه تحریم اقتصادی، ملت را ویران کرده است و آن‌ها را به دسته‌های فقیر کرده است.

از آن جایی که تصمیمات دیکتاتوری در این منطقه رو به روز مشکلات بیشتری را برای مردم به وجود می‌آورد، شما رهبری یک گروه چریکی را بر عهده می‌گیرید تا بتوانید تغییری را در وضعیت حکومت به وجود آورید. سفر شما برای نابود کردن این رژیم استبدادی از میان جنگل‌های سر سبز، شهر‌های متراکم و سواحل زیبا عبور می‌کند. یوبیسافت یارا را به عنوان «گران قیمت‌ترین دنیای فارکرای تا به امروز»، معرفی کرده است.

شما می‌توانید به عنوان شخصیتی به نام Dani Rojos بازی کنید و این شما هستید که می‌توانید جنسیت او را انتخاب کنید. به عبارتی دیگر شما می‌توانید انتخاب کنید که به عنوان یک زن بازی کنید یا یک مرد.

نوید خاوری در این باره می‌گوید:

در مورد دنی، آن چه که ما می‌خواستیم انجام دهیم این بود که او به طور کامل صدا گذاری شده واقع گیرد. به طور کامل توسط یک بازیگر اجرا شود و شما هم بتوانید به عنوان یک زن یا مرد بازی کنید. ما هم شخصیتی را می‌خواستیم که زاده و بزرگ شده‌ی جزیره‌ی یارا باشد و خود را جزئی از یک انقلاب یا قیام نداند، اما در حین جنبش، به انقلابیون اضافه شود.

خاوری گفت که یک تیم کوچک به کوبا فرستاده شد تا این کشور را به عنوان منبع الهام، به طور کامل شناسایی کند.

خاوری ادامه داد:

ما باید با مردم محلی صحبت می‌کردیم و فرهنگ و آداب آن‌ها را بیشتر می‌شناختیم. علاوه بر این، ما باید با گروه چریکی آن منطقه‌ که به طور واقعی مشغول انقلاب و قیام بودند، صحبت می‌کردیم. دلایل زیادی برای این که مردم وارد این گروه‌های چریکی شوند، وجود دارد. بعضی‌ها می‌خواهند که که فقط یک اسلحه در دست بگیرند و هیجان شلیک با آن را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر می‌خواهند برای وطن و پرچمشان بجنگند. من فکر می‌کنم که این مکانیک پویا، برای روایت داستان بسیار جالب بود. هم چنین، از آن جایی که این جزیره حدود ۵۰ سال است در معرض محاصره قرار گرفته، ارتباط داشتن با آن چه که در قبل وجود داشته، می‌تواند بسیار جالب واقع شود.

هم چنین یوبیسافت گفت که انتظار وجود سلاح‌های غیر متعارف و عجیب را داشته باشید، چرا که مردم جزیره مجبورند با آن چه که در اختیار دارند، سلاح بسازند. هم چنین مانند نسخه‌های سابق فارکرای، در بازی Far Cry 6 هم شاهد حضور حیوانات و وسایل نقلیه‌ی مختلف خواهید بود.

آنتون کاستیلو (Anton Castillo)، شخصیت منفی ظالم و بی باک بازی فارکرای 6

مجموعه بازی‌های فاکرای، به خاطر وجود شخصیت‌های منفی بسیار جذاب، معروف است. از رهبر یک فرقه‌ی افراطی به نام جوزف سید گرفته تا یک پادشاه دیوانه‌ای مانندپ اگان مین. این مجموعه پر از شخصیت‌های شرور ماندگار است. نقش آنتون کاستینو را جیانکارلو اسپوزیتو (که به خاطر نقش آفرینی‌هایش در سریال‌های بریکینگ بد (Breaking Bad) و مندلورین (Mandalorian) شناخته می‌شود) بر عهده دارد. کاستیلو به احتمال زیاد مانند آنتاگونیست‌های نسخه‌های قبلی، شخصیت پردازی خوب و مناسبی خواهد داشت. او به عنوان رهبر یارا، این سرزمین را به محکمی تحت کنترل خود نگه داشته و تمام کار‌های وحشتناکش را تحت رسیدن به آرمانی به نام «خیر بزرگ»، انجام می‌دهد. او انتخاب شد تا این جزیره‌ی پر هرج و مرج را به روز‌های بزرگش برگرداند و در این راه، از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد.

آنتون کالیستو اعتقاد دارد که دوران طلایی جزیره‌ی یارا، پنجاه سال پیش از انقلاب نخست بوده است. نوید خاوری اشاره کرد که در این دوره‌ که آنتون آن را دوره ی طلایی می‌نامد، پدرش در راس قدرت قرار داشته است.

نوبد خاوری در این باره گوشزد کرد:

در واقع، این انقلاب با اعدام پدر آنتون در جلوی چشمانش ، به اتمام رسید. بنابراین، آنتون از ابتدا با نگاه و تفکر این بزرگ شده که این جزیره، از خاندان او دزدیده شده است. آنتون نزول اقتصادی یارا را که طی این سال‌ها دیده است را سندی بر این می‌داند که تنها خانواده‌ی او می‌تواند یارا را نجات دهد. بنابراین، زمانی که به قدرت رسید، وعده داد که این بهشت را باسازی می‌کند و ارزش پول یارا را، به ارزش ۵۰ سال پیش باز می‌گرداند. اما آن چه که او نمی‌گوید، این است که این بهشت برای همه نیست. اگر کسی نسبت به روش‌های او اعتراض کند، به کارگاه‌های کار اجباری فرستاده می‌شود تا کشورش را با تفنگی بر روی سر، مشاهده کند.

رابطه‌ی آنتون و پسرش سن دیگو، در مرکز صحنه است

نریلر این قضیه را مشخص کرد که رابطه‌ی آنتون با پسرش، یکی از جزئیات مهم داستانی بازی Far Cry 6 است. او پسر جوانش را برای جانشینی خود آماده می‌کند، اما مسئله‌ای که در این میان پیش می‌آید این است که آیا دیگو راه پدرش را در پیش می‌گیرد؟ این موردی است که گیمر‌ها باید در هنگام روند بازی فارکرای 6 متوجه شوند. همین مورد می‌تواند باعث ‌شود که آنتون به یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های منفی مجموعه، تبدیل شود. او در یک لحظه یک رهبر قدرتمند است و در ثانیه‌ای دیگر، یک پدر.

بازی فارکرای 6

نوید خاوری:

یکی از کارهای سخت ما در شخصیت پردازی این بود که این شخصیت در میان یک انقلاب به دنیا آمده است و بعد از اعدام پدرش، به یک جهان بینی بسیار پیچیده رسیده است، ولی در عین حال، خود او نیز یک پدر است.

او ادامه داد:

من فکر می‌کنم چیزی که ممکن است در این میان جالب شود، این است که او چگونه در یک اتاق نشسته، چگونه کار‌های خود را انکار می‌کند و این که چه چیزهایی را از دیدگاه خود می‌بیند. علاوه بر این، آنتون تلاش می‌کند در کنار اداره‌ی کشور، درس‌هایی را به پسرش بیاموزد که بسیار پیچیده، وحشتناک و توهین آمیز است. در همین حال، او عاشق دیگو است و او را دست دارد. او می‌خواهد که دیگو سالم و سلامت بزرگ شود و فکر می‌کند که در حال انجام دادن کار درست است. من فکر می‌کنم این چیزی است که جیانکارلو که نقش آنتون را بازی می‌کند، از ابتدا در ذهن خود داشته است.

حال سوالی که در این میان پیش می‌آید این است که رابطه‌ی دنی، شخصیت اصلی بازی، با این دو کاراکتر چگونه است و در چه شرایطی با این دو ملاقات می‌کند؟ هر چند که یوبیسافت نمی‌خواهد اطلاعات بیشتری در مورد گیم پلی بدهد، ولی نویسنده‌ی سایت Gameinformer، موفق شد که اطلاعات بیشتری را از طریق نوید خاوری کسب کند.

نوید خاوری در این باره می‌گوید:

مثلث بین سه شخصیت دیگو، دنی و آنتو بسیار مهم و حیاتی است. البته که نقش دنی، تعیین کننده‌تر است. آن چه که می‌توانم به شما بگویم این است که ما فکر کردیم حضور دیگوی ۱۳ ساله موردی است که می‌تواند بسیار جالب واقع گردد. فکر می‌کنم که اکثر مردم به یاد بیاورند که ۱۳ ساله بودن چگونه است. حداقل که من این مورد را به یاد می‌آورم. در این سن خیلی سخت است که متوجه شوید شما چه کسی هستید و می‌خواهید در این دنیا چه کنید و همه‌ی این‌ها چه معنایی دارند؟ ولی فرض کنید در حالی که شما دارید به این موارد فکر می‌کنید، شما فرزند دیکتاتوری هستید که وظیفه‌ی اداره‌ی یک کشور را بر عهده دارد. ما می‌خواستیم دیگو را به گونه‌ای خلق کنیم که احساس کند که بر لبه‌ی تیغ قرار دارد. شما نمی‌دانید که او می‌خواهد به کجا برسد. آیا می‌خواهد که پا جای پدرش بگذارد؟ آیا او هم می‌خواهد که به یک دیکتاتور ظالم تبدیل شود؟ یا این که می‌خواهد خود راه و سفرش را مشخص کند؟ من خیلی مشتاقم تا ببینم که بازیکنان در این مورد چه فکری می‌کنند.

بازی فارکرای 6 نسبت به نسخه‌های قبلی ساختمان‌های بیشتری دارد

برای اولین بار در مجموعه، وقایع بازی در پایتخت یک کشور، یعنی اسپرانزا (Rsperanza)، اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید در تمامی مراحل از مخفی کاری استفاده کنید و یا اسلحه‌ی خود را بیرون کشید و خیابان‌ها را به آتش بکشید.

نوید خاوری:

ما می‌خواهیم در زمانی دیگر به طور مفصل درباره‌ی عناصر گیم پلی بازی Far Cry 6 صحبت کنیم. اما گیم پلی به طور مشخص، روش بازی کردن شما و نحوه‌ی برخورد شما را با موارد مختلف تغییر می‌دهد. هنگامی که شما در یک شهر قرار دارید، به طور مشخص ساختمان‌های مرتفع را هم می‌بینید. انقلاب‌های چریکی به طور معمول، در جنگل‌ها و و مزارع کشاورزی شروع می‌شود. اما شما باید نحوه‌ی نزدیک شدن خود را به آنتون مشخص کنید. هنگامی که شما می‌خواهید به یک شهر حمله کنید، می‌توانید ظلم قالب در آن را در مقیاس ساختمان‌ها حس کنید. زیرا می‌توانید پشت بام‌ها و کوچه‌ها را با چشمان خود مشاهده کنید. این موارد نه تنها شیوه‌ی بازی شما را تغییر می‌دهد بلکه بر روی روایت داستان نیز تاثیر می‌گذارد.

مزدور‌ها و همراهان به بازی Far Cry 6 باز می‌گردند

یکی از عناصری که باعث موفقیت بازی Far Cry 5 شد، باز خواهد گشت. اما این دفعه نام Amigos For Hire بر روی همراهانی که می‌توانید برگزینید، گذاشته شده است. از یک جاسوس سابق گرفته تا یک سگ وفادار، شما می‌توانید همراهانی را برای خود برگزینید تا در طول مراحل و جنگ‌ها شما را همراهی کنند. یوبیسافت از ویژگی‌ها دیگر گیم پلی به غیر از این مورد، پرده برداری نکرد. اما به گفته‌ی نوید خاوری، Amigo For Hire محبوب تیم توسعه، همان سگی است که بالاتر در موردش خواندید.

خاوری در مورد این سگ می‌گوید:

من به عنوان یک نکته‌ی کوچک می‌توانم به شما بگویم که او با مهربانی و خونسردی آدم می‌کشد. من به شدت هیجان زده‌ام تا مردم آن را تجربه کنم.

بازی فارکرای 6 در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سریز ایکس و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. هم چنین خریداران نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، به رایگان می‌توانند نسخه‌ی بهبود یافته را برای کنسول‌های نسل نهم، یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سریز ایکس، دریافت کنند.

نظر شما درباره‌ی بازی فارکرای 6 چیست؟ آیا شما منتظز این بازی مورد انتظار هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gameinformer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *