بازی, مقالات علمی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

بازی Gotham Knights: هر آن چه که باید از محفل جغد‌ها بدانید

بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights قصد دارد بازیکنان را در نقش اعضای Batfamily به جنگ یک گروه شرور و قدرتمند به نام محفل جغدها (Court of Owls) بفرستد. این گروه جذاب اما نه چندان شناخته شده، نکات و داستان‌هایی دارد که باید قبل از تجربه‌ی بازی از آن‌ها آگاه شوید و به اطلاعات مختلفی دست پیدا کنید. اگر می‌خواهید با این گروه جذاب بیش‌تر آشنا شوید، ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

محفل جغدها

چند سالی بود که شایعات زیادی در مورد نسخه‌ی بعدی بازی بتمن پراکنده شده بود و عده‌ی بسیاری از طرفدارن انتظار می‌کشیدند که استودیو Rocksteady دوباره بازی جدیدی را از دنیای شوالیه‌ی تاریکی معرفی کند. اما این گونه نشد و با توجه به نمایش‌های مختلفی که در رویداد DC FanDome 2020 رخ داد، متوجه شدیم که پروژه‌ی جدید سازندگان سه گانه‌ی Batman Arkham، بازی Suicide Squad Kill The Justice League است. اما غافلگیری دیگری که در این مراسم نمایش داده شد، پروژه‌ی جدید استودیو WB Games Montreal بود که سابقه‌ی ساخت بازی Batman: Atkham Origins را در کارنامه‌ی خود داشت. این استودیو در حال ساخت بازی جدیدی با محوریت دنیای بتمن و شهر گاتهام است. اما موضوع زمانی جالب‌تر شد که فهمیدیم بتمن در این بازی حضور ندارد و جان خود را از دست داده است. بازی Gotham Knights قصد دارد در نبود بتمن، از اعضای خانواده‌ی Batfamily برای حفاظت از شهر گاتهام استفاده کند. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، وجود گروه محفل جغد‌ها است. این گروه جذاب، حضور کم‌ رنگی در خارج از دنیای کمیک بوک‌ها داشته‌اند و تنها در یک انیمیشن سینمایی در سال ۲۰۱۵، حضور یافته‌اند. اما از آن جایی که این گروه قرار است به دشمن درجه‌ی یک Batfamily در بازی Gotham Knights تبدیل شود، شناختن و آشنایی با آن‌ها واجب است.

پس سوالی که در این میان ممکن است به ذهن هر علاقه مندی برسد این است که محفل جغدها از چه اعضایی تشکیل شده‌اند و قرار است که در بازی Gotham Knights چگونه حضور یابند؟ محفل جغدها یا به عبارت انگلیسی، Court of Owls گروه شرور و مرموزی هستند که در کمیک‌های مختلف به عنوان دشمن خود بتمن ظاهر شده‌اند و همان طور که اشاره شد، تنها یک بار خارج از دنیای کمیک بوک، به چشم خورده‌اند.

اعضای محفل جغدها چه کسانی هستند؟

اعضای این گروه مخوف، افرادی از با ریشه‌ترین، ثرومتندترین و قدیمی‌ترین خانواده‌‌های شهر گاتهام هستند که سالیان زیادی در این شهر سکونت داشته‌اند. در واقع، اجداد اعضای این گروه، از سال ۱۶۰۰ میلادی در گاتهام حضور داشته‌اند و در حال ساختن بناهای خانواده‌ی خود بودند. این محفل قدیمی و قدرتمند، از منابع و نفوذ خود برای کنترل گاتهام استفاده می‌کنند و قصد دارند که امور مختلف این شهر را در اختیار خود قرار دهند. در واقع، محفل جغدها شهر گاتهام را مانند زمین شطرنج و اعضای آن را مانند مهره می‌دانند و هموراه قصد به بازی کردن با مهره‌ها دارند. این گروه به قدری قدرتمند است که حتی خانواده‌ی میلیاردر و پرنفوذ وین (Wayne) را هم سال‌ها زیر نظر خود نگه داشته‌اند و مراقب بودند که حرکت غیرمنتظره‌ای از سوی آن‌ها سر نزند. آن‌ها به طور تقریبی در همه‌ی ارگان‌های دولتی و خصوصی دست دارند و می‌توانند به وسیله‌ی قدرت خود هر بلایی که می‌خواهند سر گاتهام بیاورند.

اما جالب است بدانید که پس از گسترش و توسعه‌ی گاتهام، زیرشاخه‌های محفل جغد‌ها برای کنترل گاتهام جدید، با کمبود مواجه شد و آن‌ها مجبور شدند یک سری از اقدامات را انجام دهند. یکی از افرادی که مزاحم آن‌ها می‌شد، آلن وین، یکی از اجداد بروس وین بود که از قضا او هم فرد قدرتمند و با نفوذی بود. اما سرانجام، محفل جغدها کاری کرد که حتی آلن وین هم به مرز جنون برسد و کنترل ذهن و بدن خود را از دست دهد. محفل جغد‌ها آلن وین را به مکان مخوفی بردند و او را از دید همگان مخفی کردند. اما متاسفانه دیگر هیچ موقع خبری از وین بزرگ نشد و هیچ کس تا سال‌ها از او نشانه‌ای پیدا نکرد و پرونده‌ی یکی از قدرتمندترین افراد شهر، به طور ناقصی بسته شد.

بازی Gotham Knights

اما بسیاری از شما ممکن است به این مسئله فکر کنید که چرا یک گروه بسیار نفوذ و قدرتمند، در طی حدود ۴۰۰ سال مخفی مانده است و هیچکس از هویت آن‌ها خبر ندارد؟ دلیل اول این است که آن‌ها طی همه‌ی این سال‌ها تلاش بسیاری برای ناشناخته ماندن کردند. اعضای محفل همواره چهره‌ی خود را پشت یک ماسک که مانند ظاهر یک جغد است، پنهان کرده‌اند و نمی‌گذارند که هیچ فردی به چهره و هویت آن‌ها پی ببرد. حتی اگر فردی بسیار خوش شانس، یا حتی بدشانس باشد که مسیرش به مکان محفل جغدها بخورد، باز هم متوجه هویت اصلی آن‌ها نخواهد شد. حتی اگر کسی آن‌ها را ببیند، نمی‌تواند تشخیص دهد که کدام یک تجارت نفت را در دست دارد و کدام یک رئیس یک بانک بزرگ است. اما نکته‌ی جالبی که در این میان وجود دارد، این است که هر فرد قدرتمندی از اعضای والامرتبه‌ی گاتهام، می‌تواند جزئی از این گروه مخوف شود و با آن‌ها در امور مختلف همکاری کند. به عبارتی دیگر، همین موضوع است که باعث می‌شود هیچ کدام از آن‌ها لو نروند. در واقع، هر کسی که جزء این گروه است آنقدری پولدار و با نفوذ است که می‌تواند ارگان‌های دولتی را بخرد یا از دست آن‌ها فرار کند.

اما نکته‌ی متفاوتی که در مورد این گروه وجود دارد، این است که قانون دموکراسی همواره بر قوانین آن اولویت دارد. در واقع، هیچکس از افراد پولدار و با نفوذ نمی‌تواند تک نفره اهداف گروه را مشخص کند و این خواسته‌ی کل گروه است که اهداف و آرمان‌ها را پیش می‌برد. هم چنین، افراد ثروتمندی که از طرف محفل جغدها به گروه دعوت می‌شوند، چاره‌ای به جز موافقت ندارند، چرا که اگر شرایط همان شکلی پیش نرود که محفل می‌خواهد، دست به خشونت می‌زنند. پس افرادی که ثروت کافی را دارند و به دعوت محفل جواب رد می‌دهند، سرنوشتی به جز مرگ و خاموشی نخواهند داشت. اگر کسی مخالفت کند، محفل جغد‌ها آدم کش‌های حرفه‌ای خود را به سراغ آن‌ها می‌فرستند. این آدم کش‌ها با نام تالون‌ها (Talons) شناخته می‌شوند. آن‌ها آدم کش‌های فوق العاده حرفه‌ای و کارکشته‌ای هستند که باید فرمان‌های افراد محفل را بدون هیچ گونه کم و کاستی، انجام دهند. تالون‌ها در مبارزات تن به تن مهارت بسیاری دارند و در اکثر موارد، حریف خود را به قتل می‌رسانند. البته جنگیدن اولویت ابتدایی آن‌ها نیست و ترجیح می‌دهند که اهداف خود را در خفا به قتل برسانند. در واقع، آن‌ها مانند ارواحی هستند که در قامت یک آدم خون افراد سفارش شده را می‌ریزند تا شرایط دلخواه محفل جغدها را فراهم کنند.

اما مهم‌ترین ویژگی تالون‌ها، این است که به طور تقریبی شکست ناپذیر و به عبارتی، رویین تن هستند. محفل جغدها به تالون‌ها سرمی تزریق می‌کنند که باعث می‌شود آن‌ها نسبت به هر تهدیدی مصون شوند. این سرم، از الکتروم درست شده است، الکتروم نام آلیاژ خاصی است که از ترکیب طلا و نقره به دست می‌آید. هنگامی که یکی از آن‌ها کشته شود، این سرم می‌تواند آن‌ها را از مرگ دور و به زندگی بازگرداند. این گونه می‌شود که می‌توانیم آن‌ها را افراد اجتناب ناپذیری نام گذاری کنیم. هنگامی که این سرم به‌ آن‌ها تزریق شد، دیگر هیچ شیئی در دنیا نمی‌تواند آن‌ها را از پا دربیاورد. در برخی از کمیک‌ها گفته شده که آن‌ها از ارتفاع چند هزار متری پریده‌اند و هیچ مشکلی برای آن‌ها پیش نیامده است. یا در داستانی دیگر بتمن آن‌ها را با ربات عظیم الجثه‌ی خود نابود می‌کند ولی تالون‌ها باز هم بر می‌خیزند و به مبارزه ادامه می‌دهند. اما همان طور که اشاره کردیم، تالون‌ها به طور تقریبی نسبت به همه‌ی اشیاء مصون هستند، به عبارتی دیگر آن‌ها تنها یک نقطه ضعف دارند. «سرما» اولین و آخرین نقطه ضعف آن‌ها است و این سرما است که می‌توان تالون‌ها را بکشد. پس با توجه به این مورد، می‌توان انتظار داشت که اعضای batfamily در بازی Gotham Knights از سرما برای کشتن قاتلین محفل جغد‌ها استفاده کنند.

بازی Gotham Knights

اما نکته این جا است که هر فردی نمی‌تواند به یک Talon تبدیل شود. به عبارتی دیگر، هر کسی حتی نمی‌تواند برای تالون شدن کاندید شود و جزء گزینه‌های روی میز قرار گیرد. محفل جغدها بعضی از افراد را از نوجوانی زیر نظر می‌گیرند. آن‌ها افراد کم سن و سالی را که در جوانی پتانسیل و استعداد خوبی را از خود نشان می‌دهند و می‌توانند در بزگسالی به یکی از ماشین‌های آدم کشی محفل جغدها تبدیل شوند را انتخاب می‌کند و به آن‌ها تمرین‌های خاصی می‌دهند که به یک آدم کش تمام عیار تبدیل شوند. جالب است بدانید که این تالون‌ها ارتباط ظریفی با Batfamily دارند و به نوعی با آن‌ها مرتبط هستند. در یکی از داستان‌ها، بتمن موفق می‌شود که مخفیگاه محفل جغدها را در اعماق سیاه شهر گاتهام پیدا کند و به جنگ آن‌ها برود. اما اوضاع به طور ایده آلی پیش نرفت و بتمن توسط یکی از تالون‌ها دستگیر شد. کسی که بتمن را گیر انداخته بود، بروس را سخت شکنجه کرد و تا می‌توانست به او ضربه زد. اما قضیه جایی جالب‌تر می‌شود که هویت این تالون را متوجه می‌شوید. این تالون، پدر بزرگ دیک گریسون (Dick Grayson) بود. دیک گریسون یکی از اعضای خانواده‌ی بتمن است و با نام نایت وینگ (Nightwing) شناخته می‌شود. نایت وینگ، یکی از چهار شخصیتی است که در بازی Gotham Knights حضور خواهد یافت.

اما داستان جایی جالب‌تر می‌شود که می‌فهمیم ارتباطات همین جا به اتمام نمی‌رسد و باز هم کسانی وجود دارند که در این گروه قرار می‌گیرند. در یک بازه‌ی زمانی، هنگامی که محفل جغدها در اوج قدرت خود به سر می‌برد، تالون‌های خود را در سطح شهر پخش کرد تا بتواند قدرت خود را به طور کامل بر گاتهام تحمیل کند. در این زمان، بتمن با یکی از اعضای گروه تالون‌ها برخورد می‌کند. نام این تالون لینکولن مارک (Lincoln March) بود. در این داستان، لینکلن مارک در یکی از دوره‌های انتخابات، خود را به عنوان یکی از نامزدهای انتخاب شهردار گاتهام معرفی کرده بود. او شعارهایی بسیاری سر می‌داد و افراد بسیاری را شیفته‌ی خود می‌کرد. او به مردم قول داده بود که گاتهام را به شهر بهتری تبدیل کند. اما موضوع این جا است که شخصیت و رفتارهای لینکلن به حدی توسط محفل جغدها خوب پرداخته شده بود که حتی خود بتمن هم این داستان شهردار شدن او را با تمام وجود باور کرد.

اما شرایط پیچیده‌تر از این حرف‌ها بود و این داستان، افراد بسیاری را به وجد آورد. هویت واقعی لینکلن مارک پس از مدتی مشخص شد. بروس وین، تنها وین گاتهام نبود و یک برادر نیز داشت. پدر و مادر بروس یک بچه‌ی دیگر هم داشتند که هنگام تولد معلول به دنیا آمد و توماس وین را وحشت زده کرد. پدر بروس که این بچه را نمی‌توانست تحمل کند، در جنگل رهایش کرد تا اعضای Willowwood For Children او را پیدا کنند. این یتیم خانه، بچه‌های بی‌سرپرست را در خود جای می‌داد و آن‌ها را بزرگ می‌کرد. منتها این یتیم خانه یک تفاوت بزرگ با آن چه که امروزه در دنیا وجود دارد، داشت. نواخانه‌ی willowwood به گونه‌ای نسخه‌‌ای از دیوانه خانه‌ی گاتهام است و شرایط بسیار بد و نامناسبی دارد و با بچه‌های موجود در این مکان، حسابی بد رفتاری می‌شود. اسم این بچه، توماس وین جونیور (Thomas Wayne JR) بود که حکم برادر خونی و اصلی بروس را داشت. توماس جونیور به یک فرد طرد شده از جامعه تبدیل شد که حتی والدینش هم نمی‌توانستند او را تحمل کنند. در ادامه، محفل جغدها او را در کنترل خود گرفتند و به او آموزش دادند. توماس در حدی کینه به دل گرفته بود که به یکی از خطرناک و کشنده‌ترین تالون‌‌های محفل تبدیل شد.

بازی Gotham Knights

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Gotham Knights بیش‌تر با دنیای بتمن آشنا شوید می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Batman: Arkham Knight مراجعه کنید.

نظر شما در داستان احتمالی بازی Gotham Knights و محفل جغد‌ها چیست؟ به نظر شما آیا استودیو WB Games Montreal می‌تواند از پتانسیل‌ها این گروه نهایت استفاده را ببرد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Dualshockers

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *