راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

راهنمای بخش زامبی COD: MW3

بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 تفاوت‌های ریز و درشتی با سایر بخش‌های مشابه در سری کالاف دیوتی دارد. همین موضوع می‌تواند منجر به سردرگم شدن گیمرها به خصوص افراد تازه وارد شود. به همین بهانه در راهنمای بخش زامبی COD: MW3 سعی می‌کنیم با ذکر یک سری از نکات شما را برای زنده ماندن در میان مردگان متحرک آماده کنیم.

آموزش بخش زامبی Call of Duty: Modern Warfare 3

برخلاف آنچه که انتظار داشتیم بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 همراه با یک بخش زامبی در دسترس قرار گرفته است. در کنار این مورد غیرمنتظره، باید بدانید بخش زامبی این بازی با آنچه که در سال‌های اخیر در مجموعه Call of Duty دیده‌ایم تفاوت دارد. به عبارتی دقیق‌تر بخش زامبی این بازی بیش‌تر شبیه یک Extraction Mode بزرگ است که مانند آن را در Escape from Tarkov و Battlefield 2042 مشاهده کرده‌ایم. اما خب شرکت اکتیویژن هویت همیشگی حالت زامبی را از راه‌های مختلف حفظ کرده تا آنقدرها هم از ریشه‌های خود فاصله نگیرد. به هر حال اگر می‌خواهید به سلاخی مردگان متحرک بپردازید و به مشکل برخورده‌اید، بد نیست که به نکات موجود در راهنمای بخش زامبی COD: MW3 توجه داشته باشید.

راهنمای بخش زامبی COD: MW3

بخش زامبی COD: MW3 در واقع یک Extraction Mode است

اول از همه باید بدانید که بخش زامبی بازی مورد بحث تفاوت عمده‌ای با نسخه‌های پیشین دارد، به گونه‌ای که دیگر خبری از آن حالت حمله گروهی و نوبتی زامبی‌ها نیست. علاوه بر این، زامبی امسال یادآور بخش‌های چندنفره آثاری نظیر COD: Black Ops Cold War یا COD: Vanguard نیست و راه منحصر به فرد خود را در پیش می‌گیرد. بخش زامبی Modern Warfare 3 یک حالت PvE (بازیکن بر علیه محیط) محسوب می‌شود که گیمرها را در یک تیم سه نفره قرار می‌دهد. حال اعضای تیم وظیفه دارند به دنبال آیتم‌های بهتر بگردند و ماموریت‌هایی داستان با نام Deadbolt Mission را به اتمام برسانند.

روند Exfil را تکمیل کنید تا سلاح‌ها و آیتم‌های خود را نگه دارید

نکته مهمی که در راهنمای بخش زامبی COD: MW3 باید به آن اشاره کنیم به اهمیت Exfil (یا همان Extraction) مربوط می‌شود. در حالت زامبی نسخه‌های قبلی مجموعه، هنگامی که می‌مردید تمام سلاح‌ها و آیتم‌های خود را از دست می‌دادید. اما شرایط در بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 کمی متفاوت است و قوانین متفاوتی را در نظر می‌یرد. درست مانند حالت DMZ، اگر با موفقیت از نقشه خارج شوید (یا اصطلاحا Exfil) کنید می‌توانید سلاح‌ها و تجهیزات خود را نگه دارید. اما اگر Exfil را با موفقیت پشت سر نگذارید، همه چیز به غیر از سلاح اصلی و تضمین شده (یا Indured Weapon) خود را از دست خواهید داد.

حال از آنجایی که دیگر خبری از گروه‌های بی‌نهایت زامبی‌ها نیست، باید همیشه زمان را در نظر داشته باشید تا بتوانید به موقع Exfil کنید. بخش زامبی مدرن وارفر 3 شما را وارد بازی‌های 45 دقیقه‌ای می‌کند که باید در آن‌ها زنده بمانید. در ادامه و برای اینکه پیروز شوید، باید پیش از اتمام وقت Exfil کنید. فقط توجه داشته باشید که درست مانند Warzone و DMZ، یک گاز سمی در نقشه وجود دارد که رفته رفته محیط را برای شما تنگ‌تر و کوچک‌تر می‌کند. پس اگر به موقع از نقشه خارج نشوید، ممکن است بر اثر این گاز بمیرید و ببازید.

MWZ operator loadout

اما این نقاط خروج کجا واقع شده‌اند؟ در هر مسابقه سه نقطه Exfil وجود دارد که به صورت اتفاقی در سطح نقشه پخش می‌شوند. شما می‌توانید هر وقت که خواستید از این Exfil Point استفاده کنید؛ آن هم بدون اینکه همه فعالیت‌ها را تکمیل کرده باشید. به عبارتی دیگر، می‌توانید وارد بازی شوید، یک ماموریت انجام دهید، کمی لوت جمع کنید و سپس هر موقع که خواستید از نقشه بیرون بروید.

حال اگر گاز سمی در حال پخش شدن باشد باید فرصت را غنیمت شمرده و تا زمانی که می‌توانید از نقشه خارج شوید. این گاز سمی رفته رفته پخش می‌شود و به تدریج هر سه Exfil Point را در بر می‌گیرد. ولی در همین زمان و هنگامی که کم‌تر از پنج دقیقه به اتمام بازی باقی مانده، یک Exfil Point پایانی در دسترس قرار می‌گیرد تا بتوانید از طریق آن از نقشه فرار کنید (برای پیدا کردن نقطه خروج از Tac-Map خود کمک بگیرید). توجه داشته باشید که این نقاط خروج به صورت اتفاقی ظاهر می‌شوند و برای هر بازی متفاوت هستند. با وجود تمامی این تفاسیر اگر موفق به رسیدن به هلیکوپتر نجات نشوید می‌میرید و همه چیز خود را از دست می‌دهید.

چه آیتم‌هایی را می‌توان از Exfill نگه داشت؟

درست مانند حالت DMZ، بخش زامبی COD: MW3 هم به شما اجازه می‌دهد یک اپراتور برای خود انتخاب کنید. هر یک از این اپراتورها کوله پشتی یا Backpack دارند که می‌توانید مواردی مانند سلاح‌ها، تجهیزات، پرک‌ها و کیل استریک‌ها را در آن‌ها جاسازی کنید. بنابراین بهتر است پیش از ورود به مسابقه یک Loadout درست و حسابی برای خود در نظر بگیرید و این Backpack را با موارد درست پر نگه دارید تا در موارد حساس آتش شلیک بیش‌تری داشته باشید.

علاوه بر این‌ها، شما در نقشه بخش زامبی آیتم‌های مختلفی نظیر باتری، کمیک بوک و قطعات الکترونیکی پیدا می‌کنید که می‌توانید با مراجعه به Buy Stationها به فروش آن‌ها بپردازید. اما اگر این آیتم‌ها را نفروشید و به همراه آن‌ها از طریق Exfilها خارج شوید، XP بیش‌تری دریافت می‌کنید. در واقع این آیتم‌ها پس از خروج از نقشه به XP تبدیل می‌شوند و در زمینه‌های مختلف شما را رو به جلو هدایت می‌کنند

نکته دیگری که در راهنمای بخش زامبی COD: MW3 باید در موردش صحبت کنیم، از دست رفتن ارتقا سلاح‌ها است. اگر سلاحی را ارتقا داده باشید و سپس به همراه آن از Exfil Pointها خارج شوید، ارتقایی که روی آن اعمال کرده‌اید را از دست خواهید داد. به عبارتی دیگر اگر به Upgrade یک سلاح بپردازید، تنها در همان مسابقه می‌توانید از قدرت‌های بهبود یافته‌اش استفاده کنید؛ چرا که پس از ترک نقشه به حالت عادی خود باز می‌گردد. پس بهتر است تا می‌توانید از تجهیزات در دسترس خود کمک بگیرید و آن‌ها را تلف نکنید.

اطراف نقشه را هم بگردید

بخش زامبی بازی Call of Duty: MW3 درست در همان نقشه جدید وارزون که ارزیکستان باشد جریان دارد. حال این نقشه شامل دشمنان متفاوت با سطوح مختلفی است که هرچقدر قوی‌تر باشند به مشکل بزرگ‌تری برای گیمر تبدیل می‌شوند. نکته مهم راهنمای بخش زامبی COD: MW3 این است که بخش‌های حاشیه‌ای و اطراف نقشه، دشمنان ضعیف و سطح پایینی را در خود جای داده است. اما همین‌طور که به مرکز ارزیسکتان نزدیک می‌شوید و به سمت وسط آن می‌روید، با زامبی‌های قدرتمندتری روبرو خواهید شد. در بالای مینی مپ موجود در صفحه یک علامت وجود دارد که میزان سختی ناحیه‌ای که در آن قرار دارید را به تصویر می‌کشد.

حال پیشنهاد ما این است که تا جایی که می‌توانید در نقاط حاشیه‌ای و اطراف نقشه به گشت و گذار بپردازید؛ چرا که دشمنان موجود در این نقاط زیاد قوی نیستند و به شما اجازه می‌دهند به راحتی سلاح‌ها و تجهیزات را جمع کنید. اگر به خوبی در اطراف نقشه نگردید و آیتم‌های خوبی به دست نیاورید، در حین رویارویی با دشمنان قوی‌تر به مشکل خواهید خورد. برخی از زامبی‌های مرکز نقشه که سطحی بالاتر از 55 دارند، به شدت سرسخت هستند و کشتن‌شان کار سختی جلوه می‌کند.

به تنهایی وارد بخش زامبی Call of Duty: Moder Warfare 3 نشوید

بخش زامبی بازی مورد بحث شامل 24 نفر می‌شود که در قالب تیم‌های سه نفره پا به نقشه می‌گذارند. با این حال اگر پیش از پیوستن به یک بازی گزینه No Fill را روشن کنید، بازی هم‌تیمی خاصی برای شما در نظر نمی‌گیرد و مجبور هستید به تنهایی به دل این دنیای خطرناک بزنید. اگر بخواهید کار را به تنهایی پیش ببرید و تمام بار را به صورت انفرادی به دوش بکشید از درصد شانس کمی برخوردار خواهید بود. پیشنهاد ما این است که یا با دوستان خود به تجربه این بخش بپردازید یا گزینه No Fill را خاموش کنید تا خود بازی برای شما هم‌تیمی جور کند.

راهنمای بخش زامبی COD: MW3

Contractها را تکمیل کنید

برای اینکه بتوانید در بخش زامبی تجهیزات خوبی به دست آورید و قوی‌تر شوید، به امتیازهای زیادی نیاز پیدا خواهید کرد. یکی از بهترین راه‌های به دست آوردن این امتیازهای مورد نیاز تکمیل Contractها است که عملکرد تقریبا مشابهی با موارد همسان در DMZ دارند. این Contractها ماموریت‌های مختلفی نظیر تحویل بسته، دفاع از یک منطقه و کشتن دشمنان را در مقابل‌تان قرار می‌دهند که اگر تکمیل‌شان کنید امتیاز خوبی به دست خواهید آورد. راستی بهتر است کار را با Contractهای آسان‌تر شروع کنید و رفته رفته به سراغ موارد سخت‌تر بروید که پاداش‌های بیش‌تری به همراه می‌آورند.

بهترین تجهیزات ممکن را انتخاب کنید

یکی از نکات مهم راهنمای بخش زامبی بازی COD: MW3 مربوط به جمع‌آوری تجهیزات بهتر است. پیشنهاد ما این است که حوصله زیادی به خرج دهید و تا می‌توانید Contractها را برای پاداش‌های بیش‌تر به اتمام برسانید. اگر این کار را به درستی انجام دهید برای موقعیت‌های حساس آماده می شوید و شانس بیش‌تری برای زنده ماندن دارید. راستی هرچقدر که امتیاز بیش‌تری جمع کنید شانس بیش‌تری برای به دست آوردن پرک‌ها و سلاح‌های خاص خواهید داشت.

حالا که اسم پرک‌ها به میان آورده شد بد نیست که کمی در موردشان صحبت کنیم. این پرک‌ها در قالب نوشیدنی‌هایی تحت عنوان Perk-a-cola در دسترس قرار می‌گیرند که راه‌های مختلفی برای به دست آوردن‌شان وجود دارد. از جمله این راه‌ها می‌توانیم به خریدشان از Perk Machineها، تکمیل Contractها و لوت کردن نقشه اشاره داشته باشیم. هنگامی که یک پرک را پیدا کردید می‌توانید آن را در کوله پشتی خود نگه دارید تا در زمان مناسب آن را بنوشید و از قدرت فزاینده آن بهره ببرید. راستی اگر از این پرک‌ها استفاده نکنید و به همراه آن‌ها از نقشه خارج شوید، آن‌ها در کوله پشتی باقی خواهند ماند تا در ادامه امکان استفاده از آن‌ها وجود داشته باشد. راستی یک سری آیتم هاص با نام Schematic هم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهند پرک‌ها را برای همیشه برای خود نگه دارید.

The ray gun returns

پیدا کردن و استفاده از Schematicها

یکی از چیزهایی که باید آن را در کوله پشتی خود ذخیره کنید همین Schematicها هستند. این Schematicها به شما توانایی ساخت یک سری آیتم‌های خاص مانند Wonder Weapon و Ammo Mod را می‌دهند تا بتوانید همیشه از آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای ذخیره یک Schematic و نگه داشتن آن برای همیشه، باید در حین مسابقه آن را در کوله پشتی بگذارید و هنگامی که آن را به همراه دارید از طریق Exfil از نقشه خارج شوید. البته لازم به ذکر است که قابلیت این Schematicها بی‌نهایت نیست و برای استفاده از آن‌ها باید منتظر شارژ شدن‌شان بمانید.

به صورت اول شخص به تجربه بازی بپردازیم یا سوم شخص؟

نکته جالب دیگری که در راهنمای زامبی COD: MW3 باید به آن اشاره کنیم، امکان تجربه بازی به صورت سوم شخص است. در واقع بازی مورد بحث به شما اجازه می‌دهد زاویه دوربین را از اول شخص به سوم شخص تغییر دهید و از این طریق تجربه متفاوتی به دست آورید. اگر خواستید زاویه دوربین را عوض کنید باید دکمه D-Pad پایین را نگه دارید تا با تغییر روبرو شوید. پس اگر فکر کردید که زاویه سوم شخص می‌تواند به شما در پیروزی کمک کند، بهتر است از آن کمک بگیرید.

در این نقطه به پایان راهنمای بخش زامبی بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 رسیدیم. نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *