یادداشت, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

هرآنچه که باید در مورد بازی Lost Ark بدانید

بازی Lost Ark

پس از بازی بزرگ و به نسبت موفق New World، شرکت Amazon برای جدیدترین محصول خود در دنیای بازی‌های ویدیویی به سراغ بازی Lost Ark رفته است؛ یک اثر MMORPG که استودیو Smilegate وظیفه ساخت و توسعه آن را برعهده دارد. این بازی پیش از این و در سال ۲۰۱۹ در کشورهای کره جنوبی، روسیه و ژاپن به طور کامل منتشر شده بود و در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در سایر کشورها به طور کامل در دسترس قرار گرفت.

هرآنچه که باید در مورد بازی Lost Ark بدانید

اولین سوالی که شاید ذهن طرفداران را به خود مشغول کند، این است که بازی Lost Ark چیست؟ در پاسخ این سوال باید بدانید که Lost Ark یک MMORPG یا Massively-Multiplayer Online Role Playing Game است که اکشن و زد و خوردها را در اولویت اصلی خود قرار می‌دهد. دوربین آیزومتریک یا از بالا به پایین آن هم باعث می‌شود که صحنه‌های اکشن به صورت کامل و مبرهن، دیده شوند.

این بازی پس از کمی انتظار، بالاخره در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به صورت کامل در تمام دنیا عرضه شد تا همه بازیکنان بتوانند به تجربه آن بپردازند. بازی Lost Ark یک بازی رایگان یا Free-to-Play حساب می‌شود که از بسیاری جهت‌ها آدم را یاد سری Diablo می‌اندازد. همین رایگان بودن و وجود سیستم مبارزات جذاب، لاست آرک را به یکی از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین بازی‌های چند سال اخیر تبدیل کرده و از لحاظ تعداد بازیکنان همزمان، آمارهای چشم‌گیری را به نام خود ثبت کرده است.

بازی Lost Ark

بازی Lost Ark چیست؟

بازی Lost Ark یک اثر MMORPG یا یک بازی نفش آفرینی آنلاین چندنفره کلان به شمار می‌رود که استودیو کره‌ای Smilegate وظیفه ساخت آن را برعهده دارد. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، لاست آرک پیش از این در کشورهای کره جنوبی، ژاپن و روسیه منتشر شده بود و شرکت Amazon، آن را به طور رسمی برای تمامی کشورهای جهان عرضه کرد.

بازی Lost Ark عناصر آثار MMO را با مکانیک‌ها و ایده‌های سری Diablo ترکیب می‌کند تا به یک محصول جذاب و سرگرم‌کننده دست یابد. همین موارد و الهام از مجموعه دیابلو، به معنی حضور تعداد زیادی از دشمنان مختلف و قابلیت‌ها و راه‌های متعدد برای کشتن آن‌ها است. از شمشیرهای بزرگ و تفنگ‌های باروتی گرفته تا جادو و هنرهای رزمی؛ بازی Lost Ark راه‌های زیادی را برای مبارزه در دسترس مخاطب خود قرار می‌دهد.

اما وقایع بازی در سرزمینی به نام آرکژیا (Arkesia) جریان دارد که باید در سطح نقشه آن، به دنبال Lost Ark بگردید و یک شیطان یا هیولایی باستانی را نابود کنید. در این مسیر، شما شخصیت‌ها و بازیکنان متعددی را ملاقات می‌کنید که از هویت MMO بازی ریشه می‌گیرند. البته هنگامی که داستان اصلی به پایان رسید، باز هم بهانه‌های زیادی برای سرگرم شدن در دنیای بازی Lost Ark خواهید داشت. برای مثال، می‌توانید به گشت و گذار در Dungeonهای بازی بپردازید یا به سراغ مبارزات PvE و PvP بروید.

گیم‌پلی و مبارزات

جدا از ویژگی‌های بازی Lost Ark به عنوان یک MMO، باید آن را به عنوان یک اثر اکشن-نقش‌آفرینی ۲.۵ بُعدی بشناسیم که دارای دوربین آیزومتریک است. در این نوع از حالت دوربین، شما همه چیز را از زاویه پایین بالا به پایین مشاهده می‌کنید و به این شکل، تسلط بیشتری روی شخصیت‌ها، دشمنان و محیط دارید. اگر آثاری مانند سری Diablo، Path of Exile یا Grim Dawn را تجربه کرده باشید، حس آشنایی نسبت به بازی Lost Ark و عناصر آن خواهید داشت.

به لطف دوربین آیزومتریک بازی، هنگام حمله دشمن‌های متعدد تسلط خوبی نسبت به مبارزه با آن‌ها خواهید داشت. هنگامی که تعداد آن‌ها افزایش پیدا می‌کند، قادر هستید با استفاده از قابلیت‌های خود به شکل لذت‌بخشی، همه آن‌ها را سلاخی کنید. هر شخصیت یا کلاسی قابلیت‌های خاص خود را دارد که می‌توانید به مرور زمان آن‌ها را ارتقا دهید.

بازی Lost Ark

هنگام شروع بازی Lost Ark باید از میان پنج کلاس Warrior، Martial Artist، Gunner، Mage و Assassin یکی را انتخاب کنید. البته هر پنج کلاس مذکور شامل زیرشاخه‌ها یا Subclassهایی می‌شوند که در روند و مبارزات شما تاثیرگذار هستند. همچنین، باید توجه داشته باشید که برخی کلاس‌ها به یک جنسبت خاص محدود می‌شوند. برای مثال، در حالی که کلاس Gunslinger قابلیت انتخاب یک شخصیت زن یا مرد را به شما می‌دهد، کلاس Warrior تنها مربوط به مردان است و نمی‌توانید یک Warrior مونث داشته باشید.

هنگامی که کلاس اولیه خود را انتخاب کردید، می‌توانید با استفاده از گزینه‌های متنوع بازی Lost Ark ظاهر کاراکتر خود را شخصی‌سازی کرده تا به حالت ایده‌آل برسید. فقط توجه کنید که پس از شخصی‌سازی اولیه، قابلیت تغییر ظاهر وجود ندارد و باید در همان دفعه اول، شخصیت خود را به صورت ایده‌آلی درست کنید.

در کنار مواردی که به آن اشاره کردیم، باید بدانید که بازی Lost Ark به عنوان یک اثر MMO شامل ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرعی مختلفی مانند ماهی‌گیری و جمع‌کردن چوب می‌شود. این کارها تاثیر مستقیمی روی پیشرفت و Level-Up دارند و بهتر است برای ارتقا سریع‌تر شخصیت خود، این کارها را به صورت مرتب انجام دهید. همچنین، این بازی شامل سرورهای مختلفی می‌شود که به صورت منطقه‌ای یا Regional از هم جدا شده‌اند. پس اگر می‌خواهید به اتفاق دوستان خود به تجربه بازی بپردازید، توجه کنید که به یک سرور واحد متصل شوید.

داستان بازی Lost Ark

در بازی Lost Ark هدف اصلی شما پیدا کردن Ark خواهد بود؛ یک شئ مهم که پیش از این باعث نجات سرزمین Arkesia شده است. در این میان، شخصیتی به نام Lazreos که با لقب Lord of the Abyss هم شناخته می‌شود، دنیا را تهدید به نابودی می‌کند و شما باید به عنوان قهرمان داستان جلو او را بگیرید. البته این اولین دفعه‌ای نیست که Lazeros باعث به وجود آمدن حجم بزرگی از مشکلات می‌شود و سابقه سیاهی دارد. آخرین دفعه‌ای که او به یک تهدید بزرگ تبدیل شده بود، شکست خورد و به زندانی تبعید شد که در زیر یک آتش فشان قرار دارد. به هر حال، شما به عنوان پروتاگونیست داستان در سطح دنیای بازی به دنبال Ark می‌گردید و وظیفه دارید در عین حال، جلوی Lazreos هم ایستادگی کنید.

به طور کلی، بازی Lost Ark دارای داستان و دنیایی فانتزی بوده که جذابیت‌های خود دارد. این دنیا، به شدت عمیق است و Lore و افسانه‌های بلندبالایی دارد. همچنین، به خاطر هویت بازی به عنوان یک اثر Live-Service، سازندگان مجبورند داستان را به گونه‌ای وارد بازی کنند که بتواند در طی مدت زمانی طولانی توجه و علاقه بازیکنان را به سمت خود جذب کند.

بازی Lost Ark

چشم‌انداز و آینده بازی

بازی Lost Ark یک اثر Live-Service بوده و با توجه به همین موضوع، راهی طولانی و برنامه‌های بلندمدتی در پیش دارد. با توجه به عملکرد سایر بازی‌های لایو سرویس دنیای امروز مانند Halo Infinite، Fortnite، Destiny 2 و Call of Duty: Warzone اثر مورد بحث کار سختی را برای راضی نگه‌داشتن مخاطب‌ها دارد. در حال حاضر هم باید صبر کرد و دید که استودیو Smilegate چه برنامه‌هایی برای این بازی فوق‌العاده موفق در ذهن می‌پروراند. با توجه به پتناسیل بالایی که در لاست آرک دیده‌ایم، می‌توانیم آینده روشنی را برای آن در نظر بگیریم.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا بازی Lost Ark لیاقت تمامی این توجه‌ها و بازیکنان متعدد را دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Tom’s Guide

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *