راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته سوم تا ششم سیزن ۱ از چپتر ۳)

فورتنایت

چالش‌های هفتگی جدید سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت در دسترس قرار گرفته‌اند که شامل چلنج‌های مختلفی می‌شوند. اگر قصد تکمیل این چالش‌ها و به دست آوردن مقدار زیادی XP دارید، با راهنمای چلنج های فورتنایت تیلنو همراه شوید.

پس از انتظارهای فراوان سیزن اول چپتر سوم بازی Fortnite در دسترس قرار گرفته تا بازیکنان باری دیگر وارد دنیای این بازی شوند و ساعت‌ها به مبارزه بپردازند. اولین سیزن این چپتر، به شدت هیجان‌انگیز بوده و شامل یک بتل پس غیرمنتظره و پرمحتوا هم می‌شود که در میان اسکین‌های موجود در آن، می‌توانیم چهره‌های آشنایی مانند اسپایدرمن و دویین جانسون (Dwayne Johnson) را مشاهده کنیم. با توجه به اتفاقاتی که این چند روز رخ داده، متوجه شدیم که راک (لقب دویین جانسون) تاثیر زیادی روی دنیای بازی گذاشته و به عنوان فرد پشت شخصیت The Foundation و سازمان The Seven هم شناخته می‌شود.

جالب است بدانید با توجه به اقدامات شرکت Epic Games هم اسکین The Foundation و هم اسکین اسپایدرمن از طریق بتل پس فصل جدید فورتنایت قابل دریافت هستند و با پیش‌روی در آن، قادر به استفاده از این اسکین‌ها خواهید بود. البته پیش‌روی و دست یافتن به مراحل بالای Battle Pass به این راحتی‌ها نیست و باید برای این کار XP زیادی به دست آورید. اما به دست آوردن XP کار زیاد عجیبی نیست و همین که به انجام بازی و کشتن دشمنان بپردازید، مقدار زیادی از این مولفه را دریافت خواهید کرد. در نظر داشته باشید که بهترین کار برای به دست آوردن بیشترین XP ممکن، تکمیل چالش‌های هفتگی است. چالش‌های هفتگی در فصل جدید جایگزین پانچ کارت‌های قبلی شدند تا کار را برای بازیکنان راحت‌تر کنند. تکمیل هر چالش هفتگی به شما ۲۵,۰۰۰ واحد XP می‌دهد که در نوع خود مقدار زیادی محسوب می‌شود. همچنین انجام چالش‌های روزانه که در طی هر ۲۴ ساعت برای هر بازیکن به روز رسانی می‌شوند، روش مناسب دیگری برای Level-UP در بتل پس فورتنایت است. البته توجه کنید که چالش‌های روزانه برای هر بازیکن متفاوت است و به صورت اتفاقی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد چپتر سوم بازی Fortnite به دست آورید، می‌توانید به مقاله هر آنچه که باید در مورد چپتر سوم فورتنایت بدانید مراجعه کنید.

فورتنایت

همچنین از آنجایی که چالش‌های هفتگی این سیزن تا پایان فصل در دسترس قرار دارند، می‌توانید همواره به تکمیل آن‌ها بپردازید. پس اگر قصد به انجام چلنج‌های هفته‌های گذشته دارید، می‌توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

چلنج های هفته سوم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش
پنج عدد کولر (Cooler) را باز کنید Search coolers (5)
۲۵ متر به صورت متوالی سُر (Slide) بخورید Slide continuously for 25 meters (1)

بدون اینکه زمین را لمس کنید پنج دفعه به صورت متوالی روی Spider-Man’s Bouncerها بپرید

Bounce 5 times on Spider-Man’s Bouncers without touching the ground (5)

با سه شخصیت Guaco، Bunker Josney و Cuddle Team Leader صحبت کنید

Talk to Guaco, Bunker Jonesy, and Cuddle Team Leader (3)

از چادرها یا همان Tentها دو آیتم مستقر شده را بردارید Collect stored items from a Tent (2)

هنگامی که در یکی از دو منطقه Rocky Reels یا Condo Canyon قرار دارید به دشمنان ۷۵ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents at Rocky Reels or Condo Canyon (75)

در یک بازی واحد، از دو عدد Seven Outpost متفاوت دیدن کنید

Visit different Seven Outposts in a single match (2)

هنگام جمع کردن منابع با استفاده از Pickaxe خود، ۱۰۰ دفعه نقاط ضعف یا Weak Pointها را بزنید

Hit weak points when harvesting (100)

۱۰ نفر از دشمنان خود را با استفاده از Assault Rifle بکشید

Get eliminations with an Assault Rifle (10)

چالش‌های هفته سوم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت هم زیاد سخت نیستند و برای تکمیل آن‌ها کار سختی را در پیش ندارید. برای انجام دادن چالش اول باید ۵ عدد از جعبه‌های کولر درون بازی را باز کنید. منظور از Cooler همان جبعه‌های کوچک و آبی رنگی هستند که می‌توانید آن‌ها را باز کنید. این کولرها در سطح نقشه فورتنایت پخش شده‌اند و آن‌ها را به راحتی پیدا خواهید کرد. دومین چالش این هفته، از شما می‌خواهد از مکانیک Sliding یا سُر خوردن بازی رو زمین استفاده کرده و ۲۵ متر به صورت متوالی رو زمین سر بخورید. اگر از سمت ارتفاعات و کوه‌های بلند به سمت پایین سُر بخورید، انجام دادن این چلنج راحت‌تر خواهد بود. برای به سرانجام رساندن سومین چالش، باید تارهای عنکبوت بزرگی که خود بازی از آن‌ها با نام Spidr-Man’s Bouncer یاد می‌کند را پیدا کنید و سپس پنج دفعه به صورت متوالی و بدون لمس زمین، روی آن‌ها بپرید. با مراجعه به ویدیویی که در ادامه قرار گرفته، از مکان این تار عنکبوت‌ها آگاه خواهید شد.

برای تکمیل چالش چهارم باید با سه شخصیت Guaco، Bunker Jonsey و Cuddle Team Leader صحبت کنید. برای پیدا کردن مکان قرارگیری این سه شخصیت، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، بهره ببرید. انجام چالش پنجم هم نیازمند به استفاده از یکی از مکانیک‌های جدید بازی است. چادرها یا همان Tentها موارد جدیدی هستند که می‌توانید آیتم‌های مختلف خود را درون آن‌ها قرار دهید تا بتوانید بعدا از آن‌ها استفاده کنید. حالا برای اینکه پنجمین چالش این هفته بازی Fortnite را انجام دهید، دو عدد از آیتم‌های خود را درون این Tentها قرار داده و سپس آن‌ها را بردارید. انجام ششمین چالش هم کاری خاصی ندارد و برای تکمیل آن کافی است هنگامی که در یکی از دو منطقه Rocky Reels یا Condo Canyon قرار دارید، به دشمنان خود ۷۵ واحد آسیب وارد کنید. باید بدانید که برای این کار محدودیت خاصی وجود ندارد و قادر هستید برای آسیب زدن به دشمنان از هر اسلحه‌ای که دوست دارید بهره ببرید.

هفتمین چالش هفته سوم سیزن اول از چپتر سوم فورتنایت هم از شما می‌خواهد از دو Seven Outpost مختلف در یک بازی واحد دیدن کنید. Seven Outpost نام یکی از موارد جدید اضافه شده به بازی است که می‌توان مکان قرارگیری آن‌ها را در ویدیوی زیر مشاهده کنید. تکمیل چالش هفتم مربوط به روند جمع کردن منابع با استفاده از Pickaxe می‌شود. هنگامی که قصد دارید با استفاده از Pickaxe خود منابع مختلف (مانند چوب، سنگ و آهن) جمع کنید، هنگام ضربه زدن به سطوح مختلف یک سری دایره به نسبت بزرگ و قرمز رنگ می‌بینید. حالا باید برای انجام دادن این چالش، ۱۰۰ دفعه به این نقاط قرمز که خود بازی به آن‌ها Weak Point می‌گوید ضربه بزنید.

آخرین چالش این هفته هم با اینکه به نسبت ساده است، اما به مهارت شما در استفاده از اسلحه‌ها بستگی دارد. برای تکمیل آن باید با استفاده از هر نوع Assault Rifle که دوست دارید، ۱۰ نفر از دشمنان را بکشید. اگر در از بین بردن دشمنان خوب هستید، به احتمال زیاد این چالش را به صورت طبیعی کامل خواهید کرد.

چلنج های هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی Fortnite

توضیحات نام چالش

هنگام استفاده از یک کلت یا Pistol، به سر دشمنان ۷۵ واحد آسیب وارد کنید (دشمنان را به گونه‌ای هدشات کنید که ۷۵ واحد آسیب دریافت کنند)

Get headshot damage with a Pistol (75)

از سه منطقه The Joneses، Shifty Shafts یا Logjam Lumberyard، بیش از ۱۵۰ واحد چوب (Wood) استخراج کنید

Harvest Wood from The Joneses, Shifty Shafts, or Logjam Lumberyard (150)

دو شئ را با منفجر کردن Gas Canها، نابود کنید Detonate gas cans to destroy objects (2)

در هر سه منطقه Chonker’s Speedway، Rocky Reels و Greasy Grove برقصید

Dance at Chonker’s Speedway, Rocky Reels, and Greasy Grove (3)

تاثیر Re-Fill را برای ۱۵ ثانیه تجربه کنید Experience Re-Fill effects for 15 seconds (1)

با استفاده از Shotgunهای Rare یا بهتر، به دشمنان ۴۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Deal damage to enemies with Rare or better Shotguns (400)

برای ۱۰ ثانیه درون Stealth Grassها پنهان شوید Hide in Stealth Grass for 10 seconds (1)
۱۰ نفر را با استفاده از اسلحه‌های SMG بکشید Get eliminations with an SMG (10)

با استفاده از Pickaxe خود به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents with a harvesting tool (100)

اولین چالش هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت کاملا مشخصا است. برای انجام آن یک کلت یا همان Pistol پیدا کرده و با استفاده از آن، چندین گلوله را به سمت سر دشمنان بزنید. هنگامی که با استفاده از یک کلت به دشمنان به اندازه ۷۵ واحد آسیب وارد کردید، این چالش به سرانجام می‌رسد. چالش دوم هم نیاز به انجام کار عجیبی ندارد و برای آن کافی است به یکی از سه منطقه The Joneses، Shifty Shafts یا Logjam Lumberyard بروید و با استفاده از Pickaxe خود، ۱۵۰ واحد چوب جمع کنید. اما تکمیل سومین چالش این هفته ممکن است برای شما کمی ناآشنا به نظر برسد. اول از همه باید بدانید که منظور از Gas Canها کپسول‌های قرمز رنگ کوچکی هستند که با برخورد گلوله منفجر می‌شوند. حالا برای تکمیل این چالش، به گونه‌ای این Gas Canها را منفجر کنید که دو عدد از اشیا پیرامون آن‌ها منفجر شوند. برای مثال فرض کنید که یک Gas Can در کنار یک صندلی قرار دارد. هنگامی که به Gas Can مذکور شلیک کرده و آن را منفجر کنید، صندلی ذکر شده هم نابود می‌شود. این کار را دو دفعه تکرار کنید تا چالش سوم تمام شود.

چلنج چهارم این هفته بازی Fortnite از شما می‌خواهد که در هر یک از سه منطقه Chonker’s Speedway، Rocky Reels و Greasy Grove برقصید یا از Dance استفاده کنید. پیدا کردن این سه منطقه زیاد سخت نیست و می‌توانید با مراجعه به نقشه آن‌ها را پیدا کنید. برای تکمیل چالش پنجم باید بدانید که سازندگان به طور مناسبی آن را توضیح نداده‌اند؛ اما باید بدانید که می‌توانید آن را با استفاده کردن از دو آیتم Guzzle Juice و Med Mist انجام دهید. کافی است هنگامی که آسیب زیادی از سوی دشمنان دیده‌اید، به اندازه‌ای از دو آیتم مذکور بهره ببرید تا چالش پنجم را انجام داده باشید.

ششمین چالش این هفته هم با اینکه کمی سخت به نظر می‌رسد، اما راه خیلی ساده‌ای دارد. برای تکمیل آن باید Shotgunهایی با کیفیت Rare، Epic یا Legendary پیدا کرده و با استفاده از آن به دشمنان ۴۰۰ واحد واحد آسیب وارد کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، ششمین چالش هم به اتمام می‌رسد. هفتمین چالش این هفته فورتنایت از شما می‌خواهد که برای ۱۰ ثانیه در چمن‌های بلند یا Tall Grassها پنهان شوید. شما می‌توانید این چمن‌های به خصوص و بلند را در شرق منطقه The Daily Bugle و شمال منطقه The Sanctuary پیدا کنید. هنگامی که این چمن‌ها را مشاهده کردید، کافی است به سمت آن‌ها رفته و برای ۱۰ ثانیه در میان آن‌ها پیدا شوید.

چالش هشتمی که باید به آن اشاره کنیم هم به نسبت ساده است و احتمالا خود شما آن‌ را به صورت طبیعی انجام می‌دهید. برای تکمیل این چالش، باید با استفاده از اسلحه‌های SMG ۱۰ نفر از دشمنان را بکشید. این چلنج محدودیت به خصوصی ندارد و آزاد هستید از SMGهای مورد علاقه خود استفاده کنید. اما آخرین و نهمی چالش هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت کمی سخت است؛ چرا که باید برای تکمیل آن با استفاده از Pickaxe خود به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید. به عبارتی دیگر، باید با استفاده از Pickaxe خود به طور مستقیم به دشمنان ضربه بزنید تا چلنج به اتمام برسد.

چلنج های هفته پنجم سیزن ۱ چپتر سوم فورتنایت

توضیحات نام چالش

در هر سه منطقه Coney Crossroads، Sleepy Soun و Condo Canyon یک سازه (Structure) بسازید

Build structures at Coney Crossroads, Sleepy Sound, and Condo Canyon (3)

یک چادر یا Tent رها شده را به تصاحب خود درآورید Claim an abandoned tent (1)
با یک وسیله نقلیه وارد آب شوید Drive a vehicle through water (1)
پنج درخت Timber Pine را قطع کنید Knock down Timber Pines (5)

با استفاده از آیتم Shield Keg دقیقا ۱۰۰ واحد از خط Shield خود را پر کنید

Gain shields using a Shield Keg (100)

سه دفعه با استفاده از Riftهایی که در Seven Outpostها وجود دارند، تله‌پورت شوید

Teleport using Rift Generators at different Seven Outposts (3)

۱۵ عدد از سازه‌های دشمن یا اشیا مختلف را با استفاده از موشک‌های Motorboat نابود کنید

Destroy structures with Motorboat Missiles (15)

با استفاده از اسلحه‌های SMG درون بازی به دشمنان ۱۰۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents with an SMG (1000)
سه آیتم را از Vending Machineها بخرید Purchase items from vending machines (3)

اولین چالش این هفته بازی Fortnite به شدت ساده بوده و برای تکمیل آن کافی است به سه منطقه Coney Crossroads، Sleepy Sound و Condo Canyon بروید و در محدوده هر یک از آن‌ها حداقل یک سازه (Structure) بسازید. منظور از سازه همان دیوار، پله و سقف‌هایی است که می‌توانید با استفاده از منابع مختلف بسازید. برای تکمیل چالش دوم باید چادر یا همان Tentهای رها شده را پیدا کرده و آن‌ها را به تخسیر خود در آورید. برای این کار بهتر است به جنوب منطقه Shift Shafts بروید و چادرهایی که در آن منطقه وجود دارد را پیدا کنید. هنگامی که آن‌ها را دیدید، به نزدیکشان بروید و گزینه Claim Abandoned Tent را انتخاب کنید. به این ترتیب، چادر ذکر شده را به تخسیر خود در آورده و می‌توانید از قابلیت‌های آن به نفع خود بهره ببرید.

چالش سوم این هفته فورتنایت هم خیلی سخت نیست و تنها از شما می‌خواهد با یک وسیله نقلیه وارد آب شوید. در انتخاب این وسیله نقلیه محدودیت خاصی وجود ندارد و از این لحاظ آزاد هستید. برای مثال سوار یک ماشین شوید و سپس با استفاده از آن به سمت نزدیک‌ترین آبی که می‌بینید، بروید. اما چهارمین چالشی که باید به آن اشاره کنیم، کمی به دقت نیاز دارد. این چلنج از شما می‌خواهد درخت‌هایی که با عنوان Timber Pine شناخته می‌شوند را قطع کنید. این درخت‌ها با درخت‌های معمولی تفاوت داشته و رنگ روشن‌تری نسبت سایرین دارند. علاوه بر این، هنگامی که شما این Timber Pineها را قطع کنید می‌توانید انیمیشن به زمین افتادن آن‌ها را ببینید؛ این در حالی است که پس از قطع کردن درخت‌های معمولی با رنگ تیره انیمیشن خاصی را مشاهده نخواهید کرد. بهترین محل برای دیدن این Timber Pineها غرب منطقه Shifty Shafts است. هنگامی که این درخت‌های به خصوص را پیدا کردید Pickaxe خود را انتخاب کرده و با استفاده از آن درخت را قطع کنید. برای تکمیل این چالش باید عملیات مذکور را روی پنج عدد از این Timber Pineها انجام دهید.

پنجمین چالش هفته پنجم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت از شما می‌خواهد که ۱۰۰ واحد از Shield خود را با استفاده از آیتمی به نام Shield Keg پر کنید. شما می‌توانید این آیتم را از شخصیت‌هایی که در سطح نقشه حضور دارند، بخرید. پس از اینکه Shield Keg را تهیه کردید، کافی است از آن استفاده کرده و ۱۰۰ واحد از خط Shield خود را پر کنید تا این چلنج هم به اتمام برسد. برای تکمیل چالش ششم باید به Seven Outpostهایی که در نقضه وجود دارند بروید و سپس با استفاده از Riftهایی که در محدوده آن‌ها دیده می‌شوند، تله‌پورت کنید. فقط توجه داشته باشید که باید این کار را در سه Seven Outpost متفاوت انجام دهید تا چلنج مذکور به انتها برسد.

قایق موتوری یا همان Motorboatهای وسایل نقلیه‌ای هستند که می‌توانید در بازی فورتنایت سوارشان شوید و از آن‌ها استفاده کنید. اما باید بدانید که این قایق موتوری‌ها به یک موشک‌هایی مجهز هستند که می‌توانید از آن‌ها برای ضربه زدن به محیط و دشمنان بهره ببرید. چالش هفتم این هفته بازی Fosrtnite هم دقیقا همین کار را از شما می‌خواهد. کافی است با استفاده از موشک‌های این قایق‌های موتوری ۱۵ عدد از سازه‌های دشمنان یا اشیا موجود در بازی را نابود کنید تا این چلنج تکمیل شود. هشتمین چالش هم کار زیاد سختی از شما نمی‌خواهد و برای انجام آن کافی است با اسلحه‌های SMG درون بازی ۱۰۰۰ واحد به دشمنان آسیب بزنید. خود شما احتمالا این کار را با تجربه معمول بازی انجام خواهید داد.

اما آخرین چالشی که در این نقطه باید به آن اشاره کنیم از شما می‌خواهد که به Vending Machineها بروید و از آن‌ها سه آیتم مختلف بخرید. پیدا کردن Vending Machineها زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را در اکثر مناطق بزرگ فورتنایت مشاهده کنید.

چلنج های هفته ششم سیزن ۱ چپتر سوم فورتنایت

توضیحات نام چالش

هنگامی که در کنار یک طوفان (Tornado) قرار دارید، ۱۰۰ متر جا به جا شوید

Travel 100 meters while flying around a Tornado (100)

تا ۴۵ ثانیه پس از ورود به چمن‌های بلند (Tall Grass) و نشستن در میان آن‌‌ها، به دشمنان آسیب وارد کنید

Damage an opponent within 45 seconds of crouching in Tall Grass (1)

از یک Vending Machine خراب شده، یک آیتم بخرید

Purchase a random item from a Malfunctioning Vending Machine (1)

تنه قطع‌شده سه درخت Timber Pine را نابود کنید Destroy Timber Pine stumps (3)

۳۰ واحد از خط سلامتی خود را با نشستن درون چادرها یا همان Tentها، بازیابی کنید

Recover health by resting in a Tent (30)

با استفاده از Flare Gun، یکی از دشمنان خود را مارک کنید

Mark an enemy player using a Flare Gun (1)

هنگامی که در شعاع ۱۰ متری دشمنان قرار دارید و سوار یک ماشین هستید، بوق بزنید

Honk a car horn within 10 meters of an opponent (1)

با استفاده از کلت یا Pistol، به دشمنان ۷۰۰ واحد آسیب بزنید

Damage opponents with a Pistol (700)

با زدن تیر به سر دشمنان، به آن‌ها ۲۵۰ واحد آسیب زنید (به گونه‌ای دشنان را هدشات کنید که ۲۵۰ واحد آسیب ببینند)

Deal headshot damage to opponents (250)

 

چالش‌های هفته ششم سیزن ۱ از چپتر ۳ فورتنایت هم به نسبت راحت بوده و برای تکمیل آن‌ها کار سختی را در پیش ندارید. برای انجام دادن چالش اول، باید در ابتدا یک طوفان یا به اصطلاح خود بازی، یک Tornado پیدا کنید. متاسفانه طوفان‌ها به صورت کاملا اتفاقی رخ می‌دهند و نمی‌توانیم از یک مکان مشخص برای دیدن آن‌ها یاد کنیم. به هر حال، هنگامی که به طور اتفاقی یکی از این طوفان‌ها را مشاهده خیلی سریع به سمت آن بروید. هنگامی که نزدیک شعاع این Tornadoها قرار می‌گیرد به سمت بالا پرواز کرده و روی هوا معلق می‌شوید. هنگامی که در این شرایط قرار گرفتید، ۱۰۰ متر روی هوا پرواز کنید تا این چالش را انجام داده باشید. برای تکمیل چالش دوم، باید اول از همه چمن‌های بلند یا Tall Grassها را پیدا کنید. این چمن‌ها در سطح نقشه پخش شده‌اند و برای پیدا کردن آن‌ها کار زیاد سختی در پیش ندارید. هنگامی که این چمن‌ها را دیدید به سمت آن‌ها بروید و روی آن بنشینید (Crouch کنید). هنگامی که این کار را انجام دادید، ۴۵ ثانیه فرصت دارید که یک دشمن پیدا کرده و به او آسیب وارد کنید. توجه داشته باشید که نیازی نیست در چمن باقی بمانید و می‌توانید برای پیدا کردن دشمنان و آسیب زدن به آن‌ها، از محدوده Tall Grass خارج شوید.

 

سومین چالش هفته ششم فورتنایت از شما می‌خواهد که از یک Vending Machine خراب، آیتم بخرید. منظور از Vending Machine همان دستگاه‌هایی است که در نقشه بازی وجود دارند و می‌توانید به ازای منابع مختلف از آن‌ها آیتم‌های متفاوتی تهیه کنید. اما توجه کنید که برای تکمیل این چالش باید از یک Vending Machine خراب شده بهره ببرید. صفحه Vending Machineها خراب شده کاملا قرمز بوده و می‌توانید یک علامت تعجب بزرگ روی آن مشاهده کنید. هنگامی که چنین دستگاهی پیدا کردید به سمت آن رفته و با استفاده از Gold Barها، از آن خرید کنید. گفتنی است که این دستگاه‌های خراب یک آیتم را به صورت اتفاقی تحویل شما می‌دهند و کنترل خاصی روی محصول دریافتی نخواهید داشت.

 

روند تکمیل چالش چهارم این هفته شامل دو مرحله می‌شود: ۱- پیدا کردن سه درخت Timber Pine و قطع کردن آن‌ها ۲- نابود کردن تنه درختان قطع شده. پیدا کردن این Timber Pineها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را با پوسته قهوه‌ای روشن بشناسید. اما آنچه که این درخت‌ها را خاص می‌کند، انیمیشن قطع شدن‌شان است. هنگامی که شما Timber Pineها را قطع می‌کنید، تنه آن‌ها جدا شده و روی زمین می‌افتد. حالا برای اینکه بتوانید چهارمین چالش را به سرانجام برسانید، باید سه عدد از تنه‌های این درخت‌های قطع شده را نابود کنید. نابود کردن آن‌ها هم کاری نداشته و کافی است از Pickaxe خود بهره ببرید.

 

پنجمین چالشی که باید به آن اشاره کنیم، مربوط به استراحت کردن درون چادرها یا Tentها می‌شود. هنگامی که درون این چادرها استراحت می‌کنید، خط سلامتی شما به مرور بازیابی شده تا اینکه در نهایت کاملا پر شود. هنگامی که ۳۰ واحد از HP شما با استراحت کردن درون چادرها پر شد، این چالش هم با موفقیت به اتمام می‌رسد. برای انجام ششمین چالش مذکور به اسلحه‌ای با نام Flare Gun نیاز پیدا خواهید کرد. هنگامی که یک Flare Gun پیدا کردید، با استفاده از آن به یکی از دشمنان شلیک کنید تا او را مارک کرده باشید. البته اگر گلوله شما دقیقا به دشمن‌تان برخورد نکرد هم ایرادی ندارد.

 

برای تکمیل هفتمین چالش این هفته نیاز به یک ماشین خواهید داشت. هنگامی که یک ماشین به دست آوردید، به سمت یکی از دشمنان حرکت کرده و وقتی که در شعاع ۱۰ متری او قرار گرفتید، بوق بزنید. پس از انجام روند مذکور، چالش را به پایان رسانده‌اید. اما هشتمین چالش این هفته فورتنایت کار خاصی ندارد و برای تکمیل آن کافی است با کلت یا همان Pistol، به دشمنان خود ۷۰۰ واحد آسیب وارد کنید. برای تکمیل این چلنج محدودیت خاصی ندارید و از این منظر حسابی آزاد هستید. نهمین و آخرین چالش این هفته بازی Fortnite هم از شما می‌خواهد که دشمنان خود را به ازای ۲۵۰ واحد، هدشات کنید. به عبارتی دیگر آنقدری به سمت سر دشمنان خود شلیک کنید که ۲۵۰ واحد به آن‌ها آسیب زده باشید.

 

اگر در انجام هر یک از چالش‌های ذکر شده به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد به عنوان منبع آموزشی بهره ببرید:

نظر شما در این باره چیست؟ آیا در انجام چالش‌های هفتگی فورتنایت موفق بوده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *