راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته سوم تا چهاردهم سیزن ۱ از چپتر ۳)

فورتنایت

چالش‌های هفتگی جدید سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت در دسترس قرار گرفته‌اند که شامل چلنج‌های مختلفی می‌شوند. اگر قصد تکمیل این چالش‌ها و به دست آوردن مقدار زیادی XP دارید، با راهنمای چلنج های فورتنایت تیلنو همراه شوید.

پس از انتظارهای فراوان سیزن اول چپتر سوم بازی Fortnite در دسترس قرار گرفته تا بازیکنان باری دیگر وارد دنیای این بازی شوند و ساعت‌ها به مبارزه بپردازند. اولین سیزن این چپتر، به شدت هیجان‌انگیز بوده و شامل یک بتل پس غیرمنتظره و پرمحتوا هم می‌شود که در میان اسکین‌های موجود در آن، می‌توانیم چهره‌های آشنایی مانند اسپایدرمن و دویین جانسون (Dwayne Johnson) را مشاهده کنیم. با توجه به اتفاقاتی که این چند روز رخ داده، متوجه شدیم که راک (لقب دویین جانسون) تاثیر زیادی روی دنیای بازی گذاشته و به عنوان فرد پشت شخصیت The Foundation و سازمان The Seven هم شناخته می‌شود.

جالب است بدانید با توجه به اقدامات شرکت Epic Games هم اسکین The Foundation و هم اسکین اسپایدرمن از طریق بتل پس فصل جدید فورتنایت قابل دریافت هستند و با پیش‌روی در آن، قادر به استفاده از این اسکین‌ها خواهید بود. البته پیش‌روی و دست یافتن به مراحل بالای Battle Pass به این راحتی‌ها نیست و باید برای این کار XP زیادی به دست آورید. اما به دست آوردن XP کار زیاد عجیبی نیست و همین که به انجام بازی و کشتن دشمنان بپردازید، مقدار زیادی از این مولفه را دریافت خواهید کرد. در نظر داشته باشید که بهترین کار برای به دست آوردن بیشترین XP ممکن، تکمیل چالش‌های هفتگی است. چالش‌های هفتگی در فصل جدید جایگزین پانچ کارت‌های قبلی شدند تا کار را برای بازیکنان راحت‌تر کنند. تکمیل هر چالش هفتگی به شما ۲۵,۰۰۰ واحد XP می‌دهد که در نوع خود مقدار زیادی محسوب می‌شود. همچنین انجام چالش‌های روزانه که در طی هر ۲۴ ساعت برای هر بازیکن به روز رسانی می‌شوند، روش مناسب دیگری برای Level-UP در بتل پس فورتنایت است. البته توجه کنید که چالش‌های روزانه برای هر بازیکن متفاوت است و به صورت اتفاقی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد چپتر سوم بازی Fortnite به دست آورید، می‌توانید به مقاله هر آنچه که باید در مورد چپتر سوم فورتنایت بدانید مراجعه کنید.

فورتنایت

همچنین از آنجایی که چالش‌های هفتگی این سیزن تا پایان فصل در دسترس قرار دارند، می‌توانید همواره به تکمیل آن‌ها بپردازید. پس اگر قصد به انجام چلنج‌های هفته‌های گذشته دارید، می‌توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

چلنج های هفته سوم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش
پنج عدد کولر (Cooler) را باز کنید Search coolers (5)
۲۵ متر به صورت متوالی سُر (Slide) بخورید Slide continuously for 25 meters (1)

بدون اینکه زمین را لمس کنید پنج دفعه به صورت متوالی روی Spider-Man’s Bouncerها بپرید

Bounce 5 times on Spider-Man’s Bouncers without touching the ground (5)

با سه شخصیت Guaco، Bunker Josney و Cuddle Team Leader صحبت کنید

Talk to Guaco, Bunker Jonesy, and Cuddle Team Leader (3)

از چادرها یا همان Tentها دو آیتم مستقر شده را بردارید Collect stored items from a Tent (2)

هنگامی که در یکی از دو منطقه Rocky Reels یا Condo Canyon قرار دارید به دشمنان ۷۵ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents at Rocky Reels or Condo Canyon (75)

در یک بازی واحد، از دو عدد Seven Outpost متفاوت دیدن کنید

Visit different Seven Outposts in a single match (2)

هنگام جمع کردن منابع با استفاده از Pickaxe خود، ۱۰۰ دفعه نقاط ضعف یا Weak Pointها را بزنید

Hit weak points when harvesting (100)

۱۰ نفر از دشمنان خود را با استفاده از Assault Rifle بکشید

Get eliminations with an Assault Rifle (10)

چالش‌های هفته سوم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت هم زیاد سخت نیستند و برای تکمیل آن‌ها کار سختی را در پیش ندارید. برای انجام دادن چالش اول باید ۵ عدد از جعبه‌های کولر درون بازی را باز کنید. منظور از Cooler همان جبعه‌های کوچک و آبی رنگی هستند که می‌توانید آن‌ها را باز کنید. این کولرها در سطح نقشه فورتنایت پخش شده‌اند و آن‌ها را به راحتی پیدا خواهید کرد. دومین چالش این هفته، از شما می‌خواهد از مکانیک Sliding یا سُر خوردن بازی رو زمین استفاده کرده و ۲۵ متر به صورت متوالی رو زمین سر بخورید. اگر از سمت ارتفاعات و کوه‌های بلند به سمت پایین سُر بخورید، انجام دادن این چلنج راحت‌تر خواهد بود. برای به سرانجام رساندن سومین چالش، باید تارهای عنکبوت بزرگی که خود بازی از آن‌ها با نام Spidr-Man’s Bouncer یاد می‌کند را پیدا کنید و سپس پنج دفعه به صورت متوالی و بدون لمس زمین، روی آن‌ها بپرید. با مراجعه به ویدیویی که در ادامه قرار گرفته، از مکان این تار عنکبوت‌ها آگاه خواهید شد.

برای تکمیل چالش چهارم باید با سه شخصیت Guaco، Bunker Jonsey و Cuddle Team Leader صحبت کنید. برای پیدا کردن مکان قرارگیری این سه شخصیت، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، بهره ببرید. انجام چالش پنجم هم نیازمند به استفاده از یکی از مکانیک‌های جدید بازی است. چادرها یا همان Tentها موارد جدیدی هستند که می‌توانید آیتم‌های مختلف خود را درون آن‌ها قرار دهید تا بتوانید بعدا از آن‌ها استفاده کنید. حالا برای اینکه پنجمین چالش این هفته بازی Fortnite را انجام دهید، دو عدد از آیتم‌های خود را درون این Tentها قرار داده و سپس آن‌ها را بردارید. انجام ششمین چالش هم کاری خاصی ندارد و برای تکمیل آن کافی است هنگامی که در یکی از دو منطقه Rocky Reels یا Condo Canyon قرار دارید، به دشمنان خود ۷۵ واحد آسیب وارد کنید. باید بدانید که برای این کار محدودیت خاصی وجود ندارد و قادر هستید برای آسیب زدن به دشمنان از هر اسلحه‌ای که دوست دارید بهره ببرید.

هفتمین چالش هفته سوم سیزن اول از چپتر سوم فورتنایت هم از شما می‌خواهد از دو Seven Outpost مختلف در یک بازی واحد دیدن کنید. Seven Outpost نام یکی از موارد جدید اضافه شده به بازی است که می‌توان مکان قرارگیری آن‌ها را در ویدیوی زیر مشاهده کنید. تکمیل چالش هفتم مربوط به روند جمع کردن منابع با استفاده از Pickaxe می‌شود. هنگامی که قصد دارید با استفاده از Pickaxe خود منابع مختلف (مانند چوب، سنگ و آهن) جمع کنید، هنگام ضربه زدن به سطوح مختلف یک سری دایره به نسبت بزرگ و قرمز رنگ می‌بینید. حالا باید برای انجام دادن این چالش، ۱۰۰ دفعه به این نقاط قرمز که خود بازی به آن‌ها Weak Point می‌گوید ضربه بزنید.

آخرین چالش این هفته هم با اینکه به نسبت ساده است، اما به مهارت شما در استفاده از اسلحه‌ها بستگی دارد. برای تکمیل آن باید با استفاده از هر نوع Assault Rifle که دوست دارید، ۱۰ نفر از دشمنان را بکشید. اگر در از بین بردن دشمنان خوب هستید، به احتمال زیاد این چالش را به صورت طبیعی کامل خواهید کرد.

چلنج های هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی Fortnite

توضیحات نام چالش

هنگام استفاده از یک کلت یا Pistol، به سر دشمنان ۷۵ واحد آسیب وارد کنید (دشمنان را به گونه‌ای هدشات کنید که ۷۵ واحد آسیب دریافت کنند)

Get headshot damage with a Pistol (75)

از سه منطقه The Joneses، Shifty Shafts یا Logjam Lumberyard، بیش از ۱۵۰ واحد چوب (Wood) استخراج کنید

Harvest Wood from The Joneses, Shifty Shafts, or Logjam Lumberyard (150)

دو شئ را با منفجر کردن Gas Canها، نابود کنید Detonate gas cans to destroy objects (2)

در هر سه منطقه Chonker’s Speedway، Rocky Reels و Greasy Grove برقصید

Dance at Chonker’s Speedway, Rocky Reels, and Greasy Grove (3)

تاثیر Re-Fill را برای ۱۵ ثانیه تجربه کنید Experience Re-Fill effects for 15 seconds (1)

با استفاده از Shotgunهای Rare یا بهتر، به دشمنان ۴۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Deal damage to enemies with Rare or better Shotguns (400)

برای ۱۰ ثانیه درون Stealth Grassها پنهان شوید Hide in Stealth Grass for 10 seconds (1)
۱۰ نفر را با استفاده از اسلحه‌های SMG بکشید Get eliminations with an SMG (10)

با استفاده از Pickaxe خود به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents with a harvesting tool (100)

اولین چالش هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت کاملا مشخصا است. برای انجام آن یک کلت یا همان Pistol پیدا کرده و با استفاده از آن، چندین گلوله را به سمت سر دشمنان بزنید. هنگامی که با استفاده از یک کلت به دشمنان به اندازه ۷۵ واحد آسیب وارد کردید، این چالش به سرانجام می‌رسد. چالش دوم هم نیاز به انجام کار عجیبی ندارد و برای آن کافی است به یکی از سه منطقه The Joneses، Shifty Shafts یا Logjam Lumberyard بروید و با استفاده از Pickaxe خود، ۱۵۰ واحد چوب جمع کنید. اما تکمیل سومین چالش این هفته ممکن است برای شما کمی ناآشنا به نظر برسد. اول از همه باید بدانید که منظور از Gas Canها کپسول‌های قرمز رنگ کوچکی هستند که با برخورد گلوله منفجر می‌شوند. حالا برای تکمیل این چالش، به گونه‌ای این Gas Canها را منفجر کنید که دو عدد از اشیا پیرامون آن‌ها منفجر شوند. برای مثال فرض کنید که یک Gas Can در کنار یک صندلی قرار دارد. هنگامی که به Gas Can مذکور شلیک کرده و آن را منفجر کنید، صندلی ذکر شده هم نابود می‌شود. این کار را دو دفعه تکرار کنید تا چالش سوم تمام شود.

چلنج چهارم این هفته بازی Fortnite از شما می‌خواهد که در هر یک از سه منطقه Chonker’s Speedway، Rocky Reels و Greasy Grove برقصید یا از Dance استفاده کنید. پیدا کردن این سه منطقه زیاد سخت نیست و می‌توانید با مراجعه به نقشه آن‌ها را پیدا کنید. برای تکمیل چالش پنجم باید بدانید که سازندگان به طور مناسبی آن را توضیح نداده‌اند؛ اما باید بدانید که می‌توانید آن را با استفاده کردن از دو آیتم Guzzle Juice و Med Mist انجام دهید. کافی است هنگامی که آسیب زیادی از سوی دشمنان دیده‌اید، به اندازه‌ای از دو آیتم مذکور بهره ببرید تا چالش پنجم را انجام داده باشید.

ششمین چالش این هفته هم با اینکه کمی سخت به نظر می‌رسد، اما راه خیلی ساده‌ای دارد. برای تکمیل آن باید Shotgunهایی با کیفیت Rare، Epic یا Legendary پیدا کرده و با استفاده از آن به دشمنان ۴۰۰ واحد واحد آسیب وارد کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، ششمین چالش هم به اتمام می‌رسد. هفتمین چالش این هفته فورتنایت از شما می‌خواهد که برای ۱۰ ثانیه در چمن‌های بلند یا Tall Grassها پنهان شوید. شما می‌توانید این چمن‌های به خصوص و بلند را در شرق منطقه The Daily Bugle و شمال منطقه The Sanctuary پیدا کنید. هنگامی که این چمن‌ها را مشاهده کردید، کافی است به سمت آن‌ها رفته و برای ۱۰ ثانیه در میان آن‌ها پیدا شوید.

چالش هشتمی که باید به آن اشاره کنیم هم به نسبت ساده است و احتمالا خود شما آن‌ را به صورت طبیعی انجام می‌دهید. برای تکمیل این چالش، باید با استفاده از اسلحه‌های SMG ۱۰ نفر از دشمنان را بکشید. این چلنج محدودیت به خصوصی ندارد و آزاد هستید از SMGهای مورد علاقه خود استفاده کنید. اما آخرین و نهمی چالش هفته چهارم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت کمی سخت است؛ چرا که باید برای تکمیل آن با استفاده از Pickaxe خود به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید. به عبارتی دیگر، باید با استفاده از Pickaxe خود به طور مستقیم به دشمنان ضربه بزنید تا چلنج به اتمام برسد.

چلنج های هفته پنجم سیزن ۱ چپتر سوم فورتنایت

توضیحات نام چالش

در هر سه منطقه Coney Crossroads، Sleepy Soun و Condo Canyon یک سازه (Structure) بسازید

Build structures at Coney Crossroads, Sleepy Sound, and Condo Canyon (3)

یک چادر یا Tent رها شده را به تصاحب خود درآورید Claim an abandoned tent (1)
با یک وسیله نقلیه وارد آب شوید Drive a vehicle through water (1)
پنج درخت Timber Pine را قطع کنید Knock down Timber Pines (5)

با استفاده از آیتم Shield Keg دقیقا ۱۰۰ واحد از خط Shield خود را پر کنید

Gain shields using a Shield Keg (100)

سه دفعه با استفاده از Riftهایی که در Seven Outpostها وجود دارند، تله‌پورت شوید

Teleport using Rift Generators at different Seven Outposts (3)

۱۵ عدد از سازه‌های دشمن یا اشیا مختلف را با استفاده از موشک‌های Motorboat نابود کنید

Destroy structures with Motorboat Missiles (15)

با استفاده از اسلحه‌های SMG درون بازی به دشمنان ۱۰۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Damage opponents with an SMG (1000)
سه آیتم را از Vending Machineها بخرید Purchase items from vending machines (3)

اولین چالش این هفته بازی Fortnite به شدت ساده بوده و برای تکمیل آن کافی است به سه منطقه Coney Crossroads، Sleepy Sound و Condo Canyon بروید و در محدوده هر یک از آن‌ها حداقل یک سازه (Structure) بسازید. منظور از سازه همان دیوار، پله و سقف‌هایی است که می‌توانید با استفاده از منابع مختلف بسازید. برای تکمیل چالش دوم باید چادر یا همان Tentهای رها شده را پیدا کرده و آن‌ها را به تخسیر خود در آورید. برای این کار بهتر است به جنوب منطقه Shift Shafts بروید و چادرهایی که در آن منطقه وجود دارد را پیدا کنید. هنگامی که آن‌ها را دیدید، به نزدیکشان بروید و گزینه Claim Abandoned Tent را انتخاب کنید. به این ترتیب، چادر ذکر شده را به تخسیر خود در آورده و می‌توانید از قابلیت‌های آن به نفع خود بهره ببرید.

چالش سوم این هفته فورتنایت هم خیلی سخت نیست و تنها از شما می‌خواهد با یک وسیله نقلیه وارد آب شوید. در انتخاب این وسیله نقلیه محدودیت خاصی وجود ندارد و از این لحاظ آزاد هستید. برای مثال سوار یک ماشین شوید و سپس با استفاده از آن به سمت نزدیک‌ترین آبی که می‌بینید، بروید. اما چهارمین چالشی که باید به آن اشاره کنیم، کمی به دقت نیاز دارد. این چلنج از شما می‌خواهد درخت‌هایی که با عنوان Timber Pine شناخته می‌شوند را قطع کنید. این درخت‌ها با درخت‌های معمولی تفاوت داشته و رنگ روشن‌تری نسبت سایرین دارند. علاوه بر این، هنگامی که شما این Timber Pineها را قطع کنید می‌توانید انیمیشن به زمین افتادن آن‌ها را ببینید؛ این در حالی است که پس از قطع کردن درخت‌های معمولی با رنگ تیره انیمیشن خاصی را مشاهده نخواهید کرد. بهترین محل برای دیدن این Timber Pineها غرب منطقه Shifty Shafts است. هنگامی که این درخت‌های به خصوص را پیدا کردید Pickaxe خود را انتخاب کرده و با استفاده از آن درخت را قطع کنید. برای تکمیل این چالش باید عملیات مذکور را روی پنج عدد از این Timber Pineها انجام دهید.

پنجمین چالش هفته پنجم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت از شما می‌خواهد که ۱۰۰ واحد از Shield خود را با استفاده از آیتمی به نام Shield Keg پر کنید. شما می‌توانید این آیتم را از شخصیت‌هایی که در سطح نقشه حضور دارند، بخرید. پس از اینکه Shield Keg را تهیه کردید، کافی است از آن استفاده کرده و ۱۰۰ واحد از خط Shield خود را پر کنید تا این چلنج هم به اتمام برسد. برای تکمیل چالش ششم باید به Seven Outpostهایی که در نقضه وجود دارند بروید و سپس با استفاده از Riftهایی که در محدوده آن‌ها دیده می‌شوند، تله‌پورت کنید. فقط توجه داشته باشید که باید این کار را در سه Seven Outpost متفاوت انجام دهید تا چلنج مذکور به انتها برسد.

قایق موتوری یا همان Motorboatهای وسایل نقلیه‌ای هستند که می‌توانید در بازی فورتنایت سوارشان شوید و از آن‌ها استفاده کنید. اما باید بدانید که این قایق موتوری‌ها به یک موشک‌هایی مجهز هستند که می‌توانید از آن‌ها برای ضربه زدن به محیط و دشمنان بهره ببرید. چالش هفتم این هفته بازی Fosrtnite هم دقیقا همین کار را از شما می‌خواهد. کافی است با استفاده از موشک‌های این قایق‌های موتوری ۱۵ عدد از سازه‌های دشمنان یا اشیا موجود در بازی را نابود کنید تا این چلنج تکمیل شود. هشتمین چالش هم کار زیاد سختی از شما نمی‌خواهد و برای انجام آن کافی است با اسلحه‌های SMG درون بازی ۱۰۰۰ واحد به دشمنان آسیب بزنید. خود شما احتمالا این کار را با تجربه معمول بازی انجام خواهید داد.

اما آخرین چالشی که در این نقطه باید به آن اشاره کنیم از شما می‌خواهد که به Vending Machineها بروید و از آن‌ها سه آیتم مختلف بخرید. پیدا کردن Vending Machineها زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را در اکثر مناطق بزرگ فورتنایت مشاهده کنید.

چلنج های هفته ششم سیزن ۱ چپتر سوم فورتنایت

توضیحات نام چالش

هنگامی که در کنار یک طوفان (Tornado) قرار دارید، ۱۰۰ متر جا به جا شوید

Travel 100 meters while flying around a Tornado (100)

تا ۴۵ ثانیه پس از ورود به چمن‌های بلند (Tall Grass) و نشستن در میان آن‌‌ها، به دشمنان آسیب وارد کنید

Damage an opponent within 45 seconds of crouching in Tall Grass (1)

از یک Vending Machine خراب شده، یک آیتم بخرید

Purchase a random item from a Malfunctioning Vending Machine (1)

تنه قطع‌شده سه درخت Timber Pine را نابود کنید Destroy Timber Pine stumps (3)

۳۰ واحد از خط سلامتی خود را با نشستن درون چادرها یا همان Tentها، بازیابی کنید

Recover health by resting in a Tent (30)

با استفاده از Flare Gun، یکی از دشمنان خود را مارک کنید

Mark an enemy player using a Flare Gun (1)

هنگامی که در شعاع ۱۰ متری دشمنان قرار دارید و سوار یک ماشین هستید، بوق بزنید

Honk a car horn within 10 meters of an opponent (1)

با استفاده از کلت یا Pistol، به دشمنان ۷۰۰ واحد آسیب بزنید

Damage opponents with a Pistol (700)

با زدن تیر به سر دشمنان، به آن‌ها ۲۵۰ واحد آسیب زنید (به گونه‌ای دشنان را هدشات کنید که ۲۵۰ واحد آسیب ببینند)

Deal headshot damage to opponents (250)

 

چالش‌های هفته ششم سیزن ۱ از چپتر ۳ فورتنایت هم به نسبت راحت بوده و برای تکمیل آن‌ها کار سختی را در پیش ندارید. برای انجام دادن چالش اول، باید در ابتدا یک طوفان یا به اصطلاح خود بازی، یک Tornado پیدا کنید. متاسفانه طوفان‌ها به صورت کاملا اتفاقی رخ می‌دهند و نمی‌توانیم از یک مکان مشخص برای دیدن آن‌ها یاد کنیم. به هر حال، هنگامی که به طور اتفاقی یکی از این طوفان‌ها را مشاهده خیلی سریع به سمت آن بروید. هنگامی که نزدیک شعاع این Tornadoها قرار می‌گیرد به سمت بالا پرواز کرده و روی هوا معلق می‌شوید. هنگامی که در این شرایط قرار گرفتید، ۱۰۰ متر روی هوا پرواز کنید تا این چالش را انجام داده باشید. برای تکمیل چالش دوم، باید اول از همه چمن‌های بلند یا Tall Grassها را پیدا کنید. این چمن‌ها در سطح نقشه پخش شده‌اند و برای پیدا کردن آن‌ها کار زیاد سختی در پیش ندارید. هنگامی که این چمن‌ها را دیدید به سمت آن‌ها بروید و روی آن بنشینید (Crouch کنید). هنگامی که این کار را انجام دادید، ۴۵ ثانیه فرصت دارید که یک دشمن پیدا کرده و به او آسیب وارد کنید. توجه داشته باشید که نیازی نیست در چمن باقی بمانید و می‌توانید برای پیدا کردن دشمنان و آسیب زدن به آن‌ها، از محدوده Tall Grass خارج شوید.

 

سومین چالش هفته ششم فورتنایت از شما می‌خواهد که از یک Vending Machine خراب، آیتم بخرید. منظور از Vending Machine همان دستگاه‌هایی است که در نقشه بازی وجود دارند و می‌توانید به ازای منابع مختلف از آن‌ها آیتم‌های متفاوتی تهیه کنید. اما توجه کنید که برای تکمیل این چالش باید از یک Vending Machine خراب شده بهره ببرید. صفحه Vending Machineها خراب شده کاملا قرمز بوده و می‌توانید یک علامت تعجب بزرگ روی آن مشاهده کنید. هنگامی که چنین دستگاهی پیدا کردید به سمت آن رفته و با استفاده از Gold Barها، از آن خرید کنید. گفتنی است که این دستگاه‌های خراب یک آیتم را به صورت اتفاقی تحویل شما می‌دهند و کنترل خاصی روی محصول دریافتی نخواهید داشت.

 

روند تکمیل چالش چهارم این هفته شامل دو مرحله می‌شود: ۱- پیدا کردن سه درخت Timber Pine و قطع کردن آن‌ها ۲- نابود کردن تنه درختان قطع شده. پیدا کردن این Timber Pineها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را با پوسته قهوه‌ای روشن بشناسید. اما آنچه که این درخت‌ها را خاص می‌کند، انیمیشن قطع شدن‌شان است. هنگامی که شما Timber Pineها را قطع می‌کنید، تنه آن‌ها جدا شده و روی زمین می‌افتد. حالا برای اینکه بتوانید چهارمین چالش را به سرانجام برسانید، باید سه عدد از تنه‌های این درخت‌های قطع شده را نابود کنید. نابود کردن آن‌ها هم کاری نداشته و کافی است از Pickaxe خود بهره ببرید.

 

پنجمین چالشی که باید به آن اشاره کنیم، مربوط به استراحت کردن درون چادرها یا Tentها می‌شود. هنگامی که درون این چادرها استراحت می‌کنید، خط سلامتی شما به مرور بازیابی شده تا اینکه در نهایت کاملا پر شود. هنگامی که ۳۰ واحد از HP شما با استراحت کردن درون چادرها پر شد، این چالش هم با موفقیت به اتمام می‌رسد. برای انجام ششمین چالش مذکور به اسلحه‌ای با نام Flare Gun نیاز پیدا خواهید کرد. هنگامی که یک Flare Gun پیدا کردید، با استفاده از آن به یکی از دشمنان شلیک کنید تا او را مارک کرده باشید. البته اگر گلوله شما دقیقا به دشمن‌تان برخورد نکرد هم ایرادی ندارد.

 

برای تکمیل هفتمین چالش این هفته نیاز به یک ماشین خواهید داشت. هنگامی که یک ماشین به دست آوردید، به سمت یکی از دشمنان حرکت کرده و وقتی که در شعاع ۱۰ متری او قرار گرفتید، بوق بزنید. پس از انجام روند مذکور، چالش را به پایان رسانده‌اید. اما هشتمین چالش این هفته فورتنایت کار خاصی ندارد و برای تکمیل آن کافی است با کلت یا همان Pistol، به دشمنان خود ۷۰۰ واحد آسیب وارد کنید. برای تکمیل این چلنج محدودیت خاصی ندارید و از این منظر حسابی آزاد هستید. نهمین و آخرین چالش این هفته بازی Fortnite هم از شما می‌خواهد که دشمنان خود را به ازای ۲۵۰ واحد، هدشات کنید. به عبارتی دیگر آنقدری به سمت سر دشمنان خود شلیک کنید که ۲۵۰ واحد به آن‌ها آسیب زده باشید.

 

اگر در انجام هر یک از چالش‌های ذکر شده به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد به عنوان منبع آموزشی بهره ببرید:

چلنج های هفته هفتم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش
از منطقه The Temple، The Ruins یا Tumbledown Temple دقیقا ۲۰۰ واحد سنگ استخراج کنید Harvest stone from The Temple, The Ruins, or Tumbledown Temple (200)
سه نفر از نیروهای IO یا IO Forces را بکشید Eliminate IO Forces (3)
هنگامی که در شعاع ۱۰ متری یک Klombo ایستاده‌اید، یک Klomberry را پرتاب کنید Throw a Klomberry while standing within 10 meters of a Klombo (1)
با استفاده از Grenadeها یا Grenade Launcherها به دشمنان ۷۵ واحد آسیب وارد کنید Damage opponents with Grenades or a Grenade Launcher (75)
در منطقه Mole Team Drill Site با یک Computer Terminal تعامل برقرار کنید Interact with a Computer Terminal at a Mole Team Drill Site (1)
هنگامی که در حال کنترل یک Quadcrasher هستید، ۳۰ عدد از اشیا پیرامون خود را نابود کنید Destroy objects while driving a Quadcrasher (30)
در منطقه Shifty Shafts یا Sanctuary سه نوع مختلف از اسلحه‌ها را به دست آورید Collect different types of weapons at Shifty Shafts or the Sanctuary (3)
با استفاده از اسنایپرها به دشمنان ۱۵۰ واحد آسیب بزنید Damage opponents with a Sniper Rifle (150)
با استفاده از بنزین باک یک وسیله نقلیه را ۵۰ واحد پر کنید Fuel a vehicle with gas (50)

چالش‌های هفته هفتم سیزن ۱ از چپتر ۳ فورتنایت هم در نوع خود آسان بوده و می‌توانید با کمی دقت و تلاش، همه آن‌ها را به راحتی پشت سر بگذارید. اولین چالش این هفته از شما می‌خواهد به مناطق The Temple، The Ruins یا Tumbledown Temple بروید و در محدوده آن‌ها ۲۰۰ واحد سنگ (Stone) استخراج کنید. برای این کار کافی است به مناطق مذکور بروید و با استفاده از Pickaxe خود به اشیا و سطوح سنگی ضربه بزنید. هنگامی که ۲۰۰ واحد سنگ به دست آوردید، این چالش تکمیل خواهد شد. دومین چالشی که باید به آن اشاره کنیم از شما می‌خواهد که سه نفر از نیروهای IO یا IO Forces را بکشید. شما می‌توانید این IO Forceها را در Drill Siteها پیدا کرده و با استفاده از اسلحه خود، کار آن‌ها را تمام کنید. تنها نکته‌ای که باید در ذهن داشته باشید، این است که در هر Drill Site تنها دو IO Force وجود دارد و باید برای به اتمام رساندن این چالش، به Drill Siteهای مختلفی سر بزنید (با توجه به اینکه بازیکنان دیگر هم برای کشتن آن‌ها اقدام خواهند کرد).

چالش سوم این هفته بازی Fortnite در حال ساده بودن، به شدت متفاوت است. این چلنج از شما می‌خواهد که یک Klomberry (نوعی میوه توت مانند) را پیدا کنید و سپس آن را در شعاع ۱۰ متری یک Klombo پرت کنید. Klombo نام مجسمه‌های اژدها مانندی است که در نقشه فورتنایت حضور دارند و می‌توانید با استفاده از Map، آن‌ها را پیدا کنید. چهارمین چلنج هفته هفتم سیزن ۱ از چپتر ۳ فورتنایت از شما می‌خواهد با استفاده از Grenade یا Grenade Launcherها، به دشمنان ۷۵ واحد آسیب بزنید. کافی است یک نارنجک یا نارنجک‌انداز پیدا کنید و سپس با شلیک‌شان به سمت دشمن، به آن‌ها ۷۵ واحد آسیب بزنید. اگر در تلاش‌های ابتدایی موفق نبودید، آنقدر به شلیک کردن ادامه دهید تا یک نفر در این میان آسیب ببیند.

برای تکمیل پنجمین چالش این هفته باید به یکی از Drill Siteهای موجود در نقشه بروید و سپس با Computer Terminal آن‌ تعامل برقرار کنید. پیدا کردن این Computer Terminalها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را در داخل یک محفظه به نسبت کوچک پیدا کنید. تکمیل ششمین چالشی که باید به آن اشاره کنیم نیازمند پیدا کردن یک Quadcrasher است. Quadcrasher نام موتورهای چهارچرخی است که به طور معمول در اطراف پمپ بنزنین‌ها یافت می‌شوند. هنگامی که یکی از آن‌ها را پیدا کردید کافی است به سمت اشیا مختلف (درخت‌ها، خانه‌ها و…) بروید و اجزای مختلف آن‌ها را نابود کنید. به محض اینکه ۳۰ عدد از اشیا مختلف را نابود کردید، این چلنج هم به سرانجام می‌رسد.

تکمیل چالش هفتم یکی از آسان‌ترین کارهایی است که می‌توانید در فورتنایت انجام دهید. برای این کار، به سمت یکی از دو منطقه Shifty Shafts یا The Sanctuary بروید و سه نوع مختلف از اسلحه‌ها را بردارید. برای مثال، هنگامی که یک شاتگان، یک رایفل و یک پیستول را در محدوده مناطق مذکور به دست آورید، این چلنج را هم به اتمام رسانده‌اید. چالش هشتم از شما می‌خواهد با استفاده از Sniper Rifleهای موجود در بازی، به دشمنان ۱۵۰ واحد آسیب وارد کنید. کافی است یک اسنایپر به دست آورید و آنقدری به سمت دشمنان شلیک کنید تا عمل خواسته شده انجام شود.

نهمین و آخرین چالش هفته هفتم سیزن ۱ از چپتر ۳ فورتنایت از شما می‌خواهد یک وسیله نقلیه را به سمت پمپ بنزین ببرید و سپس ۵۰ واحد از باک آن را پر کنید. برای این کار به محض پیدا کردن یک وسیله نقلیه آن را به سمت نزدیک‌ترین پمپ بنزین موجود برده و باک آن را از بنزین پر کنید.

اگر در انجام هر یک از چالش‌های مذکور به مشکل خوردید، می‌توانید به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد مراجعه کنید:

چلنج های هفته هشتم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات چالش
با یکی از سه شخصیت Haven، Shanta یا Galactico صحبت کنید Talk to Haven, Shanta, or Galactico (1)
یک نفر از دشمنان را در محدوده منطقه Tilted Towers بکشید Eliminate an opponent in Tilted Towers (1)
۳۰ واحد از HB خود را با خوردن Klomberryها پر کنید Restore health by consuming Klomberries (30)
سه نوع مختلف از کاکتوس‌ها را نابود کنید Destroy different types of Cactus plants (3)
پس از پرتاب شدن از سوراخ روی سر Klomboها، با استفاده از Glider خود ۱۵۰ متر پرواز کنید Glide for 150 meters after launching from a Klombo’s blowhole (15)
هنگامی که روبروی یک Vending Machine قرار دارید، برای شخصیت Llana پنج ثانیه برقصید (Dance بزنید) Dance for Llana at a Vending Machine for 5 seconds (1)
دو عدد از تکه‌های پیتزا را از یک Pizza Party بردارید Take pizza slices from a Pizza Party item (2)
با استفاده از مواد مفنجره، به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید Deal explosive damage (100)
۲۰۰ واحد از شمش‌های طلا (Gold Bar) خود را خرج کنید Spend Bars (200)

چالش‌های هشتمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت به نسبت آسان هستند و می‌توانید با انجام دادن آن‌ها، مقدار زیادی XP به دست آورید. برای تکمیل چالش اول، باید با یکی از سه شخصیت Haven، Shanta یا Galactico صحبت کنید. این سه شخصیت جزو NPCهای بازی محسوب می‌شوند که در سطح نقشه قرار دارند. برای پی بردن به محل حضور سه NPC مذکور، می‌توانید به ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود مراجعه کنید. دومین چالشی که باید به آن اشاره کنیم، از شما می‌خواهد به منطقه Tilted Towers بروید و در محدوده آن یکی از دشمنان موجود را بکشید. فقط توجه داشته باشید که Tilted Towers در اکثر مواقع شلوغ است و کار سختی برای زنده ماندن در آن خواهید داشت.

برای انجام دادن چالش سوم این هفته فورتنایت باید از یکی از آیتم‌های جدید بازی با نام Klomberry بهره ببرید. استفاده از این آیتم شما را Heal کرده و باعث پر شدن HB شما می‌شود. کافی است از آیتم مذکور به گونه‌ای بهره ببرید تا ۳۰ واحد از خط سلامتی خود را پر کنید. پیدا کردن Klomberry زیاد سخت نیست و می‌توانید آن را در سطح نقشه پیدا کنید؛ اما اگر در پیدا کردن Klomberry موفق نشدید می‌توانید آن را از شخصیت Haven به قیمت ۲۵ شمش طلا بخرید. برای تکمیل چالش چهارم هم باید سه نوع مختلف از کاکتوس‌های موجود در نقشه فورتنایت را نابود کنید. برای این کار، کافی است هر کاکتوسی را که دیدید به سمت آن بروید و با استفاده از Pickaxe آن را نابود کنید. اگر به هر نحوی موفق به انجام این چالش نشدید، استفاده از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته می‌تواند تاثیرگذار باشد.

انجام دادن پنجمین چالش این هفته نسبت به آنچه که تا امروز دیدیم، کمی متفاوت است. برای تکمیل این چلنج باید یک Klombo (دایناسورهای بزرگی که در این فصل به بازی اضافه شده‌اند) را پیدا کنید و سپس روی کمر آن بروید. روی سر این دایناسورها یک سوراخ وجود دارد که هر چندثانیه یک بار باد شدیدی از آن خارج می‌شود. کافی است روی این سوراخ بیستید و منتظر خروج باید باشید. هنگامی که باد از آن خارج شد و به سمت هوا رفتید، چتر یا Glider خود را باز کرده و سپس برای ۱۵۰ متر در هوا پرواز کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، این چالش هم با موفقیت به اتمام می‌رسد.

ششمین چلنج هفته هشتم سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی Fortnite از شما می‌خواهد که جلوی یک Vending Machine برای پنج ثانیه برقصید. کافی است به یکی از Vending Machineهای موجود در دنیای اثر بروید و برای پنج ثانیه جلوی یکی از آن‌ها Dance بزنید. تکمیل چالش هفتم نیازمند استفاده از یکی از آیتم‌های جدید بازی به نام Pizza Party است. Pizza Party یک آیتم Healing محسوب می‌شود که استفاده از آن خط سلامتی شما را پر می‌کند. پیدا کردن پیزا پارتی کمی سخت بوده و باید خیلی خوش‌شانس باشید که یکی از آن‌ها را در حالت معمولی پیدا کنید. به هر حال، اگر موفق به پیدا کردن Pizza Party نشدید به Pizza Pit Restaurant در منطقه Tilted Towers بروید و از شخصیت Tomato Head یک پیتزا پارتی بخرید. پس از خرید آیتم مذکور، آن را روی زمین پرت کرده و سپس به سمت آن بروید. هنگامی که روبروی آن قرار دارید با دو گزینه مواجه می‌شوید. یکی از آن‌ها با عبارت Eat a Slice دیده می‌شود و دیگری جمله Take a Slice را نشان می‌دهد. کافی است دو بار گزینه Take a Slice را بزنید تا این چلنج هم به اتمام برسد.

 

برای انجام دادن چلنج هشتم این هفته فورتنایت نیاز به استفاده از مواد منفجره (مانند Grenade) یا اسلحه‌های انفجاری (مانند Rocket Launcher) دارید. پس از به دست آوردن مواد منفجره، آن‌ها را به سمت دشمنان خود پرتاب کنید تا آسیب ببینند. به محض اینکه با استفاده از مواد و اسلحه‌های انفجاری به دشمنان ۱۰۰ واحد آسیب وارد کردید، این چالش هم به پایان می‌رسد. نهمین و آخرین چالش این هفته بازی Fortnite هم کار زیاد عجیبی از شما نمی‌خواهد و برای انجام دادن آن کافی است ۲۰۰ عدد شمش طلا یا Gold Bar خرج کنید. شما می‌توانید شمش‌های طلای خود را با مراجعه به NPCها یا Weapon Benchها خرج کرده و در ازای آن آیتم‌های ارزشمندی به دست آورید.

چلنج های هفته نهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات چالش

با استفاده از Heavy Shotgun به میزان 200 واحد به دشمنان صدمه وارد کنید

Deal damage to opponents with the Heavy Shotgun (200)

سه بار در نبرد‌های مختلف به بالاترین حد از Shield برسید

Reach max shields in different matches (3)
دو Supply Drops را لوت کنید Loot Supply Drops (2)
تعداد 10 المان را آتش بزنید Ignite structures (10)

در داخل Storm سلامتی خود را احیا کنید

Restore Health in the Storm

تعداد پنج Hiding Place را نابود کنید

Destroy Hiding Places (5)

در یک نبرد از تعداد پنج مکان دارای اسم دیدن کنید Visit Different Named Locations in a Single Match (5)

چالش‌های نهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت نسبت به هفته‌های گذشته آسان هستند و با انجام دادن آن‌ها، مقدار زیادی XP به دست می‌آورید. برای تکمیل اولین چالش، باید با استفاده از سلاح Heavy Shotgun به میزان 200 واحد به دشمنان صدمه وارد کنید. این سلاح را می‌توانید در صندوچه‌ها پیدا کنید و سپس به دشمنان صدمه بزنید تا حد مورد‌نیاز به دست بیاید. دومین چالش از شما می‌خواهد که میزان شیلد خود را به حداکثر برسانید. بدون شک در نبرد‌های مختلف به دفعات زیاد شیلد خود را به بالاترین میزان خواهید رساند. برای تسریع این روند به سراغ مناطق شلوغ رفته، تمامی صندوقچه‌هایی که می‌بینید را باز کنید و در ابتدا از شلید‌های کوچک‌تر و سپس از شیلد‌های بزرگ استفاده کنید.

Supply Drop‌ها جعبه‌هایی متصل به بالون هستند که در طول نبرد‌ها ظاهر می‌شوند. آن‌ها دارای آیتم‌های متعدد و مختلفی هستند که باعث می‌شوند بازیکنان بسیاری به آن‌ها جذب شوند. در نتیجه کار شما برای لوت کردن آن‌ها سخت خواهد بود. در طول نبرد‌ها همواره محیط را برای Supply Drop‌ها جستجو کرده و پس از پاک‌سازی دشمنان اطراف آن، اقدام به لوت کنید.

برای کامل کردن چهارمین چالش این هفته، باید کار متفاوتی نسبت به قبل انجام دهید. در بازی فورتنایت المان‌های مختلفی می‌بینید که می‌توانید آن‌ها را با استفاده از کلنگ از بین ببرید. بهترین راه برای به آتش کشیدن آن‌ها، استفاده از Firefly Jar است. با پرتاب این آیتم به سمت درخت‌ها، می‌توانید آن‌ها را به آتش کشیده و چالش را به پایان برسانید.

چالش پنجم نیز روندی معمول است که در حالت عادی آن را به دفعات انجام خواهید داد. تنها کافی در همان ابتدای نبرد به مقدار کافی آیتم‌های احیای سلامتی جمع‌آوری کنید. سپس به به نبرد ادامه داده و زمانی که Storm به سمت شما آمد، به جای فرار از آن، در داخلش قرار بگیرید. پس از آن که سطح سلامتی کاهش پیدا کرد، با استفاده از آیتم‌ها، سلامتی خود را احیا کنید تا چالش به پایان برسد.

Hiding Place‌ها اشیای مختلفی است که می‌توانید در آن‌ها مخفی شوید. آسان‌ترین راه برای انجام ششمین چالش هفته نهم فصل اول چپتر سوم بازی فورتنایت از بین بردن Porta-potties و سطح زباله‌ها است. در Sleepy Sound تعداد زیادی از این موارد را پیدا خواهید کرد. آخرین چالشی که این هفته باید آن را کامل کنید، بازدید از مکان‌های دارای اسم بازی Fortnite است. با مراجعه به نقشه این بازی می‌توانید بسیاری از آن‌ها را مشاهده کنید. تنها کافی است با استفاده از مواردی همچون وب شوتر‌های اسپایدرمن بین مکان‌های مختلف جا‌به‌جا شوید. برای مثال می‌توانید از جنوب جزیره فورتنایت شروع کرده و از مکان‌های The Joneses ،Condo Canyon ،Chonker’s Speedway ،Rocky Reels و Greasy Grove دیدن کنید.

چلنج های هفته دهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات چالش
سوار بر وسیله نقلیه به مدت سه ثانیه در هوا معلق باشید Get 3 seconds of airtime in a vehicle
20 سازه مختلف بسازید Build structures (20)
10 بار از بانداژ استفاده کنید Use bandages (10)
در هنگام ماهی‌گیری یک اسلحه به دست بیاورید Catch a gun while fishing
تعداد پنج صندوق پست را در مناطق Sleepy Sound یا Tilted Towers از بین ببرید Destroy mailboxes at Sleepy Sound or Tilted Towers (5)
15 جعبه مهمات را خالی کنید Search ammo boxes (15)
با استفاده از Clinger به دیگر بازیکنان به میزان 100 واحد صدمه بزنید Damage players with a Clinger (100)

چالش‌های دهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت همانند هفته‌های گذشته آسان هستند و در قبال انجام آن‌ها، مقدار زیادی XP به دست می‌آورید. به منظور تکمیل اولین چالش، باید به مدت سه ثانیه در هنگام استفاده از وسیله نقلیه، در هوا معلق باشید. برای انجام این امر روش‌های مختلفی وجود دارد. اما بهترین راه استفاده از منطقه Chonker’s Speedway است. در این منطقه می‌توانید به تعدادی وسیله نقلیه به همراه سطح‌های شیب‌دار مختلف دسترسی پیدا کنید. ساخت سازه‌های مختلف یکی از اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین کارهای شما در بازی Fortnite است. به همین دلیل دومین چالش بازی فورتنایت در هفته جاری بیش از اندازه ساده خواهد بود. به منظور تکمیل آن تا می‌توانید منابع مختلف جمع‌آوری و سپس شروع به ساخت 20 سازه مورد‌نیاز کنید. لازم به ذکر است که این تعداد در یک نبرد باید ساخته شود.

در بازی Fortnite به عنوان یک اثر رقابتی و تیراندازی، صدمه دیدن و استفاده از آیتم‌های احیای سطح سلامتی امری معمول و عادی است. بر این اساس در طی بازی عادی خود سومین چالش بازی فورتنایت را پشت سر خواهید گذاشت. این چالش از شما می‌خواهد که برای احیای سلامتی خود به تعداد 10 بار از بانداژ استفاده کنید. برای موفقیت در این چالش در ابتدا به مقدار کافی بانداژ جمع‌آوری کرده، سپس با کاهش سطح سلامتی، از آن‌ها استفاده کنید. جزیره بازی Fortnite مملو از مکان‌های قابل استفاده برای ماهی‌گیری است. مناطق Camp Cuddle ،Logjam Lumberyard و Sleepy Sound بهترین مکان‌های برای ماهی‌گیری هستند. در کنار دریاچه‌ها بشکه‌هایی را خواهید دید به کمک آن‌ها می‌توانید چوب ماهی‌گیری به دست بیاورید. با استفاده از این آیتم اقدام به ماهی‌گیری کنید تا در نهایت با دریافت یک اسلحه، چالش چهارم را نیز پشت سر بگذارید.

در مناطق Sleepy Sound و Tilted Towers تعداد 10 صندوق پستی وجود دارد. چالش پنجم از شما خواسته که تعداد پنج عدد از آن‌ها را از بین ببرید. اگر می‌خواهید به سرعت این چالش را به پایان برسانید، لازم است هر چه سریعتر به مناطق ذکر شده بروید. این امر از آن جهت بوده که دیگر بازیکنان نیز ممکن است هدفی مشابه داشته باشند. اگر قبل از نابود کردن پنج صندوق پستی کشته شوید یا بازیکنان مانع از رسیدن شما به حد نساب شدند، در نبرد بعد می‌توانید باری دیگر برای تکمیل این چالش اقدام کنید. چالش ششم هفته دهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت مانند دیگر چالش‌هایی است که در روند عادی بازی خود را تکمیل خواهید کرد. برای انجام این چالش کافی است تمامی بخش‌های هر ساختمان را جستجو کرده و هر جعبه مهماتی که مشاهده کردید، لوت کنید. پس از لوت 15 جعبه مهمات چالش ششم نیز به پایان می‌رسد.

برای انجام آخرین چالش بازی Fortnite در هفته جاری، باید Clinger را به دست آورده و با استفاده از آن به میزان 100 واحد به دشمنان آسیب وارد کنید. به دست آوردن این سلاح چندان آسان نیست، اما به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. پس از به دست آوردن Clinger به سراغ دشمنان رفته و پس پرتاب به سمت آن‌ها، به میزان موردنیاز آسیب وارد کنید تا چالش‌های هفته دهم بازی فورتنایت به پایان برسد.

چلنج های هفته یازدهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات چالش
سه بار از Mole Team Drill Site دیدن کنید Visit Mole Team Drill Sites (3)
یک Timber Pine را با استفاده از ماشین نابود کنید Knock down a Timber Pine while driving a vehicle
با استفاده از Machine Pistol به میزان 200 واحد به دشمنان صدمه وارد کنید Damage opponents with a Machine Pistol
Mancake، Ronin یا Shanta را در دوئل شکست دهید Defeat Mancake, Ronin, or Shanta in a duel
در منطقه Tilted Towers فرود آمده و به مدت 60 ثانیه زنده بمانید Land at Tilted Towers and survive for 60 seconds
با استفاده از Quadcrasher به Pinnacle Peak Drive a Quadcrasher to Pinnacle Peak
15 سازه را تغییر دهید Edit structures (15)

چالش‌های یازدهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت چندان سخت و دشوار نبوده و در قبال انجام آن‌ها، مقدار زیادی XP به دست می‌آورید. در راستای تکمیل اولین چالش هفته یازدهم، باید سه بار از Mole Team Drill Site دیدن کنید. در هنگامی که نقشه روی صفحه نمایش داده می‌شود، وارد بخش Quests شوید تا پنج سایت Drill روی نقشه مشخص شوند. این چالش از شما می‌خواهد که از بین آن‌ها، تنها از سه سایت دیدن کنید. محل سایت‌های Mole Team Drill عبارتند از: جنوب شرقی Greasy Grove، غرب The Joneses، جنوب Coney Crossroads، شمال شرقی Sleepy Sound و شمال شرقی Logjam Lumberyard. چالش دوم به حدی ساده و سر‌راست است که عملا نیازی به توضیح ندارد. در محیط بازی Fortnite انواع و اقسام وسایل نقلیه پیدا خواهید کرد. برای کامل کردن چالش دوم باید در حالی که یک وسیله نقلیه را هدایت می‌کنید، به یک درخت Timber Pine برخورد کرده و آن را از بین ببرید. در منطقه Logjam Lumberyard می‌توانید تعداد زیادی از این درخت‌ها را پیدا کنید.

در بازی Fortnite برای آن که به پیروز میدان تبدیل شوید، باید به دشمنان بسیاری صدمه وارد کرده و آن‌ها را از بین ببرید. به همین دلیل انجام چالش سوم دشواری خاصی ایجاد نخواهد کرد. Machine Pistol اسلحه ویژه و خاصی نیست که مکان مشخصی داشته باشد. بنابراین برای پیدا کردن آن لازم است تمامی مکان‌ها را جستجو کنید. پس از آن که اسلحه مذکور را به دست آوردید، به میزان 200 واحد به دشمنان صدمه وارد کنید تا چالش سوم نیز به پایان برسد. شخصیت‌های Mancake، Ronin یا Shanta سه تن از NPC‌های بازی فورتنایت هستند که در محیط این اثر می‌توانید با آن‌ها تعامل داشته باشید. برای تکمیل کردن چالش چهارم یازدهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی Fortnite، کافی است یکی از آن‌ها را پیدا کرده و با او صحبت کنید. سپس با انتخاب گزینه به چالش کشیدن، دوئل را آغاز کنید. در صورت پیروزی در دوئل پاداش چالش چهارم را دریافت خواهید کرد. Ronin در Covert Canyon قرار دارد، Mancake را می‌توانید در Butter Barn واقع در جنوب Rocky Reels پیدا کنید و Shanta در حوالی Condo Canyon حضور دارد.

یکی از چالش‌های پر‌دردسر این هفته بازی فورتنایت، پنجمین چالش آن است. شرکت اپیک گیمز به این واسطه نه تنها از شما می‌خواهد که در منطقه Tilted Towers فرود بیایید، بلکه باید به مدت 60 ثانیه در آن زنده بمانید. این منطقه اغلب اوقات شلوغ و پر از دشمن است. در نتیجه برای تکمیل چالش پنجم یازدهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت بهتر است که در مکانی امن مخفی شوید تا زمان مورد‌نیاز سپری شود. به منظور به دست آوردن پاداش چالش ششم یازدهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت، باید با استفاده از Quadcrasher به Pinnacle Peak برسید. این منطقه در ناحیه شمال غربی نقشه بازی Fortnite و در نزدیکی Lumberyard قرار دارد. برای پیدا کردن Quadcrasher می‌توانید به جنوب منطقه Lumberyard بروید. با استفاده از این وسیله نقلیه به Pinnacle Peak برسید تا چالش ششم این هفته فورتنایت نیز به پایان برسد.

آخرین چالش یازدهمین هفته سیزن ۱ از چپتر ۳ بازی فورتنایت، در طول روند عادی تجربه بازی Fortnite انجام خواهد شد. به این واسطه از شما خواسته شده تا 15 سازه مختلف را تغییر دهید و المان‌های آن را ویرایش کنید. با استفاده از گزینه Edit روی 15 سازه می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید تا پس از تکمیل کردن چالش هفتم، تمامی چلنج‌های بازی فورتنایت در هفته جاری را به پایان رسانده باشید.

چلنج های هفته دوازدهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش
از یکی از دو منطقه Pawntoon یا Adrift را هنگامی که سوار یک Motorboat هستید، بازدید کنید Visit Adrift or Pawntoon in a Motorboat (1)
با استفاده از Spider-Man’s Bouncer یک Zipline را بگیرید Use Spider-Man’s Bouncers to Catch a Zipline (1)
در منطقه Butter Barn، حدود ۵۰ واحد از Shield خود را پر کنید Gain Shields at Butter Barn (50)
۲۵ شئ را در منطقه Covert Cavern نابود کنید Destroy Objects in Covert Cavern (25)
چهار ایستگاه سوخت‌گیری را در پمپ بنزین‌ها نابود کنید Destroy Gas Pumps (4)
با استفاده از مواد منفجره یا اسلحه‌های انفجاری، به دشمنان خود ۱۰۰ واحد آسیب بزنید Damage Opponents with Explosives (100)
با استفاده از Drake’s Map، یک گنج یا Treasure را پیدا کرده و باز کنید Collect Treasure Using Drake’s Map (1)

برای تکمیل اولین چالش باید یکی از دو منطقه Adrift یا Pawntoon را با استفاده از یک قایق موتوری یا Motorboat ملاقات کنید. از آنجایی که پیدا کردن Pawntoon خیلی سخت می‌شود، بهتر است به سراغ Adrift بروید. Adrift در قسمت غربی ساحل نزدیک به Greasy Grove واقع شده و برای دسترسی به آن باید یک قایق داشته باشید. پس به ساحل نزدیک به Greasy Grove بروید، یک قایق موتوری بردارید و به Adrift بروید. این منطقه کوچک که از باقی مانده یک ربات بزرگ ساخته شده، از دور مشخص است و کار سختی برای پیدا کردن آن ندارید. به محض اینکه با استفاده از یک قایق موتوری از آن دیدن کنید، چالش برای شما تکمیل می‌شود.

دومین چالش از شما می‌خواهد با پریدن روی یک Spider-Man’s Bouncer (تار عنکبوت‌های بزرگ)، به یک Zipline متصل شوید یا آن را بگیرید. راحت‌ترین راه برای انجام این کار، مراجعه به منطقه Daily Bugle و پریدن روی Spider-Man’s Bouncer است که در شرق منطقه مذکور قرار دارد. این تار عنکبوت بزرگ، درست زیر یک Zipline قرار دارد و اگر چندین بار روی آن بپرید، به Zipline خواهید رسید. در همین حین از Zipline استفاده کنید تا این چالش هفته دوازدهم فورتنایت هم تمام شود. سومین چلنج این هفته هم از شما می‌خواهد به منطقه Butter Barn بروید و در محدوده آن، ۵۰ واحد از Shield خود را پر کنید. این منطقه که روی نقشه علامت‌گذاری نشده، در شمال غرب Chonker’s Speedway قرار می‌گیرد. کافی است به این منطقه بروید و کار خواسته شده را انجام دهید.

برای چالش چهارم این هفته بازی Fortnite باید به Covert Cavern بروید و ۲۵ عدد از اشیا موجود در آن را نابود کنید. این منطقه مخفی در شمال شرقی منطقه Camp Cuddle قرار داشته و می‌توانید آن را در زیر یک کوه پیدا کنید. به محض اینکه وارد آن شدید، ۲۵ شئ موجود در آن محدوده را نابود کرده و چالش را به اتمام برسانید. پنجمین چلنجی که باید به آن اشاره کنیم هم از شما می‌خواهد به پمپ بنزین‌های در سطح نقشه (تفاوتی ندارد سراغ کدام از آن‌ها می‌روید) بروید و چهار ایستگاه سوخت‌گیری را نابود کنید. انجام این کار اصلا سخت نیست و تنها به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از آسیب دیدن، دور از پمپ بنزین قرار بگیرید و با استفاده از اسلحه‌های خود نابودشان کنید.

چالش ششم هم از شما می‌خواهد با استفاده از مواد منفجره یا اسلحه‌های انفجاری (مانند Rocket Launcher)، به دشمنان خود ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید. این عمل کار سختی نیست و به احتمال زیاد به طور طبیعی آن را انجام خواهید داد. آخرین چالش این هفته هم مربوط به Cross-Over بازی فورتنایت و آنچارتد می‌شود. برای این کار، دوباره به Covert Cavern مراجعه کرده و به دنبال آیتمی به نام Drake’s Map بگردید. پس از پیدا کردن آیتم مذکور که مانند یک نقشه گنج عمل می‌کند، راهنمای آن را دنبال کنید تا به خود گنج برسید. هنگامی که به گنج رسیدید و آن را باز کردید، آخرین چالش این هفته هم به پایان می‌رسد.

چلنج های هفته سیزدهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش

هنگام استفاده از یک Spider-Man’s Webshooter و تار زدن با آن، از زیر یک Arch (طاق قوسی شکل سنگی) رد شوید

Using Spider-Man’s Web-Shooters, Swing Under an Arch at Desert Arch, Big Bridge, or Covered Bridge (1)

هنگامی که در یک پمپ بنزین حضور دارید، از یک Chug Splash استفاده کنید

Use a Chug Splash at a Gas Station (1)

هنگامی که در حال سُر خوردن یا Sliding هستید یک Medkit، یک Bandage و یک Shield Potion را پرت کنید (در مجموع باید هر سه آیتم را پرتاب کنید)

Throw a Med Kit, Bandages, or any Shield Potion While Sliding (3)

پنج Produce Box را در دو منطقه Condo Canyon یا Sleepy Sound باز کنید

Throw a Med Kit, Bandages, or any Shield Potion While Sliding (3)

هنگامی که در یکی از سه منطقه Wreck Ravine، Windbreaker یا Rustway Shores حضور دارید ۱۰۰ واحد آهن جمع جمع کنید

Gather Metal at Wreck Ravine, Windbreakers, or Rustaway Shores (100)

با استفاده از Striker Pump Shotgun به دشمنان ۲۰۰ واحد آسیب بزنید

Damage Opponents with the Striker Pump Shotgun (200)

۳۰۰ واحد شمش طلا یا Gold Bar جمع کنید Collect Bars (300)

چالش‌های هفته سیزدهم سیزن ۱ از چپتر سوم فورتنایت زیاد سخت نبوده و با کمی تلاش و حوصله، قادر به تکمیل آن خواهید بود. برای انجام اولین چالش، باید یکی از آیتم‌های جدید این فصل که Spider-Man’s Webshooter نام دارد را پیدا کنید. این آیتم جدید، به شما اجازه می‌دهد درست مانند خود مرد عنکبوتی به اشیا پیرامون تار بزنید و مانند او روی هوا حرکت کنید. پس از پیدا کردن آیتم مذکور، به سمت قسمت بیابانی نقشه بروید و هنگام تاز زدن، از زیر طاق سنگی بزرگی که درست مانند یک پل می‌ماند، رد شوید. البته می‌توانید به جای طاق سنگی مذکور، از پل بزرگی که میان دو منطقه Covert Cavern و Shifty Shafts قرار گرفته هم بهره ببرید. اما چالش دوم به شدت ساده‌تر است. برای تکمیل آن، یک Chug Splash (آیتمی که Shield شما را پر می‌کند) را پیدا کنید و سپس به سمت نزدیک‌ترین پمپ بنزین موجود بروید. حالا هنگامی که در محدوده پمپ بنزین قرار دارید از Chug Splash استفاده کنید تا چلنج دوم هم به اتمام برسد.

سومین چالش که در نوع خود هم حسابی عجیب است، از شما می‌خواهد هنگامی که در حال سُر خوردن یا Sliding هستید، یک Medkit، یک Bandage و یک Shield Potion را پرتاب کنید. ترتیب پرتاب کردن سه آیتم مذکور یا جهت آن به هیچ وجه مهم نبوده و هنگامی که هر سه آن‌ها را پرتاب کردید، چالش به پایان می‌رسد. اما برای انجام چهارمین چالش این هفته فورتنایت باید به یکی از دو منطقه Condo Canyon یا Sleepy Sound بروید و هنگامی که در محدوده آن‌ها قرار دارید، پنج Produce box را باز کنید. Produce Boxها جعبه‌های رنگی کوچکی هستند که یک سری میوه و سبزیجات را درون خود جای می‌دهند. هنگامی که در محدوده دو منطقه مذکور پنج Produce Box را باز کنید، این چالش هم به اتمام می‌رسد.

اما برای تکمیل چالش پنجم باید به یکی از سه منطقه Wreck Ravine، Windebreakers یا Rustaway Shores بروید و ۱۰۰ واحد آهن جمع کنید. بهترین و امن‌ترین مکان ممکن برای این کار منطقه Wreck Ravine است که در جهت غربی منطقه Logjam Lumberyard و میان دو تپه قرار دارد. در Wreck Ravine چندین شئ بزرگ آهنی وجود دارد که می‌توانید با ضربه زدن به آن‌ها با استفاده از Pickaxe، خیلی سریع ۱۰۰ واحد آهن جمع کنید. اما چالش ششم به استفاده از اسلحه‌ای به نام Striker Pump Shotgun بستگی دارد. کافی است این شاتگان قدرتمند را پیدا کنید و با استفاده از آن، به دشمنان خود ۲۰۰ واحد آسیب بزنید. هفتمین و آخرین چالش این هفته فورتنایت به شدت ساده بوده و به احتمال زیاد به طور طبیعی آن را به دست خواهید آورد. برای تکمیل این چلنج، کافی است ۳۰۰ واحد شمش طلا یا Gold Bar جمع کنید. پیدا کردن این شمش‌ها هم زیاد سخت نیست و با باز کردن Chestها و کشتن دشمنان، خیلی سریع به مقادیر زیادی از آن دست پیدا خواهید کرد.

چلنج های هفته چهاردهم سیزن ۱ چپتر ۳ فورتنایت

توضیحات نام چالش

هنگامی که سوار یک خودرو هستید، در Chonker’s Speedway یا Behemoth Bridge به سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت برسید

Reach a speed of 65 in a vehicle at Chonker’s Speedway or Behemoth Bridge (1)

هنگامی که در محدوده منطقه Covert Cavern یا Sanctuary حضور دارید، به دشمنان خود ۷۵ واحد آسیب بزنید

Deal damage to opponents at Covert Cavern or Sanctuary (75)

هنگامی که روی پشت یک Klombo قرار دارید، برقصید

Dance on top of Klombo (1)

به دو منطقه Tilted Tower و Daily Bugle بروید و در سطل زباله آن‌ها پنهان شوید (در هر منطقه یک بار)

Hide in a dumpster at Tilted Towers and The Daily Bugle (2)

یک Seven یا IO Chest را باز کنید Search a Seven or IO Chest (1)

به یکی از دو منطقه Shell of High Water یا Happy Campers بروید و آن‌ها را با پنج مجسمه فلامینگو تزئین کنید

Decorate Shell or High Water and Happy Campers with flamingo lawn ornaments (5)

هنگامی که در منطقه Windbreaker قرار دارید، روی نوک یکی از توربین‌های بادی قرار بگیرید و برای ۳۰ ثانیه زنده بمانید

Survive on top of wind turbines at Windbreakers for 30 seconds (30)

یک اسلحه لجندری (Legendary)، Mythic یا Exotic پیدا کنید

Collect a weapon of Legendary rarity or higher (1)

یکی از Bountyهایی که از Bounty Boardها انتخاب کرده‌اید را تکمیل کنید

Complete a bounty from a Bounty Board (1)

چالش‌های هفته چهاردهم سیزن ۱ از چپتر سوم بازی Fortnite کمی سخت بوده و به حوصله نیاز دارد. اولین چلنجی که باید به آن اشاره کنیم، از شما می‌خواهد که به Chonker’s Speedway یا Behemoth Bridge بروید و هنگامی که سوار یک خودرو هستید، به سرعت ۶۵ برسید. ما برای این کار Chonker’s Speedway را پیشنهاد می‌کنیم که در بیابانی جنوبی نقشه فورتنایت دیده می‌شود. البته توجه داشته باشید که Quadcrasher و Whiplashها تنها وسایل نقلیه بازی هستند که به سرعت مورد نیاز می‌رسند. پس یکی از دو وسیله نقلیه ذکر شده را پیدا کنید، به Chonker’s Speedway بروید و به سرعت مورد نیاز برسید تا این چالش به پایان برسد. دومین چلنجی که باید به آن اشاره کنیم به شدت راحت بوده و از شما می‌خواهد به یکی از دو منطقه Covert Cavern یا Sanctuary بروید و به دشمنان خود ۷۵ واحد آسیب وارد کنید.

اما چالش سوم مربوط به Klomboها می‌شود. این موجودات عظیم الجثه که شبیه مارمولک‌های بسیار بزرگ می‌مانند، در سراسر نقشه بازی پیدا می‌شوند و مشاهده آن‌ها کار زیاد سختی نیست. کافی است یکی از آن‌ها را پیدا کنید، از دم او بالا بروید و هنگامی که رو پشت‌اش قرار دارید، برقصید. فقط توجه داشته باشید که Klomboها تا زمانی که به آن‌ها آسیب نزنید، کاری با شما ندارند. برای تکمیل چالش چهارم، باید به یکی از دو منطقه Tilted Towers و Daily Bugle بروید و در سطل زباله‌های آن دو پنهان شوید. فقط این موضوع را در نظر بگیرید که برای تکمیل این چالش، باید عملیات مذکور را در هر دو منطقه انجام دهید و هیچ کدام را فراموش نکنید.

اما چالش پنجم این هفته بازی Fortnite از شما می‌خواهد که یک Seven یا IO Chest را باز کنید. پیدا کردن Chestهای مذکور زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را به راحتی در سطح نقشه پیدا کنید. با این حال، یکی از آن‌ها در تپه‌ای که در شمال غربی منطقه Tilted Towers واقع شده، حضور دارد. جهت تکمیل چالش ششم باید به یکی از دو منطقه Shell or High Water یا Happy Campers بروید و آن‌ها را با مستقر کردن پنج مجسمه فلامینگو تزئین کنید. برای این کار، به یکی از دو منطقه مذکور بروید و علامت‌هایی که نشان دهنده فلامینگو هستند، تعامل برقرار کنید. به محض اینکه با پنج عدد از فلامینگوها تعامل کردید، این چالش هم به پایان می‌رسد.

اگر می‌خواهید چالش هفتم را با موفقیت پشت سر بگذارید، باید به منطقه Windbreakers بروید که در ساحل جنوب غربی نقشه مستقر است. در این منطقه، چندین توربین بادی وجود دارد که برای انجام چلنج، باید به بالای یکی از آن‌ها بروید و برای ۳۰ ثانیه زنده مانید. چالش هشتم هم که به احتمال زیاد به طور طبیعی آن را انجام خواهید داد، از شما می‌خواهد یک اسلحه Legendary، Mythic یا Exotic پیدا کنید. پیدا کردن و برداشتن تنها یکی از آن‌ها برای تکمیل چالش کفایت می‌کند.

آخرین چالش هفته چهاردهم هم نیازمند مراجعه به یکی از Bounty Boardها، انتخاب یک Bounty و تکمیل آن است. پیدا کردن Bounty Boardها زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را در سطح نقشه مشاهده کنید. برای تکمیل خود Bountyها هم باید راهنما را دنبال کنید و سپس هدفی که خود بازی برای شما مشخص می‌کند را بکشید. پس از انجام این کار، تمام چالش‌های این هفته هم به پایان می‌رسد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا در انجام چالش‌های هفتگی فورتنایت موفق بوده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *