راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Final Fantasy 16

راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy XVI که به تازگی منتشر شده، علاوه بر نمرات درخشان و بخت بلند، لیست تروفی‌های بلندی هم دارد که ممکن است با نگاه کردن به آن‌ها سردرد بگیرید. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد، ما در مقاله راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 شما را با نحوه آزاد کردن تروفی‌ها آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تروفی بازی Final Fantasy XVI

بازی Final Fantasy 16 یا همان Final Fantasy XVI، جدیدترین شماره سری فاینال فانتزی است که طرفداران انتظار زیادی برای تجربه آن می‌کشید. این بازی که سیستم مبارزه جدیدی دارد و نسبت به شماره پانزدهم و Final Fantasy 7 Remake متفاوت عمل می‌کند، تا حالا حسابی مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفته و نوید از یک تجربه فانتزی فوق‌العاده می‌دهد. این بازی نیمه جهان باز است و با وجود یک سری آزادی عمل‌ها، شما را در یک شرایط داستانی قرار می‌دهد که باید آن را دنبال کرده و به دنبال سلاخی دشمنان باشید. علاوه بر این، FF16 برخلاف نسخه‌های اخیر دیگر از سیستم Materia استفاده نمی‌کند و به جای آن، از یک مکانیک جدید با نام Eikon کمک می‌گیرید که در حین نبرد به صورت همزمان شارژ می‌شود. همه این موارد خبر از اکشن‌های مستقیم‌تر می‌دهند که مبارزات نوبتی کلاسیک فرنچایز، زیاد در آن جایی ندارد.

اما برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی مورد بحث راه طولانی و بلندی را در پیش خواهید داشت. برای رسیدن به این هدف باید از تمامی مناطق موجود دیدن کنید، کالکتیبل‌ها را به دست آورید و به تکمیل ماموریت‌های فرعی و Hunt Board Questها بپردازید. این پایان کار نیست و باید علاوه بر پیدا کردن آیتم‌هایی تحت عنوان Patron، کارهای ریز و درشت دیگری را هم به انجام برسانید. علاوه بر این باید بدانید که بازی Final Fantasy XVI به روایت سه دوره از زندگی شخصیت Clive می‌پردازد: نوجوانی، جوانی و سی سالگی. با این حال ماموریت‌های فرعی مربوط به دوره‌های نوجوانی و جوانی برای پلاتینیوم ضروری نیست و خیالتان راجع به این موضوع راحت باشد. در ادامه با جزئیات بیش‌تری به راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 خواهیم پرداخت.

راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10 با استفاده از قابلیت Autododge و 5 از 10 در صورت عدم استفاده از Cheat Ringها
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 70 الی 90 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 50 (یک پلاتینیوم، سه گلد، 6 سیلور و 40 برنز
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر؛ شما می‌توانید تمام تروفی‌های فاینال فانتزی 16 را به صورت آفلاین به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک (تروفی Half Past Twilight). البته اگر Materialها خود را نفروشید این تروفی از دست نخواهد رفت
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی یا Difficulty روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ بله، شما باید داستان را روی درجه سختی Final Fantasy به پایان برسانید که فقط در حین شروع حالت نیو گیم پلاس (New Game+) در دسترس قرار می‌گیرد
 • آیا استفاده از Cheat Ringها تروفی‌ها را غیرفعال می‌کند؟ خیر، شما می‌توانید از Cheat Ringهایی نظیر Autododge، Autocombo، Aoutoassist و Autohealing کمک بگیرید. این رینگ‌ها از همان ابتدا و از طریق Inventory در دسترس قرار می‌گیرند.
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب تمام تروفی‌ها: دو دفعه، شما باید یک بار داستان را به اتمام برسانید و سپس در دور دوم، به سراغ حالت نیو گیم پلاس بروید و این دفعه داستان را روی درجه سختی Final Fantasy به اتمام برسانید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در محیط بازی وجود دارد؟ بله، شما پس از اتمام داستان می‌توانید به محیط‌های گذشته برگردید و به تکرار مراحل مورد نظر خویش بپردازید.

توجه: منظور از عبارت «به غیر از نبرد Hall of Virtue» در توضیحات تروفی‌ها، این است که شما نمی‌توانید در طول این نبرد آن تروفی‌ها را به دست آورید. به عبارتی دیگر، کارهایی که در حین این نبرد انجام می‌دهید هیچ تاثیری روی روند آزاد کردن تروفی‌های نخواهند داشت.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide The Chronicler

تمام تروفی‌های بازی Final Fantasy XVI را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Final Fantasy 16 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Awoken

از رویای خود بیدار شوید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین شروع مرحله اصلی Main Quest 07: A Chance Encounter به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide With Great Power

یک قدرت ناشناخته را به ارث ببرید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 12: Headwind به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Acceptance

سرنوشت خود را بپذیرید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین شروع مرحله اصلی Main Quest 22: Buried Memories به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Lawless

از سرنوشت خود سرپیچی کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 26: The Crystal’s Curse به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Legacy

در گوشه بپیچید

Bronze

هرچند که توضیحات تروفی Legacy بازی Final Fantasy 16 ممکن است کمی گُنگ و گیج کننده باشد، اما نباید فریبش را بخورید؛ چرا که این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 36: Fire and Ice به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Twilight Rose

گذشته را مرور کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 38: Capital Punishment به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide From Stone to Sand

انتقامی دقیق

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 43: Intoe the Darkness به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Twin Flames

شعله‌ها را متحد کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 51: Fire in the Sky به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide The Promise

به نفر اول تبدیل شوید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 61: Malestorm به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide A Vessel Complete

آخرین قطعه را به دست آورید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 64: The Last King به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Ashes to Ashes

از تاریکی فرار کنید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین اتمام مرحله اصلی Main Quest 66: Streets of Madness به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Falling Star

یک میراث را تکمیل کنید

Gold

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 به Falling Star می‌رسیم که آخرین تروفی داستان بازی محسوب می‌شود. هنگامی که داستان بازی مورد بحث را به اتمام برسانید و ماموریت اصلی Main Quest 68: Of Gods and Men را تمام کنید، تروفی Falling Star را به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Punisher

10 نفر از دشمنان را شکنجه یا Punish کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

عمل شکنجه یا Punish زمانی صورت می‌گیرد که یکی از دشمنانی را که روی زمین قرار دارد، مورد اصابت چاقو قرار دهید (Stab کنید). البته این عمل ممکن است هنگامی که دکمه مربع را در مقابل یک دشمن با خط سلامتی پایین فشار می‌دهید، به صورت خودکار رخ دهد. توجه داشته باشید که این تروفی احتمالا به صورت خودکار آزاد می‌شود و شما آن را در حین تجربه بازی، به صورت طبیعی به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide You’re Not the Boss of Me

یک باس فایت را بدون دریافت هیچگونه آسیبی شکست دهید

Bronze

تروفی You’re Not the Boss of Me که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Final Fantasy XVI در موردش صحبت می‌کنیم، ممکن است گیج کننده باشد؛ چرا که فقط روی لیست مشخصی از باس فایت‌ها عمل خواهد کرد. به هر حال برای آگاهی از نحوه کسب تروفی مورد بحث، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Made to Be Broken

20 نفر از دشمنان را هنگامی که در حالت Semi-Primed قرار دارید، بکشید

Bronze

Semi-Primed نام قابلیت است که در آغاز مرحله اصلی Main Quest 23: The Meaning of Life در دسترس قرار می‌گیرد. هنگامی که خط مربوط به این قابلیت پر شد، کافی است دو دکمه L3 و R3 را به صورت هم زمان فشار دهید تا به صورت کامل فعال شود. حال کافی است هنگامی Semi-Primed فعال شده، 20 نفر از دشمنان را شکست دهید تا تروفی Made to Be Broken را به دست آورید. توجه داشته باشید که نیازی نیست این کار را در یک تلاش واحد به دست آورید و  مجموع تعداد دشمنان کشته شده در طول گیم‌پلی در معیار قرار دارد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide It’s Over 50,000

به یک دشمن که در حالت Staggered قرار دارد، 50,000 واحد آسیب وارد کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Final Fantasy XVI به تروفی It’s Over 50,000 می‌رسیم که به احتمال زیاد، آن را در حین تجربه حالت New Game+ به دست خواهید آورد (و شاید حتی قبل‌تر از آن). اما برای اینکه بتوانید یک دشمن وارد حالت Staggered شود، باید نوار زردی که زیر خط HP آن‌ها قرار دارد را به صورت کامل خالی کنید. انجام دادن این کار زیاد سخت نیست و پس از ضربه زدن به دشمن و استفاده از قابلیت‌های Eikonic باعث خالی شدن این نوار زرد خواهد شد. حال برای انیکه تروفی مورد بحث را به دست آورید، باید یکی از دشمنان خود را به حالت Staggered درآورید و در همین حین، 50,000 واحد به وی آسیب بزنید؛ آن هم قبل از اینکه بتواند به حالت معمول درآید و به مبارزه ادامه دهد. فقط توجه داشته باشید که انجام این کار در قالب Ifrit حساب نیست و برای کسب تروفی، باید روند مورد بحث را در قالب شخصیت Claive انجام دهید. به طور کلی نیازی به نگرانی نیست و این تروفی به صورت طبیعی برای شما آزاد خواهد شد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Sheeeeeeeeeeeeeeeift

به طور مجموع 15 دفعه از Shift Strike یا Shift Shot استفاده کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

برای این کار در ابتدا Phoenix Eikon را انتخاب کنید و دکمه دایره را فشار دهید. این کار شما را وارد Phase Shift می‌کند تا به سمت دشمن تله‌پورت شوید. در ادامه با فشار دادن دکمه مربع می‌توانید از Shift Strike کمک بگیرید و با فشردن دکمه مثلث، از قابلیت Shift Shot. هنگامی که این کار را 15 دفعه تکرار کنید، تروفی Sheeeeeeeeeeeeeeeift را به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Packing Heat

در یک مبارزه واحد، دو دفعه از Heatwave Counter استفاده کنید

Bronze

Heatwave نام یک Eikon Ability است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main Quest 07: A Chance Encounter آزاد خواهید کرد. در ادامه کافی است این قابلیت را از بخش Phoenix Eikon و به قیمت 120 واحد Ability Point بخرید آن‌ را در میان Abilityهای فعال خود قرار دهید. در ضمن باید اشاره کنیم که نیازی به ارتقا قابلیت مورد بحث نیست و می‌توانید کار را با سطح اول انجام دهید. برای نحوه استفاده از Heatwave Encounter از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Fatal Attraction

پس از استفاده از قابلیت Deadly Embrace، پنج نفر از دشمنان را هنگامی که در هوا قرار دارید شکست دهید

Bronze

Dead Embrace نام یک Eikon Ability است که در آغاز مرحله اصلی Main Quest 13: Wings of Change آن را آزاد خواهید کرد. پس از آزاد کردن آن، باید Garudo Eikon را در حین مبارزه انتخاب کنید، با زدن دکمه ضربدر بپرید و بعد با فشردن دکمه دایره، از Deadly Embrace استفاده کنید. انجام این کار باعث می‌شود دشنان به سمت‌تان کشیده شوند. سپس با استفاده از دکمه مربع یا سایر قابلیت‌های خود به آسیب زدن به دشمنان بپردازید تا او را شکست دهید. هنگامی که پنج نفر از دشمنان را پس از انجام روند ذکر شده بکشید، تروفی Fatal Attraction را به دست خواهید آورد. فقط توجه داشته باشید آخرین ضربه‌ای که منجر به مرگ دشمن می‌شود، باید در هوا صورت گیرد. رسیدن به این تروفی زیاد زمان بر نبوده و تنها به کمی تمرین و تلاش نیاز دارد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Never Coming Down

هنگامی که در هوا قرار دارید از سه قابلیت Gouge، Wicked Wheel و Rook’s Gambit استفاده کنید و سپس فرود آیید

Bronze

Gouge، Wicked Wheel و Rook’s Gambit در واقع Eikon Abilityهایی هستند که در آغاز مرحله اصلی Main QUest 13: Wings of Change به دست می‌آیند. هر سه قابلیت ذکر شده در بخش Garuda’s Skill Tree قرار می‌گیرند. هنگامی که مرحله سیزدهم را به پایان رساندید، می‌توانید با کمک گرفتن از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، تروفی Never Coming Down را به دست آورید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide I Am the Thunder

50 دفعه از Blind Justice Lightning Ball استفاده کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Blind Justice نام یک Eikon Ability است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main Quest 27: Cid the Outlaw به دست می‌آورید. هنگامی که این اتفاق رخ داد، Ramuh Eikon را انتخاب کنید. حال هنگامی که وارد یک نبرد شدید به Ramuh Eikon سوییچ کنید و سپس با فشردن دکمه دایره وارد حالت صحنه آهسته یا Slow Motion شوید. در ادامه نشانه‌ای که به نمایش در می‌آید را روی دشمنان متمرکز کنید و دوباره دکمه دایره را فشار دهید تا یک Lightning Bolt به طرف دشمن پرتاب شود. این کار را به عضوی از الگوی مبارزه خود تبدیل کرده و 50 دفعه از آن استفاده کنید تا تروفی I Am the Thunder آزاد شود. توجه داشته باشید که قادر هستید در هر تلاش چندین Lightning Bolt را شلیک کنید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Rod to Redemption

یک دشمن را قبل از اینکه بمیرد، سه بار فریب دهید و با Lightning Rod به وی ضربه بزنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 به تروفی Rod to redemption می‌رسیم که برای به دست آوردنش، به قابلیتی با نام Lightning Rod نیاز دارید. شما این قابلیت را در حین آغاز ماموریت اصلی Main Quest 27: Cid the Outlaw آزاد خواهید کرد. در ادامه در بخش Ability Menu به سمت درخت مهارت بنفش رنگ بروید و قابلیت Lightning Rod را به قیمت 120 واحد Ability Point خریداری نمایید. برای باقی روند هنگامی که وارد یک مبارزه شدید، از قابلیت مورد بحث استفاده کنید تا یک هاله آبی رنگ در زمین نبرد به وجود آید؛ هاله‌ای که در سر جای خودش باقی می‌ماند و هر کسی که از روی آن رد شود، آسیب می‌بیند. هنگامی که از Lightning Rod استفاده کردید و هاله مورد نظر را به وجود آوردید، کاری کنید که یکی از دشمنان سه دفعه از روی آن رد شود. انجام این عمل با استفاده از دشمنانی که Bighorn نام دارند، راحت‌تر است. برای این کار Lightning Rod را احضار کنید، پشت آن بیستید و صبر کنید تا Bighorn به طرف‌تان حمله ور شده و از روی Rod گذر کند. برای آموزش دقیق‌تر، بهتر است از ویدیوی زیر کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Untouchable

با استفاده از قابلیتی که Titanic Block نام دارد، 10 بار حملات دشمن را دفع کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Titanic Book نام قابلیتی است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main Quest 39: Bolts from the Blue آزاد خواهید کرد. در ادامه هم باید Titan Eikon که با رنگ زرد به نمایش در می‌آید را انتخاب کنید. اما چطور باید از این قابلیت استفاده کرد؟ برای بهره بردن از Titanic Book باید قبل از اینکه یک دشمن به شما ضربه بزند، دکمه دایره را نگه دارید. اگر زمان بندی را درست حساب کرده باشید، عبارت Precision Block روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. این کار را 10 بار تکرار کنید تا تروفی Untouchable را به دست آورده باشید. توجه کنید که نیازی نیست هر 10 بار را در طی یک مبارزه انجام دهید و از این منظر محدودیت خاصی نخواهید داشت.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Beat Rocking Blocks

پس از انجام Titanic Counter سه بار به دشمن ضربه بزنید (این کار را دو دفعه در یک نبرد واحد انجام دهید)

Bronze

شما برای به دست آوردن این تروفی به قابلیت Titanic Block نیاز دارید که در آغاز مرحله اصلی Main Quest 39: Bolts from the Blue آزاد می‌شود. قابلیت ذکر شده مربوط به بخش حرکات دفاعی می‌شود؛ به گونه‌ای که باید پیش از حمله دشمن دکمه دایره را فشار دهید تا ضربه را به اصطلاح Parry کرده باشید. هنگامی که زمان بندی را درست انجام دادید و به موقع دکمه دایره را فشردید، دکمه مربع را سه بار پشت سر هم فشار دهید تا به دشمن مورد نظر حمله کرده باشید. این روند را دو دفعه در طی یک نبرد واحد انجام دهید تا تروفی Beat Rocking Blocks آزاد شود. برای فهم عمیق‌تر این کمبو، از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide 100 Mfps

با استفاده از Megaflare سطح دو یا بالاتر 100 بار به دشمنان ضربه بزنید

Bronze

Megaflare نام قابلیتی است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main Quest 52: Things Fall Apart آزاد خواهید کرد. هنگامی که این Ability را آزاد کردید، قابلیت Bahamut Eikon را انتخاب کنید و دکمه دایره را فشار دهید تا Megaflare شروع به شارژ شدن کند. در ادامه یک خط در سمت بالا-چپ صفحه نمایش نشان داده می‌شود که از میزان شارژ Megaflare خبر می‌دهد. این خط با ادامه مبارزه و آسیب زدن به دشمنان به صورت تدریجی افزایش پیدا می‌کند. هنگانی که این این خط به Level یا سطح دوم رسید، دکمه دایره را فشار دهید تا Megaflare شلیک شود. این قابلیت به صورت خودکار دشمنان را نشانه گرفته و به سمت‌شان می‌رود. هنگامی که روند ذکر شده را چندین بار تکرار کنید و به 100 نفر از دشمنان با استفاده از Megaflare آسیب بزنید، تروفی 100 Mfps را به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Such Dodge, So Mega

در حین اینکه یک Megaflare واحد را شارژ می‌کنیم، سه دفعه Precision Dodge انجام دهید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Megaflare نام قابلیتی است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main Quest 52: Things Fall Apart آزاد خواهید کرد. پس از اینکه این اتفاق رخ داد، Bahamut Eikon را انتخاب کرده و با زدن دکمه دایره، شروع به شارژ کردن Megaflare کنید. البته توجه داشته باشید که خود بازی در Ability Menu از این حرکت با نام Wings of Light یاد می‌کند. هنگامی که این قابلیت فعال شود، شخصیت اصلی بال در می‌آورد و در فضای اطراف پرواز می‌کند تا خط مربوطه خالی شود. حال برای اینکه بتوانید تروفی Such Dodge, So Mega را به دست آورید، باید در ابتدا قابلیت Wings of Light را به قیمت 750 واحد Ability Point ارتقا دهید. انجام این کار باعث می‌شود Megaflare شما از سطح دو به سطح چهار ارتقا پیدا کند. توجه داشته باشید که قضیه ارتقا دادن قابلیت ذکر شده ضروری است و در صورت عدم انجام آن، قادر به کسب تروفی نخوغا نخواهید بود.

در ادامه کافی است قابلیت Megaflare را فعال کنید و تا پیش از اتمام آن، سه Precision Dodge انجام دهید تا تروفی آزاد شود. برای آگاهی از نحوه دقیق انجام این کار می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Oh, Snap!

با انجام Perfect Dodge و استفاده از عنصر Cold یا سرما، 10 نفر از دشمنان را تحت تاثیر حالت Permafrost قرار دهید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Cold Snap نام قابلیتی است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main QUest 62: Across the Narrow آزاد خواهید کرد. پس از رخ دادن این اتفاق، Shiva Eikon که با رنگ آبی نشان داده می‌شود را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، باید وارد مبارزه شوید و نسبت به حملات دشمنان Perfect Dodge انجام دهید؛ به گونه‌ای که دکمه دایره را در زمان مشخص شده فشار دهید. اگر Perfect Dodge به درستی انجام شود و Shiva Eikon هم فعال باشد، پس از جا خالی دادن دشمنان یخ می‌زنند و به اصطلاح وارد حالت Permafrost قرار می‌گیرند. هنگامی که 10 دفعه این کار را به درستی روی دشمنان اعمال کردید، تروفی Oh, Snap! را به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Cold-blooded

با استفاده از Frostbite، Permafrost و Diamond Dust سه نفر از دشمنان که یخ زده‌اند را به صورت متوالی شکست دهید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

سه قابلیت Frostbite، Permafrost و Diamond Dust در آغاز مرحله اصلی Main Quest 62: Across the Narrow آزاد می‌شود. پس از آزاد شدن، Shiva Eikon را انتخاب کنید تا بتوانید از قابلیت‌های ذکر شده کمک بگیرید. قدم اول این است که یک گروه از دشمنان ضعیف را پیدا کنید و آنقدر به آن‌ها آسیب برسانید تا خط سلامتی‌شان به حداقل برسد؛ به گونه‌ای که با یک بار استفاده از Diamond Dust جان خود را از دست دهند. شما می‌توانید قابلیت Diamond Dust را به قیمت 1940 واحد Ability Point از Shiva Skill Tree بخرید و آن را Equip کنید

در ادامه و هنگامی که وارد گروه دشمنان ضعیف ذکر شده شدید، قبل از حمله یکی از دشمنان دکمه دایره را فشار دهید تا Perfecr Dodge صورت گیرد. اگر این Dodge به صورت درست انجام شود، دشمنان پیرامون شما یخ خواهند زد تا عبارت Permafrost در گوشه تصویر به نمایش درآید (حتما سه دشمن باید به صورت همزمان یخ بزنند). حال هنگامی که با دشمنان یخ زده روبرو شدید، قابلیت Diamond Dust را فعال کنید تا هر سه نفر آن‌ها به صورت همزمان بمیرند. توجه داشته باشید اگر مرگ آن‌ها به صورت همزمان رخ ندهد، تروفی Cold-blooded آزاد نخواهد شد. اگر نیاز به کمک بیش‌تری داشتید از ویدیوی زیر کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Every Damn Sinew

پنج دفعه از قابلیت Zantetsuken سطح دو یا قوی‌تر (بیش‌تر از Level دو) استفاده کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Zabetsuken نام قابلیتی است که آن را در ابتدای مرحله اصلی Main Quest 65: Brotherhood به دست می‌آورید. پس از به دست آوردن این قابلیت، Odin Eikon را انتخاب کنید تا بتوانید از آن کمک بگیرید. سپس در حین نبرد دکمه دایره را فشار دهید تا اسلحه شخصیت اصلی به Odin’s Blade تغییر کند. در ادامه با دکمه مربع به دشمنان ضربه بزنید تا خط Zanetsuken پر شود و از Level دو بالاتر رود. هنگامی که این اتفاق رخ داد دکمه مربع را فشار دهید تا قابلیت Zanetsuken اعمال شود. این کار را پنج دفعه تکرار کنید تا تروفی Every Damn Sinew بازی ‌Final Fantasy 16 به حساب PSN شما اضافه شود.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Fistful of Steel

در یک نبرد واحد سه دفعه از Steel Counters استفاده کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

Steel Counter نام قابلیت قدرتمندی است که آن را در آغاز مرحله اصلی Main QUest 65: Brotherhood به دست می‌آورید. برای استفاده از این Ability که بخشی از درخت مهارت اودین محسوب می‌شود، Odin Eikon را برگزینید. حال برای اینکه تروفی مورد نظر را به دست آورید در حین نبرد دکمه دایره را فشار دهید تا Arms of Darkness فعال شود و Claive از Odin’s Blade استفاده کند. در ادامه هنگامی که یکی از دشمنان خواست به شما ضربه بزند، درست پیش از حمله او دکمه مربع را فشار دهید تا حریف را Parry کنید؛ به گونه‌ای که زمان آهسته شود و بتوانید دشمنان را بزنید. حال هنگامی که صحنه آهسته تمام شد خیلی سریع دکمه مربع را فشار دهید تا یک Steel Counter اعمال شود. اگر کار را به درستی و در زمان مناسب انجام دهید، عبارت Steel Counter در گوشه صفحه نشان داده می‌شود تا از آن اطمینان حاصل کنید. برای اینکه بتوانید تروفی Fistful of Steel را به دست آورید، باید روند ذکر شده را سه دفعه در یک نبرد واحد انجام دهید؛ به عبارتی دیگر باید سه Steel Counter را در یک نبرد واحد به کار بگیرید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Yes, Eikon

تمامی Abilityهای موجود در یک Eikon را به صورت کامل Upgrade کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 به تروفی Yes, Eikon می‌رسیم که برای کسب کردنش، باید همه Abilityهای موجود در یک Eikon را به دست آورید (یعنی نیازی به ارتقا همه Abilityهای درخت مهارت‌ها نیست). اولین بخش درخت مهارت‌ها که Phoenix نام دارد، تلاش کم‌تری برای ارتقا کامل خواهد داشت، به گونه‌ای که برای ارتقا دادن تمام بخش‌های موجود در آن به 13,425 واحد Ability Point نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که قادر هستید با مراجعه به Ability Menu و زدم دکمه تاچ‌پد، همه قابلیت‌ها را ریست کنید. در ادامه به تمام بخش‌های Phoenix و تعداد Ability Point مورد نیاز برای ارتقا کامل آن‌ها می‌پردازیم:

 • قابلیت Phoenix Shift با 375 واحد
 • قابلیت Scarlet Cyclone با 1475 واحد
 • قابلیت Rising Flames با 1500 واحد
 • قابلیت Heatwave با 1740 واحد
 • قابلیت Flames of Rebirth با 8335 واحد

توجه کنید که قابلیت‌های مبارزه‌ای اولیه موجود در درخت مهارت‌ها برای کسب این تروفی محسوب نمی‌شود. در واقع هدف تنها قابلیت‌های موجود در Eikonها هستند که با پیشروی در روند داستان آزاد می‌شوند.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Masterclass

تمام Abilityهای موجود در بازی را به صورت کامل ارتقا دهید (Upgrade کنید)

Gold

برخلاف تروفی قبلی که ارتقا یک بخش برای کسب آن کافی بود، برای آزاد کردن تروفی Masterclass باید تمامی Abilityهای موجود در Ability Menu را به صورت کامل ارتقا دهید (از جمله بخشی که در میان قرار می‌گیرد). انجام این کار هزینه‌ای برابر با 118,400 واحد Ability Point خواهد داشت.  توجه داشته باشید که در صورت دنبال کردن ماموریت‌های اصلی و دوری جستن از فعالیت‌های فرعی، به Ability Point مورد نیاز نمی‌رسید. بنابراین باید حسابی Grind کنید تا جای ممکن Ability Point به دست آورید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide With Two Ds

قدرت و ظرفیت Potionها را به صورت کامل ارتقا دهید

Bronze

برای کسب این تروفی باید قدرت معجون‌ها (Potion Potency Upgrade) و تعداد معجون‌ها (Potion Capacity Upgrade) را به صورت کامل ارتقا دهید. ارتقا این Potionها به یک سری ماموریت‌های فرعی مربوط می‌شود که در صورت تکمیل کردن‌شان با ارتقا معجون‌ها روبرو خواهید شد. برای آگاهی از نحوه پیدا کردن این ماموریت‌های فرعی می‌توانید از ویدیوی زیر کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide And They Opened Up My Mind

6 عدد از Signboardها را جمع کنید

Silver

6 عدد Signboard مورد بحث که باید برای کسب تروفی And They Opened Up My Mind آن‌ها را پیدا کنید، جزئی از 22 عدد Curisity موجود برای تروفی For the Hoard محسوب می‌شوند. تمام این کالکتیبل‌ها یا آیتم‌های جمع کردنی از طریق ماموریت‌های فرعی حاصل می‌شوند. برای آگاهی از محل این Signboardها به ویدیوی تروفی For the Hoard مراجعه کنید

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Think, Mark!

10 عدد از Notorious Markها را شکست دهید

Bronze

Notorious Mark نام یک دسته منحصر به فرد از دشمنان قدرتمند است که آن‌ها را با گشت و گذار در دنیای بازی پیدا خواهید کرد. این دشمنان به خصوص روی Hunt Board به چشم می‌خورند و می‌توانید از این طریق اقدام کنید. حال برای اینکه تروفی Think, Mark! را به دست آورید، باید 10 عدد از این دشمن‌ها را پیدا کرده و بکشید. از آنجایی که Think, Mark! را در مسیر رسیدن به تروفی Hunter, Hunted به دست می‌آورید، برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی بعدی سر بزنید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Hunter, Hunted

Hunt Board را تکمیل کنید

Silver

مجموعه ماموریت‌های The Hunt Board با پیشروی در روند داستان و رسیدن به Main Quest 31: Release در دسترس قرار می‌گیرد. این مجموعه ماموریت‌ها شامل 32 مرحله مختلف می‌شود که برای تکمیل هر یک از آن‌ها، باید دشمنانی با عنوان Notorious Markها را بکشید. برای پیدا کردن هر یک از این دشمنان باید به Hunt Board سر بزنید و سپس نشانه‌های مربوط به آن را دنبال کنید. توجه داشته باشید که تمامی این ماموریت‌ها از همان ابتدا در دسترس نیستند و به مرور برای شما آزاد خواهند شد. برای آگاهی از نحوه تکمیل ماموریت‌های مربوط به Hunt Board، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Trial Run

یک Chronolith Trial را تکمیل کنید

Bronze

بازی Final Fantasy XVI شامل هفت Chronolith Trial می‌شود که هر یک از آن‌ها مربوط به یک Eikon هستند. هر یک از این چالش‌ها شامل سه اتاق مختلف می‌شوند که در هر یک از آن‌ها، سه گروه از دشمنان در تعداد زیاد به سمت‌تان حمله می‌کنند (یعنی مجموعا با 9 گروه مختلف مبارزه می‌کنید). البته که در پایان هر Chronolith Trial یک باس فایت هم قرار دارد که باید وی را شکست دهید. از آنجایی که این مبارزات می‌توانند حسابی چالش برانگیز باشند، بهتر است پس از تکمیل داستان و ساخت Gotterdammerung به سراغ‌شان بروید. هنگامی که یکی از این چالش‌ها را با موفقیت به پایان بگذارید، تروفی Trial Run را به دست خواهید آورد. برای آگاهی دقیق از نحوه پیدا کردن Chronolith Trialها، قادر هستید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide For the Hoard

تمام Curiosityها را به دست آورید

Silver

توضیحات تروفی For the Hoard می‌توانند سردرگم کننده باشد و شما را گیج کنید. شما برای کسب این تروفی به تمامی Curosityها نیازی نخواهید داشت؛ بلکه به 22 عدد از آن‌ها نیاز دارید که در اتاق شخصیت Claive و Wall of Memories به نمایش در می‌آیند. هنگامی که این آیتم‌های جمع کردنی را پیدا کنید، یک متن زرد رنگ روی آن‌ها نمایان می‌شود و می‌گوید که این آیتم، در اتاق Claive به نمایش درخواهد آمد. در حالی که تعداد Curosityها به مراتب بیش‌تر از 22 عدد است، شم تنها به 22 عدد خاص از آن‌ها نیاز دارید. برای آگاهی از محل قرار گیری Curiosity به ویدیو زیر مراجعه کنید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Dressed to the Fives

پنج عدد از تجهیزات یا Gearها را درست کنید یا ارتقا دهید

Bronze

شما می‌توانید تجهیزات یا همان Gearهای خود را با مراجعه به Blacksmith موجود در Hideway، درست کنید و ارتقا دهید. این آهنگر اولین بار در طی مرحله اصلی Main QUest 8: Hide, Hideway ظاهر می‌شود و برای کسب این تروفی ضروری است. اما ادامه کار به هیچ وجه سخت نیست و صرفا باید پنج آیتم مختلف که دستور ساخت‌شان را دارید، درست کنید. شما به مرور زمان دستور ساخت آیتم‌های بیش‌تری را به دست خواهید آورد

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Half Past Twilight

شمشیر افسانه‌ای Gotterdammerung را بسازید

Silver

شمشیر لجندری Gotterdammerung بهترین اسلحه‌ای است که می‌توانید در Playthrough اول خود در فاینال فانتزی 16 درست کنید. برای انجام این کار، باید به سراغ آهنگری بروید که پس از تکمیل ماموریت Blacksmith’s Blues در دسترس قرار می‌گیرد. علاوه بر این، باید از باقی مانده Notorious Markها به عنوان مواد اولیه کمک بگیرید. برای آگاهی از نحوه ساخت این شمشیر به ویدیو زیر توجه داشته باشید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide The Pen Is Mightier

در میزهای مطالعه 10 نامه یا Letter را باز کنید

Bronze

شما می‌توانید Letterها یا همان نامه‌ها را در میز مطالعه اتاق شخصیت Claive باز کنید (که انجام این کار در Main Quest 27: Cid the Outlaw آزاد می‌شود). یکی از نکاتی که باید در راهنمای تروفی بازی Final Fantasy 16 به آن اشاره کنیم، این است که به طور کلی 48 نامه یا Letter در جهان بازی پیدا می‌شود؛ اما برای تروفی The Pen Is Mightier تنها به 10 عدد از آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. این نامه‌ها پس از تکمیل ماموریت‌های اصلی و فرعی برای کلایو فرستاده می‌شوند تا او بتواند از جزئیات کارهای خود اطلاع پیدا کند. اگر به صورت مکرر به میز مطالعه خود در اتاق کلایو سر بزنید، این تروفی را به صورت اتوماتیک به دست خواهید آورد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide The More You Know

به شخصیت Harpocrates کمک کنید که به دانش یا Knowledge سطح پنج برسد

Bronze

Harpocrates نام پیرمردی است که می‌توانید در منطقه The Hideway او را ببینید. اما هنگامی که با او تعامل کنید و وارد صحبت شوید، Knowledge Level یا سطح دانش‌اش با توجه به پیشروی شما در روند داستان ارتقا پیدا خواهد کرد. به عبارتی دیگر، سطح دانش او انعکاسی از میزان پیشروی شما در داستان و تکمیل فعالیت‌های موجود در بازی است. هنگامی که یک ماموریت را به اتمام می‌رسانید، میزان مشخصی از این Knowledge کسب خواهید کرد. حال پس از کسب این دانش، می‌توانید با Harpocrates صحبت کرده و دانسته‌های خود را با پیرمرد به اشتراک بگذارید. سطح دانش شخصیت مورد بحث می‌تواند تا سطح هشت بالا برود، این در حالی است که برای آزاد کردن تروفی The More You Know به پنج Level از آن نیاز خواهید داشت (یعنی باید چیزی حدود 63 درصد از فعالیت‌های موجود در بازی Final Fantasy XVI را انجام دهید).

بنا بر صحبت‌های انجام شده صرفا باید به گشت و گذار در دنیای بازی بپردازید، مراحل را پشت سر گذاشته و آیتم‌های جدید پیدا کنید. در کنار این کارها هر وقت که توانستید به سراغ پیرمرد بروید و دانش خویش را با او به اشتراک بگذارید. هنگامی که برای کسب سایر تروفی‌ها تلاش کنید، احتمالا دانش مورد نیاز برای تروفی The More You Know را به دست خواهید آورد. بنابراین صحبت کردن با شخصیت Harpocrates را به دست فراموشی نسپرید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Careful Whisper

تمام Patron Itemهای موجود در بازی را به دست آورید

Silver

Patron Itemها در واقع پاداش‌هایی هستند که می‌توانید با مراجعه به Patron’s Whisper Shop موجود در منطقه The Hideway به دست آورید. هنگامی که معروفیت یا Renown خود را افزایش دهید، Patron Itemهای جدیدی برای به دست آوردن در دسترس قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید Renown خود را با انجام کارهایی نظیر تکمیل ماموریت‌های اصلی، ماموریت‌های فرعی و ماموریت‌های Hunt Board افزایش دهید. اصولا زمانی تمامی Patron Itemها در دسترس قرار می‌گیرند که بازی را 100 درصد کرده باشید؛ پس راه بلندی را در پیش دارید. با توجه به این موضوع بهتر است ابتدا سایر تروفی‌های موجود در راهنمای تروفی بازی Final Fantasy XVI را به دست آورید و سپس به سراغ Careful Whisper بیایید. با این حال، اگر به کمک دقیق‌تری نیاز داشتید، بهتر است نیم نگاهی به ویدیویی که در ادامه قرار داده شده بیندازید:

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide You Can Pet the Dog

Torgal را پنج دفعه نوازش یا Pet کنید

Bronze

هنگامی که به مرحله اصلی Main Quest 09: Fanning Embers برسید، بازی یک سگ با نام Torgal را به عنوان شخصیت همراه در کنار شما قرار می‌دهد. حالا کافی است پنج دفعه این سگ دوست داشتنی را نوازش کنید تا تروفی You Can Pet the Dog آزاد شود. انجام این کار شرایط خاصی ندارد و می‌توانید هر پنج نوازش را پشت سر هم انجام دهید و کار را به اتمام برسانید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide A Fine Hound

پنج بار از Precision Sic استفاده کنید (به غیر از نبرد Hall of Virtue)

Bronze

هنگامی که به مرحله اصلی Main QUest 09: Ganning Embers برسید، بازی سگی با نام Torgal را در کنارتان قرار می‌دهد تا به عنوان شخصیت همراه از او کمک بگیرید. یکی از قابلیت‌های این شخصیت همراه، انجام حمله‌ای با نام Sic است که با فشردن دکمه دی پد بالا (:up:) در حین نبرد ممکن می‌شود. کافی است پنج دفعه از این Sic استفاده کنید تا تروفی A Fine Hound را هم به دست آورده باشید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide When You Ride Alone

برای اولین بار سوار Ambrosia شوید

Bronze

برای کسب تروفی When You Ride Alone سه قدم مختلف در پیش و رو دارید. در قدم اول باید مرحله اصلی Main QUest 31: Release را به پایان برسانید. پس از این کار یک ماموریت فرعی با نام The White-Winged Wonder روی نقشه نمایان می‌شود (در منطقه Martha’s Rest). برای قدم دوم ماموریت ذکر شده را به پایان برسانید تا یک چوبوکو با نام Ambrosia را آزاد کنید. این چوبوکو یک موجود به نسبت بزرگ و بامزه است که می‌توانید سوارش شوید و مانند یک اسب از کمک بگیرید. هنگامی که ماموریت فرعی ذکر شده به پایان رسید، می‌توانید با فشردن دکمه R3 چوبوکو را صدا کنید و سپس با فشردن ضربدر، سوار او شوید. پس از اینکه برای اولین بار سوار Ambrosia شدید، تروفی آزاد خواهد شد.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Here Be Rosfields

تمام محیط‌ها یا Areaهای موجود در نقشه را از نزدیک ببینید

Bronze

بازی Final Fantasy 16 به طور کلی شامل 68 محیط یا Area مختلف می‌شود که در صورت دیدن همه آن‌ها از نزدیک، تروفی Here Be Rosfields را به دست خواهید آورد. انجام این کار آنقدرها هم سخت نیست و با تکمیل تمام ماموریت‌های اصلی و فرعی موجود، از همه Areaها دیدن خواهید رد. تنها محیط‌های مخفی که باید به آن‌ها اشاره کنیم، مربوط به یک سری ماموریت فرعی می‌شوند که در اواخر خط اصلی داستان در دسترس قرار می‌گیرند. پس حواس خود را نسبت به این موضوع جمع کنید.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Eureka

36,000 واحد Gil را در Tub & Crown خرج کنید

Bronze

هنگامی که به مرحله اصلی Main Quest 28: Home, Sweet Home رسدید، یک مهانخانه با نام Tub & Crown در دسترس قرار می‌گیرد. این مهانخانه در منطقه The Hideway است و کنار Toll Shop قرار می‌گیرد. حال کافی است 36,000 واحد Gil (واحد پول بازی) را در Tub & Crown خرج کنید تا تروفی Eureka را به دست آورید. گرفتن نوشیدنی‌هایی که هر کدام 10,000 واحد قیمت دارند، سریع‌ترین راه موجود است.

Final Fantasy 16 (XVI) Trophy Guide Fantasy, Finally

 بازی Final Fantasy 16 را روی حالت Final Fantasy به پایان برسانید

Gold

Final Fantasy نام یک درجه سختی است که پس از تکمیل داستان و در حین شروع نیو گیم پلاس در دسترس قرار می‌گیرد. بنابراین اولین قدم برای کسب این تروفی به پایان رساندن داستان است (اینکه روی کدام درجه سختی این کار را انجام دهید مهم نیست). پس از انجام این کار بازی از شما می‌خواهد یک Clear Save درست کنید. پس از درست کردن Clear Save به منو اصلی بازی بروید، وارد گزینه New Game+ شوید، حالت Final Fantasy Mode را انتخاب کنید و سپس گزینه Clear Save را برگزینید. بدین ترتیب تمام قابلیت‌ها و تجهیزات شما به فایل ذخیره جدید منتقل می‌شود تا بتوانید با یک شخصیت قدرتمند، داستان را از ابتدا شروع کنید. حال هنگامی که داستان را روی این درجه سختی به پایان برسانید، تروفی Fantasy, Finally برای شما خواهد بود.

در این نقطه به پایان راهنمای بازی Final Fantasy 16 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط