راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

بازی Resident Evil 3 : پنج نکته که برای مقابله با Nemesis باید رعایت کنید

شکست نمسیس

آیا برای مقابله با نمسیس در بازی رزیدنت اویل 3 (بازی Resident Evil 3) به کمک نیاز دارید؟ در این مطلب پنج نکته مهم و کلیدی که در نبرد به شما کمک می‌کند را بیان کرده‌ایم. همراه تیلنو باشید.

بازی Resident Evil 3 بعد از چندین ماه انتظار بالاخره توسط کپکام منتشر شد و گیمرها مانند سال 1998 باید با آنتاگونیست اصلی بازی یعنی Nemesis به میدان نبرد بروند. او از ابتدا تا انتهای بازی شما را در کوچه و خیابان‌های شهر راکون دنبال می‌کند. در اینجا پنج نکته وجود دارد که اگر موقع بازی کردن رزیدنت اویل 3 ریمیک، از آن‌ها استفاده کنید، خیلی راحت می‌توانید بر Nemesis غلبه کنید.

جیل ولنتاین در خیابان - بازی Resident Evil 3

استفاده از آیتم‌های موجود در محیط بازی

به‌ طور طبیعی در سراسر محیط بازی، آیتم‌هایی وجود دارد که در هنگام گیر افتادن افتادن با نمسیس، می‌توانید از آن‌ها برای کند کردن او استفاده کنید. دو آیتم مهم که همیشه باید چشم شما به دنبال آن‌ها باشد، بشکه‌های نفت قرمز رنگ و مولد برق است. اگر هر یک از این دو مورد را دیدید، نمسیس را به طرف آن‌ها بکشید. اگر به هر یک از آن‌ها نزدیک شد، با اسلحه خود به آن‌ها شلیک کنید. بشکه‌های قرمز، همانطور که احتمالاً حدس زده‌اید، باعث انفجار نسبتاً بزرگی خواهد شد. مولد‌های برق در یک منطقه خاص شوک الکتریکی گسترده‌ای ایجاد می کنند. اگر شما به هر یک از آن‌ها در حالی که نمسیس نزدیک آن‌ها ایستاده است شلیک کنید، نمسیس گیج می‌شود و یک فرصت طلایی را به شما می‌دهد که قبل از اینکه دوباره شما را تعقیب کند، فرار کنید.

استفاده از نارنجک

یکی از بهترین راه‌ها برای کند کردن نمسیس در مسیر، استفاده از نارنجک است. این نوع از اسلحه کمیاب است و اگر به طور اتفاقی آن را پیدا کردید، حتما در برابر نمسیس ازش استفاده کنید. این انفجار نه تنها او را به زانو در می‌آورد بلکه یک جعبه از نمسیس بر روی زمین می‌افتد. بیشتر مواقع اجزای اسلحه‌های متفاوت در این جعبه پیدا می‌شود که می‌توان با استفاده از آن‌ها، اسلحه‌ی مربوطه را ارتقا داد و قدرتمندتر کرد. اگر اسلحه‌های قدرتمند داشته باشید، نه تنها راحت‌تر می‌توانید با نمسیس مبارزه کنید، بلکه می‌توانید با دیگر دشمنان خود به راحتی روبرو شوید.

 

جاخالی دادن

یکی از جدیدترین حرکات موجود در بازی Resident Evil 3 در مقایسه با نسخه قبلی یعنی رزیدنت اویل 2 که در سال گذشته منتشر شد، جاخالی دادن است که جیل ولنتاین می‌تواند از آن استفاده کند. این توانایی به جیل اجازه می‌دهد تا از حملات وارد شده از انواع دشمنان در بازی، از جمله نمسیس، جلوگیری کند. بنابراین اگر نمسیس در هنگام تعقیب، شما را در یک گوشه‌ای و یا یک کوچه تاریک گیر انداخت، حتما از حرکت جاخالی دادن استفاده کنید. این طفره رفتن بهترین راه برای فرار از حملات بعدی او است. در دقایق و ساعات ابتدایی رزیدنت ایول 3، ممکن است سخت باشد که به این مکانیک عادت کنید، اما اصلا این حرکت را فراموش نکنید. یک زمان خاص وجود دارد که در آن شما باید از این قابلیت استفاده کنید و در ابتدای کار دشوار است. در آغاز باید به بازی کردن معمولی عادت کرده باشید و بعد از آن تلاش کنید که از حرکت جاخالی دادن استفاده کنید.

Resident_Evil_3_Final_Nemesis

بر روی نقاط ضعف نمسیس در باس‌فایت‌ها تمرکز کنید

نمسیس نه تنها شما را در سراسر شهر راکون دنبال می‌کند، بلکه باید بعضی مواقع با او به جنگ تن به تن هم بروید. هنگامی که با او در میدان نبرد قرار گرفتید، نقاط ضعف بدن نمسیس را پیدا و به آن قسمت شلیک کنید. بعضی از نقاط ضعفی که روی بدن نمسیس دیده می‌شود، از نقاط دیگر در دسترس‌تر است. اگر نقاط ضعف نمسیس را پیدا کردید، حتما از قدرتمندترین اسلحه‌ی خود برای شلیک به آن استفاده کنید. باس‌فایت‌های بازی با حضور نمسیس ممکن است در ابتدا ترسناک باشد، ولی اگر بدانید که به کدام نقطه از بدن او شلیک کنید، دیگر در جنگ‌های تن به تن آزادانه عمل نمی‌کنید.

فقط فرار کنید!

نکته‌ی آخر، آسان‌ترین و مفیدترین نکته‌ی این لیست است. فقط فرار کنید. بله، مانند بسیاری از دشمنان دیگر که در رزیدنت اویل 3 با آن ها روبرو خواهید شد، بعضی اوقات به جای تلاش برای مقاومت و جنگیدن، بهتر است که فرار کنید. اگر توسط نمسیس تعقیب شدید، آن راهی که قرار است بروید را در ذهن خود داشته باشید و با تمام سرعت بدوید. ممکن است که ساده به نظر برسد، اما این روش حداقل تضمین می‌کند که شما مهمات ارزشمندی را علیه نمسیس هدر ندهید. بیشتر اوقات شلیک کردن به نمسیس، هیچ تاثیری روی او ندارد. پس بنابراین بهتر است که به جای هدر دادن مهمات خود، پا به فرار بگذارید. اگر هر یک از این نکات را رعایت کنید، قطعا به راحتی می‌توانید نمسیس را بدون هیچ مشکل خاصی شکست بدهید.

بازی Resident Evil 3 اکنون برای Xbox One،PS4 و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بازی Resident Evil 3 : پنج نکته که برای مقابله با Nemesis باید رعایت کنید

  1. Murdas گفت:

    مقاله مفیدی بود.خسته نباشید.❤

    1. محمد حسین دریس گفت:

      سلام. سلامت باشید🌹❤️ ممنون که با نظر هاتون انرژی می‌دید🤗

دیدگاهتان را بنویسید