راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

آموزش بازی Elden Ring: راهنمای سیستم مخفی‌کاری

آموزش بازی Elden Ring

الدن رینگ با الهام‌گیری از سیستم مشابه در بازی Sekiro: Shadows Die twice، عناصر مخفی‌کاری را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن از درگیری‌های غیرضروری دوری کنند. در این قسمت از آموزش بازی Elden Ring به توضیح و راهنمایی سیستم Stealth یا همان مخفی‌کاری، خواهیم پرداخت.

بازی Elden Ring با اینکه از فرمول معروف سری سولز و سایر بازی‌های مشابه استفاده می‌کند، ولی تفاوت‌ها و نوآوری‌های خود را هم دارد. یکی از این تفاوت‌ها که از قضا حسابی هم مورد تحسین قرار گرفته، سیستم مخفی‌کاری یا Stealth بازی است که ما را به یاد بازی Sekiro: Shadows Die Twice، اثر پیشین استودیو FromSoftware، می‌اندازد. این سیستم مخفی‌کاری حسابی کارساز است و می‌توانید با استفاده از آن، از نبردهای غیرضروری که نتیجه‌ای جز مرگ و از دست دادن Runeها ندارند، پرهیز کنید. در اثری مانند الدن رینگ که تا این حد چالش برانگیز و سخت است، وجود یک سیستم مخفی‌کاری که بتوان با استفاده از آن از نبردهای خطرناک دور کرد، مانند یک الماس می‌درخشد. این سیستم بیشتر به کار آن دسته از بازیکنانی می‌آید که در کشتن دشمنان معمولی بازی به مشکل می‌خورند.

البته در حال صحبت در مورد یکی از بازی‌های استودیو FromSoftware هستیم و همان‌طور که می‌دانید، در آثار استودیو مذکور کلمه «آسان» معنی خاصی ندارد. سیستم Stealth الدن رینگ هم سختی‌ها و چالش‌های خود را دارد و برای استفاده صحیح از آن، باید حسابی حواس خود را جمع کرده و تک‌تک قدم‌های خود را با برنامه بردارید. اگر هنگام مخفی‌کاری و حرکت در سایه‌ها لو بروید، دشمنان متوجه حضورتان می‌شوند و به صورت گروهی به سمت شما حمله خواهند کرد. بدین ترتیب، روز از نو شروع می‌شود و باید باری دیگر به مبارزات سخت بازی تن دهید. پس باید حواس خود را جمع کنید تا مبادا وارد تله دشمنان قدرتمند و به خون تشنه خود شوید. در این قسمت از آموزش بازی Elden Ring سعی می‌کنیم شما را با سیستم مخفی‌کاری بازی بیشتر آشنا کنیم.

آموزش بازی Elden Ring: توضیح و باید و نبایدهای استفاده از سیستم مخفی‌کاری

مزایای استفاده از مخفی‌کاری

آموزش بازی Elden Ring

سیستم مخفی‌کاری بازی Elden Ring موقعیت‌ها و مزایای متعددی را در دسترس بازیکنان قرار می‌دهد که می‌توانید با یک سری تصمیم‌های درست، از این روش به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. استفاده از Stealth به شما اجازه می‌دهد بدون دردسر خاصی از میان جمعیت رد شوید، از درگیری‌های غیرضروری دوری کنید و منابع ارزشمند خود را به خاطر مردن از دست ندهید. اگر از این موقعیت به خوبی بهره ببرید، شخصیت خود را برای درگیری‌های اجتناب‌ناپذیر (مانند باس فایت‌های اصلی) در آماده‌ترین حالت ممکن خواهید یافت.

علاوه بر این، شما می‌توانید با قرار گرفتن در موقعیت درست، برخی از دشمنان را با استفاده از Backstab و بدون دردسر خاصی بکشید. اگر این عملیات را درست انجام دهید، سایر دشمنان متوجه حضور شما و کشته شدن یکی از افراد خود نخواهند شد. البته که کشتن دشمنان با استفاده از مخفی‌کاری چیزی از پاداش شما کم نمی‌کند؛ به گونه‌ای که انگار در یک نبرد معمولی آن‌ها را شکست داده‌اید. فارغ از نحوه و میزان استفاده از سیستم مخفی‌کاری، شما می‌توانید با بهره‌گیری از آن حسابی سود کنید. در روند گیم‌پلی بازی موقعیت‌های متعددی وجود دارد که عدم مبارزه در آن‌ها می‌تواند به نفع شما تمام شود. اما در طرفی دیگر، اگر به Stealth و مزایای آن دقت نکنید، باید در بسیاری از مبارزات تلاش‌های بیشتر و غیرضروری را در پیش بگیرید.

چگونه از مخفی‌کاری استفاده کنیم؟

استفاده از سیستم مخفی‌کاری بازی Elden Ring متکی به ورود به حالت نیم‌خیز یا همان Crouch است. هنگامی که در این حالت قرار بگیرید، دشمنان متوجه صدا پای شما نخواهند شد و این گونه، می‌توانید به آن‌ها نزدیک شده و کارشان را تمام کنید. برای ورود به حالت Crouch، بازیکنان پلی استیشن و ایکس باکس باید به ترتیب از دکمه L3 و LS استفاده کنند و کاربران PC، باید دکمه X را روی کیبرد خود فشار دهند. البته اگر با دکمه Crouch روی کنسول یا پی سی خود راخت نیستید، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات جای آن را عوض کنید.

هنگامی که وارد این حالت شوید، صدا کم‌تری تولید می‌کنید و می‌توانید مسافت‌های زیادی را بدون جلب توجه پشت سر بگذارید. با این حال، اگر آگاهی مناسبی از محیط پیرامون خود پیدا نکنید مکانیک‌های مخفی‌کاری نمی‌توانند آن طور که باید موثر واقع شوند. برای مثال، چمن‌ها و گیاهان بلند، ساختمان‌ها، موانع محیطی و… می‌توانند شما را مخفی و از چشم دشمن دور نگه دارند. بنابراین، استفاده از Stealth با آرام حرکت کردن و دیده نشدن، رابطه‌ای مستقیم و ضروری دارد. پس اگر می‌خواهید گلوی دشمنان را از پشت پاره کنید، وارد حالت Crouch شوید و از چشم دشمنان دور بمانید.

چه زمانی از مخفی‌کاری استفاده کنیم؟

در حالی که عناصر مخفی‌کاری مزایای زیادی دارند و در بسیاری از مواقع به نفع بازیکنان تمام می‌شوند، باید در یک سری موقعیت‌ها از استفاده آن اجتناب کرد. مخفی‌کاری بیشتر در موقعیت‌هایی به کار می‌آید که دشمنان به صورت پراکنده و دور از هم ایستاده باشند. در طرفی دیگر، اگر در محیطی باز قرار دارد که در سطح آن دشمنان نزدیک به یکدیگر هستند، بهتر است Stealth را به دست فراموشی بسپارید و روش دیگری اتخاذ کنید. بنابراین، برای بهترین روند ممکن باید مواقع مناسب استفاده از مخفی‌کاری را شناسایی کرده و سپس وارد کار شوید.

علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، بازیکنان باید میزان تاثیرگذاری مخفی‌کاری روی یک سری دشمنان خاص را هم در نظر بگیرند. در حالی که مخفی‌کاری در مقابل بسیاری از دشمنان معمولی کارساز است، در مقابل دشمنان قدرتمندتر فایده‌ای ندارد و مانند پرتاب یک ریگ کوچک به سمت یک فیل غظیم‌الجثه است. بنابراین، کشتن مخفیانه دشمنان قدرتمند یا گذشتن پنهانی از کنار آن‌ها همیشه کار نمی‌کند و باید همیشه شرایط خود را هم بسنجید. در کل، بهتر است از مخفی‌کاری در مقابل دشمنان کوچک و ضعیف‌تر استفاده کنید و برای رفتن به سراغ دشمنان بزرگ‌تر و قوی‌تر، راه متفاوتی در پیش بگیرید.

در میان باید اشاره کنیم که اگر می‌خواهید جدیدترین اثر هیدتاکا میازاکی را تجربه کنید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Elden Ring سر بزنید.

آموزش بازی Elden Ring

چگونه مهارت مخفی‌کاری خود را افزایش دهیم؟

در بازی Elden Ring راه خاصی برای ارتقا مستمر مهارت و قدرت مخفی‌کاری وجود ندارد. آمار مربوط به Skillها تاثیری روی مخفی‌کاری نداشته و آن‌ها را بهتر نمی‌کنند. با این حال، برخی از کلاس‌ها شامل یک سری ویژگی‌هایی می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها برای مخفی‌کاری موثرتر بهره ببرید. برای مثال، یک سری جادوها وجود دارند که می‌توانند برای مدت زمان کوتاهی شخصیت شما را مخفی کرده یا صدا پای او را کاهش دهند.

شخصیت‌ها و کلاس‌هایی که از آمار بالایی در Intelligence و Faith برخوردار هستند می‌توانند از این جادوها استفاده کنند. بنابراین، با استفاده از این جادوها قادر هستید مخفی‌کاری خود را در زمینه‌هایی محدود و خاص بهبود دهید. یکی از این جادوها که Assassin’s Approach نام دارد و در اختیار اعضای کلاس Confessor قرار می‌گیرد، صدای پا و Fall Damage شما را به صورت محسوسی کم می‌کند. با توجه به همین موضوع، اگر می‌خواهید مخفی‌کاری را در یکی از اولویت‌های خود قرار دهید، بهتر است به سمت جادوها و جادوگرهای متمایل شوید.

یک سری نکات پایه

سیستم مخفی‌کاری بازی Elden Ring به هیچ وجه پیچیده و پرجزئیات نیست؛ بنابراین انتظار سیستمی مشابه سری Assassin’s Creed و Dishonored را نداشته باشید. اما با این حال، موفقیت در زمینه مخفی‌کاری الدن رینگ نیازمند یک سری نکات پایه است که در نظر گرفتن آن‌ها به شما کمک خواهد کرد. بهتر است به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم توجه کنید:

  • پیش از اقدام به هر کاری محیط خود را بسنجید و موقعیت‌های مختلف آن را در نظر بگیرید
  • مکان ایستادن و حرکت دشمنان را به خاطر بسپارید
  • از اسلحه‌های دور زن مانند تیر و کمان و جادوها به کرات استفاده کنید
  • مراقب دشمنان که می‌توانند سایرین را از حضور شما مطلع کنند باشید
  • صبر کنید و عجولانه تصمیم نگیرید
  • هیچ وقت برای مدت زمانی طولانی در یک نقطه صبر نکنید

البته که هر چقدر از مخفی‌کاری استفاده کنید و با جزئیات آن خو بگیرید، حرفه‌ای‌تر می‌شوید و دیگر نیاز به راهنمای خاصی نخواهید داشت. پس این موضوع را تمرین کنید و ریزه‌کاری‌های آن را به خاطر بسپارید.

آموزش بازی Elden Ring

نظر شما در این باره چیست؟ آیا مقاله آموزش Elden Ring: نحوه استفاده از مخفی‌کاری برای شما مفید بوده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://zx1.ir/OWcOE https://yun.ir/p50dag https://bit.ly/3MdJxEV
https://tinyurl.com/bdepu9mj https://is.gd/F5K8dv https://b2n.ir/n35585
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *