تروفی بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Ghost of Tsushima

راهنمای تروفی Ghost of tsushima

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، جدیدترین اثر استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) یعنی بازی Ghost of Tsushima عرضه شد. در این بازی ۵۲ تروفی وجود دارد که با راهنمای تیلنو می‌توانید تک تک آن‌ها را بدست آورید.

درسته که تعداد تروفی‌های این بازی زیاد است، ولی برای بدست آوردن آن‌ها کار سختی ندارید و با یک دور بازی می‌توانید تمام آن‌ها را بدست آورید.

پلاتینوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۹ تروفی

برنز – ۴۰ تروفی

تعداد دفعاتی که باید بازی را به پایان برسانید: ۱ بار (پس از آن می‌توانید آزادانه در نقشه به گشت و گذار بپردازید)
حداقل زمان لازم: ۴۰ تا ۶۰ ساعت

Living Legend

برای کسب تروفی پلاتینوم، باید تمام تروفی‌های دیگر را بدست آورید.

Mono No Aware

قبول کردن هویت جدید و فراموش کردن گذشته. این تروفی خود به خود بدست می‌آید و کافیست تا بخش داستانی بازی را به پایان برسانید.

Helping Sword Hand

کامل کردن تمام Side Questها یا Side Tales. در بازی ۶۱ ماموریت فرعی وجود دارد که در نقشه‌ی بازی با علامت نقره‌ای نشان داده شده‌اند. این مراحل را می‌توانید بعد از تمام کردن داستان اصلی بازی انجام دهید. این ۶۱ مرحله مربوط به شخصیت‌های Yuna ،Masako ،Ishikawa و Norio هستند و باید با کمک به هر کدام این مراحل را کامل کنید.

The Warrior Monk

انجام تمام مراحل فرعی مربوط به شخصیت Norio. مراجعه به تروفی Helping Sword Hand.

The Vengeful Warrior

انجام تمام مراحل فرعی مربوط به شخصیت Mosaku. هر ۹ مرحله‌ی فرعی را انجام دهید. مراجعه به تروفی Helping Sword Hand.

The Unbending Archer

تکمیل مراحل فرعی شخصیت Ishikawa. مراجعه به تروفی Helping Sword Hand.

The Headstrong Thief

۴ مرحله فرعی (Side Quest) مربوط به شخصیت Yuna را انجام دهید. مراجعه به تروفی Helping Sword Hand.

Teller of Tales

انجام تمامی Mythic Taleها. مراجعه به تروفی Helping Sword Hand.

Have a Nice Fall

کشتن یکی از دشمنان با پرت کردن آن‌ها از ارتفاع. برای بدست آوردن این تروفی، اول باید یکی از دو قابلیت Shoulder Charge یا Strengthened Typhoon Kick را در منوی تاکتیک‌ها باز کنید. قابلیت Shoulder Charge راحت‌تر و زودتر بدست می‌اید، پس ترجیحا از آن استفاده کنید. حال باید یکی از دشمنان که در لبه‌ی صخره است را با این توانایی جدید زدن دکمه‌ی :circle: هل دهید و به پایین پرتاب کنید. توصیه ما به شما این است که این تروفی را در اوایل بازی کسب کنید چراکه هر چه قدر در بازی جلوتر می‌روید، دشمنان کمتر می‌شوند و احتمالا سخت‌تر می‌توانید دشمنی را در لبه‌ی جایی بلند پیدا کنید.

Cooper Clan Cosplayer

لباس Legendary Thief را بپوشید. برای بدست آوردن این تروفی از ویدیوی لینک شده استفاده کنید.

Body, Mind, and Spirit

تمام چالش‌های Hot Springs ،Bamboo Strikes ،Haiku و Inari Shrines را انجام دهید. به این لینک مراجعه کنید.

Master Liberator

کل مناطق جزیره‌ی سوشیما (Tsushima) را آزاد کنید. جزیره‌ی سوشیما از ۳ ناحیه‌ی Izuhara ,Toyotama, Kamiagata تشکیل شده است که شما باید تمام مناطقی را که در این نواحی توسط مغول‌ها اشغال شده‌اند را آزاد کنید. برای این کار باید پایگاه‌ها (Outposts)، مناطق نظامی (Strongholds) و مزارع اشغال شده را آزاد کنید. با انجام این کارها مهی که نقشه بازی را گرفته است نیز از بین می‌رود و تمام علامت‌ها سوال‌هایی (?) که مکان مراحل فرعی را نشان می‌دهند، مشخص می‌شوند.

Gathering Storm

کاتانای قبیله‌ی Sakai را پس بگیرید. این تروفی خود به خود در طول مرحله‌ی Prologue و بعد از انتخاب کردن اسبتان بدست می‌آید.

Point of No Return

زیر پا گذاشتن قوانین سامورایی‌ها برای کمک کردن به یک دوست جدید. این تروفی نیز در بخش داستانی خود به خود بدست می‌آید، در طول مرحله‌ی The Warrior’s Code در Act I.

Company of Wolves

Straw Hat Ronin را استخدام کنید. تروفی مربوط به بخش داستانی است و پس از مرحله‌ی The Tale of Ryuzo بدست می‌آید.

Stoking the Flame

شخصیت Taka را از دست مغول‌ها نجات دهید. اینتروفی در طول مرحله‌ی The Broken Blacksmith بدست می‌آید.

Family Reunion

Lord Shimura را از چنگ خان نجات دهید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازیست و پس از مرحله‌ی Shadow of the Samurai خود به خود بدست می‌آید.

Leader of the People

کشاورزان منطقه‌ی Yarikawa را برای کار کردن آماده کنید. این تروفی در مرحله‌ی The Ghost of Yarikawa کسب می‌شود و ممکن نیست که آن را از دست بدهید.

Birthright

زره سامورایی پدر جین ساکای را پس بگیرید. این تروفی بعد از تمام کردن مرحله‌ی Ghosts from the Past بدست می‌آید. توجه داشته باشید که این تروفی بلافاصله بعد از پوشیدن این زره آزاد نمی‌شود و حتما باید کل مرحله را تمام کنید.

Dying Embers

همه‌ی خائنان را پیدا کنید و آن‌ها را بکشید. شما این خائنین را در طول Act II و در مرحله‌ی A Reckoning in Blood پیدا خواهید کرد.

The Ghost

هویت جدید خود را بپذیرید. این تروفی زمانی بدست می‌آید که در طول مرحله‌ی From the Darkness، جین ساکای کم کم از شیوه‌های سامورایی فاصله می‌گیرد و به راه و رسم Ghost رو می‌آورد.

The Exiled Alliance

به یاران خود در منطقه‌ی The Frozen North بپیوندید. برای این تروفی باید تا بخش آخر داستان و Act III صبر کنید. در مرحله‌ی Wolves at the Gates می‌توانید این تروفی را کسب کنید.

Sovereign End

با Khan رو به رو شوید و مبارزه کنید. در بخش سوم و پایانی داستان و بعد از مرحله‌ی Eternal Blue Sky، این تروفی خود به خود بدست می‌آید.

Flash of Steel

۲۰ دشمن را با جاخالی دادن و Perfect Parry شکست دهید. اول باید ویژگی Perfect Parry را در منوی تکنیک‌ها بخرید. سپس در هنگام حمله‌ی دشمن دکمه‌ی :l1: را بزنید و بلافاصله دکمه‌ی :square: یا :triangle: را بزنید. این کار را ۲۰ بار انجام دهید.

Witness Protection

به یکی از دشمنان که وحشت کرده و در حال فرار است با تیر و کمان شلیک کنید.

All in the Wrist

۵ دشمن را در یک مبارزه بکشید. برای این کار ابتدا باید منتظر بمانید تا زره Sakai به طور کامل آپگرید شود. دو مهارت Standoff Streak و Improved Standoff Streak را آزاد کنید و سپس با این مهارت‌ها در مبارزات دشمنان را شکست دهید.

Open for Business

۵۰ دشمن را با موفقیت گیج کنید. بهترین شیوه برای بدست آوردن این تروفی، گیج کردن دشمنان در حالت Water Stance است که فقط کافیست دکمه‌ی :triangle: را در هنگام مواجه با آن‌ها نگه دارید.

There Can Be Only One

در تمامی دوئل‌ها پیروز شوید. در بازی ۲۵ دوئل وجود دارد که مکان‌ آن‌ها در این لینک قرار داده شده است.

Haunting Precision

۲۰ دشمن را در حالت شبح یا Ghost بکشید. برای پر کردن نوار شبح باید یا رهبر دشمنان را بکشید یا ۷ دشمن را پشت سرهم بدون اینکه ضربه بخورید، از پا در بیاورید. بعد از آن، حالت Ghost را با فشار دادن همزمان دو دکمه‌ی L3 و R3 فعال کنید.

The Ghost of Legend

افسانه‌ی خودتون را ارتقا دهید تا به لقب Ghost of Tsushima برسید. برای این کار باید علاوه بر بخش داستانی، باید مراحل فرعی را تکمیل کنید. در کنار این‌ها باید تمام مناطق اشغالی مغول‌ها را آزاد کنید تا رتبه‌ی Legend تون را بالا ببرید. توجه داشته باشید در حالی که شما مشغول باز کردن سایر تروفی‌ها هستید، همزمان امتیاز Legend بالا می‌رود. پس خیلی کار مشکلی ندارید.

Quick Study

حالت‌های مبارزه‌ای سنگ، آب، باد و ماه را یاد بگیرید. این حالت‌ها با شکست دادن رهبرهای دشمن بدست می‌آید و خود به خود با تکمیل مراحل داستانی و مراحل فرعی باز می‌شوند.

Every Trick in the Book

تمام مهارت‌های سلاح‌های پرتابی در حالت Ghost را آزاد کنید. در این شاخه ۱۴ مهارت وجود دارد که با افزایش لول Legend شما باز می‌شوند. همانطور که گفتیم سطح Legend شما با تکمیل مراحل و چالش‌ها افزایش پیدا می‌کند.

The Perfect Storm

شمشیر خود را تا آخرین سطح آپگرید کنید. شما در بازی فقط یک شمشیر دارید. شمشیر Sakai Katana. شما می‌توانید شمشیر خود را در Swordsmith ارتقا دهید. برای این کار نیاز به آهن، استیل و طلا دارید. این منابع را باید از پایگاه‌های مغول‌ها بدست بیارید.

A Charming Man

هر ۶ جای خالی قابلیت Charm را پر کنید. اول از همه باید تمام معبدهای Fox Dens را آزاد کنید تا جای چارم‌ها باز شود. حالا با باز شدن جای چارم‌ها، باید آن‌ها را با چارم‌هایی که از تکمیل کردن مراحل بدست میاد، پر کنید. بیشتر این چارم‌ها را میتوانید با تکمیل Side Questها و Inari Shrines بدست بیارید.

Gifted

۱۰ هدیه جمع‌ آوری کنید. با پیشروی در داستان بازی، هدیه‌هایی را بدست می‌آورید که می‌توانید آن‌ها را با رفتن به Gift Altars جمع کنید. بعد از اتمام داستان، بیشتر از ۱۰ هدیه برای شما باز می‌شود.

Slay

۳۰ قطعه Vanity Gear جمع کنید. بهترین روش، جمع کردن هایکوها (Haiku) و ستون‌های افتخار یا همان Pillars of Honors است. با بدست آوردن هر کدام از آن‌‌ها، یک قطعه Vanity Gear بدست خواهید اورد. روش دیگر، خرید قابلیت Wind of Vanity است. بعد از آزاد کردن این مهارت، دکمه‌ی :right: را بزنید تا باد شما را به محل یکی از ۵۲ تا Vanity Gear راهنمایی کند.

Light the Way

تمام فانوس‌های جزیره‌ی سوشیما (Tsushima) را دوباره روشن کنید. در این لینک، محل تمامی این فانوس‌های دریایی قرار داده شده است.

Den of Thieves

Umogi Cove را پیدا کنید. این تروفی خود به خود در طول بخش داستانی بدست می‌آید.

Favor of the Kami

همه‌ی معابد شینتو (Shinto Shrines) را پیدا کنید و به آن‌ها ادای احترام کنید. در لینک داده شده، مکان این معابد مشخص شده است.

Honor the Unseen

به ۱۰ محراب یا همان Altar Across تعظیم کنید. مکان این محراب‌ها در این لینک قرار داده شده است.

Lost and Found

یکی از ۲۳ ستون افتخار را پیدا کنید و شمشیر آن را بدست بیاورید. در لینک داده شده، مکان تمام Pillars of Honorها مشخص شده است.

Monochrome Masters

یک شی یا کالا را فروشندگان رنگ سیاه و سفید خریداری کنید. محل استقرار این فروشندگان در این لینک قرار داده شده است.

Dirge of the Fallen Forge

بر سر قبر دوستتان فلوت بنوازید. برای کسب این تروفی باید قطعه‌ی Lament of the Storm را توسط فلوت در بالای سر قبر دوستتان بزنید. توجه داشته باشید که باید قبل از این کار ۵ تا Singing Crickets جمع کنید تا این آهنگ آزاد شود. بعد از اتمام Act II، قبر شخصیت Taka بر روی نقشه مشخص می‌شود و حالا می‌توانید این تروفی را کسب کنید.

A Moment in Time

یک صحنه را در حالت Photo Mode شخصی سازی کنید. برای این کار با زدن دکمه‌ی :right: وارد حالت Photo Mode شوید و سپس با زدن :up:، وارد منوی Personalization شوید و افکتی را به آن اضافه کنید.

Avid Reader

۲۰ صوت ضبط شده را جمع آوری کنید. در بازی ۴۰ تا صوت وجود دارد ولی برای این تروفی همان ۲۰ تا کافیست. در این لینک محل آن‌ها مشخص شده است.

Know Your Enemy

۲۰ شی تاریخی از مغول‌ها (Mongol Artifacts) را جمع آوری کنید. از این ۵۰ تا شی شما نیاز به ۲۰ تا از آن‌ها دارید که در این لینک محل آن‌ها مارک شده است.

Hero of the People

۱۲ منطقه‌ی اشغال شده در ناحیه Izuhara را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator  مراجعه کنید.

….A Fight For The Isle

تمام مناطق اشغالی در ناحیه Izuhara را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator  مراجعه کنید.

Good Riddance

۸ منطقه‌ی اشغال شده در ناحیه‌ی Toyotama را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator مراجعه کنید.

….Securing Sanctuary

تمام مناطق اشغال شده در ناحیه‌ی Toyotama را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator مراجعه کنید.

Mass Eviction

۷ منطقه‌ی اشغال شده در ناحیه‌ی Kamiagata را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator مراجعه کنید.

A New Safe Haven

تمام مناطق اشغالی در ناحیه‌ی Kamiagata را آزاد کنید. به تروفی Master Liberator مراجعه کنید.

امیدواریم که راهنمای تروفی Ghost of Tsushima برای شما مفید باشد. اگر نظر یا سوالی در رابطه با این راهنما دارید، لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید برای خرید بازی Ghost of Tsushima از سایت تیلنو اقدام کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی Ghost of Tsushima

 1. مهرداد گفت:

  سلام یکی این مرحله فرعی a place to call home رو توضیح میده ؟ تموم بازیو تموم کردم به جز این اصن توی ایونت هام هست بعد می‌خوام بزنم که روی نقشه بیاد کلا نمیاد ، کسی کمک میکنه؟

 2. Reza SJ گفت:

  دمتون گرم که انقد سریع گذاشتین ولی چرا اینقدر طولانیه؟😅 منظورم اینه که چرا انقد تعدادش زیاده؟؟

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام دوست عزیز، ممنون از شما. تو بازیای Open World یا همون جهان باز معمولا تعداد تروفیا بیشتره. مثلا یه بازی تک نفره چون فقط بخش داستانی داره مثل The Last of Us 2، معمولا حدود ۲۰ تا تروفی داره. ولی یه بازی جهان باز برای پر کردن جهانش مجبوره تا بازیو با ماموریت‌های فرعی و چیزای دیگه پر کنه. برای همین تعداد تروفی‌های مربوط به این موارد باعث میشه تروفی‌ها زیاد شن.

دیدگاهتان را بنویسید