اخبار و رویدادها, بازی

استودیو ناتی داگ روی یک بازی جدید و چندنفره کار می‌کند

ناتی داگ

با توجه به لیست موقعیت‌های شغلی استودیو ناتی داگ (Naughty Dog)، این تیم برای ساخت یک بازی در دست توسعه چندنفره و Live Service، به دنبال یک طراح اقتصادی می‌گردد. به نظر می‌رسد که این لیست شغلی مربوط به ساخت بخش چندنفره بازی The Last of Us Part 2 می‌شود.

استودیو ناتی داگ که به عنوان یکی از بهترین توسعه‌دهندگان دنیا شناخته می‌شود، ظاهرا روی یک پروژه‌ی جدید کار می‌کند و به همین خاطر دنبال کارکنان جدیدی می‌گردد. این اتفاق که توسط وبسایت GameSpot کشف شده، حاکی از این است که سازندگان The Last of Us 2 دنبال کسی می‌گردند که بتواند سیستم پیشرفت و اقتصادی یک بازی را طراحی کرده و آن را پیاده کند. فردی که این شغل را به دست آورد، روی یک بازی اکشن و چندنفره کار خواهد کرد که هنوز هویت مشخصی ندارد. به احتمال زیاد، این لیست موقعیت شغلی مربوط به بخش آنلاین بازی The Last of Us 2 و توسعه‌ی آن است. از آن جایی که نسخه‌ی اول این مجموعه دارای بخش Multiplayer بود، تصور کردن بخشی مشابه در بازی جدید زیاد دور از ذهن نیست.

بخش Factions که در بازی The Last of Us به عنوان حالت چندنفره شناخته می‌شد، خیلی وقت است که در سکوت خبری قرار دارد و هیچ محتوا یا به روزرسانی جدیدی دریافت نمی‌کند. البته همین چند وقت پیش بود که یک ویدیوی کوتاه لو رفته بود؛ ویدیویی که خواسته یا ناخواسته بازیکنان را یاد بخش Factions می‌انداخت. حالا این لیست شغلی جدید، امیدها را برای حالت چندنفره‌ی لست آو آس ۲ بالا می‌برد. هرچند که ساخت و عرضه‌ی یک بازی Multiplayer جدید به هیچ وجه دور از ذهن نیست، اما نباید زیاد به آن دل بست. شاید ناتی داگ قصد دارد بخش آنلاینی را برای The Last of Us 2 عرضه کند که در حد یک محصول کامل سرگرم کننده و طولانی باشد.

لیست موقعیت‌های شغلی که در مورد آن صحبت کردیم، نشانه‌های دیگری را نیز در خود جا داده است. در این لیست علاوه بر نیاز به یک طراح اقتصادی، از نیاز شغلی دیگری هم نام برده شده. ناتی داگ دنبال توسعه دهنده‌ای می‌گردد که بتواند علاوه بر همکاری با طراح اقتصادی، روند پیشرفت بازی را بهینه کند و به نیازهای بازیکنان پاسخ دهد. اگر هنوز موفق به پلات کردن این بازی نشده‌اید، می‌توانید راهنمای تروفی بازی The Last of Us 2 را مطالعه فرمایید.

ناتی داگ

بازی‌های Multiplayer امروزی، اکثرا با عناصر Live Service ساخته شده و با هدف حضور طولانی مدت در بازار به دست بازیکنان می‌رسند. نمونه‌ی این کار را می‌تواند در اکثر بازی‌های دارای بخش آنلاین مانند Call of Duty، Fallout 76 و The Elder Scrolls Online دید. بنابراین، خیز برداشتن استودیو ناتی داگ برای ساخت یک بخش یا بازی چندنفره با عناصر محصولات Live Service، نباید آن قدرها هم غافل‌گیر کننده ظاهر شود. بخش Factions که برای اولین بار در قسمت اول The Last of Us آمد، با موفقیت‌های به نسبت خوبی همراه شد. پس زیاد دور از ذهن نیست که این استودیو خوش‌نام قسمت دوم Factions را با مقیاس بزرگ‌تری عرضه کند.

در پایان اگر قصد دارید پیش از آمدن حالت آنلاین به تجربه قسمت داستانی آخرین ساخته‌ی ناتی داگ بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی The Last of Us 2 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد این پروژه در دست توسعه چیست؟ آیا پای یک بازی کاملا جدید در میان است یا باید منتظر Factions بمانیم؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameRadar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *