راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

حالت New Game + در تاریخ 5 آوریل 2023 مصادف با 16 فروردین 1402 در یک آپدیت رایگان به بازی God of War Ragnarok اضافه شد. این مد پس از اتمام بخش داستانی بازی برای اول بر روی هر درجه سختی در دسترس قرار می‎‌گیرد. پس از باز کردن این حالت، می‎‌توانید برای باری دیگر بازی را با تمام تجهیزاتی که به دست آورده‎‌اید به اتمام برسانید، البته آیتم‎‌هایی مانند زره‌‎ها، Enchantmentها و Weapon Attachmentهای جدیدی نیز به بازی اضافه خواهند شد. تمام اطلاعات زیر از بلاگ PlayStation جمع آوری شده‌‎اند، همچنین دقت داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل از داستان بازی God of War Ragnarok خواهد بود.

حالت نیو گیم پلاس چگونه کار می‌کند؟

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

New Game + راهی برای تجربه دوباره بازی با تمام تجهیزات، پیشرفت‌ها، آپگریدها و… قبلی است که در Playthrough اول خود به دست آورده‎‌اید. همچنین آیتم‎‌هایی نیز به بازی اضافه شده‎‌اند که در ادامه به آن‌ها می‎‌پردازیم. حالت نیو گیم پلاس God of War Ragnarok را چگونه شروع کنیم:

 • برای شروع حالت New Game Plus در ابتدا باید بازی را بر روی درجه سختی دلخواه خود به اتمام رسانده باشید.
 • پس از انجام این کار، حالت NG+ به منو اصلی بازی اضافه خواهد شد. سیوهای این حالت نیز با یک خط افقی قرمز زیر نام سیو نشان داده می‎‌شوند.
 • پس از انتخاب آن، بازی از شما می‎‌خواهد که سیو مورد نظر برای شروع NG+ را انتخاب کنید، دقت داشته باشید تنها با سیوی که ماموریت The Realms at War را به اتمام رسانده‌‎اید، قادر به شروع نیو گیم پلاس هستید.
 • سپس بازی از شما می‎خواهد که Slot ذخیره سازی و درجه سختی را به صورت دستی انتخاب کنید.

چه مواردی به نیو گیم پلاس God of War Ragnarok اضافه شده است؟

در ادامه به طور کامل مواردی که بازی اضافه می‌‎شوند و تغییرات آن را توضیح می‌‎دهیم.

موارد کلی اضافه شده به بازی

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok
 • افزایش سقف برای سطح کریتوس (Level Cap) به سطح 10، که برای رسیدن به آن اول باید زره، سلاح، Weapon Attachmentها یا سپر خود را به لول 9 رسانده، سپس در Dwarven Shop به لول‎‌های بالاتر ارتقا دهید. البته قبل از رسیدن به سطح 10 باید سطح‌‎های 9.1، 9.2 و 9.3 را نیز دراختیار داشته باشید. همچنین تجهیزات Atreus را نمی‌‎توانید ارتقا دهید، به همین دلیل مبارزاتی که با او باید به اتمام برسانید چالش برانگیزتر خواهند شد.
 • منابع جدیدی که باید برای ارتقا تجهیزات استفاده کنید، مانند Skap Slag، Primal Flameها، Celestial Fossilها، Forsaken Breath و Mountain Rootها فقط در New Game + پیدا خواهند شد.
 • تمام منابع لوت و جمع آوری منابع، جوایز ارزشمندتری دراختیار شما قرار خواهند داد. به عنوان مثال، Loot Plantها در منطقه Vanaheim’s River Delta بیش از 200 عدد Bonded Leather یا Dust of Realms به شما می‌‎دهند.
 • با ارتقا تجهیزات به سطح 9.1، یک سکه طلایی ( Gilded Coin ) به شما داده می‌‎شود، که می‌‎توانید از آن برای دسترسی به Enchantmentهای جدید در Dwarven Shopها استفاده کنید.
 • در New Game + می‎‌توانید Skill Mod Tokenهای خود را با استفاده از XP ارتقا دهید. Skill Mod Tokenها در واقع با انجام یک Skill به تعداد دفعات درخواست شده آزاد می‎‌شوند، که پس از آن با خرج XP می‎‌توانید قدرت آن‌ها را افزایش دهید.
 • منابع لازم برای ارتقای اسلحه‌ها، حالا قابل فروش هستند و تعداد بیشتری از آن‌ها را نیز می‌توانید در نیوگیم‌پلاس پیدا کنید. این به شما اجازه می‌دهد سلاح‌های خود را به سطح ۹ برسانید و یا مقداری Hacksilver بدست بیاورید.
 • مانند گاد اف وار ۲۰۱۸، Skap Slag به منابع بازی اضافه شده است، که آن‌ها را در Coffinهایی که قبلا باز کرده‌‎اید، بعضی از باس فایت‎‌ها و دیگر محیط‎‌های بازی پیدا خواهید کرد.
 • Nornir Chestهایی که قبلا باز کرده‌‎اید، حالا شامل Yggdrasil Dew هستند که Core Stat کریتوس را افزایش می‎‌دهند. تنها استثنای این مسئله Nornir Chest منطقه‌ی Crucible در موسپلهایم است که یک Primal Fire در خود دارد.
 • مقدار Hacksilverهایی که در Chestها و دیگر مناطق پیدا می‎‌کنید، در حالت New Game + افزایش پیدا کرده‎‌اند. این مسئله به خصوص در ساعات ابتدایی بازی به چشم می‌آيد.
 • به منابع بیشتری در Dwarven Shopها دسترسی پیدا خواهید کرد، به خصوص آیتم‌هایی که قبلا مختص به ساعات پایانی بازی بودند. این منابع برای ارتقا تجهیزات به سطح 9 بسیار کاربردی خواهند بود.
 • Ratatask و Laborها در حالت New Game + دارای Platinum Tier هستند و شامل جوایزی مانند Skap Slag نیز می‎‌شوند. البته قبل از شروع NG+ نیز می‎‌توانید Platinum آن‌ها را کسب کنید، به عنوان مثال Platinum Tier برای Flawless نیاز به Parry کردن 200 حمله دشمن دارد، که اگر آن را قبل از شروع نیو گیم پلاس به اتمام رسانده باشید، جایزه در نظر گرفته شده را با شروع بازی در این حالت به دست می‎‌آورید.
 • Ormr (یا همان مارمولک‌های شامل لوت) جوایز متنوع‎ و ارزشمندتری را که شامل Skap Slag نیز می‎‌شود، در اختیار شما قرار خواهند داد.
 • آموزش‎‌هایی که در منو بازی هستند، در نیو گیم پلاس حضور ندارند. البته آموزش‎‌هایی که به صورت Pop Up به نمایش در می‎‌آیند، فعال خواهند بود.

پچ‎‌هایی که طی آپدیت New Game + به بازی اضافه شده‌‎اند، اما در هر Playthrough خود (حتی پلی‌تروی اول) به آن‌ها دسترسی دارید:

 • حالا می‌‎توانید منابع مورد نیاز خود را با تنظیم عددی بین 1 تا 50 خریدای کنید، یا به فروش برسانید. بجای یک بار در هر فروش یا خرید، با استفاده از L2 با R2 مقدار مد نظر خود را وارد کنید.
 • در تنظیمات بازی می‌‎توانید درجه سختی انتخاب شده را به UI اضافه کنید، که در بالا سمت راست تصویر نمایش داده خواهد شد. برای فعال کردن آن باید به بخش Setting سپس Gameplay و درنهایت HUD بروید.
 • حالت سیاه و سفید، پس از اتمام بخش داستانی در سیو دلخواه آزاد خواهد شد. این حالت را در بخش Setting و سپس Graphics and Camera می‎‌توانید پیدا و آن را فعال کنید.

زره‌های حالت New Game +

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

در ادامه به زره‌‎هایی که در حالت نیوگیم‌پلاس به بازی اضافه شده‌‎اند می‌‎پردازیم:

 • کریتوس در حالت NG + بازی را با سطح هفتم زره Black Bear، ورژن سیاه آرمور آغازین خود، شروع می‎‌کند. Chest Armor این زره باعث افزایش مقاومت کریتوس و افزایش قدرت اولین ضربه پس از Evade کردن می‎‌شود. بخش دست و کمر این ست نیز باعث بهتر شدن اولین ضربه‌ی نزدیک کریتوس پس از Evade کردن می‌شوند.
 • زره Sparta درواقع ورژن متفاوتی از زره‌‎ایی است که کریتوس در ابتدای بازی پوشیده بود، که هیچ قدرت اضافه‌‎ای ندارد و بر روی سطح 1 قفل شده است. Attachmentهای آن نیز درست مانند زره، قدرت خاصی نداشته و ارتقا سطح آن‌ها نیز ممکن نیست. در واقع این ست تنها از لحاظ بصری جالب است.
 • زره Ares از God of War 2018 بازگشته که آن را در Dwarven Shopها می‎‌توانید خریدای کنید. Perk این زره این است که با ضربه زدن به دشمن شانس به دست آوردن Health Stone افزایش پیدا می‎‌کند، همچنین با Stomp کردن آن‌ها مقداری Rage به دست می‌‎آورید.
 • زره Zeus نیز از God of War 2018 به Ragnarok راه پیدا کرده که باعث افزایش قدرت ضربات Runic کریتوس در ازای دریافت آسیب بیشتر خواهد شد. به این Armor پس از شکست دادن Gna the Valkyrie Queen و انجام کوئست Remnants of Asgard دسترسی پیدا خواهید کرد.
 • سیزده زره‎‌ای که از ابتدا در بازی وجود داشتند را نیز می‌‎توانید همراه با ظاهری جدید در ازای 20هزار Hacksilver از Dwarven Shopها خریداری و با استفاده قابلیت Transmog به زره‌ها اصلی اضافه کنید (در واقع فقط اسکین هستند).

در کنار زره‌‎ها، یک سلاح جدید نیز به بازی اضافه می‌شود:

 • سپر Spartan Aspis که در واقع نسخه محکم‎‌تری از سپر Guardian است. Spartan Aspis با اینکه Parry Window کوتاه‎‌تری دارد، اما آسیب بیشتری به دشمن وارد می‎‌کند. این سپر را با قیمت 7500 هک‎سیلور (Hacksilver) می‌‎توانید از Dwarven Shopها خریداری کنید.

Enchantmentهای حالت New Game +

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

حالت NG + شامل Enchantmentهای جدیدی نیز می‎‌شود:

 • نوزده Enchantment در حالت New Game + به بازی اضافه می‎‌شوند، که می‌‎توانید آن‌ها را از Dwarven Shopها با استفاده از Gilded Coin خریداری کنید. با انتخاب این Enchantmentها ویژگی‎ زره‎‌های مختلف کریتوس به یکی از Amulet Slotهای او اضافه خواهند شد. البته بعضی از آن‌ها قبل از فعال شدن Perk، نیاز به Stat حداقلی دارند، همچنین قدرت این Enchantmentها با پوشیدن زره‌‎ای که همان Perkها را دارد افزایش پیدا نمی‎‌کند.
 • نُه Burden Enchantment برای افزایش چالش بازی، به God of War Ragnarok اضافه شده‎‌اند، که هرکدام با هزینه 10هزار Hacksilver قابل خریداری هستند. برای بالاترین سطح چالش، هر نُه Burden را همراه با زره Spartan انتخاب و درجه سختی بازی را نیز بر روی Give Me God of War تنظیم کنید، همچنین HUD را نیز غیر فعال کنید!
 • با شکست دادن Berserkerها در حالت نیو گیم پلاس، Enchantmentهای جدیدی کسب خواهید کرد که بر روی افزایش Stat کریتوس تمرکز دارند.

دشمنان و باس فایت‌ها در حالت New Game +

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

دشمنان و باس فایت‌ها نیز برای این حالت تغییر کرده‌اند:

 • با شکست دادن باس فایت‎‌ها مانند The Huntress منابع بیشتر و ارزشمندتری دریافت می‎‌کنید. برخی از این آیتم‌ها در گذشته فقط مختص پایان بازی بودند.
 • حرکات و رفتارهای Valkyrie Queen Gna و King Hrolf Kraki برای نیو گیم پلاس دچار تغییراتی شده‌‎اند که مبارزه با آن‌ها را از دفعه اول سخت‎‌تر می‌‎کند.
 • باس‎‌های اختیاری Ormstunga و Hateful حرکات جدیدی خواهند داشت. با Ormstunga در تونل‎‌های منطقه  Svartalfheim Alberich و با Hateful نیز در Draugr Holes مبارزه خواهید کرد.
 • در درجه سختی Give Me No Mercy و Give Me God of War همه باس‌‎ها و مینی باس‎‌ها زره Runic خواهند داشت، به همین دلیل در مقابل Runic Attackها مقاوم هستند.
 • دشمنان برای هم سطح نگه داشتن خود با کریتوس، با لول ۷ بازی را شروع می‎‌کنند و تا انتهای بازی به لول ۱۰ نیز می‌رسند.
 • در درجه سختی Give Me No Mercy دشمنان می‎‌توانند به Elite تبدیل و آسیب بیشتری به کریتوس وارد کنند درحالی که جان آن‌ها نیز افزایش می‎‌یابد. این تغییر در هنگام مبارزه به صورت رندوم در چند دشمن شما ایجاد می‌شود.

محل تمرین و مبارزه در New Game +

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

محل تمرین Nifleheim نیز دچار تغییراتی شده که فقط در حالت نیو گیم پلاس در دسترس هستند:

 • چیدمان‎‌های جدیدی برای دشمنان در نظر گرفته شده که با آن‌ها به تمرین مشغول شوید. همچنین اگر یک دشمن چند نوع مختلف مانند Traveler و Dreiki داشته باشید، با هرکدام به طور متوالی مبارزه خواهید کرد:
 • Training – در این حالت یک Draugr نامیرا Spawn می‎‌شود که برای تمرین Comboها و یاد گرفتن تکنیک سلاح‌‎ها کاربرد دارد.
 • Basic – شامل دشمنانی مانند Draugr، Grim، Light Elf، Einherjar و Hel-Walker می‎‌شود که به صورت گروهی مبارزه می‌‎کنند.
 • Special – در این حالت با دشمنان خاصی مانند Bergsra، Raider Chief، Graudungr، Traveller و Wulver مبارزه خواهید کرد.
 • Elite – در حالت Elite با سرسخت‎‌ترین دشمنان بازی مبارزه می‎‌کنید که شامل Dark Elf Lord، Einherjar Captain، Light Elf Slayer، Stalker و Dreki می‌‎شوند.
 • با استفاده از دکمه مثلث می‌‎توانید کارکتر خود را بین کریتوس و آترئوس تعویض کنید. در حال عادی نمی‌توانستید در نقش آترئوس تمرین کنید.
 • با استفاده از دکمه مربع می‎‌توانید از بین شخصیت‌‎های Freya، Brok، Sindri، Angrboda، Ingrid، Thor و Thrud همراه خود را انتخاب کنید، همچنین اگر با آترئوس مشغول تجربه بازی هستید، کریتوس را نیز باید به لیست شخصیت‎‌ها اضافه کنید.

آماده شدن برای New Game +

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

در ادامه به نکاتی می‌‎پردازیم که به آماده شدن شما برای ورود به حالت New Game + کمک می‌‎کنند:

 • در کوتاه‌‎ترین حالت، هر کاری در بازی که می‌‎توانید را انجام دهید. به طور کلی، با انجام دوباره هر کاری که در Playthrough اول خود تجربه کرده‎‌اید، پاداش‎‌های متفاوت و ارزشمندتری دریافت خواهید، به خصوص اگر در درجه سختی‎‌های بالاتر مشغول به تجربه دوباره بازی هستید.
 • اگر قرار باشد که تنها یک کار را انجام دهید، تجهیزات و Abilityهای پر استفاده خود را به سطح 7 برسانید. این تجهیزات می‌‎توانند شامل این موارد شوند:
 • تبر Leviathan، Blades of Chaos، Draupnir Spear و سپر
 • Attachmentهای سلاح‎‌های شما که شامل Axe Knobها، Blade Handleها، Spear Handleها و Shield Rondها می‎‌شوند.
 • قابلیت Spartan Rage
 • Relicهایی که بیشترین استفاده از آن‌ها را دارید.
 • Runic Attackهایی که بیشترین استفاده از آن‌ها را دارید.
 • زره‌‎های Chest، Wrist و Waist
 • Amulet را با استفاده از جواهر Yggdrasil به طور کامل بازسازی کنید.
 • Tokenهای درخت مهارت را با استفاده از XP آزاد کنید. با شروع New Game + می‎‌توانید هر کدام از آن‌ها را با 10هزار XP ارتقا دهید، که به اندازه کامل کردن چالش‎‌های پایانی Muspelheim خواهد بود.
 • تلاش کنید تا جایی که امکان دارد Ratataskها را تکمیل کنید، زیرا Platinum Tier آن‌ها شامل Skap Slag می‎‌شود که بسیار کاربردی هستند.
 • درنهایت مطمئن شوید که شخصی سازی را همانطور که می‌خواهید انجام داده‌‎اید، از جمله استفاده از قابلیت Transmog برای زره و سه سلاح کریتوس، زیرا برای تغییر دوباره آن‌ها مدت زیادی باید صبر کنید.

در حالت نیو گیم پلاس، God of War Ragnarok را با چه آیتم‌هایی شروع خواهید کرد؟

راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

در این بخش به شما می‌گوییم که کدام آیتم‌ها از پلی‌تروی اولتان وارد نیو گیم پلاس خواهند شد. در نظر داشته باشید ما بر این اساس که تمام آیتم‌ها را بدست آوردید، این بخش را نوشته‌ایم. اگر چیزی را باز نکرده باشید، قاعدتا در نیو گیم پلاس نیز آن را نخواهید داشت.

 • در ابتدای بازی کریتوس زره Black Bear سطح 7 را پوشیده و شنل خز خود را نیز نگه داشته است.
 • کریتوس نه تنها نیزه Draupnir بلکه Blades of Chaos را نیز از ابتدای بازی در اختیار دارد (در حالت عادی شمشیر‌های Chaos بعد از مبارزه با تور در دسترس قرار می‌گیرند).
 • تمام پیشرفت‎‌های شما در Ratatask و دشمن‎‌هایی که از پای در آورده‌‎اید، به New Game + راه پیدا خواهند کرد و درنتیجه می‎‌توانید آن‌ها را به Platinum Tier برسانید.
 • سپر کریتوس در طول مبارزه با Huntress نخواهد شکست، البته داستان بازی تغییر نمی‎کند.
 • کریتوس از ابتدای بازی Mystical Heirloom را در اختیار دارد تا زودتر از Playthrough اول، Trollها را بیدار و آن‌ها را شکست دهد.
 • Freya شمشیر دوم خود یعنی Mardoll را از ابتدا خواهد داشت. شمشیر اصلی او نیز موجود خواهد بود.

 

 • مانند بازی اصلی، در New Game Plus نیز نمی‎‌توانید تجهیزات شخصیت‎‌ها را قبل از رسیدن به بخش تعیین شده تغییر دهید:
 • برای کریتوس، تا از قبل رویای او و گم شدن آترئوس نمی‌توانید تجهیزات را تغییر دهید.
 • تجهیزات آترئوس را نیز قبل از دیدار با Raiderها درست بعد از باس فایت خرس Bjorn نمی‌توانید تغییر دهید.
 • تجهیزات Freya نیز تا قبل از پیوستن او به گروه در کوئست Reckoning قابل تغییر نیستند.

در آخر به مواردی می‎‌پردازیم که به New Game + راه پیدا نخواهند کرد:

 • تمام Abilityهای کریتوس را حتی اگر تجهیزات مرتبط با آن را دراختیار دارید، باید دوباره آزاد کنید، که شامل مواردی مانند تیرهای سونیک، Hex Arrows، Runic Slates و Wind Vents می‎‌شود. البته یک استثنا برای Nornir Chestها وجود دارد که با استفاده از نیزه‌ی دراپنیر می‎‌توانید سریع‎‌تر این Chestها را باز کنید.
 • تجهیزات آترئوس بیشتر از سطحی که برای آن‌ها در بازی تعیین شده است، ارتقا پیدا نمی‌‎کنند. به همین دلیل بخش‌هایی از داستان که در نقش آترئوس انجام می‌‎شوند، چالش برانگیز خواهند بود.
 • کریتوس Inert Hilt of Skofnung را از ابتدای بازی نخواهد داشت، به همین دلیل اگر قصد به چالش کشیدن Berserkerها را دارید، باید کوئست The Word of Fate را به اتمام برسانید.
 • تمام Codexهای بازی از بین خواهند رفت، و باید با پیشرفت در داستان بازی دوباره آزاد شوند.
 • تمام Artifactها، Lore و Collectibleهای Odin’s Raven نیز مانند Codexها باید دوباره جمع آوری شوند.
 • هیچ کدام از Mystic Gatewayها به New Game Plus راه پیدا نخواهند کرد.
 • از Vanaheim’s Celestial Altarها تا قبل از پیدا کردن آیتم‌های مورد نیاز آن‌ها نمی‌توانید استفاده کنید.

منبع: IGN

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای قابلیت New Game Plus در بازی God of War Ragnarok

 1. جواد نظارتی گفت:

  سلام من یه اکانت قانونی روی ps5 دارم رگناروک و گاد ۲۰۱۸ ظرفیت ۱ ریختم و فروشنده گفت به نت وصل نشی بازی قفل میشه میخاستم ببینم در این صورت میتونم دوباره بدم برام نیو گیم پلاس هردو بازی و دی ال سی والهالا رو بریزن ؟ البته قبلش به طرف گفتم حتما اپدیت نیوگیم پلاس برام بریزه و گفت بازی با اخرین اپدیت میریزه ولی الان تو منو نیس امکانش هس بازی تموم شه نیوگیم پلاس اضاف بشه و اینکه تو منو گزینه والهالا برام هست ولی زدم روش نوشته مربوط به وصل شدن به اینترنت هس اونم بازی تموم بشه قابل استفاده اس یانه ممنون میشم جواب بدین خیلی تلاش کردم جوابی بگیرم ولی اطلاعاتی پیدا نکردم

  1. بهراد گفت:

   سلام دوست عزیز. در مورد دی ال سی والهالا، شما نیازی ندارید که برگردونید تا براتون اینستال کنن، چون رایگانه و خیلی ساده می‌تونید خودتون دانلود کنید و بهره ببرید. در مورد نیو گیم پلاسم، باید بگم که این قابلیت بعد تموم کردن بازی تازه باز می‌شه، در کل فلسفه نیو گیم پلاس همینه که شما یبار بازیو تموم می‌کنید و بار دوم با نگه داشتن قابلیت‌های قبلیتون بازی رو از اول ادامه می‌دید.

   1. هیچس گفت:

    من بازی صد درصد کردم ولی برام اضافه نشد میشه راهنمایی کنید

    1. بهراد گفت:

     سلام دوست عزیز، مرحله‌ی پایانی یا همون The Realms at War رو به اتمام رسوندید؟ برای باز کردن نیو گیم پلاس باید اینکار انجام بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *