یادداشت

اطلاعاتی که از تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok داریم

بازی God of War Ragnarok

در آخرین مراسم مربوط به PS5، تیزری از دنباله بازی God of War منتشر شد. ما آن را فعلا با نام بازی God of War Ragnarok می‌شناسیم. در ادامه به اطلاعاتی که از این بازی داریم، هر چند اندک، خواهیم پرداخت. با تیلنو همراه باشید.

با وجود شایعات بسیار، انتشار این ویدئو از طرف استودیو سانتا مونیکا و سونی بسیار شوکه کننده بود. مخصوصا این که در آن اعلام شد دنباله بازی God of War، اکنون در حال توسعه است و در سال ۲۰۲۱ منتشر می‌شود. با این حال با توجه به پیش بینی‌ها و نظرات منتقدان، خیلی بعید است که این بازی در تاریخ وعده داده شده منتشر شود و احتمالا باید تا سال ۲۰۲۲ صبر کنیم.

تردید نداریم که این تیزر، این دنبال را تبدیل به یکی از مورد انتظارترین عناوین سال 2021 تبدیل کرد، اما سوال اینجاست که آیا واقعا این بازی امسال منتشر خواهد شد؟ در تیزر، لوگوی بازی، تاریخ انتشار آن که سال 2021 را نشان می‌داد و جمله‌ی راگناروک می‌آید، دیده می‌شد. حروف زبان باستانی اسکاندیناوی نیز روی لوگو این دنباله می‌درخشیدند؛ البته همه‌ی این‌ها برای اثری که قرار است امسال منتشر شود، اصلا اطلاعات زیادی نیست.

تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok

در ابتدا باید مراحل توسعه بازی God of War را برای PS4 بررسی کنیم. از این بازی در مراسم E3 2016 رونمایی و در آوریل ۲۰۱۸ منتشر شد. می‌توان این‌ طور گفت که از زمان رونمایی تا انتشار این بازی، حدود ۲۲ ماه طول کشیده است. حالا اگر دنباله بازی God of War عاقبت در سال ۲۰۲۱ منتشر شود، این زمان بین رونمایی تا انتشار، به طور محسوسی بسیار کم‌تر می‌شود. با این حال، باید قبول کرد که توسعه یک بازی فرایندی پیچیده است. در این حالت یک مزیت و یک ضعف وجود دارد. اول از همه، این تیزر تنها توسعه بازی God of War Ragnarok را تایید می‌کند. اصلا بعید نیست که تیمی از استودیو سانتا مونیکا، بالافاصله بعد از انتشار نسخه‌ی اول، کار روی نسخه‌ی دوم را شروع کرده باشند. تنها در این حالت است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم  این بازی در سال ۲۰۲۱ منتشر شود.

از سوی دیگر، ۲۰۲۰ سالی سخت برای سازندگان بازی بود و بسیاری از بازی‌ها، با تاخیرهایی در فرایند ساخت و انتشارشان روبرو شدند. کار بر روی عنوانی AAA، در این دوران همه گیری ویروس کرونا، اصلا کار ساده‌ای نیست و همین موضوع باعث کند شدن روند توسعه بازی می‌شود. برای انتشار بازی God of War در سال ۲۰۲۱، انتظارات خیلی بالا بوده است. این انتظارات باید بر اساس آن ‌چه تاکنون مشخص شده است، شکل بگیرد، گرچه در حال حاضر این اطلاعات بسیار کم هستند. حتی نام و عنوانی مناسب و رسمی از این بازی مشخص نشده است، تنها پیش درآمدی از داستان آن دیده شد و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از گیمپلی هم نداریم.

برخی از بازی‌ها، در فاصله‌ی 6 ماه از مرحله معرفی به مرحله انتشار می‌رسند، اما وقتی تمام عوامل را در نظر می‌گیریم، به نظر نمی‌رسد که بازی God of War Ragnarok در سال 2021 به مرحله انتشار برسد. این موضوع را علی‌رغم وعده‌ای که تیزر می‌دهد، باید قبول کنیم.

به تازگی آخرین نسخه از مجموعه بازی Assassin’s Creed با نام والهالا منتشر شد که فضای این بازی در عصر وایکینگ‌ها و اساطیر نورس قرار دارد. در بلاگ تیلنو و در مقاله‌ای به مقایسه اساطیر نورس در بازی Assassin’s Creed Valhalla و بازی God of War پرداخته‌ایم.

تاخیر احتمالی دنباله بازی God of War تا سال 2022

بازی God of War Ragnarok

اطلاعاتی دیگر خبر از آن می‌دهند که احتمالا تاخیر بازی God of War Ragnarok هم اکنون اتفاق افتاده است یا در خوش بینانه‌ترین حالت، گزینه‌ای جدی روی میز به شمار می‌رود. به ماه نوامبر برگردیم، سونی پیش نمایشی برای PS5 منتشر کرد که زمان انتشار بسیاری از بازی‌های فرست پارتی سونی را نشان می‌داد، از بازی Ratchet and Clank: Rift Apart گرفته تا Horizon Forbidden West همه در این نمایش حاضر بودند اما دنباله God of War که دو ماه از معرفی آن می‌گذشت، در این نمایش حاضر نبود. در حال حاضر هیچ دلیل محکم و قاطعی در مورد تاخیر وجود ندارد؛ هرچند گمانه‌زنی‌های بسیاری بر این تاخیر دلالت دارند.

انتظار برای این بازی بسیار سخت است و در حال حاضر، حتی تایید شدن بازی God of War Ragnarok کافی به نظر می‌رسد. فعلا فقط باید منتظر بمانیم و به رویداد بعدی که قطعا به تایید موارد و اطلاعات بیشتری منجر می‌شود، چشم بدوزیم.

بازی God of War Ragnarok یکی از مورد انتظارترین بازی‌های امسال به شمار می‌رود و با توجه به محبوبیت و بزرگی این مجموعه بازی، شایعات بسیاری پیرامون این بازی به وجود آمده است. شما می‌توانید در بلاگ تیلنو با ۵ نکته و ۵ شایعه در مورد بازی God of War Ragnarok آشنا شوید.

شما چقدر در انتظار بازی God of War Ragnarok به سر می‌برید؟ به نظر شما آیا این بازی در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید