تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Godfall

بازی Godfall

بازی Godfall انحصاری کنسولی و نسل بعدی شرکت سونی، پس از مدت زمان نسبتا زیادی منتشر شد و توانست کم و بیش نظر مخاطبان را به خود جلب کند اما منتقدان وبسایت های معتبر خیلی روی خوشی به آن نشان ندادند. در کنار ایرادات داستانی و مشکلاتی که از حیث گیم‌پلی به بازی Godfall ضربه می‌زند، سیستم مبارزات جذاب و گرافیک فنی فوق‌العاده چشم نواز مواردی هستند که می‌توانند شما را تا پایان بازی همراه خود کنند. همچنین این بازی برای شکارچی‌های تروفی یک اثر راحت خواهد بود که البته دریافت تمام تروفی‌های آن، مدت زمان زیادی را نیز از شما خواهد گرفت. حال اگر می‌خواهید زمانی را که برای دریافت تروفی پلاتینیوم Godfall صرف می‌کنید را به حداقل برسانید، با تیلنو و راهنمای تروفی این اثر همراه باشید.

پلاتینیوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۹ تروفی

برنز – ۳۴ تروفی

به دست آوردن تمام تروفی‌های بازی Godfall به صورت تقریبی بین ۴۰ تا ۶۰ ساعت می‌برد. هم‌چنین، شما برای تجربه‌ی این بازی نیاز به اتصال دائم به اینترنت دارید و نمی‌توانید به صورت آفلاین به تجربه‌ی گادفال بپردازید.

Highlord of Aperion

تمام تروفی‌های بازی Godfall را به دست بیاورید.

Macros

شخصیت Marcos را شکست دهید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما با تکمیل کردن مرحله‌ی پایانی بازی که “Godfall” نام دارد، به این تروفی دست می‌یابید. لازم به ذکر است که انجام این مرحله، به حداقل سطح ۳۰ نیاز دارد.

Ascendant

به Trial شماره‌ی ۵۰ در بخش Ascended Tower Of Trials برسید. این برج‌ها در سطح‌های مختلفی، در بازی حضور دارند و یک دسته از فعالیت‌های فرعی گادفال را تشکیل می‌دهند. سازوکار Tower Of Trials این‌گونه است که شما با ورود به آن‌ها، طی موج‌های مختلفی باید با دشمنان مبارزه کنید و در نهایت، بر اساس مدت زمان طی شده توسط شما یک جایزه را دریافت می‌کنید و به اتاق بعدی می‌روید. برای تکمیل Ascended Tower Of Trials که بالاترین سطح این برج‌ها محسوب می‌شود، شما باید به سطح ۵۰ در بازی برسید.

Slayer

تعداد ۲۰۰۰ دشمن را نابود کنید. این تروفی با تجربه‌ی بازی رفته‌رفته تکمیل می‌شود و بسته به انجام فعالیت‌های فرعی که شما در طول تجربه‌ی خود آن‌ها را تکمیل می‌کنید، می‌تواند زود یا کمی دیرتر به دست بیاید.

Defender

حمله‌ی دشمنان را برای ۱۰۰ بار Parry کنید. شما در حین مبارزات می‌توانید با فشار دادن دکمه‌ی L1 در زمان مناسب، ضربه‌ی دشمن را دفع یا Parry کنید. این تروفی نیز مانند تروفی قبلی با پیش‌روی در داستان و مقدار کمی از فعالیت‌های فرعی به دست می‌آید.

Deflector

۳۰ ضربه‌ی دور برد دشمنان را Parry کنید. این تروفی ساز و کاری کاملا مشابه با تروفی قبلی دارد.

Soul Reaper

۵۰۰ دشمن را Soulshatter کنید. این مکانیک گیم‌پلی در بخش تمرینی بازی به شما معرفی می‌شود و در حین مبارزات با دکمه‌ی R1 فعال می‌شود.

S-Rank Duelist

به نقاط ضعف ۲۰۰ دشمن ضربه بزنید. برای دست‌یابی به این ویژگی از گیم‌پلی، شما باید ابتدا مهارت Weakpoint را از درخت مهارت بازی آزاد کنید. اجرای این حرکت نیز پس از Parry کردن انجام پذیر است.

Assassin

۴۰ بار از قابلیت Deathblow استفاده کنید. ویژگی Deathblow زمانی قابل انجام است که شما به نقطه‌ی ضعف یکی از دشمنان ضربه بزنید و با استفاده از ضربه‌زدن به همان نقطه، دشمن را نابود کنید.

Egalitarian

تعداد ۷۵ دشمن با سطح Elite را نابود کنید. دشمنان الیت در بازی با نوار سلامتی زرد رنگ مشخص هستند.

Hunter

۴۰ عدد Mid-Boss را نابود کنید. این دشمنان در بخش داستانی اصلی و مراحل فرعی Hunt حضور دارند و مبارزه با آن‌ها حالتی شبیه به باس‌فایت‌ها دارد.

Rise Up

به بخش ۱۰ در Ascended Tower Of Trials برسید. برای سهولت در به دست آوردن این تروفی، به تروفی Ascendant مراجعه کنید.

Solaris

شخصیت Solaris را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار به دست می‌آید.

Zamora

شخصیت Zamora را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار به دست می‌آید. برای نابود کردن Zamora شما باید حداقل به سطح ۹ برسید.

Lunara

شخصیت Lunara را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار به دست می‌آید. شما می‌توانید با این شخصیت در سطح ۱۸ مبارزه کنید.

Grieves Sunsteel

شخصیت Grieves Sunsteel را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار به دست می‌آید. این باس در مرحله‌ی “First Of The Gunsmiths” با شما مبارزه می‌کند.

Gilden Knight

باس‌فایت Gilden Knight را نابود کنید. این تروفی با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار به دست می‌آید.

Salt the Earth

تعداد ۲۰۰ دشمن از نوع Vargul را نابود کنید. Vargulها دشمنانی شبیه به سوسمار هستند که در دنیای زمین پیدا می شوند.

Shatter the Bastions

تعداد ۲۰۰ دشمن از نوع Crimson Wild را نابود کنید. این دسته از دشمنان ذره‌های انسانی دارند و در دنیای زمین پیدا می‌شوند.

End the Deep Ones

تعداد ۲۰۰ دشمن از نوع Abyssian را نابود کنید. این دشمنان در دنیای آب (Water Realm) حضور دارند.

Pierce the Heavens

تعداد ۲۰۰ دشمن از نوع Nyak را نابود کنید. این دشمنان در دنیای Air Realm حضور دارند.

Punish the Traitors

تعداد ۲۰۰ دشمن از نوع BlackTide را نابود کنید. این دشمنان، از زره‌های سیاه استفاده می‌کنند و مختص به یک دنیا نیستند. یعنی شما در تمامی دنیا‌ها با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شوید.

Master of Elements

مجموعا ۳۰۰ بار بیماری‌های مختلفی را به دشمنان تحمیل کنید. در بازی Godfall بعضی از اسلحه‌ها در کنار وارد‌کردن Damage معمولی خود، مواردی مانند آتش، سم و یا چیز‌های دیگری را به دشمنان تحمیل می‌کند که در طول زمان از نوار سلامتی آن‌ها می‌کاهد.

Disciple of Alaz

۱۰۰ دشمن مختلف را آتش بزنید. برای فعال‌کردن قابلیت آتش‌زدن دشمنان شما باید از Valorplate خاصی با نام Phoenix استفاده کنید. این آیتم به شما شانس بیشتری برای آتش زدن دشمنان می‌دهد.

Frost Brand

۱۰۰ دشمن را با استفاده از Chill بیمار کنید. Chill نیز قابلیتی مانند آتش است و استفاده از آن در ترکیت با آیتم Typhon می‌تواند شانس شما برای این اتفاق افزایش دهد.

Stormbringer

به ۱۰۰ دشمن با استفاده از قابلیت Shock ضربه بزنید. اگر می‌خواهید این تروفی را به سرعت آزاد کنید، می‌توانید با استفاده از آیتم “Vertigo” شانس خود را برای زدن ضربه به دشمنان افزایش دهید.

Child of the Earth

۱۰۰ دشمن را در حین مبارزات مسموم کنید. همانند تروفی قبلی، برای افزایش شانس خود در وارد کردن ضربه به دشمنان، می‌توانید از آیتم “Mesa” استفاده کنید.

The Razor’s Edge

با استفاده از سلاح خود، باعث خونریزی ۱۰۰ دشمن شوید. استفاده از آیتم “Bulwark” در حین مبارزه، می‌تواند شانس شما را برای خونریزی دشمن افزایش دهد.

Kosmera’s Embrace

۱۰۰ دشمن را نفرین کنید. نفرین نیز یک قابلیت و بیماری مانند موارد قبلی است که شانس اجرا‌شدن آن بر روی دشمنان با استفاده از آیتم “Moebius” افزایش می‌یابد.

Ultimate Warrior

قابلیت Archon Fury را ۴۰ بار فعال کنید. این ویژگی مانند سیستم Rage در بازی God Of War و زمانی که پر شود با فشار دادن دکمه‌های R3+L3 فعال می‌شود. این تروفی چالش خاصی را ندارد و درحین انجام مراحل اصلی نیز می‌توانید به آن دست بیابید.

Shield Captain

۲۰۰ بار دشمنان را با استفاده از قابلیت Shield Throw مورد ضربه قرار دهید. شما با استفاده از دکمه‌ی L1 به سپر خود دسترسی پیدا می‌کنید و پس از آن با فشار دادن R2 می‌توانید اقدام به پرتاب سپر کنید. این تروفی نیز مانند تروفی قبلی، چالش زیادی ندارد و می‌توانید در طول بخش داستانی اصلی به آن دست بیابید.

Archon of War

۱۰۰ بار در طول تجربه‌ی خود، دشمنان را Takedown کنید. زمانی شما می‌توانید دشمنان را تیک‌داون کنید که آن‌ها Stun‌ شده باشند. زمانی که یکی از دشمنان Stun شده است، به سمت او بروید و دکمه‌ی R3 را فشار بدهید تا یک تیک‌داون را انجام دهید.

Versatile Warrior

۱۰۰ بار از قابلیت Polarity ShockWave استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت شما باید اسکیل آن را که Polarity Attacks نام دارد، آزاد کنید. پس از آن شما می‌توانید با پر شدن نوار مخصوص به این قابلیت و عوض کردن اسلحه، یک انفجار در اطراف خود ایجاد کنید.

Dervish

۱۰۰ بار قابلیت Inner Focus را فعال کنید. این قابلیت پس از آزاد کردن در درخت مهارت در اختیار شما قرار می‌گیرد و با استفاده از دکمه‌های R1+L1 فعال می‌شود. (نکته‌ی جالبی که در مورد این تروفی وجود دارد، این است که شما نیازی به ضربه زدن به دشمنان نیستید و می‌توانید پس از فعال کردن این قابلیت، با زدن ضربه‌های مختلف تروفی را به دست بیاورید.)

Dragoon

۱۰۰ بار از قابلیت Polearm Weapon استفاده کنید. این قابلیت اسلحه‌ی شما را به سمت جلو پرتاب و یک ضربه‌ی محکم در جلوی خودتان وارد می‌کند.

Sword Saint

۱۰۰ بار از قابلیت Longsword Weapon استفاده کنید. این قابلیت شامل تعدادی ضربات بسیار سنگین می‌شود که به یک جهت خاص وارد می‌شود.

Berserker

۱۰۰ بار از قابلیت Greatsword Weapon استفاده کنید. این قابلیت از زنجیره ضرباتی تشکیل شده که به هر طرفی می‌توانید آن را وارد کنید.

Earthshaker

۱۰۰ بار از قابلیت Warhammer Weapon استفاده کنید. این قابلیت یک ضربه‌ی Slam بسیار مهیب است که شما می‌توانید به جلوی خود وارد کنید و دشمنانی که در محدوده‌ی این ضربه قرار دارند را نابود کنید.

Armor of the Gods

۳۰ عدد ValorPlate را در سطح نقشه پیدا کنید. این آیتم‌ها در کنار اجساد مختلفی که در بازی به آن‌ها Fallen Soldiers می‌گویند قرار دارد. طبیعتا این آیتم‌ها در نقاط مخفی نقشه قرار دارند و بازی نیز موردی را برای راهنمایی و تعداد آن‌ها به شما نمی‌گوید. تنها راهنمایی که برای شما داریم این است که از ابتدای هر مرحله حواس خود را کاملا به مسیر‌های مخفی و نقاط مختلف نقشه جمع کنید تا موردی را از دست ندهید.

Scavenger

۲۵۰ قطعه‌ی مختلف را در نقشه پیدا کنید. با توجه به سبک اصلی بازی Godfall که Looter است، این مورد هیچ چالشی را برای شما ایجاد نمی‌کند و می‌توانید به راحتی ۲۵۰ آیتم مختلف را پیدا کنید.

Awakening

یک آیتم با سطح Legendary را پیدا کنید. از راهنمای تروفی Geared Up استفاده کنید.

…Gold, Silver, and

۱۰۰.۰۰۰ Electrum را جمع آوری کنید. واحد اصلی بازی Electrum است که شما با انجام تقریبا هر کاری در بازی، مقداری از آن را دریافت می‌کنید. اگر می‌خواهید الکتریوم بیشتری به دست بیاورید می‌توانید دشمنان بیشتری را کشته و با گشت و گذار بیشتر در نقشه آیتم‌های مخفی را پیدا کنید.

Raider

۵۰ صندوق را پیدا و باز کنید. صندوق‌های به وفور در دنیای گادفال پیدا می‌شوند و حاوی آیتم‌های ارزشمند و مقداری منابع مانند الکتریوم است.

Gatherer

۵۰ عدد Motherlode را پیدا کنید. مادرلود‌ها آیتم‌هایی هستند که جمع‌آوری آن‌ها به شما منابع لازم برای ساخت و ساز موارد مختلفی را می‌دهد. این آیتم‌ها در سه دسته مختلف دسته‌بندی می‌شوند، پس از هر بار ورود به یک منطقه دوباره اسپاون می‌شوند و شما می‌توانید در حین انجام ماموریت‌ها آن‌ها را پیدا کنید.

Geared Up

۵ آیتم با سطح Legendary را پیدا کنید. این تروفی را شما می‌توانید به راحتی و با کشتن چند باس اول بازی به دست بیاورید.

Keymaker

۲۰۰ کلید را در قسمت Tower Of Trials به دست بیاورید. کلید‌ها جوایزی هستند که شما با انجام بخش‌های مختلف برج‌ها به دست میاورید. هر چه سریع‌تر موج‌های مختلف دشمنان را در برج از بین ببرید، تعداد کلید‌های بیشتری را دریافت می‌کنید. نکته‌ی مثبتی که وجود دارد این است که بازی به شما اجازه‌ی تکرار برج‌ها را می‌دهد و محدودیت زمانی را برای شما به وجود نمی‌آورد.

اگر می‌خواهید بازی Godfall را خریداری کنید می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Godfall در فروشگاه تیلنو بروید. همچنین برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس نیز می‌توانید به فروشگاه تیلنو بروید.

نظر شما درباره‌ی بازی Godfall چیست؟ آیا این بازی لایق توجه بیشتری از منتقدان بود؟ دیدگاهتان را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *