اخبار و رویدادها, بازی

سیستم مبارزات بازی Gotham Knights به خاطر مکانیک‌های Co-op تغییر کرده است

بازی Gotham Knights

سیستم مبارزات بازی Gotham Knights به خاطر هویت این اثر به عنوان یک بازی Co-op از صفر طراحی شده است، البته این روند به گونه‌ای جلو رفته که ضربه‌ای به گیم پلی تک نفره‌ی آن نخورد. با تیلنو همراه باشید.

برخلاف موفقیت عظیم مجموعه بازی‌های Batman Arkham، بر هیچکس پوشیده نبود که گیم پلی این مجموعه در حال افتادن به تکرار بود. سال پیش، مجموعه‌ بازی‌هایی که در دنیای بتمن جریان دارند، با معرفی بازی Gotham Knights متحول شدند. هر چند که داستان این بازی قرار نیست به عنوان یک ادامه‌ی مستقیم برای بتمن آرکام در نظر گرفته شود، اما نمی‌توان شباهت‌های این دو در زمینه‌ی گیم پلی و اکشن‌ها را نادیده گرفت. البته در این میان تفاوت‌های چشم گیری در زمینه‌ی Level-Up و نوع به کارگیری آیتم‌ها و تجهیزات وجود دارد. سازندگان این بازی در استودیو WB Games Montreal، بر این موضوع تاکید دارند که هویت آنلاین و Co-op در بازی Gotham Knights، به تغییر و تحول چشم گیر در زمینه‌ی گیم پلی و مبارزات ختم شده است.

فل مارتی (Fleur Marty)، تهیه کننده‌ی اجرایی بازی، در طی مصاحبه‌ای که با وبسایت GamesRadar داشت، در مورد جزئیات بازی صحبت کرد. هر چند که بیش‌تر موضوع این مصاحبه مربوط به گذشته و بازی‌های قدیمی بود، مارتی اشاره کرد با این که بازی Gotham Knights از DNA مشابهی با مجموعه‌ی Batman Arkham استفاده می‌کند، اما به خاطر رویکرد Co-op و آنلاین بازی دست خوش تغییرات چشم گیری شده است. در واقع، خود استودیو WB Games Montreal پیش از این تجربه‌ی ساخت بازی Batman Arkham Origins را دارد که در نوع خود، فوق العاده بود و دست کمی از سه گانه‌ی استودیو Rocksteady نداشت. در این نقطه، اگر می‌خواهید به طور کامل با جدیدترین بازی دنیای بتمن آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد بازی Gotham Knights‌ بدانید مراجعه کنید. هم چنین اگر قصد دارید آناگونیست‌های این بازی را بشناسید، می‌توانید به مقاله‌ی بازی Gotham Knights: هر آن چه که باید در مورد محفل جغدها بدانید سر بزنید.

بازی Gotham Knights

مارتی در ادامه توضیح داد:

ما سیستم مبارزات را به طور کامل باز طراحی کردیم تا در بخش Co-op به خوبی عمل کند. درست است، ما الهام زیادی از مبارزات قبلی گرفته‌ایم و همه‌ی مکانیک‌ها برای افرادی که مجموعه‌ی Arkham را بازی کرده و از آن لذت برده‌اند، بیگانه و جدید نیستند؛ اما این دو در بسیاری از موارد متفاوت هستند.

Felur Marty بیش از این وارد جزئیات نشد و نگفت که منظور از این تغییرات چیست، اما پس از آن اشاره کرد با این که بازی Gotham Knights چهار شخصیت قابل کنترل دارد، اما بخش Co-op برای تیم‌های دو نفره طراحی شده است. این می‌تواند بدان معنی باشد که سازندگان مکانیک‌های مبارزه و حمله‌ای را طراحی کرده‌اند که نیاز به هماهنگی دو بازیکن دارد. استودیو WB Games Montreal پیش از این هم اطلاعات به نسبت راضی کننده‌ای در مورد بازی خود منتشر کرده بود، اما این اطلاعات هنوز پتانسیل بیش‌تر شدن را دارند. در واقع، از آن جایی که بازی Gotham Knights قرار است در سال جاری میلادی منتشر شود، به احتمال زیاد در ماه‌های آینده اطلاعات جامع‌تری را به دست خواهیم  آورد.

در پایان نظر شما در مورد گیم پلی بازی Gotham Knights چیست؟ آیا این بازی می‌تواند همانند گفته‌ی سازندگان تنوع خاصی را نسبت به مجموعه‌ی بتمن آرکام به وجود آورد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید