راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی هادس (Hades) برای مبتدی ها

بازی هادس

خدایان، فرار از دنیای زیرین و تکه پاره کردن هزاران موجودِ عجیب و غریب. در قسمت دوم از آموزش بازی هادس (Hades) وقت آن رسیده به جزئیات گیم پلی بپردازیم. همراه تیلنو باشید.

حول و حوش یک ماه تا عرضه بازی هادس برای کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی و مایکروسافت و سونی باقی‌مانده و به این بهانه سراغ قسمت دوم از آموزش بازی هادس آمده‌ایم. اگر اطلاعات خاصی درباره این بازی ندارید یا علاقه دارید بیشتر با اثر جذاب استودیو سوپر جاینت گیمز (Supergiant Games) آشنا شوید، مطلب آموزش بازی هادس (Hades)؛ نکاتی که باید بدانید را از دست ندهید. مانند بیشتر آثار روگ لایک (Rogue Like)، دنیای زیرین هم پر شده از آیتم‌ها و توانایی‌های مختلفی که حسابی راه فرار از جهنم را برای زگرئوس (Zagreus) هموارتر می‌کنند. همراه تیلنو باشید تا نکات مهم گیم پلی، توانایی‌ها و ارتقاهای مختلف را با شما در میان بگذاریم.

قدرت‌های خدایان، بزرگ‌ترین یاور زگرئوس

همان‌طور که در مطلب قبلی نیز اشاره کردیم، بخش عظیمی از خدایان و الهه‌های یونان در بازی هادس حضور دارند و زگرئوس را برای فرار از جهنم یاری می‌کنند. قدرت‌های خدایان که با نام Boon در بازی شناخته می‌شوند، هرکدام قابلیت خاصی به یکی از توانایی‌های زگرئوس اهدا می‌کنند. تنوع این قابلیت‌ها آنقدر زیاد است که می‌توانید با توجه به سبک بازی خود و سلاحی که به دست دارید، آزادانه بین آن‌ها انتخاب کنید. مهم‌ترین بخش این توانایی‌ها، ویژگی‌هایی است که روی Attack ،Special ،Call و Cast زگرئوس تمرکز می‌کنند. هرکدام از خدایان قابلیت خاصی برای یکا یک موارد بالا در اختیار دارند اما با توجه به دخیل بودن شانس در بازی‌های روگ لایک و سبک بازی خود، باید با ترکیب ویژگی‌هایی که خدایان مختلف پیش روی شما قرار می‌دهند، بهترین و قدرتمند‌ترین نحوه مبارزه را انتخاب کنید.

با نکتارها (Nectar) محبوبیت خود را افزایش دهید

بازی هادس

یکی از کارهایی که هم به شما کمک می‌کنند کاراکترهای مختلف را بیشتر بشناسید و رابطه بهتری با آن‌ها داشته باشید و هم اینکه قدرت شما را افزایش می‌دهد، هدیه دادن نکتارها است. آیتم‌هایی که با رفتن به Encounterهای مخصوص به خودشان در دسترس قرار می‌گیرند و در طی صحبت با کاراکترها، می‌توانید این آیتم را هدیه دهید. ابتدا حواستان باشد که این آیتم به درد کار دیگری نمی‌خورد و باید هدیه داده شود. نکته بعد درباره درجه‌بندی کاراکتر‌ها برای هدیه دادن این آیتم است. در اوایل بازی تعداد نکتارهایی که به دست می‌آورید آنقدر زیاد نیست که بتوانید به تمام کاراکترها هدیه دهید. به این ترتیب اولین نکتار را به Skelly دوست و حریف تمرینی خود در سالن مبارزات هدیه دهید. بعد از هدیه این آیتم، قابلیت ویژه‌ای در کمدی که درون اتاق تمرین قرار دارد، باز خواهد شد. توانایی Skelly به شما اجازه می‌دهد یک بار دیگر پس از مرگ به جریان بازی برگردید. این ویژگی در هر طبقه از بازی شارژ می‌شود و می‌توانید روی آن حساب باز کنید. البته حواستان باشد که در هر طبقه تنها می‌توانید یکی از قابلیت‌های خدایان را همراه خود داشته باشید و این ویژگی سبب می‌شود استراتژی خاص خود را بچینید. قابلیت بعدی که به خصوص در اوایل بازی بسیار کاربرد دارد، مربوط به سربروس، سگ سه سر جهنم است. با ارتقا این توانایی در نهایت می‌توانید ۵۰ واحد به سطح سلامتی خود اضافه کنید. اینکه نکتارهای دیگر را به کدام یک از خدایان هدیه می‌دهید، به خودتان بستگی دارد. حواستان باشد که اگر ویژگی‌هایی یکی از خدایان را بیشتر دوست دارید، او را در اولویت قرار دهید.

ارتقا، مهم‌ترین عامل موفقیت در بازی هادس است

بازی Hades

یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت بازی‌های روگ لایک، زنده نگه داشتن حس پیشرفت در گیمر است. حس پیشرفتی که لحظه به لحظه در گیمر تقویت می‌شود و با هر پبار مردن، ویژگی‌های جدیدی پیش‌روی شما قرار می‌دهد. Mirror of the Night نقش دستگاه ارتقا بازی هادس را ایفا می‌کند. آینه‌ی بزرگی که در اتاق زگرئوس قرار دارد و ارتقاهای دائمی را برای پسر خدای مرگ به ارمغان می‌آورد. هرکدام از ارتقاها با مصرف مقدار معینی از Darknessهایی که در طی سفر خود به دست آورده‌اید، آزاد خواهند شد. این ارتقاها تاثیر به شدت زیادی در روند بازی دارند و بهتر است Darkness خود را برای آن ‌ذخیره کنید. افزایش سطح سلامتی مهم‌ترین ارتقا Mirror of the Night محسوب می‌شود و راهنما بازی هادس این ارتقا را به شما پیشنهاد می‌دهد. توضیح دقیق تمام ارتقاها در بازی قرار دارند و می‌توانید به خواسته خود بین آن‌ها انتخاب کنید.

خرید سلاح‌های مختلف را در اولویت قرار دهید

تا به امروز ۶ سلاح مختلف در بازی هادس برای مبارزه با دشمنان مختلف در دسترس گیمرها قرار داده شده است. هرکدام از این سلاح‌ها سبک مبارزه خاص خود را می‌طلبند و تنوع بی‌نظیری در گیم پلی بازی ایجاد می‌کنند. حواستان باشد که برای به دست آوردن سلاح‌ها باید یکی یکی آن‌ها را خریداری کنید با خریداری هر سلاح، اسلحه بعدی آزاد می‌شود. پیشنهاد ما خریدن تیر و کمان در آخرین وهله است. اکثر گیمرها بی‌هیچ عنوان نمی‌توانند با این سلاح ارتباط برقرار کنند و در حین خرید سلاح‌‌های اولیه، آن را آخرین اولویت قرار دهید. بعد از اینکه تمام سلاح‌های بازی را خریداری کردید، امکان ارتقا و تغییر در کارکرد آن‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. Titan Bloodهایی که با شکست دادن باس‌ها به دست آورده‌اید، امکان ایجاد تغییر یا ارتقا سلاح‌ها را فراهم می‌کند. برای بیشتر مبتدی‌ها، مسلسل زگرئوس که از قضا آخرین سلاح بازی نیز محسوب می‌شوید، بهترین گزینه برای پیش‌برد بازی و شکست دادن باس‌ها است.

به دست آوردن Chthonic Keyها و Darknessها در اوایل بازی را فراموش نکنید

Chthonic Keyها برای باز کردن سلاح‌های مختلف و توانایی‌های جدید در Mirror of the Night، در اوایل بازی حسابی کاربرد دارند. در لوکیشن‌هایی که انتخاب بین چند آیتم مختلف پیش‌روی شما قرار می‌گیرد، پیشنهاد ما به دست آوردن Chthonic Keyها است. Darknessها نیز برای ارتقا زگرئوس حسابی به درد بخور هستند و بعد از Chthonic Keyها، می‌توانید سراغ این آیتم بروید. حواستان باشد که با گذشت زمان و بازکردن تمام سلاح‌ها و ارتقاها، تقریبا Chthonic Keyها از رده خارج می‌شوند و استفاده چندانی ندارند. تنها می‌توانید آن‌ها را به تاجر درون خانه بفروشید و در عوض نکتار دریافت کنید. این قضیه برای Darknessها صادق نیست و تا انتهای بازی به دردتان خواهند خورد.

ارتقاهای House Contractor را از دست ندهید

شاید یکی از دیده نشده‌ترین کاراکترهای بازی، همین House Contractor باشد. کاراکترهای ساکتی که کنار لرد هادس می‌نشینند و دستورات زگرئوس را اجرا می‌کنند. بیشتر کار House Contractor روی تزئین خانه و اتاق زگرئوس تمرکز دارد، اما بعضی ارتقاهای بسیار کاربردی نیز در اختیار این خدمتکار ساکت قرار دارند. کافی است به ابتدای توضیحی که درباره هر آیتمی که در لیست House Contractor قرار دارد نگاه کنید و اگر کلمه Decor را مشاهده نکردید، بدون هیچ تردیدی آن را خریداری کنید. ارتقاهای کاربردی این کاراکتر اواسط تجربه بازی هادس، در دسترس قرار می‌گیرند. یکی دیگر از آیتم‌های بازی که در Encounterهای خاص خود به دست می‌آیند، Gemها هستند. این آیتم برای خرید بعضی ارتقاهای خاص پیش House Contractor کاربرد دارند. اکثر آیتم‌هایی که با Gemها قابل خریداری هستند تنها برای تزئین خانه خدای مرگ کاربرد دارند و تعداد معدودی از آن‌ها روی جریان بازی تاثیرگذار هستند.

خود را به چالش بکشید

بازی Hades

بعد از شکست دادن لرد هادس برای بار اول، یک قرار داد خاص به نام Pact of Punishmant قبل از خروج خانه پیش‌روی زگرئوس قرار می‌گیرد. این قرارداد، Heatهایی را که در بازی پیش‌روی شما قرار می‌گیرند، مشخص می‌کند و می‌توان گفت هربار چالش‌های متفاوتی را در برابر زگرئوس قرار می‌دهد. این چالش‌ها علاوه‌بر افزایش قدرت دشمنان، روش‌های مبارزاتی آن‌ها را نیز تغییر می‌دهد تا گیم پلی، هربار متنوع‌تر از قبل دنبال شود. بعد از افزایش Heat، شکست دادن باس‌های بازی هادس، جوایز جدیدی برای شما به ارمغان می‌آورند و اگر دوست دارید تمام آن جوایز را به دست آورید، باید بعد از هربار شکست دادن خدای مرگ، Heat بازی را افزایش دهید.

بیشتر بازی‌های روگ لایک نیازی به کمک و راهنمایی ندارند اما از آنجا که ممکن بود در اویل تجربه، راهنمای بازی هادس به کمک گیمرها بیایید، تمام نکات مهم بازی را با شما در میان گذاشتیم. حواستان باشد که گیم پلی هادس حسابی روی تجربه شخصی و آزمون و خطاهای فراوان بنا شده و برای حرفه‌ای شدن، باید خودتان در چهار طبقه دنیای زیرین، همراه زگرئوس شوید.

نظر شما درباره بازی Hades چیست؟ بهترین بازی روگ لایکی که تجربه کرده‌اید مربوط به کدام استودیو بوده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *