عمومی

بازی Heavy Rain : دَه پایان برتر

بازی Heavy Rain

بازی Heavy Rain یک بازی عاطفی و عجیب است؛ اما 10 راه برای اینکه این بازی را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید وجود دارد. در این مقاله این راه‌ها را برای شما آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

بازی هوی رین ( Heavy Rain) یک معمای قتل ساده نیست. این ماجراجویی سینماتیک دومین اثر از آثار شرکت کوانتیک دریم (Quantic Dream) و دیوید کیج است (David Cage). این بازی بازیکنان را در یک پیچ روانشناختانه قرار می‌دهد که در آن باید در مورد هویت قاتل بی‌رحم یعنی اوریگامی کیلر (Origami Killer) تحقیق کنید. بازیکنان در طول بازی با چهار شخصیت جداگانه بازی می‌کنند که هر کدام انگیزه‌های خاص خود را دارند. هر شخصیت تعدادی پایان‌بندی مخصوص خود را دارند که با توجه به انتخاب بازیکنان در طول بازی هرکدام ممکن است رقم بخورند. اما همه‌ی پایان‌ها محبوبیت خوبی در میان هواداران پیدا نکردند. اما ما در اینجا سعی کردیم که 10 تا از بهترین و خوشایندترین پایان‌ها را انتخاب کنیم و برای شما به نمایش بگذاریم. در ادامه می‌توانید نحوه رسیدن به این پایان‌ها را نیز مشاهده کنید

توجه

این مطلب داستان بازی Heavy Rain را اسپویل ( فاش ) می‌کند. اگر می‌خواهید که این داستان برای شما لو نرود از خواندن ادامه‌ی مطلب صرف نظر کنید.

10. Unpunished

بازی Heavy Rain

برایی برخی بهترین پایان خشونت آمیز ترین پایان است. هیچگاه کسی علاقه‌ای به برنده شدن آدم بد داستان ندارد. اما اگر یک آدم شرور به قدر کافی کاریزماتیک باشد، گاهی طرفداران خود را پیدا می‌کند. قاتل اوریگامی (Origami Killer) به طور دقیق یک باشگاه طرفداری ندارد؛ اما این به آن معنا نیست که عاشقان پایان‌های سیاه و ناامید کننده از دوست داشتن این پایان اسکات (Scott) دست بکشند. ما می‌بینیم که او، بی‌نوا در یک خیابان شلوغ قدم می‌زند. ما می‌دانیم که او هیچگاه برای جرم‌هایش مجازات نخواهد شد. برای رسیدن به این پایان باید لارن (Lauren) بمیرد و قاتل نیز فرار کند.

9. Mother’s Revenge

بازی Heavy Rain

انتقام همیشه پایانی محبوب برای یک داستان مرموز قتل است. هرچه قتل احساسی‌تر باشد، انگار عدالت بیشتر رعایت شده است. در این سناریو لارن با نزدیک شدن به شلبی (Shelby) از شواهد و مدارکی که از او به دست آورد بر علیه خودش استفاده کرد. او می‌داند که هیچکدام از خانواده‌های مقتولین تا به حال او را برای تحقیقات استخدام نکرده‌اند. او به وعده‌ای که به پسرش بعد از مرگ او داده بود عمل می‌کند و به سر اسکات شلبی شلیک می‌کند.  Mother’s Revenge  احساس خوبی به ما می‌دهد زیرا شاهد این هستیم که چطور مقتول خود را به قاتل نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند و سپس خودش او را می‌کشد. این پایان تنها در صورتی رخ می‌دهد که شان (Shaun) نجات پیدا نکند و اسکات و لارن هردو زنده بمانند.

Innocent .8

بازی Heavy Rain

ایتن (Ethan) که به اشتباه متهم شده است، با اثبات شدن بی‌گناهی‌اش تبرئه می‌شود. او بلافاصله از زندان آزاد می‌شود و شان را می‌بیند که نجات پیدا کرده و منتظر پدرش است تا به او سلام کند و با خوشحالی دوباره پیش پدرش برگردد. گریس (Grace) از ایتان عذرخواهی صمیمانه‌ای بابت اشتباه در بازداشت کردن او می‌کند و شان و ایتن را تنها می‌گذارد تا با هم صحبت کنند. برای اینکه به این پایان برسید ایتن باید مدیسون (Madison) را رد کند اما مدیسون زنده بماند. او باید خود را به انبار و مکان آخر بازی برساند و شان را نجات دهد، شلبی را بکشد و بگذارد تا ایتن دستگیر شود.

7. Heroine

بازی Heavy Rain

این یکی از بهترین پایان‌های بازی مربوط به شخصیت مدیسون است. او نه تنها زنده می‌ماند بلکه مشهور می‌شود. بعد از نجات دادن شان، او تجربیات خود را در کتابی به عنوان Heavy Rain می‌نویسد. او به عنوان یک قهرمان ستابش می‌شود و در یک مصاحبه‌ی تلوزیونی حضور پیدا می‌کند. سپس مدیسون را می‌بینیم که در حال امضای نسخه‌های کتاب Heavy Rain برای طرفدارانش است و کتابی را برای مردی به نام وینسنت (Vincent) امضا می‌کند. وینسنت به او می‌گوید که چیزی که او نیاز دارد یک دشمن بی‌رحم‌تر و خشن‌تر است و قبل از اینکه مدیسون بخواهد به او نگاه کند ناپدید می‌شود. این پایان برای کسانی که فقط بهترین اتفاقات و در عین حال هیجان برای آینده‌ی بازی می‌خواهند، بهترین پایان است. ایتن باید درخواست مدیسون را رد کند، مدیسون زنده بماند و شان نیز نجات پیدا کند. این راه باز کردن این پایان زیبا است.

6. A New Start

بازی Heavy Rain

ایتن و شان نقاط اصلی این پایان عاطفی و خوشایند هستند. هر دوی آن‌ها به دنبال خانه‌ی جدید خود و ساختن آینده به عنوان یک خانواده هستند. ایتن به شان می‌گوید که دیگر  هیچوقت اجازه نمی‌دهد که چیزی بین آن‌ها فاصله بیاندازد و آن‌ها برای همیشه با هم هستند. در آخر شان یک شوخی کوچک با پدرش می‌کند و ایتن هم دنبال او می‌دود و با هم بازی می‌کنند. امید و عشق در این پایان، حس خوبی به ما می‌دهد و نتیجه‌ی خوبی به بازی می‌دهد و داستان را پیچیده می‌کند. در این پایان هیچ چیزی از دست نمی‌رود و هیچ چیز بدی وجود ندارد. خانواده‌ها از همیشه به هم نزدیک‌تر هستند و آینده هم روشن به نظر می‌آید. ایتن باید آزاد شود، شان باید نجات پیدا کند و مدیسون یا باید بمیرد و یا درخواستش از طرف ایتن رذ شود تا بتوانید این سناریو را ببینید.

5. Resignation

بازی Heavy Rain

برای نورمن (Norman) این یکی از بهترین پایان‌ها است. شان نجات پیدا کرده و نورمن و ایتن هردو به سختی جان سالم به در می‌برند. نورمن برای اینکه نتوانسته معما را حل کند و قاتل را پیدا کند احساس شکست می‌کند. او تصمیم می‌گیرد که کار خود را در اف بی آی (FBI) را ترک کند و یک زندگی عادی داشته باشد. نورمن همچنین تکنولوژی ای آر آی (ARI) خود را در همان اف بی آی رها می‌کند؛ چرا که این تکنولوژی کمکی به او در دنیای واقعی نمی‌کند و این به آن معناست که او دیگر اعتیاد خود به مواد مخدر را نیز ترک می‌کند. که این امر باعث خوب بودن این پایان و خوشحالی ما می‌شود. برای باز کردن این پایان لازم است که شان نجات پیدا کند و جیدن (Jayden Norman) از حل کردن آخرین معما دست بکشد و یا شخص اشتباهی را متهم کند.

4. Origami’s Grave

بازی Heavy Rain

بازی Heavy Rain یک بازی تاریک است که لحظات شاد کمی دارد. اما در این پایان تقریبا می‌توان گفت که ما احساس خیلی خوبی داریم. اگر شان نجات پیدا نکند، لارن پایان دیگری را تجربه می‌کند که در آن به آرامش کامل نمی‌رسد اما احساس خوشایندی دارد. اسکات باید برای اینکه این پایان اتفاق بیافتد کشته شود؛ اما لارن زنده بماند. او بر سر قبر اسکات می‌آید و نام او را به خاطر جرم‌هایی که مرتکب شده لعن می‌کند و بر قبر او تف می‌کند.

3. Case Closed

بازی Heavy Rain

نورمن چند پایان خوش دارد. در این پایان می‌بینیم که او در اف بی آی باقی می‌ماند و به عنوان یک قهرمان او را ستایش می‌کنند. او بخاطر مشارکت‌هایش در پیدا کردن قاتل به شهرت و آرامش می‌رسد. برای اینکه این پایان را تجربه کنید باید نورمن را زنده نگه‌دارید. علاوه بر زنده ماندن، او باید معما را حل کند و در زمان مناسب به انبار نهایی بازی برای نجات شان برسد و او را نجات دهد.

2. A New Life

بازی Heavy Rain

مطمئنا این پایان، یکی از بهترین پایان‌بندی‌های بازی است. تمام شخصیت‌ها در این پایان زنده می‌مانند. ایتن، شان و مدیسون با یکدیگر به یک آپارتمان جدید برای ساختن یک زندگی پر از آرامش می‌روند. آن‌ها شب‌ها با آرامش می‌خوابند چون می‌دانند که دیگر قاتل اوریگامی مرده است. شان نیز خوشحال است و در کل بازی به شیوه‌ی خوبی به پایان می‌رسد. برای این که به این سناریوی جذاب برسید ایتن، شان و مدیسون باید زنده بمانند‌؛ اما ایتن باید متهم و دستگیر شود. ایتن باید مدیسون را در مرحله‌ی On The Loose بازی ببخشد و درخواست او را قبول کند. تمام این کارها را انجام دهید تا شاهد یک پایان دلچسب باشید.

1. Uploaded

بازی Heavy Rain

تمام پایان‌های خوب خوشحال کننده نیستند. در این پایان نورمن زنده نمی‌ماند. کارتر بلیک (Carter Blake) توسط کاپیتان پری (Captain Perry) به مراسم خاکسپاری او دعوت می‌شود؛ اما بلیک درخواست او را رد می‌کند. پری این را درک می‌کند و به بلیک می‌گوید که می‌تواند عینک ARI نورمن را پیش خود نگه‌ دارد. بلیک عینک را به چشم می‌زند و درون دنیای مجازی عینک یک نسخه از نورمن را می‌بیند. بلیک متوجه می‌شود که هوشیاری نورمن به شکلی عجیب، در دنیای مجازی آپلود شده است. این ماجرا کمی سبک علمی تخیلی به یک بازی کلاسیک معمایی اضافه می‌کند. بدیهی است که برای دیدن این پایان نورمن باید بمیرد.

نظر شما در مورد این پایان‌ها چیست؟ شما کدام یک از این پایان‌ها را انتخاب کردید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

اگر تا حال موفق به تجربه‌ی این بازی نشده‌اید، همین حالا می‌توانید برای خرید بازی Heavy Rain از تیلنو اقدام کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *