اخبار و رویدادها, بازی

اتمام بازی Marvel’s Avengers چند ساعت طول می‌کشد؟

بازی Marvel's Avengers

با وجود مدت زمان کمی تا انتشار بازی Marvel’s Avengers مانده است، طرفداران می‌خواهند بدانند که برای اتمام این بازی به چند ساعت زمان نیاز دارند؟ اگر شما هم می‌خواهید به جواب این سوال برسید، به هیچ وجه ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

بازی Marvel’s Avengers در چند هفته‌ی اخیر به خاطر مسائل متفاوت سوژه‌ی اول همه‌ی رسانه‌ها و فضای مجازی بوده است. مهم‌ترین این حاشیه‌ها، انحصاری شدن شخصیت اسپایدرمن برای دارندگان پلی استیشن ۴ (Playstation 4) بوده است. علاوه بر این، در چند هفته‌ی اخیر شاهد نسخه‌ی Beta بازی Marvel’s Avengers هم بوده‌ایم که با استقبال فراوانی روبرو شده است. به عبارتی دیگر، بازی Marvel’s Avengers به پر دانلود‌ترین دموی تاریخ فروشگاه پلی استیشن تبدیل شده است. البته این مورد زیاد هم دور از ذهن نبود. بازی Marvel’s Avengers علاوه بر گیمر‌های حرفه‌ای که روزانه چند ساعت از زمان خود را به بازی کردن اختصاص می‌دهند، طرفدارنی خارج از دنیای بازی‌های ویدیویی هم دارند که از طریق سینما یا کتاب‌های کمیک بوکی، با اعضای مختلف تیم انتقام جویان آشنایی دارند. با همه‌ی این توصیف‌ها، انظار می‌رود که بازی Marvel’s Avengers به پرفروش‌ترین بازی ابرقهرمانی تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل شود.

هم چنین، سازنده‌ی بازی Marvel’s Avengers، یعنی استودیوی Crystal Dynamics، به طرفدارن قول داده است که از این بازی به طور مرتب پشتیبانی خواهد کرد و در بازه‌‌های زمانی مشخص با عرضه‌ی یک به روز رسانی، محتواهای جدید برای آن منتشر می‌کند. بنابراین، با همه‌ی این اطلاعات منتشر شده، می‌توانیم نتیجه بگیریم که از بازی Marvel’s Avengers جزئیات قابل توجهی داریم و تیم کریستال داینامیکز و ناشر بازی، یعنی شکرت Square Enix، بازاریابی خوبی داشته‌اند و بازی خود را در معرض دید همگان قرار داده‌اند. اما با وجود این همه‌ اطلاعات، تا کنون پاسخ مشخصی به این که برای اتمام این بازی به چند ساعت زمان نیاز داریم، داده نشده است.

بازی Marvel's Avengers

تعداد بسیاری از بازیکنان شانس تجربه‌ی بازی Marvel’s Avengers حتی در مدتی کوتاه را داشته‌اند. این موضوع، به لطف نسخه‌ی Beta عمومی بازی در طول ماه گذشته بوده است. این نسخه‌ی Beta، اجازه‌ی تجربه‌ی چندین ساعت از بازی Marvel’s Avengers به طرفدارن می‌دهد و آن‌ها می‌توانند با تجربه‌ی این دمو، به کلیت بازی پی ببرند و در صورت راضی بودن، به خرید آن اقدام کنند. این دمو، بیش‌تر تمرکز خود را در ارائه‌ی کمپین داستانی، چالش‌های Warzone و روند گیم پلی با شحصیت‌هایی نظیر آیرون من، هالک، بیوه‌ی سیاه و Ms. Marvel گذاشته است.

این دمو، محتوای مناسبی را به بازیکنان ارائه می‌کند که هم بخش‌هایی از داستان را به مخاطب نشان می‌دهد و هم از یک Spoil بزرگ جلوگیری می‌کند. در واقع، شما در این Demo به تجربه‌ی بخش‌های ابتدایی بازی Marvel’s Avengers می‌پردازید و به هیچگونه Spoil داستانی بزرگی برنخواهید خورد. هم چنین، این نسخه‌ی Beta چندین ساعت از گیم پلی بازی را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید با گیم پلی شخصیت‌های مختلف هم آشنایی نسبی پیدا کنید. با توجه به این دمو، می‌توانیم انتظار یک بازی بزرگ و AAA درجه یک را بکشیم. به عبارتی دیگر، بازی Marvel’s Avengers به هیچ وجه یک اثر کوچک و کوتاه مدت نخواهد بود و قصد دارد که داستان خود را در یک مدت زمان منطقی اما جذاب، روایت کند. هم چنین با توجه به بازخورد مردم و بازیکنان، می‌دانیم که بازی Marvel’s Avengers به هیچ وجه اثر کوچکی نیست و با یک بازی قابل احترام طرف خواهیم بود.

بخش داستانی بازی Marvel’s Avengers چند ساعت طول خواهد کشید؟

به احتمال زیاد اکثر طرفدارن از ایده‌ی کلی بازی در امر داستان، آگاهی لازم را دارند. در ابتدای داستان این بازی، شما شاهد اختلافات و جدا شدن اعضای مختلف تیم انتقام جویان خواهید بود. پس از جدایی این قهرمانان، زمین با یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهای تاریخ خود رویرو می‌شود. با توجه به اطلاعات این تهدید از طرف فردی  به نام MODOK و یک گروه خلافکار معروف رباتبک به A.I.M است. بخش داستانی بازی، چند ساعیت هم که شده مخاطب خود را سرگرم نگه می‌دارد و باعث هیجان زده شدن او می‌شود. به عبارتی دیگر، با توجه به صحبت‌های سال پیش ریچارد بریگز (Richard Briggs)، کارگردان اصلی استودیو Crystal Dynamics، اتمام تنها بخش داستانی آفلاین بازی Marvel’s Avengers به مدت زمانی حدود ۱۰-۱۲ نیاز خواهد داشت. این رقم، برای یک بازی خطی و AAA مدت زمان منطقی و خوبی به نظر می‌رسد، اما توجه کنید که بازی Marvel’s Avengers می‌خواهد به عنوان یک بازی Live Service تبدیل شود و مخاطب خود را در مدتی طولانی، سرگرم نگه دارد. بازی‌های Live Service به آثاری گفته می‌شود که تمرکز درآمدزایی خود را پس از عرضه‌ی بازی، و بر روی پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌گذاردند. بازی Marvel’s Avengers هم می‌خواهد از این راهبرد الگو بگیرد و مانند بازی‌هایی مانند Destiny و Fortnite با عرضه‌ی به روز رسانی‌های متعدد و مرتب، بازیکن‌ها را در سرور خود نگه دارد و از راه پرداخت‌های درون برنامه‌ای، درآمدزایی کند.‌

بازی Marvel's Avengers

خبرگزاری‌های ریز و درشت در چند هفته‌ی اخیر، ارقام متفاوتی را برای مدت زمان بازی Marvel’s Avengers اعلام کرده‌اند. آن‌ها می‌خواهند با تعمیم دادن مدت زمان مراحل نسخه‌ی Beta به کل بازی، میانیگنی از آن به دست آورند که به هیچ وجه درست و منطقی نیست. چرا که صد در صد مدت رمان هر مرحله‌ای با یک مرحله‌ی دیگر، متفاوت است و نمی‌توان آن‌ها‌ به یکدیگر تعمیم داد. ولی با توجه به اطلاعاتی که خود سازندگان بازی Marvel’s Avengers منتشر کرده‌اند، اگر بخواهید که تمامی بخش‌های این بازی مانند مراحل مخصوص ابرقهرمان‌ها، بخشCo-Op، بخش Warzone و کمیپن داستانی را تجربه کنید، به مدت زمانی بیش از ۳۰ ساعت نیاز خواهید داشت. این عدد، یک عدد مناسب برای یک بازی AAA خواهد بود و با توجه به کیفیت احتمالی بازی، می‌توان گفت که بازی Marvel’s Avengers ارزش تجربه را خواهد داشت.

محتویات بعد از عرضه‌ به چه شکلی خواهد بود؟

به هر حال، تخمین زدن مدت زمان کامل بازی بدون تجربه‌ی آن، سخت و حتی غیرممکن است. همان طور که اشاره شد بازی Marvel’s Avengers یک اثر Live Service است که نقشه‌های بسیاری برای بعد از عرضه‌‌ی رسمی خود دارد. سازندگان می‌خواهند پس از عرضه‌ی بازی، محتویات مرتبی را در قالب به روز رسانی‌های رایگان در دسترس مخاطبان قرار دهند. از جمله‌ی این به روز رسانی‌ها، اضافه کردن قهرمانان دیگر دنیای مارول، مانند کیت بیشاپ (Kate Bishop) است. این ابرقهرمانان جدید، همراه با مراحل داستانی مخصوص به خود و موراد تزئینی جدید اضافه می‌شوند و به ارزش تجربه‌ی بازی می‌افزایند.

هم چنین، با توجه به سیاست‌های بازی Marvel’s Avengers به عنوان یک بازی Live Service، شاهد چالش‌های روزانه و هفتگی خواهیم بود. این چالش‌های روزانه و هفتگی، با هدف نگه داشتن بازیکنان در بین فاصله‌ی عرضه‌ی دو DLC است. به عبارتی دیگر، کریستال داینامیکز می‌خواهد با این اقدام، بازیکنان را با امید اضافه شدن محتویات جدید در آینده، در سرور‌ها نگه دارد.

هم چنین، جالب است بدانید که نه کریستال داینامیکز و نه شرکت Square Enix، ناشر بازی، هنوز اطلاعات دقیقی از میزان و تعداد محتواهای پس از عرضه‌ی بازی نداده است. در واقع، هیچکس نمی‌داند که قرار است چندین ابرقهرمان و مرحله‌ی جدید به بازی Marvel’s Avengers اضافه خواهد شد. اما آن چه که از آن اطمینان داریم، این است که بازی Marvel’s Avengers صد در صد از همین حالا ده‌ها محتوای جدید را برای مخاطبان خود در نظر گرفته و منتظر مدت زمان مناسب برای عرضه‌ی آن‌ها است. شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت تهیه‌ی بازی Marvel’s Avengers ساعات زیادی سرگرم خواهید شد.

بازی Marvel’s Avengers در تاریخ ۱۴ شهریور (۴ سپتامبر) برای پلی استیشن 4، PC، ایکس باکس وان، Google Stadia، عرضه می‌شود. هم چنین نسخه ی پلی استشنی 5 و ایکس باکس سریز ایکس بازی هم در حال بهین سازی و توسعه است تا به محض عرضه‌ی خود این دو کنسول، روانه ی بازاره‌های جهانی شود.

بازی Marvel's Avengers

در پایان اگر قصد دارید که پیش از عرضه‌ی بازی Marvel’s Avengers به تجربه‌ی سایر بازی‌های مارول بپردازید، می‌توانید به صفحه‌یخرید بازی Marvel’s Spider-Man مراجعه نمایید. برای خرید بازی Marvel’s Avengers نیز می‌توانید وارد لینک داده شده شوید.

نظر شما در مورد بازی Marvel’s Avengers چیست؟ به نظر شما یک روند ۱۲ ساعته برای بخش داستانی این بازی مناسب است یا سازندگان باید مدت زمان بیش‌تری را برای انی بخش در نظر می‌گرفتند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع؛ Game Rant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *