اخبار و رویدادها, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

اتمام داستان اصلی بازی Cyberpunk 2077 چه قدر طول می‌کشد؟

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 یک اثر بزرگ است و به احتمال زیاد دارای حجم بزرگی از محتویات ریز و درشت است تا بتواند بازیکنان را برای یک مدت زمان طولانی سرگرم نگه دارد. اما اگر یک بازیکن بخواهد بخش داستانی را به اتمام برساند به چند ساعت نیاز خواهد داشت؟

بازی Cyberpunk 2077 بزرگ است و تقریبا بیش‌تر افرادی که با دنیای بازی‌های ویدیویی سر و کار دارند از این موضوع با خبر هستند. هم چنین، این بازی دارای چندین خط داستانی متفاوت است و بازیکنان می‌تواننند در طی ماجراجویی خود تصمیماتی بگیرند که راه متفاوتی را جلو پایشان بگذارد. این بازی به قدری بزرگ است که یکی از سازندگان حتی پس از تجربه‌ی ۱۷۵ ساعته‌ی خود، موفق به اتمام خط داستانی اصلی نشده بود. جدا از این مسائل، اگر قصد دارید با جدیدترین اثر استودیو CD Projekt RED بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی نکاتی که باید پیش از تجربه‌ی بازی Cyberpunk 2077 بدانید، مراجعه کنید. هم چنین، شما می‌توانید با مراجعه به ۱۰ تا از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که در مورد بازی Cyberpunk 2077 داریم، با اشکالات احتمالی این بازی بیش‌تر آشنا شوید.

بر می‌گردیم به سوال اصلی این مقاله؛ اتمام بازی Cyberpunk 2077 چقدر طول خواهد کشید؟ خب، تا زمانی که به شخصه به تجربه‌ی این بازی نپردازیم، نمی‌توانیم یک جواب قطعی را برای این سوال در نظر بگیریم. در واقع، از آن جایی که سایبرپانک 2077 یک بازی نقش آفرینی با کلی محتویات مستقل از بخش داستانی است، هر بازیکنی با توجه به روندی که در پیش می‌گیرد مدت زمان متفاوتی را برای اتمام داستان اصلی نیاز خواهد داشت.

اما ما می‌توانیم با توجه به گفته‌ی سازندگان و حرف‌های افرادی که موفق به تجربه‌ی بازی شده‌اند، حدس‌هایی بزنیم. البته توجه داشته باشید که پرداختن به ماموریت‌های فرعی و گشت و گذار در جهان بازی، می‌تواند مدت زمان مورد نیاز نهایی را به مراتب بیش از آن چه که در اصل است، افزایش دهد.

بازی Cyberpunk 2077

مدت زمان مورد نیاز برای اتمام داستان اصلی بازی Cyberpunk 2077

با توجه به گفته‌های پاتریک کی میلز (Patrick K. Mills)، طراح ماموریت‌های بازی، داستان اصلی بازی Cyberpunk 2077 از بخش داستانی بازی Witcher 3: wild Hunt کوتاه‌تر خواهد بود.

میلز افزود:

ما می‌دانیم که داستان اصلی بازی Cyberpunk 2077 کمی کوتاه‌تر از ویچر 3 خواهد بود، چرا که ما شکایت‌های بسیاری دریافت کردیم که داستان اصلی ویچر 3 بیش از حد طولانی است.

میلز در ادامه ادعا کرد که با توجه به اطلاعات، بازیکنان زیادی بخش عمده‌ای از بازی Witcher 3 را تجربه کرده‌اند، اما دسته‌ی بزرگی از بازیکنان هیچ موقع موفق به اتمام بخش داستانی آن نشده‌اند. او در ادامه شفاف سازی کرد که بخش داستانی بازی Cyberpunk 2077 کمی از ساخته‌ی پیشین آن‌ها کوتاه‌تر خواهد بود؛ اما ماموریت‌های فرعی و شهر نایت سیتی آن قدری محتویات خواهد داشت که بتواند بازیکن را تا مدت‌ها سرگرم نگه دارد.

در بازی Witcher 3: Wild Hunt، اگر بازیکنان قصد داشتند تنها تمرکز خود را بر روی داستان اصلی گرالت بگذارند، باید مدت زمانی در حدود ۵۰ ساعت را برای اتمام آن در نظر می‌گرفتند که در نوع خود، واقعا طولانی و سرگرم کننده بود. منتها از آن جایی که بخش بزرگی از بازیکنان هیچ موقع پایان این بازی حماسی را مشاهده نکرده‌اند و استودیو CD Projekt هم از این آمار دلخور است، شاید بتوان حدس زد که بخش داستانی بازی Cyberpunk 2077 به ۳۰ ساعت کاهش یافته است.

البته اگر شما هم دوست داشتید که این بازی خیلی طولانی‌تر بود، به هیچ وجه نگران نباشید. ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرعی در دنیای سایبرپانک آن قدری است که حتی از بازی Witcher 3 هم طولانی‌تر شود. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، یکی از سازندگان حتی پس از ۱۷۵ ساعت هم بخش داستانی را به اتمام نرسانده بود. هم چنین، از آن جایی که ماموریت‌های فرعی این بازی هر کدام حس یک داستان کامل با پایان بندی مجزا را دارند، نمی‌توان از مدت زمان خط اصلی داستان خرده‌ای گرفت. البته در کل هم درصد بیش‌تری از بازیکنان جذاب‌تر بودن یک بازی را به طولانی‌تر بودن آن، ترجیح می‌دهند.

مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل همه‌ی محتویات

لوکاس بابیل (Lukasz Babiel)، مسئول ارشد تضمین کیفیت استودیو CD Projekt، اظهار کرد که نمی‌تواند عدد دقیقی در مورد مدت زمان مورد نیاز برای تجربه‌ی تمام محتویات بازی Cyberpunk 2077 به ما بدهد. اما مامی‌توانیم به توجه به نتیجه گیری از اطلاعات مختلف، حدس‌هایی در این مورد بزنیم.

بابیل در طی یک توییت در صفحه‌ی شخصی خود، گفت که حتی پس از ۱۷۵ ساعت هنوز هم مشغول به تجربه‌ی بازی است و هنوز موفق به اتمام بخش داستانی نشده. البته این ۱۷۵ ساعت، مربوط به مشکل‌ترین درجه‌ی سختی بازی است و او در طی تجربه‌ی خود، بیشتر از مخفی کاری استفاده کرده. البته از آن جایی که بابیل جزء توسعه دهندگان محسوب می‌شود، به احتمال زیاد در بیش‌تر بخش‌های بازی به دنبال باگ‌ها و مشکلات فنی بوده است؛ بنابراین این ۱۷۵ ساعت برای بازیکنانی که هدفی جز سرگرم شدن ندارند، صدق نمی‌کند.

بازی Cyberpunk 2077

البته رسیدن به عدد ۱۷۵، آن چنان هم غیر ممکن نیست. اگر شما هم مانند مسئول ارشد تضمین کیفیت استودیو CD Projekt به تجربه‌ی بازی بپردازید، احتمال کمی وجود دارد که حتی زمان بیش‌تری نیز به تجربه‌ی خود اختصاص دهید. البته در این میان هم باید اشاره کنیم از آن جایی که بازی Cyberpunk 2077 به هیچ وجه خطی و سر راست نیست، از ارزش تکرار بالایی برخوردار است. این بازی علاوه بر سه پیش زمینه‌ی داستانی مجزا، قابلیت انتخاب تصمیم‌های بسیاری را به بازیکن می‌دهد و از این نظر، هر کسی ممکن است تجربه‌ی متفاوتی را نسبت به سایر بازیکنان تجربه کند.

در پایان، اگر قصد دارید به محض عرضه‌ی جدیدترین بازی استودیو CD Projekt به تهیه‌ی آن بپردازید، می‌توانید در تاریخ ۲۰ آذر به صفحه‌ی خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS4، خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS5 و خرید بازی Cyberpunk 2077 برای ایکس باکس مراجعه کنید.

نظر شما در مورد مدت زمان مورد نیاز برای اتمام بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ آیا شما هم اعتقاد دارید کاهش مدت زمان مورد نیاز برای سایبرپانک نسبت به ویچر، منطقی است یا تجربه‌ی طولانی‌تر را ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PCgamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید