تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising

یکی از جدیدترین بازی‌های یوبیسافت که به تازگی عرضه شده و مورد تحسین منتقدان قرار گرفته، بازی Immortals Fenyx Rising است. این اثر جذاب از گرافیک خاصی در بستر خودش بهره می‌برد و جلوه‌های بصری آن یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود. فینیکس رایزینگ یک بار دیگر گیمرها را به دنیای اساطیر یونان، این دنیای غنی، می‌برد و آن‌ها را با روایت‌های حماسی خود همراه می‌کند. حال با توجه به استقبال خوب این بازی، خیلی زود به سراغ راهنمای تروفی آن رفتیم و سعی کردیم در پلات کردن آن به شما کمک کنیم. این اثر با توجه به این که یک بازی اکشن-ماجراجویی محسوب می‌شود، خیلی برای کسب تروفی‌های آن چالشی نخواهید داشت. برای مطالعه‌ی نقد بازی Immortals Fenyx Rising نیز می‌توانید به تی بلاگ مراجعه کنید.

پلاتینوم

طلایی – ۲ تروفی

نقره – ۱۰ تروفی

برنز – ۳۸ تروفی

مدت زمان لازم برای پلات کردن بازی: ۳۰ تا ۴۰ ساعت

درجه سختی تروفی‌ها: ۳ از ۱۰

The End

تمام تروفی‌های بازی Immortals Fenyx Rising را بدست بیاورید.

Mission Complete

شخصیت تایفون (Typhon) را شکست دهید. این تروفی خود به خود در طول داستان بازی بدست می‌آید.

Armed and Dangerous

تمام وسایل و آیتم‌های خود را تا آخرین سطح آپگرید کنید؛ برای آپگرید تجهیزاتتان باید به کوره‌ی هفاستوس (خدای ساخت و ساز) بروید. برای ارتقا این سلاح‌ها و تجهیزات به منابع بسیار زیادی نیاز دارید؛ در این بازی چهار ارز رایج به رنگ‌های آبی، زرد، قرمز و بنفش قرار داده شده و هر کدام از آن‌ها، در مکان‌های گوناگونی پیدا می‌شوند. ارز آبی در تمام صندوق‌ها و مبارزات بازی یافت می‌شود. سه ارز دیگر به ترتیب از صندوق‌های معمولی، اپیک و صندوق‌های معمادار بدست می‌آیند. برای این که جای صندوق‌ها را در نقشه پیدا کنید، کافیست تا دکمه‌های :r3: و :r2: را همزمان فشار دهید و وارد حالت Scout بشوید.

Fenyx the Horseman

همه‌ی اسب‌های بازی را رام کنید. برای این کار باید خیلی آرام به اسب‌ها نزدیک شوید و با سپس باز زدن :x: دکمه‌ی آن را رام کنید. در بازی ۲۵ اسب وجود دارد که برای گرفتن این تروفی باید همه‌ی آن‌ها را رام کنید.

To Good Health

نوار سلامتی شخصیت خود را تا آخرین سطح بروزرسانی کنید. برای انجام این کار، اول از همه چیز به آیتم Ambrosia نیاز دارید. شما می‌توانید یک قله‌ی بلند در بازی پیدا کنید و سپس به بالای آن بروید. باز زدن :r3: دکمه‌ی وارد حالت Scout بشوید و مکان Ambrosia را مارک کنید. شما می‌توانید با انجام دادن وظایفتان در Hall of Gods نیز این آیتم را بدست بیاورید.

Ornithology

تمام لباس‌های یا اسکین‌های بازی را که تحت عنوان Phoenix شناخته می‌شوند، پیدا کنید. در بازی ۱۲ تا لباس مختلف وجود دارد که هرکدام از آن‌ها بعد از شکست دادن هیولاهای افسانه‌ای (Legendary Monsters) بدست می‌آیند. بقیه‌ی لباس‌ها با پیشروی در داستان بازی در دسترس قرار می‌گیرند.

Wing Nut

تمام با‌ل‌های درون بازی را بدست بیاورید. بال‌های این بازی با شکست دادن lieutenant bosses‌ بدست می‌آیند. مکان تمام این دشمنان در عکسی که در بتدای مطلب برای شمت قرار دادیم، مشخص شده‌اند.

فراموش نکنید که یک جفت از بال‌ها به اسم Wings of Dawnlight Revels نیز پس از تکمیل کردن تمام چالش‌های Fresco و رفتن به کارگاه ایکاروس، آزاد می‌شود.

?Who’s the Boss

تمام Mythical Monsterها را شکست دهید. جای تمام این باس‌ها روی عکسی که در ابتدای مطلب قرار دادیم علامت گذاری شده‌اند.

Hades’s New Neighbor

تمام ۲۵ مقبره‌ی تارتاروس را پیدا کنید و آن‌ها را تکمیل کنید. هر کدام از این انبارها در واقع سیاه چال‌هایی کوچک هستند که هر کدام خاص و بی نظیر می‌باشند. بعضی از آن‌ها روی انجام دادن پازل های بازی تمرکز دارند و یعضی دیگر، روی مهارت‌های جنگی شما حساب باز کرده‌اند؛ چندتا از آن‌ها نیز از مهارت‌های حرکتی شما کامل می‌شوند. درست مثل تروفی‌های بالا، کافی است که وارد حالت جستوجو‌گر شوید و مکان‌ آن‌ها را پیدا کنید.

Servant to the Gods

تمام ماموریت‌های فرعی خدایان را کامل کنید. هر خدایی که در بازی آزاد کنید، ماموریتی به شما می‌دهد که باید آن را انجام دهید. با کامل کردن این ماموریت‌ها، این تروفی برای شما آزاد می‌شود. لیست ماموریت‌های این تروفی به شرح زیر است:

1. Saving Our Hides ماموریت مربوط به آفرودیت
2. Ozo-Meanie ماموریت مربوط به آتنا
3. Hot Pot/ Pot Ajar/ Pay-Bagock ماموریت‌های مربوط به آرس
4. Dark Arts/ Forged Friendship/ Spring Hope Eternal ماموریت‌های مربوط به هفاستوس

More than Twelve Labours

تمام ۳۶ ماموریتی که روی تخته‌‌ی مربوط به وظایف است را انجام دهید. این ماموریت‌هایی که مربوط به هرمس می‌شود، به ۴ دسته تبدیل می‌شوند:

Eliminations: این ماموریت‌ها مربوط به از بین بردن تعداد خاصی از دشمنان می‌شود.

Vault of Tartaros: در این ماموریت‌ها وظیفه‌ی اصلی شما لوت کردن گنج‌ها است.

Explorations: ماموریت‌های مربوط به گشت و گذار و جمع کردن آیتم‌ها

Island Activities and Heroic Tasks: کامل کردن چالش‌ها

در عکس زیر محل آیتم‌های جمع کردنی نمایش داده شده است.

بازی Immortals Fenyx Rising

Fully Charged

شاخه‌ی Stamina خود را تا آخرین سطح آپگرید کنید. برای انجام این کار باید تمام آذرخش‌های زئوس را پیدا کنید. هر غار تارتاروس یکی از این آذرخش‌ها را در خودش جا داده است. علاوه بر آن‌ها، شما می‌توانید با انجام دادن وظایفی که در Hall of Gods برای شما قرار داده شده، این رعد و برق‌ها را بدست بیاورید.

Last Hero Standing

تمام Wraithهای بازی که در لانه‌هایشان قرار دارند را پیدا کنید و شکست دهید. در مجموع و در سراسر بازی، به دوتا از این Wraithها برخورد خواهید کرد. با اولی در خط داستانی آفرودیت موجه خواهید شد و دومی را با نزدیک شدن به دروازه‌های تارتاروس پیدا خواهید کرد.‌‌‌‌

The Giving Tree

با آفرودیت (Aphrodite)، خدای عشق و دوستی، ملاقات کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و خود به خود بدست می‌آید.

Big Chicken

با آرس (Ares)، خدای جنگ، ملاقات کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و خود به خود بدست می‌آید.

The Iron Giant

با هفاستوس (Hephaistos)، خدای ساخت و ساز و ابزار، ملاقات کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و خود به خود با پیشروی در داستان بازی بدست می‌آید.

Sassy, Lost Child

با آتنا (Athena)، خدای دانایی، ملاقات کنید. این تروفی مربوط به بخش داستانی بازی است و خود به خود بدست می‌آید.

God of War

خط داستانی مربوط به شخصیت آرس یا همان خدای جنگ را کامل کنید. تروفی‌هایی که مربوط به خط داستانی‌های متفاوت می‌شوند، فقط با پیشروی در داستان بدست می‌آیند و نیازی نیست که شما کار خاصی را انجام دهید.

Goddess of Wisdom

خط داستانی مربوط به آتنا یا همان خدای خرد و دانایی را کامل کنید. تروفی‌هایی که مربوط به خط داستانی‌های متفاوت می‌شوند، فقط با پیشروی در داستان بدست می‌آیند و نیازی نیست که شما کار خاصی انجام دهید.

Messenger of the Gods

خط داستانی مربوط به هرمس (Hermes)، خدای پیام رسان، را کامل کنید. تروفی‌هایی که مربوط به خط داستانی‌های متفاوت می‌شوند، فقط با پیشروی در داستان بدست می‌آیند و نیازی نیست که شما کار خاصی انجام دهید.

Goddess of Love

خط داستانی مربوط به آفرودیت را کامل کنید. تروفی‌هایی که مربوط به خط داستانی‌های متفاوت می‌شوند، فقط با پیشروی در داستان بدست می‌آیند و نیازی نیست که شما کار خاصی انجام دهید.

God of the Forge

خط داستانی هفاستوس را کامل کنید. تروفی‌هایی که مربوط به خط داستانی‌های متفاوت می‌شوند، فقط با پیشروی در داستان بدست می‌آیند و نیازی نیست که شما کار خاصی را انجام دهید.

Brother Battle

با شخصیت لیگیرون (Ligyron) مبارزه کنید و او را شکست دهید. این تروفی با پیشروی در بخش داستانی بازی Immortals بدست می‌آید.

Logs and Monsters

۱۰۰ درخت بزرگ را قطع کنید. با زدن دکمه‌ی :r2: می‌توانید درخت‌ها را قطع کنید. فقط توجه داشته باشید که برای این تروفی باید درخت‌های معمولی را قطع کنید نه آن درخت‌های عریضی که اصلا قطع نمی‌شوند.

Bird’s-Eye View

تمام مناطق نقشه‌ی بازی را باز کنید. نقشه‌ی بازی Immortals Fenyx Rising توسط مه پوشیده شده است و شما باید با رفتن به نقاط اتصال یا همان Sync Points، نقشه را باز کنید. اگر بازی‌های مجموعه‌ی Assassin’s Creed را تجربه کرده باشید، حتما با ساز و کار باز کردن نقشه آشنا هستید.

Tippy-Top

به بلندترین نقطه‌ی نقشه‌ی بازی بروید. بعد از این که با برادرتان مبارزه کردید، به بالاترین نقطه‌ی نقشه که در آن مبارزه کردید بروید و این تروفی را بدست بیاورید. فراموش نکنید که اگر این تروفی را بدست نیاورید، بعدا با Fast Travel می‌توانید به سراغش بروید.

The Floor is Lava

در یک دور پرواز با گلایدر (Glider)، هزار متر جا به جا شوید. برای بدست آوردن این تروفی به دو چیز نیاز دارید: یک نقطه‌ی بسیار بلند و دوم، استامینا (Stamina) خیلی زیاد. برای شروع باید به بالای مجسمه‌ی هفاستوس بروید و یه سمت دره پرواز کنید. برای این تروفی باید حتما نوار استامینای شما ۱۰ باشد یا حداقل تعدادی معجون استامینا به همراه داشته باشید. یکی از قابلیت‌هایی که خیلی در راه گرفتن این تروفی کمک می‌کند، قابلیت Glide Boost است. با نگه داشتن دکمه‌ی مربع در هنگام پرواز، این قابلیت فعال می‌شود و شما سریع‌تر پرواز می‌کنید و استامینای کمتری نیز صرف می‌کنید.

Oceancookie

یکی از اسب‌های اپیک (Epic) بازی را رام کنید. برای اطلاعات بیشتر به تروفی Fenyx the Horseman مراجعه کنید.

Among the Stars

یکی از معماهای افسانه‌ای که مربوط به صور فلکی می‌شود را حل کنید. برای انجام این کار شما باید تمام تیله‌های آبی رنگی را که در نزدیکی این معما می‌بینید، جمع کنید و در جای درستشان قرار دهید. در اوایل بازی، شما خود به خود با یکی از این معماها روبرو می‌شوید و مکان این تیله‌های آبی رنگ وقتی که به آن‌ها نزدیک می‌شوید، روی نقشه مشخص می‌شود. معمولا این تیله‌ها در محدوده‌ی ۱۰۰ متری از این معماها پیدا می‌شوند.

Projectile Pro

به یکی از دشمنانی که در حال پرواز است، با شی‌ای پرت شدنی آسیب وارد کنید و او را شکست دهید. برای این کار باید دکمه‌های :l1: + :triangle: را نگه دارید تا شی مورد نظر را در دست بگیرید، حال با زدن دکمه‌ی R2 باید این شی را پرتاب کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا بالاخره دشمنتان را شکست دهید. بهترین انتخاب شما برای پرتاب کردن، سنگ است.

C-C-C-Combo

به آخرین سطح از ضربات کمبو (Combo) برسید. اول از همه چیز، شما باید خط داستانی آرس را تمام کنید تا این سطح برای شما باز شود. حالا باید ۸۴ ضربه پشت سرهم وارد کنید تا به این درجه برسید؛ در ابتدا این تعداد ممکن است سخت به نظر برسد، ولی وقتی تمام مهارت‌هایتان را ارتقا دهید، این کار آسان می‌شود. بهترین ضربه‌ای که با آن می‌توانید کمبوی بیشتری بگیرید، Athena Dash است که با زدن مربع و L1 فعال می‌شود.

Your Own Medicine

یکی از دشمنان را با جسمی که خودشان پرت می‌کنند شکست دهید. برای این کار باید با نگه داشتن همزمان دکمه‌های R1 و L1، جا خالی دهید (Parry) تا جسم پرتابی آن‌‌ها مثل بمب، به سمت خودشان پرت شود.

!It’s A Bird

در حالی که در هوا هستید، به کمبوی ۲۵ برسید. برای این تروفی کار سختی ندارید و درست مثا تروفی قبلی که مربوط به کمبو بود، باید مهارت‌های خودتان را ارتقا دهید. پس از این کار، دکمه‌های :l1: + :triangle: را بزنید تا به سراغ یکی از دشمن‌های در حال پرواز بروید؛ حال با همان ضربه‌ی Athena Dash ضربه بزنید تا کمبوی بیشتری بگیرید.

!Look, No Hands

۱۰ دشمن را با استفاده از تله‌ها، در Vaults of Tartaros شکست دهید. این تروفی را در صورتی که Vaultها را تکمیل کرده باشید، ممکن است از دست بدهید. برای این تروفی کافیست که دشمنان را به سمت تله‌های این مکان بکشانید تا توسط نیزه‌ها کشته شوند.

Wraithless in Battle

یک Wraith را شکست دهید. در خط داستانی آتنا، شما خود به خود با یکی از Wraithها روبرو خواهید شد. هنگامی که مرحله اول این دشمن را شکست دهید، محل زندگی او برای شما باز می‌شود و می‌توانید بعدا به سراغ کشتن او بروید.

Don’t Shoot the Messenger

با هرمس (Hermes) ملاقات کنید. این تروفی خود به خود با پیشروی در داستان بازی بدست می‌آید.

Shard Miner

۱۰ تا Shards Clusters را از بین ببرید. در نقشه‌ی بازی Immortals Fenyx Rising تعداد زیادی کریستال کوچک وجود دارد که می‌توانید با ضربات معمولی آن‌ها را از بین ببرید. موقعی که در حال گشت و گذار در بازی هستید، می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. ۱۰ تا از این کریستال‌ها را از بین ببرید تا این تروفی بدست بیاید.

Moonlight Treasure

یک Night Chest باز کنید. تعدادی از صندوق‌های بازی فقط در شب پیدا می‌شوند؛ برای این که زمان بازی را جلو ببرید، دکمه‌ی Options را فشار دهید و گزینه‌ی Rest را انتخاب کنید. این صندوق‌ها با شکل ماه روی نقشه مشخص شده‌اند. این تروفی را در یکی از ماموریت‌هایی که هرمس به شما می‌دهد، احتمالا خود به خود بدست می‌آورید.

?Toot or Boot

کلاه خود (Helmet) و زره خود را با یکدیگر ست کنید. در طول بازی Immortals Fenyx Rising تعداد زیادی زره و کلاه خود بدست خواهید اورد؛ حالا برای گرفتن این تروفی، کافیست تا کلاه خود و زره‌ای که نام مشابهی دارند را همزمان به تن کنید.

From the Ashes

Phosphor را پیدا کنید. این تروفی به طور خودکار بدست می‌آید.

Not Too Close to the Sun

بال‌های جدید بگیرید. شما می‌توانید با شکست دادن فرمانده‌های مختلفی که در بازی حضور دارند، بال‌های جدیدی بدست بیاورید. حالا برای گرفتن این تروفی کافیست تا یکی از این بال‌ها را استفاده کنید.

One Chore Down

یکی از ماموریت‌های هرمس را که روی تخته‌ی ماموریت‌های در Hall of the Gods دیده می‌شود، انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر به تروفی More than Twelve Labours مراجعه کنید.

Toil and Trouble

اولین معجون خودتان را بسازید. در بازی ۴ نوع معجون مختلف وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را بسازید. اولین فرصتی که برای این کار پیدا می‌کنید، زمانی است که برای اولین بار به Hall of the Gods می‌روید. در آنجا به سراغ دیگ (Cauldron) مخصوص معجون‌ها بروید و اولین معجون خود را بسازید.

Potion Professional

در درخت مهارت، شاخه‌ی مربوط به معجون‌ها را تا آخرین سطح ارتقا دهید. برای این کار به تعداد خیلی خیلی زیادی Golden Ember نیاز دارید. در صندوق‌های معمولی می‌توانید ۳ تا از این آیتم‌ها را پیدا کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که با قطع کردن درختانی که می‌درخشند، یک Golden Ember بدست می‌آورید.

Powered Up

در درخت مهارت، شاخه‌ی مربوط به قدرت خدایان (Godly Powers) را تا آخرین سطح ارتقا دهید. برای این کار ابتدا باید به سراغ تروفی More than Twelve Labours بروید و تمام چالش‌های بازی را انجام دهید. حال با سکه‌هایی که بدست آوردید، می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز این تروفی را خربداری کنید.

Show Your Moves

شاخه‌ی Skills را تا آخرین سطح ارتقا دهید. برای گرفتن این تروفی، دقیقا باید کارهای تروفی قبل را انجام دهید؛ یعنی اول از همه چیز، تمام چالش‌های بازی را کامل کنید.

Weapon Master

یکی از سلاح‌ها را تا آخرین سطح آن ارتقا دهید. برای آپگرید تجهیزاتتان باید به کوره‌ی هفاستوس (خدای ساخت و ساز) بروید. برای ارتقا این سلاح‌ها و تجهیزات به منابع بسیار زیادی نیاز دارید؛ در این بازی چهار ارز رایج به رنگ‌های آبی، زرد، قرمز و بنفش قرار داده شده و هر کدام از آن‌ها، در مکان‌های گوناگونی پیدا می‌شوند. ارز آبی در تمام صندوق‌ها و مبارزات بازی یافت می‌شود. سه ارز دیگر به ترتیب از صندوق‌های معمولی، اپیک و صندوق‌های معمادار بدست می‌آیند. برای این که جای صندوق‌ها را در نقشه پیدا کنید، کافیست تا دکمه‌های :r3: و :r2: را همزمان فشار دهید و وارد حالت Scout بشوید.

Join the Creed

۱۰ دشمن را مخفیانه شکست دهید. برای این کار کافیست تا مخفیانه به پشت دشمن‌ها بروید و دکمه‌ی مثلث را بزنید. ۱۰ بار این کار را تکرار کنید تا این تروفی بدست بیاید.

Down in Flames

خط داستانی Phosphor را تکمیل کنید. اول از همه شما باید شخصیت Phosphor را در خط داستانی آتنا نجات دهید. بعد از این کار، این شخصیت تعدادی ماموریت به شما محول می‌کند که با تکمیل کردن آن‌ها، این تروفی بدست می‌آید.

Beauty’s in the Eye

ظاهر شخصیت خود را در Hall of the Gods تغییر دهید. برای گرفتن این تروفی، باید به این مکان بروید و با آرایشگر آنجا صحبت کنید. ظاهر خود را عوض کنید و این تروفی را به راحتی کسب کنید.

Photobomb

یک عکس بگیرید. با زدن دکمه‌های R3 و L3 وارد حالت Photo Mode شوید و با زذن دکمه‌ی X یک عکس بگیرید.

برای خرید بازی Immortals Fenyx Rising می‌توانید همین الان به بخش فروشگاه سایت تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما درباره‌ی بازی جدید استودیو یوبیسافت چیست؟ آیا تا به حال موفق به تجربه‌ی این اثر شده‌اید؟ اگر سوالی در مورد هر کدام از این تروفی‌ها دارید، زیر همین مطلب از ما بپرسید.

منبع: Powerpyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید