نمایش و پیش نمایش, بازی, پوستر بازی, گیم پلی بازی, یادداشت

اطلاعاتی که در مورد بازی Forspoken منتشر شده است

بازی Forspoken

بازی Forspoken که در ابتدا با نام Project Athia معرفی شد، پروژه بزرگ جدید شرکت Square Enix بوده که متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد. اما با این حال، نمایش‌های به شدت جذاب این بازی شامل یک سری اطلاعات مهم و البته محدود می‌شوند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

سال ۲۰۲۲ قرار است به یکی از بهترین سال‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل شود که در طول آن، شاهد عرضه بازی‌های بزرگ و مختلفی برای همه پلتفرم‌ها هستیم. یکی از موردانتظارترین آثار سال ۲۰۲۲، بازی Forspoken است؛ یک اثر نقش‌آفرینی که در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار معرفی شد. آن طور که از نمایش‌های این بازی مشخص شده، فورسپوکن یک بازی با گرافیک و استانداردهایی در حد نسل نهم است که شخصیت اصلی آن قدرت‌ها و مهارت‌های مختلف و جالبی دارد. اگر کمی به تریلرهای منتشر شده نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این بازی از لحاظ گرافیکی و ساخت یک دنیای فانتزی جذاب حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

متاسفانه اطلاعات منتشر شده در مورد بازی Forspoken تا این جای کار حسابی محدوده بود، اما آنقدری از آن می‌دانیم که حدود محصول نهایی را در ذهن خود تداعی کنیم. از صحنه‌های اکشن شلوغ و جادوهای مختلف گرفته تا یک دنیای فراطبیعی که می‌توان حسابی در آن گشت‌وگذار کرد؛ فورسپوکن همان اثری است که منتظر آن بودیم.

روند ساخت بازی Forspoken

اول از همه باید اشاره کنیم که استودیو Luminous Production بازی Forspoken را می‌سازد و شرکت Square Enix هم آن را منتشر خواهد کرد. این بازی با نام Project Athia شروع به کار کرد که حالا مدت زمان زیادی از آن می‌گذرد. جالب است بدانید افراد بزرگی روی این بازی کار می‌کنند و نقش پررنگی در روند توسعه آن دارند. از جمله این چهره‌ها می‌توانیم به امی هنیگ (Amy Henning)، خالق مجموعه Uncharted، اشاره کنیم که وظیفه نگارش داستان را برعهده دارد. علاوه بر هنیگ، گری ویتا (Garry Whitta) هم در روند ساخت این بازی دست دارد که پیش از این تجربه نوشتن داستان دو فیلم After Earth و Star Wars: Rogue One را داشته است. وظیفه ساخت موسیقی این بازی هم در دستان افراد بزرگ و مشهوری قرار دارد. یکی از دو موسیقی‌ساز فورسپوکن بر مک‌کرری (Bear McCreary) است که او را به خاطر ساخت قطعات موسیقی بازی God of War و سریال Walking Dead می‌شناسیم. نام بزرگ دیگری که باید در زمینه موسیقی به آن اشاره کنیم، گری شیمن (Garry Schyman) بوده که تجربه ساخت قطعات موسیقی مجموعه Bioshock را دارد. شیمن در زمینه ساخت موسیقی‌های بازی Forspoken به مک‌کرری کمک می‌کند.

از این موضوعات که بگذریم، باید بدانید که سازندگان بازی Final Fantasy 15 جمع بزرگی از توسعه‌دهندگان اثر مذکور را تشکیل می‌دهند. همان‌طور که می‌توان با کمی دقت متوجه شد، بازی Final Fantasy 15 تاثیر زیادی روی فورسپوکن دارد. به گفته تاکه‌فومی ترادا (Takefumi Terada)، دستیار کارگردان بازی، روند ساخت بازی Forspoken شباهت زیادی به فرآیند تولید بازی Final Fantasy XV دارد.

بازی Forspoken

بازی Forspoken با استفاده از موتور گرافیکی Luminous Engine به گونه‌ای ساخته می‌شود که نهایت استفاده را از سخت‌افزار قدرتمند پلی استیشن 5 ببرد. از این رو، این بازی شامل پشتیبانی از فناوری ری تریسینگ (Ray-Tracing) و جلوه‌های بصری پیشرفته می‌شود. با توجه به اطلاعات، استفاده ری تریسینگ در این بازی روی PS5، شباهت زیادی به بهره‌گیری از فناوری مذکور در رایانه‌های شخصی و جزئیات آن دارد. سازندگان به دنبال این هستند که قابلیت انتخاب از بین یک حالت 2K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و یک حالت 4K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه را در اختیار بازیکنان قرار دهند. البته ظاهرا حالتی که شامل Ray-Tracing هم می‌شود، جدا از دو گزینه ذکر شده خواهد بود.

فورسپوکن در مورد چیست؟

داستان بازی Fosrpoken در مورد یک زن جوان به نام فری هالند (Frey Holland) است که در شهر نیویورک زندگی می‌کند. فری شخصیت شوخ‌طبعی دارد و از این ویژگی خود هم در داستان بازی بهره خواهد برد. اما او درست در زمانی که به روز‌های پایانی سال بیستم زندگی خود نزدیک می‌شود، ناگهان از دنیای عادی خارج شده و وارد یک جهان فانتزی به نام Athia می‌شود. در واقع نام اولیه بازی هم از جهان فانتزی موجود در داستان گرفته شده است. اما سرزمین Athia وضعیت خوبی ندارد و تانتاها (Tanta) که شخصیت‌های زیاد خوبی نیستند، بر آن حکمرانی می‌کنند. یکی از این تانتاها که سیلا (Sila) نام دارد، نسبت به سایرین از قدرت بیشتری برخوردار بوده و توسط قابلیت‌های متعدد خود به شخصیتی منفی تبدیل شده است.

اما هنگامی که فری وارد Athia می‌شود، به قدرت‌های فراطبیعی خود پی می‌برد. او به دلایل نامعلومی در این سرزمین فانتزی از جادوهای قدرتمندی برخوردار است که در طی ماجراجویی بزرگ و سخت خود از آن‌ها برای ادامه راه استفاده می‌کند. فری در محیط خطرناکی قرار دارد که پر از هیولاهای مختلف است؛ بنابراین باید از تمامی قدرت‌های خود بهره ببرد و به فکر ارتقا آن‌ها نیز باشد تا راهی برای بازگشت به خانه و زندگی معمولی گذشته پیدا کند. خوشبختانه در میان همه این مشکلات، فری یک النگو قدرتمند به نام Cuff دارد که به او در جریان مبارزات کمک می‌رساند. با استفاده از Cuff، فری از قدرت جا به جایی زیادی برخوردار می‌شود و می‌تواند با استفاده از آن به نقطه‌نقطه سرزمین Athia برود. البته شخصیت اصلی بازی Forspoken در ماجراجویی خود تنها نبوده و یک سری شخصیت فرعی وجود دارند که به او کمک می‌کنند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که فری به شدت پرحرف است و چه در هنگام راه رفتن و چه در حال مبارزه با دشمنان، دست از صحبت کردن نمی‌کشد. سازندگان باید حواس خود را به این موضوع جمع کنند تا صحبت کردن این شخصیت به جای بهبود پردازش به رفتار او، باعث اذیت شدن گوش‌های بازیکن نشود. علاوه بر این، جالب است بدانید که النگو یا Cuff فری هم با او صحبت می‌کند. شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما این النگو هم پرحرف است و گفت‌ و گوهای این دو باعث می‌شود که اطلاعات بیشتری نسبت به دنیای بازی و گذشته خود فری، کسب کنیم.

بازی Forspoken

گیم‌پلی (Game Play)

حرکات نرم و سریع قرار است به هسته اصلی گیم‌پلی بازی Forspoken تبدیل شود. فری می‌تواند با استفاده از جادوهای خود میان نقاط مختلف جا به جا شود و به مکان‌هایی برود که انجام آن برای انسان‌های معمولی غیرممکن است. همین قابلیت می‌تواند به یکی از بهترین ویژگی‌های بازی تبدیل شود؛ چرا که Athia محیط بسیار بزرگی دارد و این گونه می‌توانید به گشت و گذار در نماهای زیبای آن بپردازید. همان‌طور هم که مشخص است، جادو یا Magic نقش پررنگی در گیم‌پلی بازی ایفا خواهد کرد. در واقع اسلحه اصلی شما برای مبارزه با دشمنان و از میان برداشتن آن‌ها، استفاده از جادوهای فری و ترکیب آن‌ها با یکدیگر است.

تریلرهای بازی Forspoken نشان داده‌اند که فری در طی ماجراجویی‌های خود با دشمنان و موجودات عجیب زیادی مبارزه خواهد کرد؛ حال این دشمن می‌تواند یک غول بی‌شاخ و دم باشد یا اژدهایی که ده‌ها برابر از او بزرگ‌تر است. قابلیت‌های جادویی فری شامل موج‌های بزرگ و یک سری اجسام گلوله مانند می‌شود که می‌تواند آن‌ها را از دست خود به سمت دشمنان شلیک کند. با توجه به نمایش‌های بازی می‌توانیم بگوییم که مکانیک‌های شلیک کردن در فورسپوکن شباهت زیادی به بازی Control استودیو Remedy دارد. همچنین درست مانند بسیاری از بازی‌های که اسلحه‌های مختلف را از طریق یک Weapon Wheel در اختیار بازیکن قرار می‌دهند، بازی Forspoken هم مکانیک مشابهی خواهد داشت. Weapon Wheel موجود در این بازی به شما اجازه می‌دهد که از میان حالت‌های مختلف جادو شخصیت فری، یکی را انتخاب کرده و به حساب دشمنان برسید. علاوه بر این‌ها شخصیت اصلی بازی می‌تواند درست مانند هالک از ارتفاعات بلند بپرد و میان نقاط مختلف جا به جا شود. آن دسته از بازیکنانی هم که علاقه زیادی به شخصی‌سازی ظاهری شخصیت قابل کنترل خود دارند، در بازی Forspoken ناامید نخواهند شد. به گفته سازندگان فری در این بازی لباس‌های مختلفی دارد که بازیکنان می‌توانند از میان آن‌ها گزینه موردعلاقه خود را انتخاب کنند.

بازی Forspoken

یکی از رویدادهای بازی که با نام Break Storm شناخته می‌شود، بازیکن را میان انبوهی از دشمنان قرار می‌دهد که باید با استفاده از قدرت‌های فری، همه آن‌ها را شکست دهند. همچنین در سطح نقشه بازی یک سری Treasure Chest دارد که می‌توانید برای به دست آوردن منابع و آیتم‌های مختلف و ارزشمند آن‌ها را پیدا کرده و باز کنید. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که اگر بازیکن حوصله مبارزه با دشمنان را نداشته باشد، می‌تواند برخی از آن‌ها را دور زده و راه خود را ادامه دهد. البته این کار عواقبی دارد و اگر در مبارزات شرکت نکنید، مقدار زیادی XP را از دست خواهید داد.

اما یک انتقادی که می‌توانیم با توجه به نمایش‌ها به بازی Forspoken وارد کنیم، این است که با وجود جلوه‌های بصری زیبا، سرزمین Athia کمی بی‌روح و خشک به نظر می‌رسد. برای مثال هنگامی که فری وارد مکان‌های پر از NPC می‌شود، آن‌ها واکنش خاصی به حضور او در محیط نشان نمی‌دهند. یا در مثالی دیگر، هنگامی که فری میان محیط‌ها و مراتع مختلف جا به جا می‌شود، چیزی به جز کوه‌ها و طبیعت بکر بازی به چشم نمی‌خورد. شاید اگر سازندگان تصمیم بگیرند یک سری موجودات زنده و حیوانات مختلف به نقشه بازی خود اضافه کنند، این نگرانی تا میزان زیادی برطرف شود. البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که تا این نقطه از سال اطلاعات و نمایش‌های کمی از فورسپوکن در دسترس قرار گرفته و شاید برای اعلام نظر در مورد این دسته از موضوعات کمی زود باشد.

در حالی که هیچکدام از مکانیک‌ها و اطلاعات مذکور قرار نیست انقلاب خاصی را در زمینه بازی‌های نقش‌آفرینی به وجود بیاورد، بازی Forspoken می‌تواند با قرار دادن قطعات درست در کنار هم به یک تجربه فوق‌العاده تبدیل شده و گیم‌پلی اعتیاد آوری به وجود بیاورد. بازی Forspoken در ۴ خرداد ۱۴۰۱ (۲۴ می ۲۰۲۲) برای دو پلتفرم پلی استیشن 5 و پی سی منتشر خواهد شد. نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا سازندگان آن در استودیو Luminous Production می‌توانند اثر در خور توجهی برای عاشقان سبک RPG به عمل آورد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

بروزرسانی: بازی در تاریخ 24 ژانویه 2023 عرضه شد؛ هم اکنون می‌توانید برای خرید بازی Forspoken برای PS5 اقدام کنید.

منبع: Game Rant

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3mub9dt https://yun.ir/krqdq4 https://zx1.ir/Tyi9H
https://b2n.ir/p97540 https://is.gd/2q06XG https://tinyurl.com/bde58ca9
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *