تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی It Takes Two

بازی It Takes Two

جوزف فارِس و تیمش در استودیوی Hazelight، یک بار دیگر با بازی It Takes Two دست به ساخت اثری فوق‌العاده سرگرم کننده در بین بازی‌های چند‌‌نفره زدند. بازی‌های این استودیو همیشه سعی داشتند تا با درگیر کردن هر دو بازیکن در گیم پلی بازی، تجربه‌ای ناب و جدید را برای آن‌ها رقم بزنند؛ حال بازی It Takes Two این ذهنیت تیم Hazelight را به بلوغ رسانده و توانسته تبدیل به بهترین اثر آن‌ها تا به امروز شود. طراحی مرحله‌های It Takes Two آن قدر زیبا کار شده که در طول بازی هیچوقت احساس خستگی به شما دست نمی‌دهد. همین سبک طراحی باعث شده تا نحوه‌ی به دست آوردن تروفی‌های بازی نیز از آن روند تکراری گرفتن تروفی در سایر بازی‌ها بیرون بیاید. حالا دیگر همه چیز به شما بستگی ندارد و مهارت یار یا دوست شما هم برای تروفی‌ها مهم است. با تیلنو همراه باشید تا تروفی‌های بازی It Takes Two را به راحتی به دست آورید.

درجه سختی تروفی‌ها: ۳ از ۱۰

زمان لازم برای پلات کردن بازی: ۱۱ تا ۱۵ ساعت

تعداد کل تروفی‌ها: ۲۱ عدد

آیا درجه سختی بازی روی گرفتن تروفی‌ها تاثیر دارد؟ خیر

(توجه داشته باشید که کسانی که از طریق نسخه Friend Pass به تجربه‌ی بازی می‌پردازند، نمی‌توانند تروفی‌ها را بگیرند.)

پلاتینوم

طلا- ۱۰ تروفی

نقره- ۰ تروفی

برنز- ۱۰ تروفی

Power Couple

تمام تروفی‌های بازی It Takes Two را به دست آورید.

It Took Two

بازی را تمام کنید. این تروفی با پایان بخش داستانی بازی به دست می‌آید و آن را از دست نخواهید داد.

Minigame Megalomania

تمام مینی‌گیم‌های (Minigames) بازی را پیدا کنید. در بازی It Takes Two می‌توانید ۲۵ مینی‌گیم جذاب را که در سرتاسر مراحل بازی پخش شده‌اند پیدا کنید. در ادامه جای هر کدام از این مینی‌گیم‌ها را آورده‌‌ایم:

چپتر اول (The Shed)

۱. مینی گیم Whack-a-Cody: این مینی گیم با پیشروی در داستان بازی خود به خود برای شما باز می‌شود و نیاز نیست که کار خاصی انجام دهید.

۲. مینی گیم Flip the Switch: بعد از مینی گیم اول، قبل از این که از روی دکمه‌ی خطر بپرید، از دکمه‌ی Caution استفاده کنید تا این مینی گیم را فعال کنید.

چپتر دوم (The Tree)

۳. مینی گیم Tug of War: این مینی گیم در محدوده‌ی دید شماست و وقتی به غار این مرحله رسیدید، توپ فوتبالی را در سمت راست خواهید دید. درست در جهت مخالف توپ، مینی گیم مورد نظر قابل مشاهده است.

۴. مینی گیم Plunger Dunger: این تروفی در طول بخش داستانی آزاد می‌شود.

چپتر سوم (Rose’s Room)

۵. مینی گیم Tank Brothers: برای پیدا کردن این مینی گیم کافیست که با شروع مرحله، از بالش‌ها بالا بروید و آن را پیدا کنید.

۶. مینی گیم Spaced Out: وقتی که سوار آسانسور فضایی هستید، در نزدیکی طبقه‌‌ی اول دریچه‌‌ای را درون دیوار خواهید دید که در آن دستگاهی برای تله‌پورت وجود دارد. با این دستگاه به مینی گیم مورد نظر خواهید رفت.

۷. مینی گیم Laser Tennis: مثل مینی گیم قبلی به سراغ آسانسور بروید ولی این بار، دریچه‌ای را در بالای طبقه‌ی دوم خواهید دید.

۸. مینی گیم Rodeo: با آغاز این مرحله، تا جایی که می‌توانید رو به جلو حرکت کنید. در بالای تعدادی بالش این مینی گیم را خواهید دید.

۹. مینی گیم Feed the Reptile: در بخش Hopscotch، قبل از این که به سراغ تخته پش زرد رنگ بروید، به سمت راست آن بروید و این مینی گیم را باز کنید.

۱۰. مینی گیم Batting Team: این مینی گیم را از دست نخواهید داد.

۱۱. مینی گیم Birdstar: با آغاز مرحله Once Upon a Time، مستقیم حرکت کنید تا به انتهای حیاط برسید. در سمت چپ آنجا تلویزیونی را مشاهده خواهید کرد که در آن این مینی گیم مخفی شده است.

چپتر چهارم (Cuckoo Clock)

۱۲. مینی گیم Horse Derby: وقتی که در این مرحله به فضای شهری رسیدید، به دورترین نقطه‌ی سمت راست بروید تا نمایشگاهی را ببینید. به سراغ اسب‌ها بروید تا این مینی گیم را باز کنید.

۱۳. مینی گیم Bomb Run: دقیقا در سمت چپ مینی گیم قبلی، روی پشت بامی این مینی گیم را خواهید دید.

چپتر پنجم (Snow Globe)

۱۴. مینی گیم Icicle Throwing: در این بخش برج سمت چپ را فعال کنید تا مینی گیم را آزاد کنید.

۱۵. مینی گیم Shuffle Board: برخلاف مینی گیم قبلی، باید به سراغ برج وسط بروید و غاری را در آن پیدا کنید. توجه کنید که قبلش باید این برج را فعال کرده باشید.

۱۶. مینی گیم Snow Warfare: این بار به سراغ برج سمت راست و غار داخل آن بروید.

۱۷. مینی گیم Ice Race: با آغاز این مرحله باید به داخل آب بپرید، ولی شما به سطح آب برگردید (تروفی Something Fishy). حالا به دنبال چند تکه چوب بگردید تا مسیری را برای آغاز یک مسابقه پیدا کنید. این مساقه همان مینی گیم Ice Race است.

چپتر ششم (Garden)

۱۸. مینی گیم Garden Swings: با شروع مرحله از سنگ‌های سمت راست بالا روید تا تابی را در حیاط ببینید. این تاب همان مینی گیم مذکور است.

۱۹. مینی گیم Larva Basket: خیلی نزدیک به مینی گیم قبلی، محیطی را خواهید دید که پر شده از قارچ‌های جنگلی. از این قارچ‌ها برای رفتن به بالای سنگ‌ها استفاده کنید و مینی گیم را پیدا کنید.

۲۰. مینی گیم Snail Race: بعد از این که از قورباغه‌ها پیاده شدید، از تونلی عبور خواهید کرد و فانوسی را روبرویتان خواهید دید. در کنار این فانوس، مینی گیم را پیدا خواهید کرد.

چپتر هفتم (The Attic)

۲۱. مینی گیم Slotcars: با شروع مرحله، دقیقا روبرویتان پیست مسابقه‌ای را خواهید دید. این پیست در واقع همان مینی گیم ما محسوب می‌شود.

۲۲. مینی گیم Chess: این مینی گیم از دست نمی‌رود.

۲۳. مینی گیم Musical Chairs: در سمت چپ ست شطرنج مینی گیم قبلی، از تعدادی کتاب بالا روید. از آن بالا می‌توانید روی یک طبل بپرید و به سمت دیگر اتاق بروید. این مینی گیم در جلوی یک رادیو‌ی آبی رنگ دیده می‌شود.

۲۴. مینی گیم Volleyball: وقتی که به بخش بیرونی ابرها رسیدید و برای اولین بار جت‌پک‌ها را گرفتید، در سمت چپ زمین والیبالی را خواهید دید. این والیبال همان مینی گیم مد نظر است.

۲۵. مینی گیم Track Runner: بعد از اتمام بخش Symphony، دوباره به بخش قبلی برخواهید گشت. این بار ولی سمت راست دستگاه آرکیدی را خواهید دید که مینی گیم آخر بازی است.

Plastic Prison Breakers

از زندان فرار کنید (چپتر Rose’s Room). با شروع بخش Pillow Fort در چپتری که گفتیم، در ابتدا می‌توانید یک لامپ و یک چراغ قوه را مشاهده کنید. در سمت راست چراغ قوه تعدادی بالشت را خواهید دید که می‌توانید روی آن‌ها بپرید و خودتان را به زندان پلاستیکی برسانید. در این زندان ۲ مجسمه یا اکشن فیگور وجود دارد و هر دو بازیکن برای گرفتن این تروفی، باید همزمان دکمه‌‌های ضربدر + دایره را فشار دهند تا حرکت Ground Slam را انجام دهند. با این کار مجسمه‌ها صحبت می‌کنند و تروفی به دست می‌آید.

بازی It Takes Two

A Daring Devil

با ماشین اسباب بازی نمایش به پا کنید (چپتر Rose’s Room). با شروع این مرحله در بخش Hopscotch، تا جایی که می‌توانید مستقیم حرکت کنید و وارد بخش داستانی که در سمت راست قرار دارد نشوید. بعد از مدتی ماشینی زرد رنگ را مشاهده خواهید کرد که در جلوی یک سکوی قرمز پارک شده است. یکی از بازیکنان باید سوار ماشین شود و دیگری باید ماشین را به عقب بکشد و سپس آن را رها کند تا ماشین با سرعت از درون حلقه‌ای که بالای سکو قرار دارد، عبور کند.

(توجه: این تروفی بعضی مواقع فقط برای کسی که درون ماشین است باز می‌شود و گاهی اوقات، برای هر دو نفر آزاد می‌شود.)

تروفی It Takes two

Break The Bank

از بانک دزدی کنید (چپتر Rose’s Room). با پیشروی در خط داستانی بازی در این چپتر، در بخش Hopscotch به قلکی به شکل خوک برخواهید خورد؛ در واقع سمت چپ مینی گیم Batting Team. در جلوی آن ۴ سکه طلایی را خواهید دید؛ این سکه‌ها را بردارید و درون قلک بیندازید. حالا روی قلک برید و آن را بشکنید تا تروفی به دست بیاید.

(توجه: تنها کسی که قلک را می‌شکند تروفی را می‌گیرد.)

تروفی It Takes Two

Realize Your Art

اثری هنری خلق کنید (چپتر Rose’s Room). با آغاز بخش Once Upon a Time، مسیری مستقیم را در پیش بگیرید و سپس به سمت راست برید. در بخشی از زمین پرینتری را مشاهده خواهید کرد. وارد چرخ دنده‌های پرینتر شوید تا این تروفی را بگیرید.

(توجه: هر بازیکن باید جداگانه این تروفی را بگیرد. برای تروفی On Rails Experience نیز باید به همین منطقه بیایید.)

تروفی بازی It takes two
تروفی it takes two

On Rails Experience

این تروفی هم دقیقا در همان مرحله و چپتر تروفی قبلی قرار دارد. در این منطقه تعدادی ریل قطار را خواهید دید؛ مدتی صبر کنید تا قطاری از راه برسد و سپس با دکمه‌ی :triangle: سوار آن شوید. با این کار تروفی را به دست خواهید آورد.

(توجه: هر بازیکن باید جداگانه این تروفی را بگیرد.)

راهنمای تروفی

Platforming Prodigy

از برج HELLTOWER بالا بروید (چپتر Cuckoo Clock). در طی این چپتر و در بخش Gates of Time، به شهری خواهید رسید. در این شهر نمایشگاهی تفریحی در حال برگزاری است و در بخش انتهایی آن، می‌توانید تابلویی را با مضمون HELLTOWER مشاهده کنید. روبروی این تابلو دو دکمه وجود دارد که باید هر دو بازیکن، همزمان روی آن‌ها بپرند تا برج ظاهر شود. برای گرفتن این تروفی باید به بالای برج بروید که خیلی کار راحتی نیست و نیاز به تمرین دارد.

(توجه: این تروفی برای هر بازیکن جداگانه به دست می‌آید.) 

Force Triangulated

همانطور که در تروفی قبلی گفتیم، در طی چپتر Cuckoo Clock به محیطی شهر مانند خواهید رسید. در این شهر رودخانه‌ای وجود دارد که باید آن را پیدا کنید؛ هروقت این کار را کردید، با بازیکن دوم هر دو سوار قایقی که می‌بینید شوید. با قایق در طول رودخانه پیشروی کنید تا به خانه‌ای که در عکس زیر آمده است برسید. وارد این خانه شوید و خیلی راحت تروفی را آزاد کنید.

(توجه: این تروفی هم باید هر بازیکن جداگانه بگیرد.) 

تروفی it takes two
تروفی بازی

Mood Swing

تاب بازی کنید (چپتر Snow Globe بخش Winter Village). وقتی که وارد Winter Village می‌شوید، ۳ برج را مشاهده خواهید کرد که روی نقشه به عنوان اهداف (Objectives) شما مارک شده‌اند. به سراغ برج سمت چپی بروید و زنگوله آن را به صدا در بیاورید؛ با این کار، بخش سمت چپ شهر از حالت یخ‌زدگی خارج می‌شود. در زیر همان برج، تابی قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد که یک نفر روی تاب نشسته است. شما باید او را با استفاده از قدرت‌های مغناطیسی‌ای (Magnet Powers) در اختیار دارید، خیلی سریع بچرخانید. با این کار تروفی را آزاد خواهید کرد.

(توجه: این تروفی همزمان برای هر دو بازیکن به دست می‌آید.)

تروفی Mood Swing

Fried Friendship

وارد اتاق شکنجه شوید (چپتر The Tree). در بخش Captured، به پلتفرمی دایره‌ای شکل خواهید رسید که ۸ ضامن روی آن دیده می‌شود. در این مکان شخصیت کودی باید روی این ضامن‌ها ۸ بمب را کار بگذارد ولی به جای این کار، مسیری فرعی را در پیش بگیرید. در سمت راست مسیری وجود دارد که به یک دکمه‌ی Start منتهی می‌شود؛ وقتی که به آن می‌رسید، با جمله‌ی (این دکمه را فشار ندهید) مواجه خواهید شد، ولی شما آن را فشار دهید تا وارد اتاق شکنجه شوید. یکی از دو بازیکن به درون اتاق کشیده می‌شود و هر دو تروفی را کسب می‌کنند.

بازی It Takes Two
بازی It Takes Two

Struck A Pose

از دوستتان عکس بگیرید (چپتر The Tree). بعد از باس فایت Mortar Wasp، وارد اتاقی خواهید شد که در آن تعدادی دوربین کار گذاشته است. یکی از بازیکنان باید به بالای صحنه برود (جایی که نقاشی‌ سنجاب و درخت دیده می‌شود) و دیگری باید از او عکس بگیرد.

(توجه: تروفی فقط برای کسی که ازش عکس گرفته شود به دست می‌آید. کافی است بعد از بار اول جایتان را عوض کنید تا هر دو بازیکن تروفی را بگیرند.)

تروفی بازی It Takes Two
تروفی بازی It Takes Two

Faraway Frequencies

به فرکانس‌های مختلف گوش دهید (چپتر Rose’s Room). در طول بخش Spaced Out باید از چندین پورتال عبور کنید که هر کدام، شما را به دنیایی متفاوت خواهند برد. در پرتال زرد، روی تخته پرش زرد رنگ سمت راستی بپرید تا به بالای بالش‌ها بروید. در بالای آنجا، آنتنی را مشاهده خواهید کرد. کنترل آنتن را به دست بگیرید و به هر ۴ فرکانس متفاوت گوش دهید تا تروفی را بگیرید.

(توجه: تروفی بعدی، یعنی تروفی Look At Him Go را بلافاصله می‌توانید در همین پورتال زرد رنگ کسب کنید.)

تروفی بازی It Takes Two
بازی It Takes Two

Look At Him Go

همانطور که در تروفی قبلی اشاره کردیم، در همان پورتال زرد رنگ، پیچی (سطح شیبدار) آبی رنگ را مشاهده خواهید کرد. یکی از بازیکنان، ترجیحا بازیکن شماره دو (قرمز) باید بازیکن اول را به بالای این مسیر پرت کند. سپس باید با دکمه‌ی :l2: به کوچک‌ترین اندازه خودش در بیاید و در بخش پایینی مسیر روی ستاره بایستد. بازیکن اول نیز باید به سراغ ستاره‌ی بالایی برود. حالا هر دو بازیکن باید حرکت Grand Slam را انجام دهند تا تروفی مد نظر را بگیرند.

تروفی بازی It Takes Two

Snackosaurus

در منطقه‌ی Dino Land، وارد اتاقی می‌شوید که در آن یک دایناسور اسباب بازی بلند را خواهید دید. یکی از بازیکنان باید کنترل این دایناسور را بر عهده بگیرد و دیگری، باید روی پلتفرمی برود تا بازیکن اول بتوانید او را بالا ببرد. پس از این که این کار را کردید، بازیکن اول باید با زدن دکمه‌ی مثلث بازیکن اول را بخورد. با این کار تروفی مد نظر برای هر دو بازیکن آزاد می‌شود.

تروفی بازی

Lost And Found

در منطقه‌ی Winter Village، دریاچه‌ای یخ‌زده را خواهید دید که در کنار آن، لاک پشتی زندگی می‌کند. وقتی که به لاک پشت نزدیک می‌شوید، متوجه خواهید شد که او ۴ فرزندش را گم کرده است. وظیفه‌ی شما برای گرفتن این تروفی پیدا کردن این بچه لاک پشت‌هاست. اول از همه برج‌ها را فعال کنید؛ سپس با استفاده از نیروهای مغناطیسی خودتان، این ۴ لاک پشت را که در وسط دریاچه حضور دارند، به سمت خودتان بکشید.

Something Fishy

در اول چپتر Snow Globe در بخش Beneath the Ice، شما بنا بر داستان بازی باید به داخل آب بپرید و به ایستگاه زیر آب بروید. قبل از این که داستان بازی را دنبال کنید، دوباره به سطح آب برگردید. حالا باید به دنبال قایقی بگردید که در کنار مینی گیم Ice Race واقع شده است. با استفاده از سلاح‌های درون قایق، تعدادی ماهی بگیرید و آن‌ها را به فک‌ها بدهید.

(توجه: این تروفی برای هر بازیکن جدا به دست می‌آید. تروفی بعدی نیز در همین منطقه است.)

تروفی بازی

Terror Of The Seven Seas

همان کارهایی که در تروفی قبلی گفتیم را تکرار کنید و دوباره به سطح آب برگردید. حالا این بار به دنبال کشتی دزدان دریایی بگردید. وقتی که آن را پیدا کردید، واردش شوید و سپس صندوق گنجی که پشت سکان کشتی واقع شده است را باز کنید. با این کار شخصیت شما کلاه دزدان دریایی را سرش می‌کند.

(توجه: این تروفی نیز جداگانه به دست می‌آید.)

تروفی

Bug Sized Relaxation

بعد از باس فایت Burrower، وارد اتاق سونا می‌شوید. برای گرفتن این تروفی کافیست که یک بار درون استخر این اتاق بشینید تا تروفی به دست بیاید.

تروفی

Meditation Maestro

وقتی که برای اولین بار مهارت Jetpack را دریافت می‌کنید، در روبروی گنبدی طلایی، اتاقی دایره‌ای را خواهید دید؛ وارد این اتاق شوید و روی صندلی‌های آن بنشینید. با این کار تروفی به دست می‌آید.

تروفی
تروفی بازی

همانطور که گفتیم، استودیوی Hazelight توانسته تا یک بار دیگر اثری به شدت جذاب را تحویل مخاطبان بدهد. شما می‌توانید نمرات بازی It Takes Two از دید سایت‌های معتبر دنیا را در تی بلاگ مشاهده کنید. هم‌چنین برای خرید بازی It Takes Two برای کنسول‌های PS4 و ایکس باکس نیز می‌توانید از فروشگاه تیلنو اقدام کنید.

نظر شما درباره‌ی خلاقیت به کار رفته در این بازی چیست؟ آیا راهنمای ما برای شما مفید بود؟ اگر سوالی در مورد تروفی‌های این بازی داشتید، می‌توانید زیر همین پست از ما بپرسید.

منبع: PowerPyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید