راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای لگو فورتنایت برای مبتدیان

راهنما لگو فورتنایت

بخش لگو فورتنایت که به تازگی در دسترس قرار گرفته، شباهت زیادی به بازی Minecraft دارد و گیمر را مشغول ساخت و ساز و زنده ماندن می‌کند. اما درست مانند ماینکرفت، بخش LEGO Fortnite هم موارد پیچیده‌ای دارد که شاید در ساعات اولیه شما را گمراه کنند.

آموزش LEGO Fortnite برای تازه‌کارها

پس از نزدیک یک سال شایعه و حدس و گمان، بخش لگو فورتنایت در دسترس قرار گرفته تا گیمرها بتوانند به ساخت و ساز بپردازند و حسابی از آن لذت ببرند. این بخش که خودش یک ویدیو گیم جداگانه محسوب می‌شود، یک قوس یادگیری نسبتا پیچیده دارد که باید در مسیر آن قدم بردارید. هرچند که خود بازی شامل یک بخش آموزشی می‌شود، اما از آنجایی که در مورد یک بخش بزرگ با مکانیک‌های متعدد صحبت می‌کنیم، ممکن است کنترل شرایط از دست‌تان در برود و میان فعالیت‌های متناقض به بن‌بست بخورید.

شما در همان ساعات ابتدایی LEGO Fortnite با سوال‌هایی نظیر چگونگی جمع کردن منابع روبرو می‌شوید. اما با این حال آنچه که از اهمیت بیش‌تری برخوردار است درک سیستم‌ها و منطق این بخش خواهد بود. طبیعی است که لگو فورتنایت هم مانند هر اثر دیگری سیستم‌های خاص خود را دارد که برای درک کردن‌شان باید اول از همه منطق و قوانین خود بازی را متوجه شوید. حال اگر شما هم سوال‌های مشابهی در ذهن خود دارید، با راهنمای لگو فورتنایت برای مبتدیان همراه شوید و به نکات موجود دقت کنید.

از آسان کردن بازی نترسید

هنگامی که برای اولین بار وارد یک دنیا یا World جدید می‌شوید، تمامی مکانیک‌های بقا یا Survival آن روشن است. روشن بودن همین مکانیک‌ها باعث سخت‌تر شدن تجربه بازی می‌شود که اگر هم‌تیمی‌های خوبی نداشته باشید غیرقابل تحمل خواهد بود. البته اگر پیش از این به تجربه بازی‌های Survival مشابه مانند ماینکرفت پرداخته باشید، مشکلی جدی نخواهید داشت و می‌توانید به تدریج با سیستم‌های بخش مورد بحث کنار بیایید.

با وجود تمامی این موارد باید بدانید که مانعی برای آسان‌تر کردن تجربه بازی وجود ندارد. برای مثال اگر سیستم‌هایی نظیر دما هوا (Temperature) و گرسنگی (Hunger) را خاموش کنید، زنده ماندن در دنیای بازی به مراتب آسان‌تر از قبل خواهد شد. حال اگر خواستید همه چیز را به آسان‌ترین حالت برسانید می‌توانید امکان مردن را خاموش کنید تا هیچ وقت جان خود را از دست ندهید. انجام این کارها چیز خاصی از شما نمی‌گیرد و ضربه‌ای به تجربه نهایی نخواهد زد. راستی توجه داشته باشید که پس از درست کردن آن دنیا امکان تغییر تنظیماتش وجود ندارد و بهتر است در همان ابتدای کار تصمیم خود را بگیرید.

There's no penalty for making it easy

نحوه عملکرد Battle Pass XP در لگو فورتنایت

در این نقطه از راهنمای لگو فورتنایت باید اشاره کنیم که با گذشت هر 15 دقیقه از تجربه این بخش خود فورتنایت 30K واحد Battle Pass XP به شما جایزه می‌دهد. هرچند که برای XP به دست آمده روزانه یک محدودیت وجود دارد، اما شما می‌توانید بدون انجام کار خاصی و تنها با وقت گذراندن در لگو فورتنایت Battle Pass XP به دست آورید. پس بهتر است به مبل خود تکیه دهید، از تجربه بازی لذت ببرید و Battle Pass XP خود را به شکل رایگان دریافت کنید.

How Battle Pass XP works in Lego Fortnite

Villagerهای خود را به کار بگیرید  

هر زمانی که روستا یا Village خود را ارتقا دهید، می‌توانید یک NPC جدید را به آن منصوب کنید تا مشغول کار کردن شود. هر یک از این NPCها می‌توانند به کارهای مختلف مشغول شوند و در اداره امور روستا به شما کمک کنند. شغل اولیه و ساده‌ای که می‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت جمع کردن و تصفیه متریال‌ها است. این NPCها می‌توانند متریال‌های مهمی را برای شما جمع آوری کنند که بعدها به کار می‌آیند. علاوه بر این، این افراد به تصفیه منابع اولیه هم می‌پردازند تا بدون هزینه خاصی آیتم‌هایی نظیر Wood Plank را به دست آورید. اما اگر این Villagerها را بیکار بگذارید هیچ سودی ندارند و انگار یک سری شخصیت تزئینی و بی‌هدف هستند.

Put your villagers to work

Snowberryها و Spicy Pepperها

نکته مهمی که در راهنمای لگو فورتنایت وجود دارد این است که شما در ساعات ابتدایی تجربه بازی نمی‌توانید آیتم‌های زیادی درست کنید. بدین ترتیب و بدون استفاده از آیتم‌هایی نظیر یک کت نسبت به محیط شکننده می‌شوید (کت شما را از سرما امن نگه می‌دارد). با این حال در این شرایط می‌توان از آیتم‌های فوق‌العاده مهمی نظیر Spicy Pepperها و Snowberryها استفاده کرد؛ چرا که Snowberryها از شما در مقابل گرمان محافظت می‌کنند و Spicy Pepperها محافظت از سرما را به همراه دارند. اما متاسفانه باید بدانید که این آیتم‌ها در مناطق متضادی پیدا می‌شوند. در واقع Snowberryها فقط در محیط‌ها سرد و Spicy Pepperها تنها در محیط‌های گرم به چشم می‌خورند. با این حال اگر فکر خود را به کار بیندازید می‌توانید خیلی ساده آن‌ها را پیدا کنید. راستی هنگامی که مسیر پیشرفت را در پیش بگیرید و یک Grill بسازید، می‌توانید با استفاده از این آیتم‌ها غذا بپزید و از ویژگی‌های تقویت شده‌شان کمک بگیرید.

Snowberries and spicy peppers

نیازی به خوابیدن وجود ندارد

در حالی که شما برای Villagerهای خود نیاز به تخت (Bed) دارید، نیازی نیست که تخت خواب خاص خود را داشته باشید. در واقع شخصیت اصلی نیازی به خواب ندارد و بدین ترتیب تخت خواب‌ها به کارش نمی‌آیند. با این حال باید بدانید که Bedها دو ویژگی مفید برای گیمرها به همراه دارند. اول اینکه خوابیدن روی تخت‌ها جان شما را پر می‌کند و دوم اینکه آن‌ها به عنوان یک Respawn Point به کار خواهند آمد. با توجه به همین موضوع اگر جان خود را از دست بدهید روی تخت خود Respawn خواهید شد. هرچند که پر کردن خط سلامتی با غذا خوردن هم ممکن است، اما شما به طور کلی نیازی به خوابیدن نخواهید داشت (برخلاف بازی ماینکرفت).

You don't really need to sleep

در صورت ضربه زدن به سازه‌ها آن‌ها از بازی حذف می‌شوند

معمولا در بازی‌هایی که تمرکز روی ساخت و ساز است، بازیکن می‌تواند سازه‌های خود را ویرایش کند و آن را تغییر دهد. اما این قضیه در بخش لگو فورتنایت کمی فرق می‌کند. به محض اینکه یک سازه یا آیتم را ساختید و آن را روی زمین گذاشتید، امکان جا به جایی و ویرایش آن وجود ندارد. اما در عوض و درست مانند سنت همیشگی لگو، شما می‌توانید با مشت زدن به سازه‌ها آن‌ها را نابود کنید. توجه داشته باشید که استفاده از دست بهترین راه ممکن است و رفتن به سراغ وسایلی مانند تبر هیچ امتیاز خاصی به شما نمی‌دهد. هنگامی که یک سازه نابود شد، متریال‌های آن به شما باز گردانده می‌شود تا چیز خاصی را از دست ندهید. بدین ترتیب می‌توانید از متریال‌های بازگشتی استفاده کنید و همان آیتم را در یک محل دیگر بسازید.

You delete things by punching (or otherwise destroying) them

دکمه غذا خوردن و را نگه دارید

هنگامی که در بخش LEGO Fortnite شخصیت اصلی گرسنه می‌شود، بهترین راه سیر کردنش رفتن به سراغ Berryها است. این Berryها تقریبا در همه جا پیدا می‌شوند و می‌توان آن‌ها را با خود حمل کرد. منتها شما برای سیر کردن شخصیت خود به حجم زیادی از این Berryها نیاز دارید و روند خوردن آن‌ها ممکن است کمی وقت‌گیر باشد. اما خوشبختانه در این میان یک میانبر وجود دارد. شما می‌توانید دکمه مربوط به غذا خورد که R2 باشد را نگه دارید تا شخصیت اصلی شروع به خوردن Berryها کند. او این کار را تا زمانی که حجم آیتم‌ها به اتمام برسد ادامه خواهد داد. نگه داشتن دکمه مربوط به جمع کردن غذاها هم عملکرد مشابهی دارد و کافی است آن را نگه دارید تا شروع به جمع‌آوری غذاها کنید.

Hold down the button to keep eating or harvesting

غارها مانند یک تکه سنگ بزرگ هستند

هنگامی که قدم‌های اول را برداشتید و با مکانیک‌های بازی آشنا شدید زمان ماجراجویی فرا می‌رسد. پیشنهاد ما این است که برای شروع ماجراجویی به سراغ غارها بروید. این غارها متریال‌هایی را در خود جای می‌دهند که برای ساخت تجهیزات و آیتم‌های پیشرفته‌تر به کار خواهند آمد. اما موردی که ممکن است کمی مشکل به نظر برسد پیدا کردن این غارها خواهد بود. غارهای موجود در بخش لگو فورتنایت مانند یک تکه‌سنگ بزرگ هستند که امکان خراب کردن آن‌ها با استفاده از Pickaxe وجود نخواهد داشت. ورودی غارها معمولا روی این سنگ‌های بزرگ هستند و نیازی نیست که در نقاط دیگر به دنبال‌شان بگردید.

Caves look like a big pile of rocks

نیازی به استفاده از Budling Blueprintها وجود ندارد

خود راهنمای لگو فورتنایت نحوه ساختن سازه‌ها با استفاده از Blueprintها را به شما یاد می‌دهد. اما نکته اینجا است که در صورت رسیدن به سطح سه دیگر نیازی به این Blueprintها ندارید؛ چرا که به قطعاتی دست پیدا می‌کنید که اجازه ساخت هرگونه ساختمانی را به شما می‌دهند. پس اگر طراحی ساختمان‌های خود بازی را دوست ندارید می‌توانید از این قطعات کمک بگیرید و به ساخت موارد مورد نظر خود بپردازید. هرچند که ساخت ساختمان‌های شخصی‌سازی شده می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد، اما فوق‌العاده لذت‌بخش است.

You don't have to use the building blueprints

صندوقچه‌ها (Storage Chests)

به محض اینکه قابلیت ساخت صندوقچه‌ها یا Storage Chestها را پیدا کردید، بهتر است خیلی سریع چند عدد از آن‌ها را بسازید. هرچند که این صندوقچه‌های اولیه ظرفیت زیادی ندارد و از Inventory شخصیت اصلی کوچک‌تر هستند، اما می‌توانند حسابی به کار بیایند. هنگامی که چند عدد از این صندوق‌ها بسازید و آیتم‌های خود را در آن‌ها ذخیره کنید، پس از مردن آن‌ها را از دست نخواهید داد و قادر هستید به طور مجدد آن‌ها را بردارید.

در این نقطه به پایان راهنمای لگو فورتنایت برای مبتدیان می‌رسیم. نظرات خود را در این باره با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *