عمومی, اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

جی کی رولینگ مستقیما نقشی در تولید بازی Hogwarts Legacy ندارد

بازی hogwarts legacy

طبق گفته‌های استودیو Warner Bros، جی کی رولینگ (نویسنده سری کتاب‌های محبوب و معروف هری پاتر) به طور مستقیم دستی و نظارتی بر روی بازی Hogwarts Legacy ندارد. با تیلنو همراه باشید.

داستان بازی Hogwarts Legacy به حدود 200 سال قبل از وجود شخصیت هری پاتر روایت می‌شود ولی همچنان می‌تواند هیجانات این سری را داشته باشد. بعد از قسمت دوم برنامه Playstation Showcaes و نمایش بازی Hogwarts Legacy، استودیو Warner Bros سعی کرد به سوالات مردم بابت وجود جی کی رولینگ در تیم تولید پاسخ دهد و گفت که او به طور مستقیم در تولید بازی دستی ندارد ولی از اینکه چه سودی از این بازی می‌برد حرفی زده نشد.

jk rowling

طبق حرف‌هایی که گفته شد بازی Hogwarts Legacy احتمالا یک بازی RPG بسیار بزرگ و فوق‌العاده است که همگی هواداران هری پاتر بعد از اکران آخرین فیلم آن منتظر یک همچنین تجربه‌ای بودند. متاسفانه در فاصله‌ای که کتاب آخر هری پاتر منتشر شد تا به الان جی کی رولینگ دید مردم را نسبت پیشینه‌اش خراب کرده است.

در FAQ که شبیه FAQ اصلی سرویس دیسکورد بازی است، مردم گفته‌اند که رولینگ مستقیما روی بازی Hogwarts Legacy دخالتی نداشته است. اما شکل و جهان کلی بازی براساس مجموعه کتاب‌های هری پاتر است و از طرفی هم گفته شده که رولینگ داستان جدیدی در رابطه با این بازی ننوشته است.

در این که جی کی رولینگ نویسنده‌ای مشهور و بزرگ است شکی نیست، اما هرچند او برای بازی Hogwarts Legacy داستانی تازه ننوشته است، هواداری دو آتیشه‌ی هری پاتر و کمی نگران هستند و سوالی که دارند این است که، جی کی رولینگ چقدر از این بازی سود می‌برد. حتی Kotaku هم درباره این موضوع از استودیو وارنر بروس پرسیده است که آیا می‌تواند این مورد را شفاف سازی کند، ولی وارنر بروس صحبتی در این مورد نکرد.

hogwarts legacy ps5

حتی وقتی که از وارنر بروس سوالات بیشتری پرسیدند آنها هم موضوع را ارجاع دادند به حرف‌هایی که در مجله Variety در شماره ماه ژوئن گفتند و منتشر شد:

اتفاقات این چند وقت اخیر بسیار کار را برای استودیو مشکل کرده بود و ما هم همچنین تلاش می‌کردیم تا مشکلی پیش رو نباشد. وارنر بروس به طور کلی شرکتی است که به شکل جامع جا افتاده است و حال می‌خواهد فرهنگی را به جای بگذارد و این موضوع از همیشه برای این استودیو مهم‌تر شده. کار داستان سراهای بازی برای ما بسیار ارزشمند است چون کمک بسیاری زیادی به روند توسعه بازی می‌کنند. ما هم این را می‌دانیم که چه وظیفه‌ای در مقابل هواداران داریم و حمایت از آن‌ها داریم مخصوصا کسانی که به کمک در تولید محتوای این پروژه می‌کنند.

warner bros game studio

با اینکه استودیو برادران وارنر خیلی مشتاق نیست که خود را از جی کی رولینگ جدا کند ولی برای اینکه نگرانی هواداران کمتر کند و آن‌ها از این سری زده نشوند، شروع به ساخت این بازی عظیم کرده است. در حالی که خیلی بحث‌های داغی راجب این قضایا است، نظرشن این است که اگر از بازی حمایت نشود سازندگان ضرر می‌کنند. با فرض اینکه این سری هری پاتر قرار نیست بازی RPG بسیار عظیمی باشد یا حتی ممکن است بسیار هم بزرگ و پولساز باشد، ولی معنایش این نیست که سازندگان پولدار می‌شوند.

با اینکه با این استدلال موافق نیستیم و ما اغلب در سنی بودیم که هری پاتر بسیار موفق بود ولی این جنگ روانی و اینکه آیا وارنر بروس سودی از داستان می‌برد یا نه را چیزی ازش نمی‌دانیم. ولی خب این بازی، اثری است که می‌تواند نویسنده این سری هری پاتر را مانند قبل به دوران اوجش ببرد. این به این معناست که باید موقع نقد این بازی حواشی‌اش از نظریه مرگ مولف (یعنی کاری به افراد حول محور اثر در موقع نقد و ثبت نظر نداشته باشید) استفاده کنید.

حال نظرتان چیست؟ آیا بازی Hogwarts Legacy با جی کی رولینگ و یا بدون آن چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟ نظرتان را با تیلنو و کاربرانش به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *