بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

معرفی شخصیت جانی سیلورهند در بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

یکی از دلایل دیده شدن بازی Cyberpunk 2077 در یک سال اخیر، حضور شخصیت جانی سیلورهند است که کیانو ریوز دوست داشتنی وظیفه‌ی اجرای آن‌ را بر عهده دارد؛ اما سیلورهند به راستی چه کسی است و چه اهدافی در سر دارد؟

بازی Cyberpunk 2077

بدون شک کیانو ریوز یکی ازمحبوب‌ترین بازیگران دنیا است و این محبوبیت، در طی سال‌های متمادی ادامه داشته. او در حدود اوایل قرن جدید و با سه گانه‌ی سینمایی Matrix مشهور شد و شهرت خود را در طول سال‌های آینده، حفظ کرد. اما حالا این فرد به چه نحوی به دنیای بازی‌های ویدیویی پیوند می‌خورد؟ مراسم E3 مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ یکی از بهترین نمایش‌های این شرکت در سال‌ها اخیر بود و یکی از نقاط قوت آن، معرفی شخصیت جانی سیلورهند بود که با ورود هیجان انگیز کیانو ریوز همراه شد. باور این مضوع در ابتدا آسان نبود ولی به هر حال، کیانو ریوز در بازی Cyberpunk 2077 حضور خواهد داشت و با توجه به اطلاعات، نقش پر رنگ‌تری نسبت به سایر شخصیت‌های بازی به غیر از V، شخصیت اصلی، دارد. اگر قصد دارید با دنیای سایبرپانک و تاریخ آن بهتر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی بازی Cyberpunk 2077: تاریخچه و اتفاقات شهر نایت سیتی مراجعه کنید. هم چنین اگر قصد دارید با خود بازی بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی نکاتی که باید پیش از تجربه ی بازی Cyberpunk 2077 بدانید، مراجعه کنید.

با نگاه کردن به عمق تاریخچه‌ی دنیای سایبرپانک، می‌توان متوجه شد که جانی سیلورهند در زمان خود از شهرت بالایی برخوردار بوده و بسیاری از داستان‌ها و اتفاقات شهر نایت سیتی، به گونه‌ای به او مربوط می‌شود. در نگاه اول، همین که کیانو ریوز قرار است در یک بازی ویدیویی حضور یابد، می‌تواند هیجان بزرگی را درست کند. اما در این میان افرادی وجود دارند که ممکن است بخواهند با شخصیتی که او در شهر نایت اجرا می‌کند، بیشتر آشنا شوند. در واقع، ما در این مقاله به بازگو کردن گذشته‌ی سیلورهند و وقایعی که پیش از ورود او به بازی Cyberpunk 2077 رخ داده است، خواهیم پرداخت.

ریشه های شخصیت Johnny Silverhand

شخصیتی که کیانو ریوز وظیفه‌ی اجرای آن را بر عهده دارد، در دنیای سایبرپانک با نام جانی سیلورهند شناخته می‌شود؛ او یک خواننده‌ و موسیقی دان راک مشهور است و همه‌ی مردم او را با لقبش می‌شناسند. سیلورهند در سال ۱۹۸۸ و با نام واقعی رابرت جان (Robert John) متولد شد. او در بازه‌های مختلف زندگی‌اش اتفاقات زیادی را تجربه کرده و گذشته‌ای با پستی و ناهمواری‌های فراوان دارد. رابرت جان در سال‌های جوانی‌اش، به نیروی ارتش ایالات متحده پیوست و پس از مدت زمان کوتاهی، درگیر جنگی شد که با نام «جنگ دوم آمریکای مرکزی» شناخته می‌شود.

این جنگ توسط بسیاری از رسانه‌ها با جلوه‌ی زشتی نشان داده شد. بسیاری از مردم معتقد بودن که درگیری ارتش با سرزمین‌های مختلف آمریکای مرکزی به هیچ وجه درست نبوده و دلایل درستی هم برای انجام این کار وجود ندارد. حتی گروه بزرگی از افراد خود ارتش هم به این جنگ و اهداف آن اعتقاد خاصی نداشتند. خود جانی هم با توجه به این که ارتشی بود، علاقه‌ی زیادی به این جنگ و پیامدهای احتمالی آن نداشت . او می‌خواست در جنگی که هیچ اعتقادی به آن ندارد، حضور نداشته باشد و به هیم دلیل، تصمیم گرفت که از میدان مبارزه فرار کند، حتی با این که فرار کردن، ممکن است با از دست دادن جانش همراه باشد.

پس از این واقعه، او تصمیم گرفت تا به شهر نایت سیتی بازگردد؛ جایی که در آن متولد شده بود و تمام عمرش را در آن گذرانده بود. اما این دفعه سیلورهند تصمیم گرفت تا با شخصیت متفاوتی در میان مردم زندگی کند و هویت واقعی خود را به هیچ وجه برملا نکند، چرا که ممکن بود اطرافیان او به این قضیه پی ببرند و او را به ارتش، بفروشند. اما حالا چرا شخصیت کیانو ریوز با نام جانی سیلورند شناخته می‌شود؟ رابرت جان در هنگام درگیری و شرکت در جنگ، دست خود را از دست داد و بعدا، جای آن را با یک دست مصنوعی که از جنس نقره درست شده بود، عوض کرد. هوشمند شدن و قابلیت تغییر دادن اعضای مختلف بدن یکی از ویژگی‌هایی است که در دنیای آینده نگرانه‌ی بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد.

سیلورهند دارای شخصیتی آنارشیست است و به صلاحیت حکومت مرکزی و سیاسیت‌های آن، اعتقادی ندارد. بنابراین، او تصمیم گرفت تا به یک موسیقی دان تبدیل شود و اعتقادات آنارشیستی خود را از طریق موسیقی‌اش به مردم منتقل کند. در ادامه، او تصمیم به درست کردن یک گروه راک گرفت که با نام سامورایی (Samurai)، شناخته می‌شد. گروه سامورایی از شهرت و محبویت به شدت بالایی نزد تمام مردم دنیا برخوردار بود و به عنوان یک بند افسانه‌ای شناخته می‌شد. حتی با این که بعدها و در سال ۲۰۰۸ گروه سامورایی از بین رفت، جانی سیلورهند هنوز هم به عنوان یک خواننده‌ی معروف شناخته می‌شد و این موضوع، تاثیر منفی زیادی بر شهرت او نگذاشت.

بازی Cyberpunk 2077

پس از این که بند سامورایی از هم پاشید، سیلورهند تصمیم گرفت تا به عنوان یک موسیقی دان تنها کار کند و از از این طریق، اعتقادات خود را بیش از پیش پخش کند. او به خاطر شهرت زیادش، مورد توجه بسیاری از ناشرها قرار گرفت و به نوعی، شرکت‌های مختلف برای به دست آوردن حق اننتشار موسیقی‌های او با یکدیگر رقابت می‌کردند. این رقابت به حدی جدی بود که یکی از این موسسه‌ها، او را به فاش کردن هویت واقعی‌اش تهدید کرد. یکی از جالب‌ترین داستان‌های پیش زمینه‌ای این شخصیت در این جای داستان شکل می‌گیرد. از آن جایی که او به قول مردم یک افسانه‌ی زنده بود، تصمیم گرفت تا به شخصه و در طی یک آلبوم، به طور تمام و کمال هویت اصلی خود را افشا کند. سیلورهند در طی این آلبوم، تنها به توضیح هویت خود نپرداخت. او از کارهایی متعددی که ارتش برای رسیدن به اهداف خود انجام می‌داد نیز، پرده برداشت. در واقع، از آن جایی که خود او زمانی به عنوان یک سرباز خدمت می‌کرده، از بسیاری رازها خبر داشته.

اما زندگی جانی تنها برای چند وقت آرام بود و اتفاقاتی در این میان رخ داد که باعث شد شرایط زندگی‌اش در سال ۲۰۱۳ به طور اساسی متحول شود. در آن زمان، جانی با یک متخصص تکنولوژی و Netrunner (به دسته‌ای از هکرهای به شدت حرفه‌ای گفته می‌شود) با نام Alt Cunningham در رابطه قرار دشت. کانینگهام، در حال توسعه‌ی پروژه‌ای بود که با نام برنامه‌ی Soulskiler شناخته می‌شد. این برنامه به طور خلاصه، کاری می‌کرد که قابلیت کپی کردن ذهن این Netrunnerها به وجود بیاید. هنگام به وجود آمدن ذهن کپی شده، ذهن اصلی به طور کامل از کار می‌افتاد و بدن آن شخص هم به یک جسم بی‌روح و مرده تبدیل می‌شد. حالا چنین پروژه‌ای چرا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟ این موضوع یک دلیل بیش‌تر ندارد، وجود شرکت به شدت فاسد و قدرتمندی به نام Arasaka. این شرکت می‌خواهد فناوری برنامه‌ی soulkiller را به دست آورد و از آن در هدف شوم خود استفاده کند. در سال ۲۰۱۳، کانینگهام و سیلورهند به یک کنسرت موسیقی می‌روند و هنگامی که در پایان کار قصد به خارج شدن از آن دارند، توسط نیروهای ضربت Arasaka مورد حمله قرار می‌گیرند. در این میان یک درگیری به وجود می‌آید و جانی در این درگیری، آسیب می‌بیند و همین طور باقی می‌ماند تا بمیرد. اما کانینگهام به دست شرکت Arasaka می‌افتد و مجبور می‌شود تا برنامه‌ی Soulskiller را بار دیگر تولید کند. اما جانی جزء آن دسته از آدم‌هایی نبود که بنشیند و رویدادهای در حال رخ دادن را تماشا کند.

جانی سیلورهند تصمیم می‌گیرد تا تیم ضربت مختص به خودش را تشکیل دهد. سپس، موفق می‌شود به همراه هم گروهی‌های سابقش در سامورایی، به پایگاه مرکزی شرکت Asaraka در شهر نایت سیتی نفوذ کند. هنگامی که آن‌ها وارد ساختمان مرکزی شدند، کار از کار گذشته بود و Asaraka از برنامه‌ی Soulkiller روی خود کانینگهام استفاده کرده بود. در واقع، Asaraka با توجه به هویت Netrunner کانینگهام، از برنامه استفاده کرده و از ذهن پیشرفته‌ی او یک کپی می‌گیرد. ذهن معشوقه‌ی سیلورهند در یکی از فریم‌های رباتی شرکت Asaraka قرار گرفته و بدن او هم به یک جسم مرده تبدیل شده بود.

همین داستان، باعث می‌شود که سیلورهند کینه‌ی شدیدی از شرکت آساراکا به دل بگیرد. اما جدا از این موضوع، او به طور قاطعانه‌ای تصمیم می‌گیرد تا کانینگهام را یک بار دیگر پیدا کند. در میان سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۳۰، دو شرکت Asaraka و Militech با تمام توان در «جنگ چهارم شرکت‌ها» با یکدیگر مقابله می‌کردند و مقیاس این جنگ، سطحی به اندازه ی کره‌ی زمین را در برگرفته بود. این جنگ باعث شده بود تا تمام تمرکز آساراکا بر روی جنگ و مسائل مربوط به آن قرار بگیرد. در این میان، جانی تصمیم می‌گیرد تا علاوه بر ضربه زدن به آساراکا، کانینگهام را هم آزاد کند. برای همین، سیلورهند با تمام قوا به ساختمان مرکزی آساراکا حمله می‌کند تا نهایت آسیب را به آراساکا برساند.

بازی Cyberpunk 2077

اوضاع جانی هنگام حمله به ساختمان این شرکت زیاد خوب پیش نرفت و او به سرنوشت غیرمنتظره‌ای دچار شد. سیلورهند توسط یکی از سربازهای وفادار آراساکا با نام آدام اسمشر (Adam smasher) به قتل رسید و هیچکس هم موفق به پیدا کردن جسد او نشد. در واقع، این اتفاق به خاطر این بود که شرکت Militech ساختمان آراساکا را با یک موشک مورد اصابت قرار داد و اگر اثری هم از جنازه‌ی جانی باقی می‌ماند، به احتمال زیاد در طول انفجار منحدم شده بود. در سال‌های بعد و حتی با گذشت ده‌ها سال، هنوز بسیاری اعتقاد دارند که جانی به هیچ وجه در آن روز کشته نشده و هنوز هم در نقطه‌ای از جهان نفس می‌کشد. البته که نوع و دلیل مردن سیلورهند هم هیچ موقع مشخص نشد و حتی با گذشت حدود نیم قرن، هنوز هم به شکل یک راز باقی مانده است.

جانی سیلورهند در بازی Cyberpunk 2077 نقش به شدت مهمی دارد و به عنوان یکی از شخصیت‌های همراه V، شناخته می‌شود. البته که ما در این لحظه اطلاع دقیقی از وضعیت و اهداف سیلورهند در سایبرپانک 2077 نداریم و این اهداف، تا روز عرضه‌ی بازی به صورت یک راز باقی خواهد ماند. البته لازم است بدانید که CD Projekt در مورد روش حضور سیلورهند در بازی، اطلاعات اندکی را منتشر کرده است. در واقع، جسم فیزیکی جانی در شهر نایت سیتی قرار ندارد و او مانند یک روح به ایفای نقش می‌پردازد. بنابراین، شخصیت کیانو ریوز به صورت رسمی مرده است و اعضای استودیو CD Projekt هم از آن با عنوان روح دیجیتالی (Digital Ghost) یاد می‌کنند. هنگامی که عبارت «روح دیجیتالی» برای سیلورهند استفاده می‌شود، ذهن ما به طور ناخودآگاه به سمت یک جنبه‌ی دیگر می‌ورد. شاید ذهن سیلورهند هم مانند کانینگهام، کپی شده است و او می‌خواهد در قالب یک روح، به دنبال معشوقه‌ی قدیمی خود بگردد.

در پایان اگر قصد دارید بلافاصله پس از انتشار به تجربه‌ی جدیدترین اثر سازنده‌های ویچر بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Cyberpunk 2077 مراجعه کنید. برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس با بهترین قیمت هم می‌توانید از فروشگاه تیلنو اقدام کنید.

نظر شما در مورد شخصیت فوق العاده جذاب جانی سیلورهند چیست؟ آیا او می‌تواند مانند آن چه که ما متصور هستیم در دنیای بازی Cyberpunk 2077 تاثیر گذار باشد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: gamingbolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید