اخبار و رویدادها, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

جذاب اما خسته‌کننده؛ واکنش منتقدان به بتای بازی Marvel’s Avengers

بازی Marvel's Avengers

در این مطلب، واکنش منتقدان به بتای بازی Marvel’s Avengers را بررسی می‌کنیم. پس همراه تیلنو باشید.

انتقام جویان یا همان اونجرز (Avengers)، چه در سینما و چه در بین دوست‌داران بازی‌های ابرقهرمانی، همواره از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده است، اما تا به حال ما شاهد بازی ویدیویی درخور نام این ابرقهرمانان نبوده‌ایم. حالا استودیو اسکوئر اینکس (Square Enix) با معرفی بازی Marvel’s Avengers این وعده را به طرفداران دنیای مارول داد که اثری را منتشر کند که از همه‌ی جهات در سطح بسیار بالایی باشد و بالاخره بازیکنان بتوانند در نقش کاپیتان آمریکا و یا بلک ویدو، به نبرد با دشمنان مختلف بپردازند. حال چند روز پیش نسخه‌ی بتای این اثر منتشر شد و منتقدان سایت‌های مختلف توانستند برای ساعاتی به تجربه‌ی این اثر بپردازند. با خواندن نظرات منتقدان و واکنش‌های آنها متوجه می‌شویم که بازی در زمینه‌ی القای حس ابرقهرمان بودن و تفاوت کنترل شخصیت‌های مختلف عالی عمل کرده است. اما سیستم مبارزات بازی می‌تواند در طولانی مدت تکراری شود و هیجان لازم را از این اثر بگیرد.

بازی Marvel's Avengers

منتقد وبسایت Screenrant:

متاسفانه، طبیعت بازی و اتفاقات کلی که در آن رخ می‌دهند، حالتی تکراری و مشابه دارند و همین موضوع باعث می‌شود بازی Marvel’s Avengers تبدیل به اثری خسته کننده شود. تجربه‌ی این اثر برای افرادی که طرفدار دنیای مارول و این ابرقهرمانان نیستند، در حال حاضر جذابیت خاصی ندارد و این دقیقا موردی است که سازندگان این اثر قصد پیاده سازی آن را دارند که البته تا رسیدن به این دستاورد، فاصله‌ی زیادی دارند.

منتقد وبسایت IGN:

اکثر نبرد‌ها و مبارزات بازی جذاب و چشم‌نواز هستند، اما در برخی مواقع ناامید کننده و تکراری نیز می‌شوند. تعدادی از بازیکنان به خاطر شخصیت‌های جذاب، بخش داستانی زیبا و ماموریت‌های نوآورانه به سراغ بازی می‌روند و عده‌ی دیگری نیز برای تجربه‌ی یک اثر شوتر-لوتر جذاب و سرگرم کننده با دوستان پا به دنیای بازی Marvel’s Avengers می‌گذارند. درحالی که من فکر میکنم اونجرز نتواند هر دو دسته را کاملا راضی کند.

بازی Marvel's Avengers

منتقد وبسایت Kotaku:

جابه‌جایی در محیط و حرکت به سمت مقصد مورد نظر با شخصیت‌های این بازی، بسیار جذاب به نظر می‌رسد. زمانی که با شخصیت MS.Marvel در حال حرکت هستید، می‌توانید به چرخش دوربین به مشاهده‌ی هالک و آیرون من بپردازید که در کنار شما در حال حرکت هستند و این مورد در کنار کنترل روان شخصیت‌ها حس بسیار خوبی را به شما می‌دهد. اما از طرفی مبارزه با دشمنانی تکراری و استفاده از حرکات و ضرباتی یکسان با دفعات قبلی، به اندازه‌ی کافی جذاب نیست.

منتقد وبسایت Gameinformer:

متاسفانه، من نتوانستم از حس تکرار و یکنواختی که در مبارزات بازی Marvel’s Avengers وجود دارند فرار کنم. این بازی من را به یاد فیلم‌های کامیک بوکی و کمدی اواخر ۲۰۰۰ می‌اندازد، جایی که اکشن‌هایی با محوریت فشار دادن پشت سرهم دکمه‌ها، انیمیشن‌های نه چندان جذاب و تکرار مکررات در بازی، نتوانست من را درگیر کند و یا بخنداند.

بازی Marvel's Avengers

منتقد وبسایت Polygon:

پس از ۱۰ ساعت از تجربه‌ی بتای بازی Marvel’s Avengers من برای تجربه‌ی نسخه‌ی کامل آن هیجان زده شدم. اما سیستم RPG بازی در حال حاضر کمی غیر قابل درک است و باید قضاوت کردن آن را تا نسخه‌ی اصلی به تعویق بیاندازیم. فراموش نکنید که بازی Anthem در فاز بتا، بسیار خوب بود و زمانی که منتشر شد تبدیل به یک فاجعه‌ی تمام عیار شد. من امیدوارم که دوباره تجربه‌ای مانند Anthem را نبینم. البته این در حالی است که حال حاضر و در نسخه‌ی بتا نیز بازی Marvel’s Avengers اثری بهتر و کامل‌تر از انثم است.

کاملا مشخص است که بازی Marvel’s Avengers برای موفقیت کامل راه زیادی را در پیش دارد. شخصیت‌های این اثر جذاب هستند و استفاده از هرکدام حس و حالی متفاوت را ارائه می‌دهد. اما نمی‌توان این مورد را کتمان کرد که مبارزات این اثر و سیستم لوت آن جای کار دارند. البته در حال حاضر نمی‌توان کاملا مطمئن درباره‌ی این بازی نظر داد و باید بررسی کامل را پس از انتشار نسخه‌ی کامل بازی انجام داد. بازی Marvel’s Avengers در تاریخ ۴ سپتامبر (۲۷ شهریور) برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و پی‌سی منتشر خواهد شد.

به نظر شما بازی Marvel’s Avengers می‌تواند تبدیل به اثری جذاب شود؟ دیدگاهتان را با تیلنو در  میان بگذارید.

منبع: وبسایت Screenrant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید