عمومی, اخبار و رویدادها, کنسول

ایکس باکس سری ایکس و دیدگاهی متفاوت نسبت به نسل ها

ایکس باکس سری ایکس

مدیر کل بازاریابی بازی‌های ایکس باکس، آرون گرین بِرگ ( Aaron Greenberg ) مجددا اعلام کرد مایکروسافت از بازی‌های کنسول‌ نسل گذشته این شرکت پشتیبانی می‎کند.

ایکس باکس سری ایکس در حال شکل گیری برای تبدیل شدن به یک کنسول قدرتمند است. اما مایکروسافت رویکرد بسیار متفاوتی را نسبت به سونی در مورد توجه به بازی‌های انحصاری و مفهوم نسل‌های کنسول‌ها پیش گرفته است. اگر بخواهید همچنان می‌توانید به همان کنسول ایکس باکس وان خود بچسبید و و بازی‌های این کنسول را بر روی کنسول جدید خود نیز تجربه کنید.

در روز 29 می ( 9 خرداد ) آرون گرینبرگ توئیتی منتشر کرد که در آن تاکید که کرد بازی‌های نسل‌های سابق ایکس باکس قابل بازی بر روی کنسول Xbox Series X هستند و این کنسول چیزی را به ما ارائه خواهد داد که قبلا در هیچ کنسول دیگری ندیده‌ایم. از آنجایی‌ که آپگرید نسل بعد برای عناوین استودیوی بازی‌های ایکس باکس رایگان است اگر شما نمی‌توانید ایکس باکس‌سری ایکس را  به سرعت تهیه کنید می‌توانید آنهارا بعدا در اختیار داشته باشید.

ایکس باکس سری ایکس

مایکروسافت از بازی‌هایی که هم اکنون بر روی ایکس باکس وان قابل بازی هستند بر روی کنسول جدید خود نیز پشتیبانی خواهد کرد. اما این پشتیبانی تنها برای بازی‌های ایکس باکس وان نیست بلکه بازی‌های ایکس باکس 360 و اولین ایکس باکس نیز بر روی این کنسول پشتبیانی می‌شوند. اما این روند شامل تمام بازی‌های کنسول‌های قدیمی نمی‌شوند چون برخی از آنها حتی روی ایکس باکس وان هم پشتیبانی نمی‌شوند اما مایکروسافت این اطمینان را می‌دهد که لازم نیست یک ایکس باکس وان هم در کنار کنسول جدید خود در اختیار داشته باشید.

پلی استیشن 5 اما از برخی از بازی‌های PS4 پشتیبانی خواهد کرد که شامل حداکثر 100 تا از محبوب‌ترین عناوین این پلتفرم است. به هر حال ما انتظار نداریم که بازی‌های کنسول‌های قدیمی پلی استیشن بر روی این کنسول پشتیبانی شوند. پلی استیشن 4 در طول این نسل از بازی‌های قدیمی پلی استیشن پشتیبانی نکرد. گرچه به کمک PS Now تعدادی از عناوین کنسول PS2 بر روی PS4 قابل بازی بود. توئیت گرینبرگ دقیقا بعد از این بود که سونی اعلام کرد با انتشار PS5 به سرعت بازی‌ها اختصاصی بر روی آن منتشر خواهد شد و این به معنی این است که آنها بر روی پلی استیشن 4 کار نخواهند کرد.

مایکروسافت در ماه جولای یک رویداد از بازی‌های First-Party خواهد داشت که در واقع جایگزینی برای کنفرانسش در نمایشگاه E3 است که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. بازی Halo Infinite هم قطعا در این نمایشگاه حضور خواهد داشت و یکی از بازی‌هایی است که مایکروسافت قرار است از آن اطلاعات جدیدی منتشر کند.

نظر شما در مورد کنسول نسل آینده‌ی مایکروسافت چیست؟ آیا کنسول Xbox Series X می‌تواند در این نسل خوب عمل کند؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *