بازی, اخبار و رویدادها

واکنش مایکروسافت به انتقادات از اینساید ایکس باکس

اینساید ایکس باکس

نمایش اینساید ایکس باکس این هفته با حاشیه‌های زیادی روبرو شد. تا جایی‌که مایکروسافت مجبور به اعتراف به اشتباهش شد. با تیلنو همراه باشید.

قسمت جدید اینساید ایکس باکس که مدتی قبل پخش شد، از سوی طرفداران با انتقادات فراوانی نسبت به نحوه نمایش بازی‌ها و به‌خصوص رونمایی از گیم پلی آن‌ها مواجه شد. مایکروسافت نیز در پاسخ به این انتقادات اعتراف کرد که انتظارات نادرستی برای طرفداران ایجاد کرده بود.
مایکروسافت رونمایی از چندین گیم پلی مورد انتظار را برای این رویداد وعده داده‌ بود، اما تمرکز کم بر گیم پلی و به‌جای آن، انتشار چندین تریلر از ناشران مختلف منجر به این انتقادات و اعتراضات شد.

ویدیوی اینساید ایکس باکس در یوتیوب بیش از ۳۳ هزار دیسلایک دریافت کرده و بخش کامنت‌های آن نیز، با تعداد قابل توجهی نظرات منفی و اعتراضی رو‌به‌رو شده است؛ تا جایی‌که ویدیو‌های دیگر کانال یوتیوب مایکروسافت که مربوط به گیم پلی‌های کنسول ایکس باکس سری ایکس بودند نیز، از این موضوع در امان نماندند.
در ادامه آرون گرینبرگ، مدیر بخش بازاریابی ایکس باکس، در پاسخ به توییت یکی از طرفداران گفت:

شاید اگر از قبل چیز زیادی درباره این برنامه نمی‌گفتیم و مانند قسمت قبل که ماه گذشته پخش شد، آن را به نمایش در‌ می‌آوردیم، واکنش‌ها با آنچه اکنون شاهد آن هستیم، متفاوت بود. واضح است که انتظارات نادرستی ایجاد کرده‌ بودیم و تقصیر را بر گردن می‌گیریم. قدردان همه بازخورد‌ها هستیم و به شما اطمینان می‌دهیم که تیم ما این بازخورد‌ها را در‌نظر گرفته و سعی می‌کند که از آن‌ها بیاموزد.

اما مشکل اصلی چه بود؟

assassin's creed valhalla

شاید بتوان گفت کانون اصلی انتقادات، نحوه نمایش بازی مورد انتظار یوبیسافت، یعنی Assassin’s Creed: Valhalla بود. عنوان پرطرفداری که نسخه‌ی جدید آن چندی پیش، طی یک رویداد جذاب یک‌ روزه توسط یوبیسافت معرفی شد و آن‌ها اعلام کردند رونمایی از گیم پلی بازی، در مراسم اینساید ایکس باکس، رخ خواهد داد. اما در نهایت به‌جای نمایش گیم پلی، چندین صحنه پر زرق‌و‌برق سینمایی از بازی به نمایش در‌آمد. واکنش ها به این ویدیو به شدت منفی بود و هر کانالی که آن را منتشر می‌کرد با تعداد زیادی دیسلایک و همچنین نظرات اعتراضی مواجه می‌شد.

اشرف اسماعیل، کارگردان نسخه جدید بازی Assassin’s Creed Valhalla در حساب کاربری توییتر خود خطاب به طرفداران اینگونه نوشت:

شما حق داشتید که امروز انتظار تماشای موارد بیشتری از بازی را داشته‌ باشید. ما یک کمپین تبلیغاتی بلند‌ مدت در‌ پیش داریم و به زودی می‌توانید نمایشی کامل از گیم پلی بازی را تماشا کنید و همچنین اطلاعات بیشتری از بازی کسب کنید.

بابت شور و اشتیاقی که دارید ممنونم. لطفا آرام و صبور باشید، این انتظار حتماً ارزشش را خواهد‌ داشت.

مایکروسافت وعده‌ی رونمایی از گیم پلی چندین عنوان مختلف از‌ جمله Halo: Infinite را از مدت‌ها قبل به طرفداران خود داده است و به احتمال  زیاد در برنامه‌های آتی این شرکت، شاهد تمرکز بیشتری روی گیم پلی بازی‌ها خواهیم‌ بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *