راهنمای بازی, عمومی, مقالات عمومی

بازی Mortal Kombat 11 : راهنمای ویژگی کراس پلی

بازی Mortal Kombat 11

ویژگی کراس ‌پلی (Crossplay) در حال اضافه شدن به جدیدترین عنوان استودیوی ندررلم (NetherRealm) یعنی بازی Mortal Kombat 11 است. در این مطلب، هر آنچه که باید درباره‌ی ویژگی کراس ‌پلی بازی مورتال کمبت 11 بدانید را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

استودیو ندررلم اعلام کرد که قابلیت کراس‌پلی به بازی Mortal Kombat 11 اضافه خواهد شد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که با دوستان خود در کنسول های متفاوت با هم به‌صورت آنلاین مبارزه کنید؛ این قابلیت در ابتدا به تمام کنسول ها نمی‌آید. پس کراس‌پلی دقیقا به چه صورت کار می‌کند؟

این ویژگی به کدام پلتفرم ها اضافه خواهد شد؟

بازی Mortal Kombat 11 هم‌اکنون در پلتفرم های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان از این قابلیت برخوردار است. این به آن معنی نیست که کراس‌پلی به پلتفرم های دیگر نخواهند آمد، ولی طوری که از لیست سوالات متداول مربوط به بازی مشخص است، این قابلیت به پلتفرم های رایانه های شخصی، نینتندو سوئیچ و گوگل استادیا اضافه نخواهد شد.

سونی و مایکروسافت - بازی Mortal Kombat 11

چه حالت هایی دردسترس خواهد بود؟

به نظر می‌رسد که فقط حالت کژوال مود (casual mode) در پلتفرم های ذکر شده در دسترس است. این به آن معنا است که مسابقه‌های رتبه‌بندی شده‌ (Ranked matches)، مانند لیگ کمبات (kombat league) در حالت فعال بودن کراس‌پلی در دسترس نیست. در حالی که هیچ دلیلی وجود ندارد که حالت های رتبه‌بندی شده در دسترس نباشد، ما تصور می‌کنیم که یکی از دلیل های آن، رعایت عدالت است. چون در حالت کژوال مود هیچ امتیازی دریافت و یا از دست نمی‌دهید؛ ولی شکست خوردن در لیگ کمبات جلوی پیشرفت شما را می‌گیرد.

اگر واقعا عدالت، موضوعی است که استودیو ندررلم نگران آن است،شاید این فکر خوبی است که برای تست حالت کراس‌پلی، این حالت را فقط به دو پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 آورده است.

حالت کراس ‌پلی بازی Mortal Kombat 11 چگونه کار می‌کند؟

شما می‌توانید این حالت را فعال کنید که به شما اجازه بدهد بین دو کنسول PS4 و ایکس باکس وان به رقابت بپردازید. پس از فعال شدن، اگر سراغ مسابقه‌ی کژوال (casual match) بروید، ممکن است که در مقابل کسانی که این حالت را فعال کرده‌اند قرار بگیرید.

همچنین اتاق هایی مخصوص کراس‌پلی وجود دارد که شما می‌توانید با کسانی که این حالت را فعال کرده‌اند مبارزه کنید. اگر شما و دوستان شما بازی را در کنسول های متفاوت دارید، این ویژگی بسیار مفید خواهد بود.

برای تنظیم مسابقه باید با یکدیگر هماهنگ شوید، اما استفاده از ویژگی اتاق آنلاین کراس‌پلی به شما امکان می‌دهد تا با دوستان خود بین کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان یک‌دیگر بازی کنید.

آیا پیشرفت ها از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل می‌شود؟

به عبارت ساده، نه. پروفایل شما در بازی Mortal Kombat 11 مختص کنسولی است که شما در آن بازی می‌کنید. بنابراین، پیشرفتی که شما تجربه می‌کنید، بردهایی که کسب می‌کنید و محتواهایی که باز کرده یا خریداری کرده‌اید، از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل نمی‌شوند.

چه موقع حالت کراس‌ پلی بازی Mortal Kombat 11 دردسترس خواهد بود؟

هنوز تاریخ دقیقی برای اضافه شدن این حالت اعلام نشده است. هم‌اکنون استودیو‌ی ندررلم در حالت آزمایشی این ویژگی را به کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 آورده است. این که چه زمانی این حالت اجرا می‌شود، از طریق استودیوی ندررلم و حساب توییتر مورتال کامبت به اشتراک گذاشته خواهد شد.

شما درباره‌ی این ویژگی چه فکری می‌کنید؟ آیا اضافه شدن کراس‌پلی به بازی برای شما مفید بوده است؟ نظر های خود را با تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بازی Mortal Kombat 11 : راهنمای ویژگی کراس پلی

 1. mortal گفت:

  خب گناه ما پیسی گیمرا چیه که حالت کراس پلی رو برای ما فعال نکردن،ولی برای هر سه پلتفرم در حال حاضر فعاله.

  1. محمد حسین دریس گفت:

   واقعا من خودم هم نمی‌دونم و در عجبم از راهی که سازندگان بازی پیش گرفتند. چیزی که اینجا خیلی عصبیم کرده اینه که کسانی که نسخه premium بازی رو تهیه کردند، قادر به تجربه‌ی محتوای After math نیستند! با وقاحت تمام توی سوالات متداول نوشته شده که اگر نسخه premium تهیه کردید باید After math رو با قیمت ۴۰ دلار خریداری کنید‍!
   و در رابطه با نظر شما هم واقعا موافقم . pc که پلتفرم اصلیه، این ویژگی رو نداره. اگر یک بازی رو به یک پلتفرم اوردن باید تمام ویژگی‌ها یکسان باشه تا اینجور دلخوری پیش نیاد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *