بازی, یادداشت

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

بازی GTA 6 یا GTA VI عنوان احتمالی بعدی مجموعه بازی GTA محسوب می‌شود. تاکنون شایعات زیادی در مورد این بازی منتشر شده اما راکستار، هنوز به صورت رسمی چیزی در مورد این بازی اعلام نکرده است. اما با موفقیت‌های GTA Online و در کل این مجموعه بازی، از ساخت نسخه‌ی بعدی این سری مطمئنیم. در این مطلب قرار است ما به اطلاعات و شایعات بازی GTA 6 بپردازیم.

 

فعلا مهم‌ترین و واضح‌ترین اطلاعاتی که از این بازی داریم، یک گزارش توسط سایت Kotaku محسوب می‌شود. این گزارش تحقیقاتی بر روی فرهنگ کاری راکستار به شمار می‌آید. در این گزارش ادعا می‌شود که بازی GTA 6 یا عنوانی جدید از این مجموعه بازی، در اوایل توسعه در ماه آوریل 2020 است.  هم چنین این گزارش پیشنهاد می‌کند که نقشه بازی مقداری کوچک‌تر از اندازه‌ی واقعی خودش است و طی به‌روز رسانی‌هایی گسترش بیاید. این پیشنهاد بیشتر بر پایه‌ی موفقیت جی تی ای آنلاین با ادغام دیگر سرویس‌های آنلاین مطرح شده است. در هر صورت، راکستار سیاست سکوت را در برابر هر پیش‌بینی در پیش گرفته و تصمیم گرفته تا جوابی ندهد.

بازی GTA 6 اطلاعات فاش شده‌ی زیادی دارد که ممکن است درست باشند

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

آخرین ادعا در مورد فاش اطلاعات بازی GTA 6 از سوی یکی از کاربران Reddit مطرح شده است. این کاربر 23 اطلاعاتی را که از بازی بعدی راکستار وجود دارد، تقویت کرده است. اطلاعاتی مانند در دست توسعه بودن بازی و اسم رمز بازی که Project  Americas خواهد بود. هم‌چنین بازی در چند کشور جریان خواهد داشت که یکی از این تئوری‌ها و اطلاعات اینi که در برزیل و شهری الهام گرفته از ریودوژانیرو و شهر Vice City در ایالات متحده، بازی از سر گرفته می‌شود. این تئوری از تحت تاثیر قرار گرفتن این بازی از سریال Narcos نتفلیکس حکایت دارد که در مورد منشا تجارت کوکائین است. در پایین به ادعاهای این کاربر، بقیه اطلاعات و شایعات بازی GTA 6 می‌پردازیم.

اطلاعات GTA 6 بر اساس گفته‌های JackOLantern1982 کاربر ردیت

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6
 • توسعه‌ی عنوان بعدی GTA از سال 2012 کلید خورده اما ساخت آن تا سال 2015، پیشرفتی نداشته و حتی آن‌موقع تیم راکستار تمرکز بیشتری بر روی بازی Red Dead Redemption II، داشته است.
 • این بازی یکی دیگر از عناوین جهان‌باز راکستار به شمار می‌رود.
 • اسم رمز بازی، Project Americas است.
 • وقایع بازی در دو شهر Vice City و شهری خیالی دیگر با الهام از ریو، رقم می‌خورد.
 • تعدادی از مراحل خطی بازی در شهر Liberty City طراحی شده‌اند، اما این شهر قابلیت جهان‌باز را ندارد. (مانند Ludendorff، در بازی GTA 5)
 • در این بازی تعادلی بین واقع‌گرایی و بازی‌ را شاهد خواهیم بود و قرار نیست آن واقع‌گرایی بازی Red Dead Redemption II را در این بازی ببینیم.
 • یک شخصیت قابل کنترل دارد که آن هم بر خلاف اطلاعات درز کرده زن نیست بلکه مرد است.
 • وقایع بازی در دهه 1970 و 1980 میلادی اتفاق می‌افتند.
 • شما در نقش شخصی به نام ریکاردو که به رییس یک باند مواد مخدر مبدل می‌شود، بازی خواهید کرد. دیگر کاراکتر کلیدی کیسی (Kacey) نام دارد که در بخشی از روایت داستان حضور دارد. بازی را در نقش یک قاچاقچی کوکائین از Vice City به آمریکای جنوبی شروع می‌کنید.
 • بخشی از بازی در یک زندان غول‌پیکر اتفاق می‌افتد.
 • همراه با سیستم چپتری شبیه به کلیشه‌های تارانتینو یا بازی Red Dead Redemption II خواهد بود.
 • آب و هوای بازی بسیار پویا است و قراره حتی شاهد بلاهای طبیعی مثل گردباد نیز باشیم.
 • ساختمان‌ها و خودروها در طول سالیان تغییر می‌کنند.
 • بر اساس اطلاعات GTA 6 بازی تحت تاثیر سریال Narcos نتفلیکس ساخته شده ‌است.
 • بازی قرار است مجموعه موسیقی متن فوق‌العاده‌ای از دهه‌های 70 و 80 میلادی داشته باشد.
 • مارتین مادرازو جوان، در بازی حضور خواهد داشت همان‌طور که پدرش در نقش رئیس یک باند مواد مخدر بزرگ حضور دارد. مراحلی را نیز برای خانواده مادرازو انجام خواهید داد.
 • امپراتوری مواد مخدر در Gta 6 ساختاری شبیه به بازی Vice City Stories، اما در ابعادی بزرگ‌تر دارد. سیستم GTA Online را فرض کنید و 10 شماره آن را بالا ببرید.
 • شما تنها می‌توانید در دستتان اسلحه‌ داشته باشید و انبار مهماتی مثل Red Dead Redemption II، در جیب پشتی‌تان نخواهید داشت.
 • خودروی شما در بازی GTA 6 مانند زین اسبتان در بازی Red Dead Redemption II خواهد بود. تمامی تچهیزاتتان را می‌توانید در صندوق عقب خودرو بگذارید. هم‌چنین می‌توانید پوشش دفاعی خود را داخل ماشین قرار دهید و اگر آن‌را بپوشید نمایان می‌شود وگرنه نامرئی خواهد بود.
 • تعداد بسیار زیادی زیرنویس خواندنی در بازی وجود دارد، به طوری که انگار به تماشای قسمتی از مچموعه Narcos نشسته‌اید. زمانی‌که در آمریکای جنوبی حضور دارید انتظار این‌ که زیاد با جملات انگلیسی روبرو شوید، نداشته باشید. حتی Vice City هم مخلوطی از زبان‌هاست اما اکثریت جملات به انگلیسی گفته می‌شوند.
 • آخرین تکه‌ی قسمت روایی شامل موضوعات و حوادثی چون ویروس ایدز و بحران مهاجرت آن زمان را در برمی‌گیرد.
 • این بازی فقط برای نسل بعدی کنسول‌ها یعنی نسل نهم منتشر می‌شود.
 • همه‌ی تمرکز راکستار بر روی بازی GTA 6 و عنوانی دیگر (احتمالا بولی 2) است.
 • بازی هنوز در مرحله Pre-Alpha است و ممکن است نام‌ها، مکان‌ها و جزییات تغییر داشته باشند.

شما هم‌چنین می‌توانید مطلب ۱۰ نکته‌ی مخفی از بازی GTA V را در تیلنو مطالعه کنید و یه بار دیگر به سراغ تجربه‌ی GTA V بروید.

اطلاعات GTA 6 فاش شده توسط Fireden

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6
 • بازی در شهر به‌روز و مدرن Liberty City جریان دارد.
 • شروع بازی یادآور مجموعه The Wire است.
 • ماموران پلیس سعی در سرکوب باند مواد مخدری دارند که حول یک باشگاه شبانه پایه‌ریزی شده است.
 • چهار شخصیت اصلی وجود دارد که دو نفرآن‌ها پلیس و دو نفر دیگر از اعضای باند خواهند بود.
 • طرح بازی به سوی شمال ایالت نیویورک پیچ و تاب می‌خورد، جایی که به کلیشه‌های جنایی مانند Ozark و Breaking Bad مبدل می‌شود.
 • بازی Gta 6 هم مقداری دیالوگ و گفت‌وگو مانند GTA 5 و هم دیالوگ‌های دیوانه‌وار و پیچیده‌ای دارد.
 • بعد از مدتی در خط داستانی بازی شکافی ایجاد می‌شود، که در یک طرف بخش جنایی و ساخت امپراتوری مواد مخدر وجود دارد و در طرف دیگر بخش پلیسی که اکشن خواهد بود و پیچیدگی نسبی و کوچک‌تر در مقایسه با بازی LA Noire، دارد.
 • زودترین زمان در نظر گرفته شده برای GTA 6 تعطیلات سال جدید 2021 خواهد بود البته بیشترین حدس روی انتشار بازی در سال‌های 2022 و 2023 است.

راکستار چه اطلاعاتی از GTA 6 داده است؟

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

رئیس سابق راکستار نورس، در مصاحبه‌ای چهار قسمتی با مجله Develop در سال 2013، زمانی ‌که شایعات در مورد نسخه بعدی GTA شروع به منتشر شدن بودند، گفته بود:

ما نمی‌دونیم که GTA 6 چگونه خواهد بود اما ایده‌ها و طرح‌های زیادی برایش در سر داریم.

او هم‌چنین به ارزش بالای ایده‌هایشان برای ابن بازی و انتخاب بهترین موارد اشاره کرده بود. البته او اطلاعات زیادی در مورد این‌ که GTA 6 چه شکلی است، نداد و اخیرا استودیو راکستار نورس را نیز ترک کرده است. البته بعیده که راکستار اطلاعاتی در مورد تست‌ها و امتحان‌های فرآیند توسعه‌ی بازی بدهد. جایی که ساختن دنیایی سطح اول با کاراکترها و ساختار لایه‌ای حرف اول را می‌زند. GTA 5 توسط بیش از 1000  توسعه دهنده در استودیوهایی پراکنده در سراسر جهان ساخته شد. بنابراین برای تغییر الگوها شجاعت بسیاری نیاز خواهد بود. راکستار تاکنون مهر تایید یا دست ردی بر سینه اطلاعات و شایعات بازی GTA 6 نزده است.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

به طور خلاصه، اگر راکستار اعلام کرده بود که GTA 6 روز بعد از انتشار  Red Dead Redemption II (اکتبر 2018)، معرفی می‌شود، با توجه به تاخیرهای تاریخی بین معرفی‌های قسمت‌های مختلف بازی GTA و تاریخ انتشارشان، باید حدود 22 ماه انتظار بکشیم. البته راکستار این کار را نکرده وگرنه این بازی در آگوست امسال منتشر شده بود. در حقبقت، ما تنها با این جمله در آوریل 2020 که GTA 6 در حال توسعه است، باید به بررسی احتمالات بپردازیم. اما با توجه به اطلاعات و شایعات بازی GTA 6، ممکن است که تا پایان سال 2020 چیزی در مورد این بازی بشنویم. این خبر احتمالی می‌تواند به انتشار بازی در سال 2022 بیانجامد.

شایعات GTA 6

خط داستانی آینده‌نگرانه

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

یکی از شایعاتی که حول این بازی وجود دارد، مربوط به خط داستانی آن است. این شایعات به آینده‌نگرانه بودن این نسخه نسبت به قسمت‌های قبلی اشاره می‌کند. با توجه به گزارش Christian Today، این بازی از مکانیکی بهره خواهد برد که اجازه سفر در زمان را می‌دهد که البته هنوز در حد شایعه است.

آیا بازی در دوره‌های مختلف زمانی جریان خواهد داشت؟ بله امکانش وجود دارد، اما خیلی بعید است که شاهد سفر در زمان در بازی GTA 6 باشیم.

GTA 6 کل ایالات متحده را در بر می‌گیرد

یکی از تئوری‌های هواداران در مورد GTA 6 می‌گوید که این بازی کل کشور ایالات متحده و 52 ایالت آن را به جای یک شهر خاص، در بر می‌گیرد. اگر این مورد اتفاق بیافتد به طور حتم انتقال سریع و Fast Travel به این بازی خواهد آمد. البته این تئوری هم مثل سایر تئوری‌ها شایعه‌ای بیش نیست. البته با سابقه‌ی راکستار در ساختارشکنی‌ها و حرکت‌های نوآورانه و فوق‌العاده و با توجه به اطلاعات و شایعات GTA 6 امر بعیدی هم به نظر نمی‌رسد.

وجود چند شخصیت اصلی با پیچش‌های داستانی

GTA Online

یکی دیگر از تئوری‌های هواداران، وجود چند شخصیت اصلی و قابل کنترل در بازی GTA 6 است که با پیچیدگی‌هایی داستانی طراحی شده باشند. یک سناریو دزد و پلیسی را فرض کنید. یک شخصیت قابل کنترل پلیس و دیگری دزد است که می‌توانید آن‌ها را در انجام مراحل انتخاب و کنترل کنید. این شایعه بسیار جذاب به نظر می‌رسد و می‌تواند تجربه‌ی داستانی بازی را بسیار لذت‌بخش کند. با توجه به اظلاعاتی که از بازی GTA 6 فاش شده‌اند، این اتفاق اصلا بعید و غیرممکن نیست.

جمع‌بندی اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

کل اطلاعات و تئوری‌هایی را که با هم مرور کردیم را اگر در کنار هم قرار دهیم، به نتایجی می‌رسیم که احتمالا درست باشند.  GTA 6 روی نسل بعدی کنسول‌ها اجرا خواهد شد و تاریخ معرفی رسمی آن اواخر 2020 یا حتی دیرتر از آن است. احتمالا داستان بازی در چند مکان مختلف روی خواهد داد و هم‌چنین چند شخصیت قابل کنترل دارد که شاید یکی از آن‌ها مونث باشد. ممکن است GTA 6 تنها پوسته و کاوری برای GTA Online باشد که روی سخت‌افزاری جدید اجرا خواهد شد. به این صورت که بازی هم به صورت آنلاین و هم به صورت تک‌نفره قابل استفاده خواهد بود.

در کنار این مطلب، ما مطالب دیگری را در مورد بازی‌های پیش رو و کنسول‌های نسل بعد در تیلنو آماده کرده‌ایم. یکی از این مطالب نگاهی به آثاری که دوست داریم در کنسول پلی استیشن ۵ ببینیم است که توصیه می‌کنیم آن را اصلا از دست ندهید.

نظر شما در مورد این شایعات چیست؟ به نظر شما این شایعات چه‌ مقدار به واقعیت نزدیک‌اند و توانایی اجرا شدن را دارند؟ نظر خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamesradar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “تمام اطلاعات و شایعات بازی GTA 6

 1. مهرداد گفت:

  مقاله ی خیلی خوبی بود امیدوارم این بازی زودتر بیاد دیگه تحمل انتظار بیشتر از اینو نداریم
  وای اگه آهنگ های دهه هشتاد میلادی مثل پینک فلوید رو و نقشه کل آمریکا رو داشته باشه چی میشه

  1. ابوالفضل کاظمی گفت:

   منم امیدوارم هرچه زودتر معرفی بشه مهرداد جان ممنون از نظرت

 2. میثم گفت:

  مرسی از مقالتون خیلی منتظر gta بعدیم دیگه واقعا باید بترکونه

  1. ابوالفضل کاظمی گفت:

   واقعا مورد انتظارترین بازی نسل بعد همین بازیه خیلی ممنون از نظرت میثم عزیز

دیدگاهتان را بنویسید