اخبار و رویدادها, بازی

استودیو Playdead سازنده بازی های لیمبو و Inside، از پروژه جدید خود می‌گوید

(Limbo) لیمبو

playdead

استودیو پلی دد (Playdead) سازنده بازی‌های تحسین شده لیمبو و Inside، اطلاعاتی درباره بازی جدید خود منتشر کرد. یک بازی سوم شخص با المان‌های جهان‌باز، متفاوت‌ترین بازی این استودیو خواهد بود. همراه تیلنو باشید.

در سال ۲۰۱۰ بود که انتشار یک بازی ماجراجویی خاص با المان‌های پلتفرمر، سر و صدای زیادی به پا کرد. داستان پسری که پا به دنیای عجیب و غریبی گذاشته، به دنبال خواهر خود می‌گردد و در این راه با اتفاقات عجیبی روبرو می‌شود، کل راه لیمبو (Limbo) است. گیم پلی و روایت خاص بازی آنقدر جذاب بود که تا مدت‌ها گیمر‌ها از این بازی جدید تعریف و تمجید می‌کردند. خشونت بازی در کنار دنیای عجیبی که به تصویر می‌کشید، تئوری‌های بی‌پایانی را برای داستان لیمبو رقم زد. استودیو پلی دد با ساخت این بازی حسابی گل کاشت و مهر تاییدی بر ساخت بازی جدید خود زد. بعد از گذشت ۶ سال حالا نوبت اینساید (Inside) بازی جدید این استودیو بود تا دوباره تبدیل به بمب بازی‌های مستقل شود. این بار تم گرافیکی بازی تغییر کرده بود اما روایت داستانی خونین‌تر و عجیب‌تر از قبل دنبال می‌شد. المان‌های گیم پلی درست مانند لیمبو پیاده‌سازی شده بودند و در عین آشنا بودن، خیلی جدید و خاص دنبال می‌شدند. داستان بازی آنقدر عجیب و خاص در گوشه کنار بازی روایت می‌شد، که هزاران برداشت و حس خاص از آن برجان گیمر می‌نشست. در تیرماه سال ۱۳۹۸ بود که تصاویری از بازی جدید این استودیو منتشر شد و طرفداران را حسابی برای این بازی هیجان‌زده کرد. بعد از انتشار تصاویر تا مدت‌ها خبری از این استودیو نبود و در سکوت خبری به ساخت بازی جدیدخود ادامه می دادند.

Inside & Limbo

حال پلی دد با انتشار لیست استخدامی به دنبال نیرو‌های جدید است که با اثر جدید این استودیو ارتباط مستقیم دارد. در لیست منتشر شده در توییتر نوشته شده است:

ما به دنبال نیروی آشنا به سبک سوم شخص، المان‌های جهان‌باز و آشنا به کار با موتور بازی‌سازی آنریل انجین، برای ساخت بازی مولتی ‌پلتفرم هستیم.

آن طور که بنظر می‌رسد، این بازی جدید راه تازه‌ای را برای پلی دد باز کرده و سازنده لیمبو و Inside، قصد دارد بعد از تجربه ساخت بازی‌های دو بعدی، این‌بار یه سراغ سبک سوم شخص و بازی‌های سه بعدی بیاید. المان‌های جهان‌باز هم در این آگهی، سبک جدید و متفاوت این بازی مورد ‌انتظار را متذکر می‌شوند. هرچند تا به امروز شاه گیم پلی و اطلاعات دقیقی از این بازی نبوده‌ایم اما با توجه به سابقه استودیو پلی دد، به احتمال زیاد علاوه‌بر تغییراتی در گیم پلی بازی، شاهد روایت داستانی چند لایه مانند لیمبو و اینساید خواهیم بود. هرچه که هست امیدواریم که این بازی جدید، مانند آثار قبلی این استودیو جذاب باشد و بتواند چند ساعتی گیمر‌ها را محو دنیای خاص خود کند. حال باید منتظر ماند و دید، این استودیو چه زمانی اطلاعات جدیدی از بازی خود متشر می‌کند و گیمر‌ها را بیشتر با دنیا و حال و هوای بازی جدید خود، آشنا خواهد کرد.

نظر شما درباره استودیو پلی دد و بازی‌های این استودیو چیست؟ بنظر ما این بازی جدید مانند لیمبو و اینساید موفق خواهد بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید