عمومی, بازی, نقد و بررسی, نقد و بررسی بازی, یادداشت

بررسی بازی PES 2021 از دید سایت GamesRadar

بازی PES 2021

بازی PES 2021 هنوز بهترین بازی فوتبالی است و بهترین راه برای به پایان رساندن نسل هشت در بازی‌های فوتبالی به شمار می‌رود. «به روزرسانی فصل» یا همان ‘Season Update’ موارد کمی در زمینه نوآوری ارائه می‌دهد اما نتیجه‌ی خوبی برای اجرای بازی در پلی استیشن چهار داشته است. با تمرکز بر روی کنسول پلی استیشن پنج، توسعه دهندگان برای PES 2020 یک به روزرسانی فصلی منتشر کردند که بازی به PES 2021 تبدیل می‌شود. با تیلنو همراه باشید.

با منتشر شدن بازی PES 2021، شرکت کونامی در این نسل ریسک بسیار بزرگی را به جان خرید. کونامی اعلام کرد که PES 2021: Season Update به عنوان یک بروزرسانی برای نسخه‌ی سال گذشته عرضه شده است و ضمن اضافه کردن کیت‌ها، ترکیب‌ها و نقل و انتقالات فصل جدید فوتبال هم بروزرسانی شده‌اند که از همان گیم پلی پایه و حالت‌های بازی PES 2020 برخوردارند. در حالی که همه چیز در مورد بازی PES 2021 هنگام بارگذاری منوهای آشنا و حالت‌های یکسان، حالت دژاوو (چیزی که قبلا یک جای دیگر دیده‌اید ولی مکان و زمان دقیق را به یاد ندارید) را فراهم می‌کند، اما در زمین بازی تفاوت قابل توجهی با نسخه قبلی دارد و به نظر می‌رسد که این یک خبر خوب است. بله، هنوز یک سری جاهایی در بازی وجود دارد که باید بهبود یابند و نبود حالت‌های جدید ممکن است به طول عمر نسخه‌ی امسال آسیب برساند. اما اصلاحات جدید در زمین بازی و محتوای اضافه شده‌ی MyClub به بازی، کاری کرده که بازی PES 2021 شایسنه‌ی یک ورود طولانی مدت به بازی بشود و با قیمت ویژه‌ی بیست و پنج یورو، به یک نقطه‌ی ورود عالی برای طرفداران جدید تبدیل بشود.
بازی PES 2021

تکراری، ولی با کمی تفاوت

بررسی یک بازی که بیش از حد آشنا به نظر می‌رسد بسیار چالش برانگیز است. مثل ریمستر کردن یک بازی کلاسیک، گاهی اوقات برجسته کردن تغییرات غیر دیداری یا گسترش دادن بازی دشوار به نظر می‌رسد. بازی PES 2020 اصلاحات جسورانه‌ای مانند زاویه‌ی دید جدید دوربین، مکانیک منحصر به فرد دریبل زدن و تجربه تعاملی Master League را ارائه داده است. همه این تغییرات ظاهر بازی را به طرز چشمگیری شاداب کرده و به راحتی می‌توان پیشرفت‌های بازی PES 2019 به بازی PES 2020 را مشاهده کرد. در بازی PES 2021، منوها، صفحه‌ی بازیکن‌ها، معرفی تیم و حالت‌ها به غیر از کمی تغییر رنگ و اضافه شدن موسیقی متن جدید، در بقیه موارد با PES 2020 یکی است. اما وقتی در بازی PES 2021 پا به زمین بازی می‌گذارید، بازی PES 2021 خودش را بسیار بهتر و روان‌تر از بازی PES 2020 نشان می‌دهد. در این نسخه سرعت بازی کندتر است ولی بازیکنان خیلی بهتر رفتار می‌کنند. همه چیز طبیعی‌تر احساس می‌شود. هوش مصنوعی هنگام بازی آفلاین بسیار بهبود یافته است. نسخه‌ی امسال با دقت و آگاهی بیشتر، باعث می‌شود که گیمرهای آفلاین واقعا از انواع مسابقات امسال لذت ببرند. سری بازی‌های PES همیشه به Player ID خود افتخار می‌کند. دقیقا همان منطقه‌ای که رقیب دیرینه یعنی FIFA 21 همیشه با آن دست و پنجه نرم می‌کند. بازی PES 2021 به شما این اجازه را می‌دهد که بازیکنان فوق ستاره را ببینید و مهارت‌ها و ترفندهای منحصر به فرد آ‌ن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید که بتوانید روش‌های مختلف حمله را پیدا کنید.

برخی از مسابقات می‌توانند ناامیدکننده و غیر واقعی باشند، مانند زمانی که تیمی رده پایین ناگهان به بایرن مونیخ تبدیل می‌شود و با خیالی آسوده از شما بالاتر می‌زند. با ضربه‌های ناگهانی، ضربه‌های محکم، تکل زدن و ضربه‌های سر سریع، احساس زنده‌تر و متنوع تری به گیمر دست می‌دهد. در حالی که بازی FIFA همچنان با دریبل زدن به سبک بازی‌های خیابانی در حالت هایی مانند Volta برای گسترش جذابیت بازی ادامه می‌دهد، کونامی هنوز در حال درست کردن یک شبیه ساز غیر واقعی بازی هیبریدی است. بعد از چند دقیقه بازی کردن، بازی PES 2021 این توانایی را دارد که شما را با last second winner و last-ditch tackle شما را از جایتان بلند کند. امسال غرق شدن در اعماق بازی خیلی راحت تر است. تغییرات انگشت شمار بازی PES 2021 به شما یک تجربه‌ی کامل از یک بازی فوتبال را هدیه می‌دهد. در این نسخه انواع بسیار زیادی از شوت‌ها و سیو توپ وجود دارد و اگر با سبک Wing Play بازی کنید، می‌توانید دریبل‌های زیادی را اجرا کنید. در حقیقت، حتی اگر دریبل شما کمی به خوبی اجرا نشود، تاثیر چشمگیری در بازی می‌گذارد. بازیکنان ماهر می‌توانند در جناحین و در مناطق با فضای کم باعث خسارت شوند و همچنین گفتنی است که ضد حملات مستقیم و سریع هنوز در درجه‌ی والایی قرار دارند.

بازی PES 2021

بازی PES 2021 شامل پنج نسخه‌ی Special Club Editions است

دفاع کردن خطر و پاداش زیادی دارد، به عنوان مثال اگر در مقابل حریفی ماهر تمرکز نکنید، به راحتی می‌توانید گل بخورید. به همین ترتیب، یک بازیکن صبور می‌تواند حریفان ماهرتر خود را از پای در بیاورد و از گل زدن آن‌ها جلوگیری کند. کونامی و بازی PES با تغییر نام در سال گذشته به eFootball PES، اینترنت را پذیرفتند. بنابراین برای داشتن یک تجربه ثابت مبتنی بر اینترنت به یک اینترنت نسبتا خوب و قوی نیاز دارید. مانند تمام بازی‌هایی که حالت آفلاین/آنلاین را با هم مخلوط می‌کنند، بین این دو حالت‌ در بازی PES 2021 تفاوت وجود دارد. کونامی فیلترهای اضافی را به قسمت Matchmaking اضافه کرده است (مانند نیاز به اتصال اینترنت قوی هنگام جستجوی حریف) اما پایه و تجربه آنلاین پیشرفت کرده است. برخورد بازیکنان (یکی از ناامیدکننده‌ترین جنبه‌های PES 2020) نیز بهتر شده است. بازیکنان هنوز هم به یکدیگر ضربه می‌زنند و موتور بازی این بار بهبود یافته است. در هر دور بازی، داور انگار وجود خارجی ندارد و شما قادر هستید که خیلی از کار‌های غیرمجاز را انجام دهید. ایجاد تعادل در بازی کمی سخت به نظر می‌رسد زیرا بازیکنان آفلاین دنبال این هستند که بیشتر تقلب (چیت) کنند تا در مسابقات شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشند. این در حالی است که بازیکنان آنلاین فقط به دنبال مسابقات سریع هستند. Divisionsهای آنلاین و Co-Op به غیر از یک مورد کاملا تکراری هستند. MyClub پاسخ کونامی به رقیب خود یعنی Ultimate Team است که در آن بازیکن به خدمت می‌گیرید، بسته‌ها را باز می‌کنید و با حریفانی از سراسر جهان به مصاف هم می‌روید. یک تفاوت اساسی بین MyClub و FUT وجود دارد. در بازی PES، آسان است که یک تیم انباشته از افسانه‌هایی مانند دل پیرو، مارادونا و بکهام را تهیه کنید و همیشه این بازی‌ها سرگرم کننده خواهد بود، به خصوص اگر عادت داشته باشید که هرگز نمادهای مشابه را در Ultimate Team بسته بندی نکنید. بازی PES 2021 شامل پنج نسخه‌ی Special Club Editions است که دسترسی سریع به یک بازیکن لحظه‌ای نمادین مانند نسخه جوان Messi یا Dennis Bergkamp نخست را فراهم می‌کند.
بازی PES 2021

البته که این امر تأثیر ناگهانی بر روی شما می‌گذارد و باعث می‌شود که در اوایل چرخه، در برابر یک حریف قدرتمند قرار بگیرید. در بازی FIFA، جنبه‌ی سنگین ساخت یک تیم با چالش‌ها، اهداف و محتوای درون بازی، وقت زیادی را از سال را نیاز دارد، در حالی که MyClub به ترکیبی از ترکیب چیدن و بازی کردن متکی است. گفتنی است که بازی PES 2021 در چند ماه آینده باز هم قضاوت می‌شود. ما امیدواریم در طول سال برخی ویژگی‌های جالب توجه اضافه شود تا بازیکنان عادی همچنان هیجان زده باشند.

 لایسنس بازی، یکی از بزرگترین نکات مثبت بازی است

از نظر زیبایی شناسی، بازی با داشتن تیم‌های دارای مجوز و باشگاه‌های شریک از اسکن صورت و ساخت دقیق استفاده می‌کند. نیمار مانند نیمار به نظر می‌رسد و به مان شکل طبیعی خودش بازی می‌کند. بازیکنانی مانند Van Dijk ،Hazard و Messi دارای انیمیشن‌ها و سبک‌های بازی منحصر به فردی هستند که کاملاً بازسازی شده‌اند. بازیکنان افسانه‌ای نیز به طرز حیرت انگیزی با جزئیات دقیقی طراحی شده‌اند. از نظر ارائه، هنوز هم به ارتفاعات رقیب خود نمی‌رسد و Commentary و گزارش بازی نیاز به یک تغییر بزرگ دارد. انحصار یوونتوس و رم به ویژه با در نظر گرفتن حالت Deep edit mode یک حرکت هوشمندانه از کونامی است. اگرچه ممکن است حالت‌های بازی کم باشد، اما اصلاحات گیم‌پلی قابلیت تجربه‌ی یک بازی تازه را به قدیمی‌ها هدیه می‌دهد. کونامی را نیز باید به خاطر شفافیتی که ایجاد کرده، تحسین کرد. با شکستن چرخه‌ی ساخت سالانه برای شروع سریع ساخت در نسل بعدی، این برای کونامی یک فرصت بزرگی است که نسل نهم یعنی پلی استیشن پنج و ایکس باکس سریز ایکس را با بهبود مناطق ناامیدکننده‌ی بازی PES 2020 که در سال گذشته منتشر شده بود را عالی آغاز کند.

نظر شما راجع به بازی PES 2021 چیست؟ آیا فکر می‌کنید که بازی PES می‌‌تواند در نسل نهم تمام عیب‌های خود را برطرف کند؟ دیدگاهتان را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamesradar

توجه داشته باشید که این بررسی تماما بر اساس سایت Gamesradar است و نظر تیم تیلنو در آن تاثیر داده نشده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *