اخبار و رویدادها, بازی

سونی بازی های انحصاری بیشتری را برای رایانه های شخصی منتشر می‌کند

playstation first party games

تاکنون ما شاهد بودیم که بازی‌های Horizon Zero Dawn و Death Stranding که قرار بود به طور انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 باشند را، سونی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی (ویندوز) هم منتشر کرد که موفقیت‌های بسیار خوبی را هم در پیش داشت. ولی خب این‌ها اولین و آخرین بازی‌های انحصاری نیستند که منجر به این اتفاق شدند و سونی قرار است بازی‌های انحصاری بیشتری را برای رایانه‌های شخصی عرضه کند. با تیلنو همراه باشید.

در گزارش کامل سالانه شرکت سونی، مانند همیشه بخش پلی‌استیشن بقیه بخش‌های بزرگ تجاری را در بر می‌گیرد، در حالی که ویروس کرونا یکی از عامل‌های بزرگی برای ضرر 876 میلیون دلاری بوده است. ولی در کل بازی برای سونی نتیجه خوبی را در پیش داشته است.

sony

اکنون بخش بازی (Playstation) سونی بیشتر از هر قسمت دیگری دارد برای این شرکت درآمدزایی می‌کند. حتی سونی گفته است در قسمتی کوچک، حدود 113 میلیون کاربر فعال شبکه PSN و 45 میلیون کاربر دارای اشتراک پلی‌استیشن پلاس دارد و در کنار این‌ها، فقط 2.2 میلیون نفر از اشتراک PS Now استفاده می‌کنند.

sony playstation

اما به طور طبیعی این کاملا برای شرکت سونی کافی نیست. برای همین سونی هدفی را با عنوان (رشد کاربران فعال) پیش گرفته است و قصد کار بر روی آن را دارد. که این استراتژی و برنامه، همان عرضه دیگر بازی‌های انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی است:

ما نتایج هدفمندی را که شامل؛ رشد کاربران فعال و ماندگاری بیشتر آن‌ها دیدیم که می‌توان از آن جریان اقتصادی و نقدی گسترده‌ای را برای شرکت سونی انتظار داشت. ما به منظور ارتقای خود در سودآوری قصدمان گسترش عرضه بازی‌های انحصاری بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی است.

جالب اینجا است که سونی قبلا پلتفرم و کاربران رایانه‌های شخصی را به عنوان یک رقیب مشخص کرد. این شرکت همچنین گفت بازیکنان و کاربران پلتفرم‌های دیگر هم نیز رقیب اصلی به حساب می‌آیند که سونی را مجبور به پیشرفت می‌کنند:

انتظار می‌رود که رقابت از طریق بازی‌های ویدیویی آنلاین و بازیکنان پلتفرم‌های سایر شرکت‌ها همچنان در حال تشدید باشد. این یک استراتژی برای رشد نوآوری و تکامل بستر‌های نرم افزاری PlayStation خواهد بود. برای این منظور SIE قصد دارد سرمایه گزاری‌های فعالانه‌ای را برای تقویت این محتوا انجام دهد و ضمن افزایش خدمات DTC که کاربران را به خود نزدیک‌تر می‌کند، به منظور ارتقای ارزش برند خود، پرورش جامعه و تعامل با کاربر تلاش کند.

این موضوع فعلا برای بازی‌های انحصاری PS5 مثل؛ Horizon Forbidden West یا Spider-Man: Miles Morales صدق نمی‌کند ولی در این حین این را هم بدانیم که در آینده‌ای نزدیک قرار است مایلرز مورالس را درون کامپیوتر‌های خود ببینیم. شرکت سونی پیش از این‌ها درباره قدرت انحصاری‌های کنسولش بسیار صحبت کرده بود و این روند رو به جلوی این شرکت تغییر نخواهد کرد. اما این به این معناست که سونی در فکر این است که بازی‌هایی همچون؛ Spider-Man یا God of War می‌توانند روح تازه‌ای برای زندگی و فروش را بدست بیاورند.

تعجبی ندارد که اگر بازی‌های PS5 مثل قبل روال خوبی پیش بگیرند و در طی سال‌های آتی راهشان را در بازار کامپیوتر‌های شخصی پیدا کنند.با توجه به اینکه دو بازی Horizon Zero Dawn و Death Stranding روی پلتفرم استیم (Steam) در ماه‌های ژوئن و جولای صدر جدول فروش را در دست داشتند، این نشان دهنده این است که بازی‌های PS5 هم فروش خوب خودشان را خواهند داشت.

برای خرید بازی‌های انحصاری که نام برده شدند، می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

خرید بازی Marvel’s Spider Man از فروشگاه تیلنو

خرید بازی Horizon Zero Dawn از فروشگاه تیلنو

خرید بازی God Of War از فروشگاه تیلنو

خرید بازی Death Stranding از فروشگاه تیلنو

نظرتان چیست؟ آیا عرضه بازی‌های انحصاری کنسول پلی‌استیشن برای کامپیوتر اتفاق خوبی می‌تواند باشد؟ نظراتتان را با تیم تیلنو و کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Kotaku

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *