اخبار و رویدادها, رویدادهای گیمی

مراسم رونمایی از پلی استیشن ۵ به پر بیننده‌ترین استریم تاریخ یوتیوب تبدیل شد

پلی استیشن 5

پس از مدت‌ها انتظار کنسول پلی استیشن ۵ در یک مراسم نفس گیر معرفی شد، اما تنها جذابیت مراسم PlayStation 5 future of gaming بازی‌ها و خود کنسول نبود. پخش زنده‌ی این بازی یک رکورد تاریخی را شکست: پر بیننده‌ترین استریم یوتیوب (Youtube) در تمام ادوار.

پلی استیشن 5

پس از چندین سال انتظار بی‌وقفه بالاخره کنسول جدید سونی، یعنی پلی استیشن 5، معرفی شد که در نوع خود بسیار جذاب بود و آمار ارقام جالب و عظیمی را نیز از خود به جای گذاشت به طوری که تنها تریلر رونمایی از کنسول به تنهایی ۱۰ میلیون بازدید خورد؛ هم چنین سایر بازی‌های معرفی شده در مراسم هم بازدید‌های میلیونی خوردند که در نوع خود قابل توجه است. مردم درباره‌ی معرفی کنسول پلی استیشن پنج بسیار هیجان زده بودند و برای شروع مراسم PS5 Future of Gaming لحظه شماری می‌کردند. حتی آمار هم نشان دهنده‌ی این هیجان عظیم بودند به طوری که هر لحظه که به شروع مراسم نزدیک‌تر می‌شدیم، آمار بازدید (View) بیشتر می‌شد. حتی یک ساعت قبل از شروع مراسم مراسم صدهزار نفر منتظر بودند که سونی قرار است چه محتوایی را به نمایش بگذارد؛ البته که این ارقام بازدید به مرور بالاتر هم رفت. این کنفرانس به طور رسمی به پربازدید‌ترین استریم تاریخ یوتیوب تبدیل شد و حتی از تمامی مراسم‌های E3 و رونمایی کنسول‌ها که تا این روز شاهد آن‌ها بودیم، فراتر رفته است.

با توجه به توییت که میلی آماند (Millie Amand)، مدیر داده‌های آماری یوتیوب، منتشر کرد، مراسم رونمایی پلی استیشن 5 به پربیننده‌ترین استریم یابه اصطلاحی پخش زنده تاریخ یوتیوب تبدیل شد.

پلی استیشن 5

(لازم به ذکر است با توجه به گزارشی که وبسایت Playstation Lifestyle در مورد میلی آماند، مدیر داده‌های آماری یوتیوب، منتشر کرده است؛ این شخص وجود خارجی ندارد و این اکانت توییتر اصلی نیست. البته این  قضیه حکم نقضی بر این که مراسم PS5 Fututre of Gaming  پربیننده‌ترین استریم تاریخ یوتیوب است، نیست و این رکورد در سلامت کامل قرار دارد. بر اساس گزارشی که وبسایت Esports Charts ارائه داد، این مراسم موفق شد در مجموع در تمامی کانال‌های دو پلتفرم یوتیوب و توییچ (Twitch) به رقم بازدید هفت میلیون بیننده‌ی هم زمان برسد. البته که همین حالا هم نمی توانیم با قاطعیت این آمار‌ها را بگوییم و باید صبر کنیم و ببینیم که گزارش‌های آماری هفته‌های بعد چه ارقامی را نمایش می‌دهد.)

در توییتی دیگر، میلی آماند گزارش داد با توجه به آن که ۷/۳۲ میلیون نفر همزمان این مراسم را فقط در یوتیوب تماشا می‌کردند و این اعداد شامل پلتفرم توییچ نمی‌شود. نکته‌ی دیگری که قابل ذکر است، این است که مشخص نیست این آمار شامل استریمر‌ها و بازدیدکنندگانشان هست یا خیر. به هر حال، این عدد‌ها بسیار چشم گیر هستند و گویای عطش و هیجان طرفداران در سراسر دنیا برای عرضه پلی استیشن 5 است و باید منتظر باشیم و ببینیم که سونی در ادامه چه نمایش‌ها و برنامه‌هایی برای گیمر‌ها تدارک دیده است.

این مراسم ۷۵ دقیقه‌ای به هیچ وجه نا امید کننده نبود و تعداد زیاد و متنوعی از بازی‌ها، نمایش داده شد. این ۷۵ دقیقه، برای تمامی تماشاگران جذاب بود و یک بازی AAA و مورد انتظار مانند Horizon Forbidden West تا بازی Resident Evil جدید و یک مستقل هیجان انگیز مانند Returnal را در بر می‌گرفت.

در پایان، سونی به طرفدارن همان نمایشی را تحویل داد که همه می‌خواستند. آن‌ها از طراحی کنسول پلی استیشن ۵ رونمایی کردند که از ذهنیت کنسول‌هایی سیاهی که تا الان دیده‌ایم، متفاوت است. PS5 Future of Gaming مانند یک کاتالیزور عمل کرد و سرانجام صنعت بازی‌های ویدیویی را به نسل نهم هدایت کرد. اکنون که هم از ظاهر پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس رونمایی شده و هم از قدرت سخت افزار‌های آن مطلع هستیم؛ به غیر از صبر کردن چاره‌ای نداریم و باید منتظر شروع سفر حماسی خود به نسل نهم باشیم.

در پایان نظر شما کاربران تیلنو چیست؟ برنده‌ی نسل بعد غربی‌ها خواهند بود یا شرقی‌ها؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Playstation Lifestyle

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید