بازی, اخبار و رویدادها, رویدادهای گیمی

فروش دیجیتالی ۵/۷ میلیون نسخه‌ای بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در ماه نوامبر

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم مانند سایر نسخه‌های این مجموعه عملکرد خوبی در بازار داشته و در ماه نوامبر، ۵/۷ میلیون نسخه از این بازی به صورت دیجیتالی به فروش رسیده است. بازی Assassin’s Creed Valhalla هم فروش به نسبت خوبی را تجربه کرده است.

وبسایت SuperData به ارائه‌ی گزارشی پرداخته است که به فروش فوق العاده زیاد بازی‌های ویدیویی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ اشاره دارد. درآمد حاصل از فروش بازی‌های ویدیویی در این ماه میلادی، عدد ۱۱/۵ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این عدد، بیش‌ترین درآمدی محسوب می‌شود که تاریخ بازی‌های ویدیویی در طول یک ماه به خود دیده است. البته بخش بزرگی از این عدد شگفت انگیز به لطف مجموعه‌ی همواره محبوب Call of Duty‌ است. تنها ۵/۷ میلیون نسخه از بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به صورت دیجیتالی به فروش رفته که در نوع خود رقم به شدت هیجان انگیزی است.

البته با عرضه‌ی نسخه‌ی جدید کال آو دیوتی ذره‌ای از موفقیت‌های بازی Call of Duty: Warzone کم نشده است و آن طور که گزارشات می‌گوید، تعداد بازیکنان این اثر بتل رویال ۲/۷ برابر بازیکنان کلد وار است. بازی Assassin’s Creed Valhalla هم که بهترین آمار فروش مجموعه‌ی Assassin’s Creed در هفته‌ی اول انتشار را به خود اختصاص داده بود، عملکرد خوب خود را ادامه داده و حدود ۱/۷ میلیون نسخه به صورت دیجیتالی از این بازی به فروش رسیده است. در واقع، فروش والهالا از فروش بازی Assassin’s Creed Odyssey در مدت زمانی مشابه، ۵۰ درصد بیش‌تر بوده است. توجه کنید آماری که به ذکر آن‌ها پرداختیم، تنها فروش دیجیتالی آن‌ها را در بر می‌گیرد. تجربه نشان داده است که معمولا تنها نیمی از فروش یک بازی به نسخه‌های دیجیتالی آن اختصاص داد و نصف دیگر مربوط به نسخه‌های فیزیکی است. اما شاید با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایطی که در آن قرار داریم، میزان فروش دیجیتالی بازی‌های مختلف بیش از پیش باشد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

البته فروش والهالا از همه‌ی جنبه‌ها پیشرفت نکرده و درآمد حاصل از پرداخت‌های درون برنامه‌ای میزبان کاهش ۶۲ درصدی شده است. در واقع یکی از دلایل این کاهش درآمد، به خاطر عدم وجود XP Boosterها است که به پیشرفت سریع‌تر بازیکن در دنیای بازی کمک می‌کند. اما از آن جایی که این XP Boosterها در به روز رسانی‌های اخیر به بازی Assassin’s Creed Valhalla اضافه شده است، انتظار می‌رود که این اعداد در چند ماه آینده دست خوش تغییراتی شود. همین چند روز پیش بود که رویداد New Yule به والهالا اضافه شد و علاوه بر چندین مرحله‌ی جدید، امکاناتی نظیر بزرگ‌تر کردن Settlement را به بازیکنان می‌داد. شما می‌توانید در مقاله‌ی راهنمای اداره ی Settlement در بازی Assassin’s Creed Valhalla با این مکانیک جذاب بازی بیش‌تر آشنا شوید. این پایان کار نیست و حالت River Raid در ماه فوریه به بازی اضافه خواهد شد. اگر می‌خواهید با محتویات آینده‌ی این بازی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla: محتویات پس از عرضه‌ی بازی مشخص شد سر بزنید.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه‌ی دو تا از پرفروش‌ترین بازی‌های سال بپردازید، می‌توانید از طریق لینک‌هایی که در قسمت زیرین قرار داده می‌شود، استفاده کنید.

نظر شما در مورد فروش شگفت انگیز دو بازی Call of Duty: Black Ops Cold War و Assassin’s Creed Valhalla چیست؟ ‌آیا این دو بازی در آینده موفق به ادامه‌ی فروش بالای خود می‌شوند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *