نمایش و پیش نمایش, بازی, گیم پلی بازی, یادداشت

روش‌های ممکن برای کشتن اعضای لیگ عدالت در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League قصد دارد بازیکنان را در تقش اعضای جوخه‌ی انتحار، به جنگ با ابرقهرمانان لیگ عدالت بفرستد. اما با وجود افرادی مانند سوپرمن در لیگ عدالت، هارلی کویین و دوستانش چگونه می‌توانند از پس این ابرقهرمانان برآیند و آن‌ها را شکست دهند؟

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در مراسم DC FaDome 2020 معرفی شد و با توجه به تریلرها، می‌خواهد داستان متفاوتی را برای گیمر‌ها تعریف کند. این بازی قصد دارد این دفعه همه‌ی افکار ما را به هم ریزد و جای شخصیت‌های منفی و مثبت را تغییر دهد تا بتواند داستان‌ هیجان انگیزی را روایت کند. جدیدترین بازی در دست توسعه‌ی استودیو Rocksteady، که سابقه‌ی ساخت سه گانه‌ی Batman Arkham را در کارنامه دارد، می‌خواهد این سری بر عکس همیشه اعضای لیگ عدالت را به عنوان آنتاگونیست بازی نمایش دهد. در واقع، بازیکن کنترل شخصیت‌های گروه جوخه‌ی انتحار یا Suicide Squad را در دست می‌گیرد و به جنگ لیگ عدالت می‌رود که اعضایی مانند Superman و Batman دارد.

بنابراین، نکته‌ای که ممکن است در این میان ذهن هر طرفداری را مشغول کند، این است که شخصیت‌هایی مانند هارلی کویین که قدرتی مانند انسان‌های معولی دارد، چگونه می‌تواند از پس ابرقهرمانان رویین تنی مانند سوپرمن برآید؟ تازه به احتمال زیاد سوپرمن تنها شخصیت منفی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League نخواهد بود و ابرقهرمانان دیگری هم در این بازی حضور خواهند داشت تا به جنگ با اعضای جوخه‌ی انتحار بپردازند و آن‌ها را از پا درآورند. درست است است افراد قدرتمندی مانند Deadshot و King Shark در Suicide Squad حضور دارند، اما هر چه قدر هم که از قدرت زیادی برخودار باشند، نمی‌توانند به این راحتی‌ها با لیگ عدالت مبارزه کنند و در این نبرد، شانس زیادی نخواهند داشت.

در میان اعضای لیگ عدالت، نقطه ضعف سوپرمن کمی مشخص‌تر و شناخته شده‌تر است. سوپرمن نسبت به ماده‌ای به نام کریپتونیت (Kryptonite) ضعف دارد و اگر با این ماده برخورد کند، آن حالت جاودانه و رویین تن بودن خود را از دست می‌دهد و از حالت شکست ناپذیر بودن خود خارج می‌شود. این ماده که در دنیای انسان‌ها با نام Achilles’ Heel هم شناخته می‌شود، قابیلت فانی کردن سوپرمن را دارد و افراد مختلفی در داستان‌های کمیک بوکی از آن ماده استفاده کرده‌اند. به هر حال، تنها نقطه ضعف سوپرمن است که این چنین برای اکثر طرفدارن دنیاهای ابرقهرمانی شناخته شده است. پس داستان سایر اعضای لیگ عدالت چه می‌شود؟ این سوالی است که حتی برای هواداران جدی‌تر کمیک بوک‌ها هم به وجود می‌آید و ذهن آن‌ها را مشغول می‌کند. در واقع، از آن جایی که به احتمال زیاد سوپرمن تنها دشمن جوخه‌ی انتحار در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League نخواهد بود، هارلی کویین و دوستانش باید روش‌های جدیدی برای کشتن سایر اعضای لیگ عدالت هم پیدا کنند.

نقطه ضعف‌های شخصیت‌های موجود در لیگ عدالت

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

شخصیت گرین لنترن (Green Lantern): رنگ زرد

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

هال جوردن (Hal Jordan) که در قالب شخصیت گرین لنترن ظاهر می‌شود، تمامی قدرت‌های خود را از حلقه‌ی خود می‌گیرد و به واسطه‌ی این حلقه قدرت‌های فراطبیعی به دست می‌آورد و می‌تواند هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد. قدرتی که به حلقه‌ی گرین لنترن معنا و هویت می‌دهد، در واقع هیئت فانوس سبز یا Green Lantern Corps است. هال جوردن هم نام ابرقهرمانی خود را از این هیئت یا گروه می‌گیرد و با این نام میان همه‌ی شخصیت‌ها و هواداران شناخته می‌شود. اما موضوعی که در این میان می‌توان به آن اشاره کرد این است که حلقه‌ی گرین لنترن یک نقطه ضعف بسیار بزرگ دارد که می‌تواند آن را نابود کند؛ این نقطه ضعف چیزی نیست چز نور زرد یا The Color Yellow.

جالب است که هیئت فانوس سبز با وجود این همه قدرت و توانایی، یک نقطه ضعف دارد که اگر به کار گرفته شود، جوخه‌ی انتحار می‌تواند هال جوردن را  به قتل برساند. هیئت فانوس سبز سال‌ها پیش یک ابرموجود را به عنوان زندانی در پایگاه خود حبس کردند. نام این ابر موجود انگلی، پارالاکس (Parallax) نام دارد و با لقب ناپاکی زرد هم شناخته می‌شود. در واقع، این پارالاکس موجب می‌شود که یک حفره‌ی امنیتی در قدرت فانوس سبز به وجود بیاید و آن را به یک نقطه ضعف تبدیل کند. این موضوع ممکن است کمی تمسخر آمیز تلقی شود که اگر راستش را بخواهید، همین طورهم است. در یکی از کمیک بوک‌ها، بتمن و رابین برای این که گرین لنترن را به دام بیندازند، او را به اتاقی راهنمایی کردند که به طور کامل با رنگ زرد پوشیده شده بود. رابین و بتمن حتی خود را به به رنگ زرد درآورده بودند تا گرین لنترن در نگاه اول متوجه حضور این دو در اتاق نشود. به عبارتی دیگر، گرین لنترن اگر در محیطی که از رنگ زرد پوشیده شده است قرار گیرد، تمامی قدرت‌های خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند کار خاصی را انجام دهد. این یکی از مورادی است که جوخه‌ی انتحار می‌تواند از آن در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League استفاده کند تا گرین لنترن را از پا درآورد. اما استودیو Rocksteady می‌تواند با استفاده از نوابغ خود، از این نقطه ضعف به خوبی استفاده کند و یک مرحله‌ی فکر شده و جذاب را برای شکست دادن گرین لنترن طراحی کند؟ کافی است در این موضوع کمی خلاقیت به خرج رود تا یکی از جذاب‌ترین مراحل این بازی را مشاهده کنیم.

شخصیت فلش (The Flash): سرما

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

در چند سال اخیر، شخصیت فلش با حضور در سریال اختصاصی خود و فیلم Justice League، شهرت خوبی را برای خود به دست آورده است و کم‌تر کسی وجود دارد که با این ابرقهرمان دنیای DC آشنایی لازم را نداشته باشد. فلش سریع‌ترین شخصیت موجود در دنیای ابرقهرمانی DC است و برخی او را سریع‌ترین ابرقهرمان تمام دوران‌ها می‌نامند. از آن جایی که کاپیتان بومرنگ در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League وجود دارد، احتمال حضور فلش در این اثر افزایش می‌یابد، چرا که فلسفه‌ی وجود کاپیتان بورمنگ، مربوط به فلش است. یعنی نویسندگان شخصیت کاپیتان بومرنگ (Captain Boomrang) را برای مبارزه با فلش طراحی کرده‌اند. پس اگر این نظریه درست از آب درآید و فلش را در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League مشاهده کنیم، جوخه‌ی انتحار باید به فکر راهی برای کشتن این شخصیت بگردند.

خوش بختانه، با توجه به داستان‌های کمیک بوکی، بری آلن یا همان فلش، دارای یک نقطه ضعف مشخص است. سرما عنصری است که می‌تواند او را به یک انسان معمولی تبدیل کند. در حالت عادی، فلش می‌تواند با سرعتی بیش از سرعت صدا حرکت کند و دشمنان خود را حسابی گیج کند. اما هنگامی که بدن او با سرما برخورد می‌کند، مولکول‌های بدنش که به او اجازه می‌دهند هر چه سریع‌تر حرکت کند، از کار می‌افتند و بری آلن به یک آدم معمولی بدون هیچ قدرت خاصی تبدیل می‌شود.

پس با توجه به این موضوع، می‌توان انتظار حضور یک شخصیت دیگر در جوخه‌ی انتحار را کشید. هر چند این مورد کمی دور از ذهن به نظر می‌آید، اما حضور شخصیت Mr. Freeze می‌تواند به هارلی کویین کمک بسیاری کند. هم چنین، با توجه به داستان‌هایی که در سه گانه‌ی بتمن اتفاق افتاد، می‌توان حدس زد که هارلی از Mr. Freeze برای به دام انداخت فلش استفاده کند. به عبارتی دیگر، در سه گانه‌ی بتمن مشاهده کردیم که هارلی کویین حرف‌هایی در مورد Mr. Freeze بیان می‌کند و با توجه به این موضوع، احتمال حضور او بیش‌تر می‌شود. منتها از طرفی دیگر، با توجه به گفته‌ی سازندگان که اعلام کردند فرد دیگری از اعضای جوخه‌ی انتحار دز بازی Suicide Squad: Kill the Justice League حضور ندارد، امکان به واقعیت پیوستن این نظریه‌ها کم می‌شود یا بهتر است بگوییم غیر ممکن می‌شود.

شخصیت آکوامن (Aquaman): کم آبی

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

به احتمال زیاد در چند سال اخیر، با توجه به فیلم‌های بلاک باستری دنیای سینمایی DC، با شخصیت آکوامن که جیسون موموآ وظیفه‌ی اجرای آن را بر عهده داشته، آشنا هستید. آکوامن یکی از معروف‌ترین و قدرتمتدترین شخصیت‌های دنیاهای ابرقهرمانی است و قدرت‌هایی دارد که او را به یک خدا تبدیل می‌کند. قدرت‌هایی مانند کنترل عناصر طبیعت و کنترل آب به وسیله‌ی چنگکش، از جمله قدرت‌های ابرانسانی او هستند.

هم چنین جالب است بدانید که احتمال حضور آکوامن با توجه به وجود King Shark در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League بیش‌تر می‌شود. آکوامن با پدر کینگ شارک، یعنی God Shark، داستان‌های مشترک زیادی دارد و این دو دفعات بسیاری با همدیگر جنیگده‌اند. این دو حتی یک بار با یکدیگر هم پیمان شدند تا یک سپاه قدرتمند را تشکیل دهند. پس با توجه به این اطلاعات، آکوامن به احتمال زیاد در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League حضور می‌یابد و جوخه‌ی انتحار از همین حالا باید به دنبال راهی برای شکست آکوامن بگردد. اما این نقطه ضعف چگونه حاصل خواهد شد؟

به احتمال زیاد، خود شما هم می‌توانید حدس بزنید که نقطه ضعف آکوامن چیست؟ آکوامن در مقابل خشکی به شدت شکننده است و اگر آب و دریا برای مدت زمانی طولانی از او گرفته شود، نمی‌تواند زیاد دوام بیاورد و قدرت‌های خود را هم از دست می‌دهد. جالب است بدانید که در مجموعه‌ی Adventure Comics شماره‌ی ۲۵۶، اشاره شده آکوامن برای زنده ماندن، نیاز دارد تا هر ساعت یک بار با آب تماس پیدا کند وگرنه با ریسک از دست دادن جان خود روبرو می‌شود. بنابراین، با توجه حضور King Shark در این بازی، می‌توانیم حدس بزنیم که پیدا کردن این نقطه ضعف زیاد به طول نخواهد انجامید و کینگ شارک زود یا دیر این مسئله را به یاد خواهد آورد. البته توجه کنید که او هم یک موجود آبی است و اگر استودیو Rocksteady بخواهد از این نقطه ضعف آکوامن استفاده کند، باید این موضوع را به کینگ شارک هم تعمیم بدهد و برای زنده نگه داشتن او به چاره‌ای بیندیشد. پس اگر جوخه‌ی انتحار بخواهد از دست آکوامن خلاص شود، باید با استفاده از یک طعمه، پادشاه آتلانتیس را برای مدتی از آب و اقیانوس دور نگه دارد.

شخصیت مارشن من هانتر (Mrtian Manhunter): آتش یا ترس از آتش

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

مارشن من هانتر یکی از هفت عضو اصلی لیگ عدالت است و قدرت‌های بسیاری دارد و می‌تواند اعضای جوخه‌ی انتحار را به راحتی از پا درآورد. مارشن از قدرت‌هاییی مانند جابجایی اشیاء با ذهن، تله پاتی، تغییر ظاهر و نامرئی شدن برخوردار است. هم چنین، جالب است بدانید که او می‌تواند با تصور کردن یک مکان به آن جا سفر کند و از این لحاظ، قدرتمندرین مخلوق همه‌ی جهان‌ها است.

به هر حال، این شخصیت به شدت از آتش می‌ترسد و این عنصر می‌تواند او را به یکی از ضعیف‌ترین شخصیت‌های دنیای دی سی تبدیل کند. علاوه بر این، او یک اختلال روانی دارد که در هنگام اوج گرفتن، کاری می‌کند که مارشن از زمین و زمان بترسد و نتواند کار خاصی را انجام دهد. در یکی از داستان‌ها، این ترس از آتش به بقیه‌ی هم نوع‌ها او هم منتقل شد تا باعث شود آن‌ها از شروع یک جنگ جدید صرف نظر کنند. اما موردی که باعث می‌شود او اینقدر از آتش بترسد و از آن فرار کند، این است که او شاهد نابود شدن هم نسل‌هایش در آتش بود. تمامی دوستان و آشنایان او هنگامی که در جلوی چشم‌های مارشن می‌سوختند، جان خود را از دست دادند و این موضع باعث شد که مارشن دیگر هیچ موقع مانند قبل نشود و همواره از آتش و شعله فرار کند. این ترس از آتش، راه کار مخشصی است که جوخه‌ی انتحار می‌تواند در حضور احتمالی مارشن در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League از آن استفاده کند و یک قدم دیگر به سمت پیروزی نزدیک شود.

شخصیت واندر وومن (Wonder Woman): گلوله‌ی اسلحه

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

شخصت واندر وومن به طور تقریبی در مقابل بیش‌تر عناصر جهان، مصون و مقاوم است. او می‌تواند پس از پرش از هزاران متر سالم بماند، می‌تواند پس از تصادف کردن با یک قطار خراشی برندارد، می‌تواند در حال جنگ با سوپر من مقاومت کند، اما او یک نقطه ضعف بزرگ و در معرض دید دارد که نمی‌تواند آن را از دید بقیه پنهان کند. اگر کسی او را با یک گلوله‌ی معمولی بزند، زخمی می‌شود. نه تنها واندر وومن، بلکه سایر آمازونی‌ها (هم نژادهایش) هم نسبت به گلوله‌های تفنگ آسیب پذیر هستند و نمی‌توانند جلوی آن مقاومت کنند. واندر وومن می‌تواند بسیار سریع‌تر از انسان‌های معمولی خود را احیا کند و به سلامت کامل برگردد. اما موضوعی که در این میان می‌تواند جالب واقع شود، این است که بهترین تیرانداز تمام دوران‌ها، در گروه جوخه‌ی انتحار قرار دارد. Deadshot می‌تواند از فاصله‌ی چند هزار متری، هدف خود را به صورت هر چه دقیق‌تر مورد اصابت قرار دهد و او ارا به قتل برساند. اما این نکته را در ذهن خود نگه دارید که ددشات یک انسان است که در تیراندازی بسیار ماهر است.

پرنسس دایان، یا همان واندر وومن، سرعتی فراانسانی دارد و می‌تواند قبل از این که ددشات حتی فکر کند، او را از پا درآورد. او هم چنین دو مچ بند بزرگ فلزی دارد که می‌تواند هر چه به سمت او شلیک شد را بازگرداند. پس، کشتن واندر وومن با اسلحه، بسیار سخت‌تر از آنی است که برخی از هواردان فکر می‌کنند. درست است کسی نمی‌تواند دقیق‌تر از ددشات تیراندازی کند، ولی فراموش نکنید که پرنسس دایانا یک خدا محسوب می‌شود و کشتن آن توسط یک انسان، به دور از ذهن است. اما جوخه‌ی انتحار می‌تواند چاره‌ای بیندیشد که ددشات بتواند در یک موقعیت مناسب، واندر وومن را بکشد.

اما نکته‌ای که در این میان باید به آن اشاره کرد، این است که نام بازی «جوخه‌ی انتحار: لیگ عدالت را بکش» است و صد در صد شاهد مرگ اعضای مختلف لیگ عدالت در این بازی خواهیم بود؛ چرا که اگر چنین اتافی رخ ندهد، نام بازی زیاد با عقل جور در نخواهد آمد. پس اطمینان حاصل کنید که استودیوی سازنده، راهی پیدا می‌کند که ددشات بتواند از پس پرنسس دایانا برآید. اگر این اتفاقات همان گونه که حدس زدیم پیش برود، می‌توانیم مبارزات حماسی و به یاد ماندنی بسیاری را مشاهده کنیم و از تماشای آن‌ها لذت کافی را کسب کنیم.

سایر اعضای لیگ عدالت در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

علاوه بر مواردی که آن‌ها را ذکر کردیم، توجه کنید که ممکن است شخصیت‌هایی در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League ظاهر شوند که در کمیک‌ها نقطه ضعی از آن‌ها بیان نشده است. هم چنین، ممکن است استودیو Rocksteady شخصیت‌های جدیدی به این بازی اضافه کند که تا به حال آن‌ها را هیچ جایی ندیده‌ایم و این بازی، حکم اولین حضور آن‌ها را در دنیا سرگرم داشته باشد. بنابراین، سازنده‌های بازی موظف‌اند همزمان با اضافه کردن شخصیت‌های مختلف، فکری هم برای نقطه ضعف‌ آن‌ها بکنند تا بازی از آن حالت قابل باور خود خارج نشود و بازیکن بتواند وقایع موجود در بازی را درک کند تا بتواند تا جای ممکن، در آن غرق شود. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد و بازی Suicide Squad: Kill the Justice League نتواند در امر متعادل کردن شخصیت‌ها در همه‌ی زمینه‌ها موفق عمل کند، آن جا است که که این بازی، پتانسیل تبدیل شدن به یک شکست کامل را دارد. اما با توجه به آن چه که در چند سال‌ اخیر در دنیای بازی‌های ویدیویی مشاهده کرده‌ایم، استودیو Rocksteady کار خود را در عرصه‌ی داستان سرایی ابرقهرمانی خوب بلد است و احتمال این که با یک داستان جذاب و درگیر کننده روبرو شویم، زیاد است.

اگر علاقه دارید پیش از عرضه‌ی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League تجربه‌ی سایر بازی‌های استودیو Rockstaedy بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Batman: Arkham Knight مراجعه نمایید.

نظر شما درباره‌ی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League چیست؟ آیا این بازی موفق خواهد شد که شخصیت‌های مختلف را به گونه‌ی هماهنگی کنار یکدیگر قرار دهد؟ آیا راه حل‌های منطقی برای کشتن اعضای لیگ عدالت پیدا می‌شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *