راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بخش داستانی بازی Street Fighter 6

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

اگر می‌خواهید به سراغ بخش داستانی بازی Street Fighter 6 بروید و به تجربه یکی از بهترین ویدیو گیم‌های فایتینگ سال‌های اخیر بپردازید، بهتر است یک سری نکات مهم را در ماجراجویی خود رعایت کنید.

آموزش بخش World Tour بازی Street Fighter 6

بخش World Tour که به عنوان یک افزونه جذاب و لذت بخش شناخته می‌شود، حال و هوای تازه‌ای به بازی Street Fighter 6 داده است. در این بخش که پیشنهاد می‌کنیم اول به سراغ آن بروید، باید یک کاراکتر شخصی‌سازی شده بسازید. این کاراکتر نشان دهنده شما در جامعه کاربری است که می‌توان وی را با نهایت جزئیات ساخت. در واقع استریت فایتر 6 جزئیات زیادی را برای ساخت یک شخصیت در اختیارتان قرار می‌دهد که مانند آن را در بازی‌های مبارزه‌ای کم‌تر دیده‌ایم.

اما با گذر از این بحث باید بدانید بخش داستانی بازی Street Fighter 6 نسبت به آنچه که در ویدیو گیم‌های مشابه می‌بینیم، متفاوت است. در واقع بخش World Tour شما را در محدوده یک محیط نسبتا آزاد قرار می‌دهد که شامل عناصر نقش آفرینی است. حال شما باید به سراغ نقاط مشخصی بروید و در طی آن‌ها به مبارزه بپردازید. البته که این مبارزات از گیم‌پلی اصلی بازی می‌آیند تا نبردهای جذابی شکل بگیرد. فقط توجه داشته باشید که برای موفقیت در این حالت، باید تعامل با مکانیک‌های RPG را یاد بگیرید. در ادامه بیش‌تر در مورد باید و نبایدها صحبت خواهیم کرد.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

با یک بازی نقش آفرینی طرف هستید، از Grind کردن نترسید

بخش World Tour شاید حکم حالت داستانی یک بازی Fighting را داشته باشد، ولی هنگامی که سراغ آن بروید حضور عناصر نقش آفرینی را حس خواهید کرد. در این بخش شما با مواردی مانند سیستم سطح بندی، Stats و آیتم‌های مختلف روبرو هستید و برای قوی شدن مسیر سختی در پیش دارید. بخشی از این مسیر سخت به دشمنان قوی‌تری باز می‌گردد که چندین سطح از شمال بالاتر هستند و می‌توانند عین آب خوردن شخصیت‌تان را از روی زمین محو کنند. حال هرچقدر هم که در مبارزات مهارت داشته باشید، نمی‌توانید فردی که 10 سطح از شما بالاتر است را شکست دهید؛ چرا که مشت‌هایتان آسیب زیادی به دشمن وارد نخواهد کرد.

با توجه به موضوعات ذکر شده باید همواره Level-Up کنید و در پی افزایش سطح خود باشید. از جمله راه‌هایی که برای Level-Up وجود دارد می‌توانیم به شرکت در مبارزه‌های متعدد، انجام Bonus Objectiveها و تکمیل ماموریت‌های فرعی اشاره داشته باشیم. اگر این کارها را به درستی انجام دهید به موازات خط داستانی جلو می‌روید و هیچ وقت بیش‌تر از حد معمول ضعیف نخواهید بود.

یکی دیگر از راه‌های دیگری که می‌توانیم در راهنمای بخش داستانی بازی Street Fighter 6 از آن یاد کنیم، مراجعه به اغذیه فروشی یا Food Shopها است. این مغازه‌ها به فروش غذاهای می‌پردازند که قابلیت Healing دارند و می‌توانند خط سلامتی شخصیت اصلی را احیا کنند. اما در این میان یک سری از غذاهای خاص وجود دارد که مواردی مانند XP Boost را برای شما فعال خواهند کرد.

Food Shopها فقط غذا نمی‌فروشند

Food Shopها که پیش از این به آن اشاره کردیم، علاوه بر غذاهایی که خاصیت Healing دارند آیتم‌های دیگری را نیز به فروش می‌رساند. برای دسترسی به این آیتم‌ها به یک Food Shop مراجعه کرده و با فشردن دکمه L1 و R1 میان تب‌های مختلف سوییچ کنید. برخی از این تب‌ها شامل مواردی می‌شوند که قادر به حمل کردن‌شان خواهید بود. حال هر یک از آیتم‌ها ویژگی خاص خود را دارند و می‌توانند شخصیت شما را از جنبه‌های مختلف ارتقا دهند. یک سری دیگر از این آیتم‌ها در حین مبارزات هم قابل استفاده هستند تا با کمک از آن‌ها، به شکست دشمن نزدیک‌تر شوید.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

باید Fast Travel Pointها را به صورت دستی فعال کنید

بحث مهم دیگری که باید در موردش صحبت کنیم به قضیه Fast Travel مربوط می‌شود. بخش World Tour بازی Street Fighter 6 از قابلیت Fast Travel پشتیبانی می‌کند تا بتوانید در کم‌ترین زمان ممکن در سطح نقشه جا به جا شوید. تنها نکته قابل توجه این است که ایستگاه‌های مربوط به این ویژگی یا Fast Travel Pointها به صورت خودکار آزاد نمی‌شوند و باید آن‌ها را به صورت دستی آزاد کنید.

هنگامی که در سطح نقشه Metro City در حال گشت و گذار هستید، همواره به دنبال ایستگاه‌های اتوبوس بگرید و به سمت‌شان بروید. حال برای اینکه این Fast Travel Pointها را به نقشه اضافه کنید تا قابل استفاده باشند، خیلی ساده به نزدشان بروید و با آن‌ها تعامل برقرار کنید. بدین ترتیب نقاط مربوط به Fast Travel آزاد خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که برای دسترسی به برخی از این Fast Travel Pointها باید به تکمیل ماموریت‌های فرعی بپردازید. برای پیدا کردن این ماموریت‌های فرعی به دنبال NPCها با لباس زرد بگردید و Quest مربوط به آن‌ها را به اتمام برسانید. هنگامی که این Side Questها به پایان برسند، ایستگاه‌های اتوبوس جدیدی ظاهر می‌شوند تا به عنوان Fast Travel Point مورد استفاده قرار بگیرند. راستی این ایستگاه‌های اتوبوس را هم باید به صورت دستی آزاد کنید.

‌‌Bonusهای هر دشمن را مورد بررسی قرار دهید

تمام دشمنانی که در بخش World Tour با آن‌ها برخورد می‌کنید Bonusهای خاص خود را دارند که اگر به آن‌ها بپردازید، پاداش‌هایی نظیر XP Boost خواهید گرفت (XP Boost به Level-Up سریع‌تر شما کمک خواهد کرد). اما چگونه می‌توان این Bonusها را فعال کرد و از پاداش‌هایش کمک گرفت؟ پاسخ ساده است. برای این کار باید شرایط دشمن مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید و سپس با حملات معین شده‌ای او را به زیر بار کتک بگیرید. در برخی مواقع هم باید از مکانیک‌های خاصی در طی مبارزه استفاده کنید تا Bonus مربوط به یک شخصیت فعال شود. راستی اگر در کنار خط HP دشمنان علامت یک کلید طلایی دیدید، یعنی آن شخصیت خاص Bonus فوق‌العاده ارزشمندی دارد.

اما برای اینکه بتوانید شرایط آزاد کردن Bonus افراد را ببینید، باید پیش از اینکه با آن‌ها وارد مبارزه شوید به نزدشان بروید و دکمه Y را فشار دهید. حال اگر وارد مبارزه شدید و فشردن دکمه Y را فراموش کردید، می‌توانید با Pause کردن مسابقه چالش‌های مربوطه را مشاهده کنید. اگر هم یکی از دشمنان به صورت ناگهانی به سمت‌تان حمله کرد، باز هم می‌توانید با Pause کردن بازی نحوه آزاد کردن Bonus وی را ببینید.

یکی از جوایزی که می‌توانید از این راه به دست آورید، آیتم‌های Healing است. از آنجایی که آیتم‌های Healing قیمت به نسبت زیادی دارند، بهتر است در حین مبارزه با دشمنان ضعیف آن‌ها را به دست آورید تا در حین مقابله با رقبای قوی‌تر به کمبود آیتم Healing برنخورید.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

لباس‌ها و ارتقا دادن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است

نوبتی هم باشد نوبت اشاره به لباس‌ها در راهنمای بخش داستانی بازی Street Fighter 6 است. در بخش World Tour بازی مورد بحث لباس‌های متعددی قرار دارند که می‌توانند ظاهر شخصیت شما را به کلی تغییر داده و جلوه‌های بصری جدیدی را به وجود آورند. اما این لباس‌ها فقط مربوط به بحث ظاهری نمی‌شوند و هر کدام قابلیت‌های خاص خود را دارند و روی قدرت‌های پروتاگونیست بازی تاثیر می‌گذارند.

این لباس‌ها از طریق Clothes Shopها قابل خرید هستند و به مرور زمان هم به روز رسانی می‌شوند؛ به نحوی که لباس‌های جدیدی برای خریدن در دسترس قرار می‌گیرند. اما آنچه که باید به آن اشاره داشته باشیم، امکان ارتقا یا Upgrade این لباس‌ها است. بنا بر همین موضوع اگر از یک لبا خوش‌تان آمد بهتر است آن را به مرور ارتقا دهید و آن را روی تن شخصیت اصلی نگه دارید. برای اینکه بتوانید یک لباس را ارتقا دهید، باید از لباس‌های بلااستفاده کمک بگیرید و با کمک آن‌ها، لباس مورد علاقه خود را Upgrade کنید. علاوه بر این، یک سری آیتم دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ارتقا لباس‌ها کمک بگیرید. این آیتم‌های خاص از طریق گشت و گذار در دنیای بازی و مبارزه با دشمنان به دست می‌آیند.

هدیه دادن به Masterها را فراموش نکنید

هر یک از شخصیت‌های نمادین سری Street Fighter در بخش World Tour به عنوان یک Master یا استاد ظاهر می‌شوند تا مهارت‌ها و دانش‌های خود را با آواتار شما به اشتراک بگذارند. حال هرچقدر که این Masterها را بیش‌تر بشناسید و با آن‌ها بیش‌تر خو بگیرید چیزهایی مانند حرکات جدید، Artwork و دیالوگ‌هایی یاد می‌گیرید که شما را بیش‌تر در جریان داستان فرنچایز می‌گذارند.

شما می‌توانید با استفاده از مهارت هر یک از این Masterها و مبارزه کردن با آن‌ها سریع‌تر Level-Up کنید و قوی‌تر شوید. اما اگر بخواهید این روند پیشرفت هر چه سریع‌تر دنبال شود، بهتر است به آن‌ها هدیه یا Gift دهید. هر یک از Masterها از یک سری هدیه‌ها خوشش می‌آید و از دسته دیگر، متنفر است. بنابراین باید با انجام آزمون و خطا سلیقه‌های آن‌ها را متوجه شوید و با توجه به علاقه‌هایشان به آن‌ها هدیه دهید. برای به دست آوردن این هدیه‌ها می‌توانید به سراغ فروشگاه‌های مختلف بروید یا آن‌ها را با پیروزی در مبارزات به دست آورید.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

Skillها یا مهارت‌های خود را Respec کنید

یکی دیگر از نکات مهم راهنمای بخش داستانی بازی Street of Fighter 6، به Respec کردن یا ریست کردن Skillها مربوط می‌شود. شما با Level-Up کردن و مراجعه به بخش Skills می‌توانید آواتار خود را قوی‌تر کنید تا در مبارزات دست بالا را داشته باشید. اما توجه داشته باشید که Skillهای موجود در این بازی مانند سایر ویدیو گیم‌های نقش آفرینی نیست؛ به گونه‌ای که مهارت جدیدی را آزاد نمی‌کند، بلکه آمار مختلف شما را ارتقا می‌دهد. برای مثال این Skillها می‌توانند مواردی مانند خط سلامتی، قدرت ضربات، قدرت Buffها و میزان کسب XP را بیش‌تر کنند.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6 شامل پنج Skill Tree یا درخت مهارت مختلف می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. ولی نکته حائز اهمیت این است که مهارت‌های موجود در هر Skill Tree به دو بخش A و B تقسیم می‌شوند که تنها قادر به انتخاب یکی از آن‌ها هستید. ولی نگران نباشید، چرا که ریست یا Respec کردن این Skillها به شدت ارزان است و می‌توانید هر موقع که خواستید از اول آن‌ها را انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید Skillهای خود را ریست کنید باید به بخش Skillها بروید و دکمه X را فشار دهید. بهای انجام این کار هزار واحد Miles است که به راحتی می‌توانید آن را با انجام فعالیت‌های مختلف به دست آورید. تقریبا هر کاری که در بخش داستانی بازی Street Fighter 6 انجام می‌دهید با مقدار زیادی از این Milesها همراه می‌شود تا کار آسان‌تری در پیش داشته باشید.

علاوه بر این توجه داشته باشید که شما می‌توانید از قابلیت Respec کردن به سود خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید با Respec کردن قابلیت‌ها به سراغ Skillهایی بروید که XP دریافتی را اضافه می‌کنند. حال هنگامی که XP قابل توجهی دریافت کردید و به سطوح بالاتری رسیدید، دوباره درخت مهارت‌های خود را ریست کرده و به سراغ Skillهای مورد علاقه خود بروید. به طور کلی، سازندگان سیستم Respec را به شکل آسانی طراحی کرده‌اند تا بتوانید از آن به نفع خود کمک بگیرید.

بخش داستانی بازی Street Fighter 6

شما می‌توانید ظاهر شخصیت خود را تغییر دهید

یکی از قابلیت‌هایی که ممکن است در بخش داستانی بازی Street Fighter 6 به دست فراموشی سپرده شود، قابلیت تغییر ظاهر آواتار اصلی است. بنابراین اگر از ظاهر شخصیت خود راضی نبودید یا خواستید به هر دلیلی چهره یا اندام او را تغییر دهید، مانعی جلوی شما را نخواهد گرفت. برای این کار، روی نقشه به دنبال علامتی بگردید که نشانگر بدن انسان است و سپس به سمت آن بروید. فقط توجه داشته باشید که تغییر ظاهر آواتار اصلی رایگان نیست و برای انجام آن، به کمی Zenny نیاز خواهید داشت. پیدا کردن این مغازه‌ها زیاد سخت و می‌توانید از روی نقشه به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای بخش داستانی بازی Street Fighter 6 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا از تجربه این بخش لذت می‌برید و با مکانیک‌های آن کنار می‌آیید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: VG247

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *