اخبار و رویدادها, راهنمای راه‌اندازی و استفاده PS5, راهنمای کنسول‌ها, راهنمای نرم افزار, راهنمایی و آموزش, کنسول PS5

راهنمای آپدیت ۷٫۰ کنسول PS5

آپدیت 7.0 کنسول PS5

امروز بعد از یک دوره‌ی آزمایشی و بتا، ورژن ۷.۰ کنسول نسل نهمی سونی یعنی PS5 عرضه شد و با خود دیسکورد و ویژگی‌های متعدد دیگری را به این دستگاه اضافه کرد. با پیشرفت PS5 از روز عرضه، ویژگی‌های زیادی به نرم‌افزار این کنسول اضافه شدند، اما آپدیت ۷.۰ می‌توان گفت با اختلاف بهترین به روز رسانی آن به حساب می‌آید. علاوه بر دیسکورد که بعد از اضافه شدنش به ایکس‌باکس بسیار مورد نظر کاربران پلی‌استیشن هم قرار گرفت، ویژگی‌های مهم دیگری مانند آپلود کردن سیو‌های PS4 به PS5 نیز آماده‌ی کار کردن شدند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یادگیری نحوه‌ی کار تمام این موارد جدید با ما همراه باشید.

لازم به ذکر است که ما از قبل راهنمای راه‌اندازی دیسکورد برروی PS5 را قرار داده بودیم. اگر فقط نیاز به این ویژگی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ی لینک شده رجوع کنید.

ویژگی‌های جدید اجتماعی

 • به یک تماس صوتی دیسکورد در کنسول PS5 خود بپیوندید. شما حالا می‌توانید به لطف آپدیت 7.0 کنسول PS5 در دستگاه خود به تماس‌های صوتی دیسکورد بپیوندید و به سادگی با دیگر دوستانتان در دیگر پلتفرم‌ها به صحبت بپردازید. برای شروع با دنبال کردن قدم‌های این مقاله اکانت‌های پلی‌استیشن و دیسکورد خود را در کنسول PS5، وبسایت پلی‌استیشن و با برنامه‌ی دیسکورد در ویندوز، مک و یا دستگاه‌های موبایلی، لینک کنید. سپس از برنامه‌ی دیسکورد برروی گوشی و یا کامپیوترتان برای شروع یک تماس صوتی در PS5 استفاده کنید (از به روز بودن برنامه‌ی دیسکورد اطمینان حاصل کنید). شما همچنین می‌توانید اجازه دهید که دوستان دیسکوردیتان ببینند آنلاین و یا آفلاین هستید و حتی مشغول به انجام چه بازی‌ای هستید.
 • نکته: اگر شما از قبل اکانت‌های دیسکورد و پلی‌استیشن خود را برای اینکه نشان دهید مشغول انجام چه بازی‌ای هستید، لینک کردید، لازم است که دوباره آن‌ها برای دادن اجازه‌های لازم و جدید جهت برقراری تماس صوتی لینک کنید. اگر در ورژن بتای آپدیت شرکت کردید و در آن زمان این کار را انجام دادید، دیگر لازم نیست تکرار مکررات بکنید.
 • از طریق پروفایل دوست خود یک Share Screen را شروع کنید و برای آن درخواست دهید. شما حالا می‌توانید به صورت مستقیم در اکانت دوستان خود درخواست Share Screen دهید و یا یکی را آغاز کنید. به سادگی آیکون Share Screen را در پروفایل دوستان برای شروع، انتخاب کنید.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • آیکون جدید “Join Game” در پارتی‌ها. در بخش تماس صوتی، یک آیکون قابل کلیک کردن در کنار نام افرادی که مشغول انجام بازی‌های قابل Join هستند پدیدار خواهد شد. شما می‌توانید به صورت مستقیم با انتخاب کردن بازیکن و سپس کلیک کردن برروی آیکون جدید وارد بازی شوید.
 • بخش جدید “Friends Who Play”.  در بخش هاب بازی‌ها شما حالا می‌توانید ببینید چه کسانی از بین دوستانتان بازی مد نظر را دارند، کدامشان آنلاین هستند و چه تعدادیشان در حال حاضر مشغول به تجربه آن هستند. با انتخاب این بخش جدید می‌توانید ببینید Friendهایتان دارند چکار می‌کنند و با رفتن به پروفایل آن‌ها می‌توانید کار‌های بیشتری نیز انجام دهید.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • به صورت دستی کلیپ‌ها و اسکرین‌شات‌های خود را به PS App آپلود کنید. شما حالا می‌توانید به صورت دستی کلیپ‌ها و اسکرین‌شات‌های مد نظرتان را انتخاب کرده و سپس به برنامه‌ی موبایلی پلی‌استیشن آپلود کنید و در نهایت به سادگی آن‌ها در فضای مجازی و یا بین دوستانتان به اشتراک بزارید.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5

گزینه‌های جدید گیم‌پلی و شخصی سازی

 • حمایت و ساپورت Variable Refresh Rate برای کیفیت 1440p. شما حالا می‌توانید از یک عملکرد بصری نرم‌تر هنگام استفاده از VRR-compatible HDMI 2.1 با کیفیت ۱۴۴۰p داشته باشید. البته که بازی هم باید از VRR حمایت کند.
 • ما همچنین به تصویر خروجی کیفیت ۱۴۴۰p کنسول توجه داشتیم و این امکان را برای طیف گسترده‌تری از HDMIها مهیا کردیم.
 • برای آن که ببینید آیا کابل شما از این کیفیت حمایت می‌کند یا نه به [Settings] > [Screen and Video] > [Video Output] > [Test 1440p Output] بروید.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • تغییرات Game Library. شما حالا می‌توانید هنگام اضافه کردن یک بازی به یک لیست از قابلیت Sort و Filter بهره ببرید. فیلترهای عناوین PS VR و PS VR2 هم اضافه شدند.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • تنظیمات بازی‌ها برای دورهمی‌های آنلاین را تغییر دهید. حالا می‌توانید قوانینی برای اینکه چه کسانی به یک جلسه‌ی مولتی‌پلیر ساخته شده توسط شما اضافه شوند، تعیین کنید. همچنین می‌توانید بگویید بقیه حق دعوت چه افرادی را داشته باشند. البته این ویژگی تنها برای عناوینی موجود است که از آن ساپورت کنند.
 • برای انجام این کار به [Settings] > [Saved Data and Game/App Settings] > [Game Presets] > [Online Multiplayer Sessions] بروید و سپس برای تعیین قوانین به [Who Can Join] و [Who Can Invite] رجوع کنید.

ویژگی‌های جدید آسان کردن دسترسی و Accessibility

انتقال دیتاهای ذخیره شده‌ی PS4 به PS5. ما در آپدیت 7.0 کنسول PS5 داریم امکان دسترسی به فایل‌های ذخیره‌ی PS4 از طریق کنسول PS5 را به دو روش آسان‌تر می‌کنیم:

 • هنگامی که یک بازی PS4 را در PS5 دانلود و یا اینستال کنید یک نوتیفیکیشن مبنی بر آن که فایل سیو شما در فضای ابری Playstation Network موجود است دریافت خواهید کرد. به سادگی این نوتیفیکیشن را انتخاب کنید تا مشغول به دانلود فایل‌های ذخیره‌ی خود شوید.
 • هنگامی که یک بازی PS5 را که ورژن کنسول نسل قبلی آن را نیز تجربه کردید، اینستال و یا دانلود کنید، همان نوتیفیکیشن قبلی پدیدار خواهد شد (البته اگر بازی از این ویژگی حمایت کند).
 • (نکته: فضای ذخیره‌سازی آنلاین مختص کاربران سرویس PlayStation Plus است و برای استفاده از آن باید عضو باشید.)
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • انتقال دیتای PS5 به PS5. شما حالا می‌توانید با استفاده از یک Wi Fi و کابل لن تمام دیتای کنسول PS5 خود را شامل بازی‌ها، فایل‌های سیو، پروفایل‌ها، اسکرین‌شات‌ها و ویدیو‌ها به یک کنسول PS5 دیگر، انتقال دهید. شما می‌توانید این کار را در همان ابتدای راه‌اندازی کنسول و یا بعدا انجام دهید. این عملیات هیچ آسیبی به دیتای PS5 منبع نخواهد رساند.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5
 • پیشرفت‌های خواننده‌ی تصویر. قابلیت Screen Reader حالا راهنمایی‌های پر جزئیات‌تری هنگام گشت‌وگذار در کنسول پیشنهاد می‌دهد. این ویژگی حالا به شما می‌گوید از موردی که در حال حاضر انتخاب کردید، به کدام جهات می‌توانید حرکت کنید. همچنین اگر یک بخش چندین قسمت داشته باشد، جهت آن‌ها را به شما می‌گوید. علاوه بر این هنگام استفاده از Screen Reader در برنامه‌ی Internet Browset بخشی که در حال خوانده شدن است با یک هایلایت مشخص خواهد شد.
 • قابلیت آپدیت کردن دسته‌ی DualSense بدون استفاده از کابل شارژ و به صورت Wireless. شما حالا می‌توانید دسته‌ی بدون سیم DualSense را بدون سیم آپدیت کنید. اگر برای دانلود این قابلیت مشکل دارید، دسته را با سیم وصل کنید تا از آپدیت بعدی دیگر به صورت Wireless کار را پیش ببرید.

قابلیت اسکرین‌شات و کلیپ گرفتن با استفاده از دستورات صوتی: آپدیت مختص به ریجن‌های آمریکا و انگلیس

قابلیت Voice Command حالا می‌تواند با استفاده از صدای شما کلیپ و اسکرین شات بگیرد.

 • بگویید “Hey PlayStation, capture that” تا یک کلیپ با توجه به زمان دیفالتی که تعیین کردید بگیرید.
 • اگر بخواهید می‌توانید یک زمان مشخص از بین ۱۵ ثانیه تا ۶۰ دقیقه را ضبط کنید. برای مثال اگر ۵ دقیقه گذشته را در نظر دارید باید بگویید “Hey PlayStation, capture the last 5 minutes”.
 • اگر هم می‌خواهید یک Recording آغاز کنید کافیست بگویید “Hey PlayStation, start recording” و برای توقف آن نیز از عبارت “Hey PlayStation, stop recording” بهره ببرید.
 • این ویژگی تا فعلا به صورت محدود برای کاربران نسخه‌های بتا در ریجن انگستان و آمریکا موجود است.
راهنمای آپدیت 7.0 کنسول PS5

اگر سوال دیگر در مورد آپدیت 7.0 کنسول PS5 داشتید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: PlayStation Blog

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید