اخبار و رویدادها, کنسول

بنظر می‌رسد درایو بلوری کنسول PS5 عملکرد بهتری از ایکس باکس سری ایکس دارد

کنسول PS5 و ایکس باکس سری ایکس

بعد از تست‌های انجام شده، بنظر می‌رسد درایو بلوری (Blu Ray) کنسول PS5، عملکرد بهتری را نسبت به درایو بلوری ایکس باکس سری ایکس به نمایش می‌گذارد. همراه تیلنو باشید.

بعد از عرضه کنسول PS5 و ایکس باکس سری ایکس، بلوری درایور این دو کنسول به شدت مورد توجه قرار گرفت. خریداران با کنسول‌های جدید سونی خیلی راحت می‌توانند دیسک‌های بلوری را پخش کرده و به تماشا بنشینند. با افزایش فروش کنسول و گذشت از تب و تاب و هیجان روز‌های اولیه، بعضی خریداران برای چند ساعتی بازی کردن را کنار گذاشته و به سراغ تماشای برنامه‌های مورد علاقه خود با این کنسول رفته‌اند. تیم یوتیوب HDTVtest بعد از استفاده مردم از این قابلیت به سراغ کار جالبی رفت و ایده خیلی خوبی را پیاده‌سازی کرد. این تیم، فیلم‌های مختلف را روی ایکس باکس سری ایکس و PS5 پخش کرده و تفاوت‌های این دو کنسول را در اجرای فیلم‌ها نظاره‌گر شدند. بعد از این تست، نتیجه جالبی از عملکرد کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت منتشر شد.

ایکس باکس سری ایکس & کنسول PS5

آزمایش جامعی که HDTVtest انجام داد نشان می‌دهد که درایو بلوری پلی استیشن 5 از درایو بلوری Xbox Series X عملکرد بهتری دارد. در این آزمایش، ابتدا صفحه نمایشی که این دو کنسول ارائه می‌دهند با یکدیگر مقایسه شد. در طی این مقایسه با توجه به اینکه PS5، از خروجی رنگ ۱۲ بیت با فرمت YCBCR444 استفاده می‌کند، موفق شد عملکرد بهتری نسبت به خروجی ۰۱ بیت سری ایکس با فرمت RGB از خود به نمایش بگذارد. این قضیه باعث می‌شود رنگ ها در کنسول رودمندی‌ها کمی مات‌تر بنظر برسد. برای بخش دوم، HDTVtest به سراغ مقایسه کیفیت پخش فیلم‌ها روی این دو کنسول‌های نسل نهمی رفتند. در این آزمایش نیز مشخص شد که Play Station 5 برخی دیسک‌ها را با ۲۴ ففریم نرخ بالاتر نسبت به کنسول رقیب خود اجرا می‌کند. یکی دیگر از مشکلاتی که در اجرای فیلم ها روی سری ایکس به وجود می‌آید رد شدن برخی فریم‌ها و به نمایش در نیامدن آن‌ها است. با تمام این نتایج مشخص شد که کنسول PS5 نسبت به سری ایکس فیلم‌ها را با کیفیت‌بهتر و با مشکل‌های کم‌تری اجرا می‌کند. البته توجه داشته باشید که موارد بالا شاید روی کاغد آمار بزرگ و بدی بظر برسند اما در اجرا، بیشتر افراد متوجه این تفاوت‌‌ها نخواهند شد و تنها، کارشناسان و فیلم‌بازان فوق‌حرفه‌ای با دقت فراوان می‌توانند این تفاوت‌ها را درک کنند. بخش مهم دیگر این خبر، مربوط نبودن کیفیت اجرای فیلم‌ها به قدرت پردازش بازی‌ها روی این دو کنسول است. صرفا پلی استیشن 5 فیلم‌ها را با تفاوت‌های جزئی بهتر از ایکس باکس سری ایکس اجرا می‌کند.

نظر شما درباره کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت چیست؟ تابحال با کنسول خود به تجربه فیلم نشسته‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدئویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان‌پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. راستی، کنترلر Dual Sense و دسته ایکس باکس سری ایکس و اس نیز در فروشگاه قرار دارند و می‌توانید نگاهی به این محصولات نیز بیندازید.

منبع: Gamesradrar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید