راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart توسط استودیو Insomniac Games ساخته شده و شرکت Sony Interactive Entertainment چندی پیش آن را عرضه کرد. این بازی که به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه شده، پس از انتشار توانسته بازخورد‌های خوبی دریافت کند. ما در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که برای تازه‌واردان در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart مفید خواهند بود. با تیلنو همراه باشید.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart بالاخره عرضه شد و می‌توان آن را یکی از بزرگترین بازی‌های عرضه شده در چند وقت اخیر قلمداد کرد. این بازی که حاصل همکاری استودیو‌های Sony و Insomniac Games است، یکی دیگر از انحصاری‌های جدید کنسول پلی استیشن 5 به حساب می‌آید. این بازی مانند نسخه قبلی خود ممکن است کمی در ابتدا چالش‌برانگیز باشد. از همین رو، ما تصمیم گرفته‌ایم شما را در شروع بازی Ratchet & Clank: Rift Apart راهنمایی کنیم. در ادامه با راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart همراه ما باشید.

 

از سلاح‌های مختلف استفاده کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)اگر با سری بازی‌های Ratchet & Clank آشنا باشید، دیدن تنوع زیاد سلاح‌های بازی Rift Apart برای‌تان تعجب‌آور نخواهد بود. هر یک از سلاح‌های این بازی ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید تعداد کثیری از دشمنان را نابود کنید. برخی سلاح‌ها مانند Shatterbomb و The Enforcer برای فواصل نزدیک خوب هستند و برخی دیگر مثل Negatron Collider و Mr. Fungi برای فواصل طولانی‌تر کاربرد دارند. با پیشروی در بازی متوجه می‌شوید که برخی سلاح‌ها تقریبا مشابه هم هستند و نیازی نیست همه آن‌ها را تهیه کنید؛ کافی است از یک یا دو سلاح خوب بهره ببرید تا در بازی به مشکل نخورید. با این حال، ما می‌دانیم که استفاده از سلاح‌هایی ثابت می‌تواند برای‌تان لذت‌بخش‌تر باشد، اما پیشنهاد می‌کنیم در استفاده از سلاح‌ها تنوع ایجاد کنید. از آنجایی بر تنوع سلاح‌ها تاکید می‌کنیم که شما در بازی با دشمنان مختلفی مواجه خواهید شد و هر سلاح می‌تواند برای موقعیتی خاص مناسب باشد.

همچنین می‌دانیم که هرچه از سلاح‌ها در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart بیشتر استفاده کنیم، سطح آن‌ها زودتر ارتقا می‌یابد. اگر سلاح‌های‌تان را به سطح 5 برسانید، در حقیقت آن‌ها را به بهترین حالت‌شان رسانده‌اید. یادتان باشد که سلاح‌ها را زود قضاوت نکنید. مثلا سلاح Negatron Collider شاید در ابتدا ضعیف به نظر برسد، اما همین که به سطح 5 رسید می‌توانید ببینید که چقدر قدرتمند است.

 

از سلاح‌های پشتیبان استفاده کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)وقتی در اوایل بازی هستید و دشمن شما را محاصره می‌کند، احتمالا اولین کاری که می‌کنید شلیک بی‌امان به سمت آن‌ها است. اما اگر از طرفداران قدیمی مجموعه Ratchet & Clank باشید، می‌دانید که این روش خیلی هم جوابگوی‌تان نخواهد بود. وقتی در چنین شرایطی هستید بهتر است از سلاح‌های پشتیبانی (Support Weapons) استفاده کنید. در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart از سلاح‌هایی نظیر Mr. Fungi ،Glove of Doom ،Bombadier ،Cold Snap و Topiary Sprinkler می‌توانید برای تحقق این امر بهره ببرید. هر یک از این سلاح‌ها کاربرد‌هایی نظیر محافظت دربرابر شلیک، منحرف کردن مسیر گلوله و بی‌حرکت کردن دشمن دارند.

استفاده از این سلاح‌ها بسیار مفید خواهد بود و یادتان باشد که می‌توانید بسیاری از آن‌ها را هم‌زمان استفاده کنید. پس اگر موج عظیمی از دشمنان به سمت‌تان هجوم آوردند، در استفاده از دو یا سه نوع از سلاح‌های پشتیبان به صورت هم‌زمان تردید نکنید. قابل ذکر است که استفاده از سلاح‌هایی نظیر Topiary Sprinkler و Cold Snap می‌تواند دشمنان‌تان را بی‌حرکت کند و با این روش کمی فضای آزاد به دست خواهید آورد.

سلاح‌های پشتیبانی در درگیری‌های مختلف و به خصوص در مبارزه با باس‌ها بسیار کاربردی هستند. پس در شروع مبارزات هیچ‌گاه این سلاح‌ها را نادیده نگیرید.

 

در تیلنو بخوانید:

راهنمای خرید نسخه‌ های مختلف بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

بررسی بازی Ratchet and Clank: Rift Apart از دید سایت های معتبر دنیا

هرآنچه از بازی Death Stranding Director’s Cut انتظار داریم

 

ارتقا سطح سلاح‌های‌تان را برای رسیدن به Gold Cell اولویت‌بندی کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)در ارتقا دادن سلاح‌های‌تان دقت کنید. در حقیقت بهتر است اگر سلاحی را دوست دارد، اول آن را ارتقا دهید تا در درخت پیشرفت‌ها (Upgrade Tree) به سطح Gold Cell برسد. همانطور که خودتان در بخش تمرینی بازی متوجه می‌شوید، رسیدن به این سطح به منزله این است که سلاح‌تان به اندازه چشم‌گیری قوی‌تر خواهد شد. پس پیشنهاد می‌کنیم که Raritanium خود را برای ارتقای سلاح‌های خاصی استفاده کنید تا آن‌ها را به چنین سطحی برسانید. در نتیجه نباید همه‌ی سلاح‌ها را هم‌زمان ارتقا دهید.

 

از کلید‌های D-Pad استفاده کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)شما از طریق گردونه سلاح‌ها می‌توانید یکی از 8 اسلحه دلخواه خود را انتخاب کنید. با این حال روش راحت‌تر برای عوض کردن سلاح‌ها، استفاده از کلید‌های D-Pad است. البته استفاده از این کلیدها شما را به انتخاب 4 سلاح محدود می‌کند، پس باید 4 مورد از سلاح‌های مورد علاقه‌تان را برای استفاده از این کلید‌ها در نظر بگیرید. برای این که از این روش برای انتخاب سلاح‌ها استفاده کنید، باید گردونه سلاح‌ها را باز کرده و زمانی که یکی از سلاح‌ها هایلایت شد، یکی از کلیدهای D-Pad را فشار دهید.

 

سلاح‌های جدید بخرید و ذخیره Bolt را فراموش کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)شاید با خود فکر کنید که بهتر است Boltهای‌تان (پول) را ذخیره کنید، اما پیشنهاد ما این است که از خرید هیچ سلاح جدیدی از فروشگاه Ms. Zurkon دریغ نکنید. درست است که باید سلاح‌های خاصی را در اولویت خود برای خرید قرار دهید، اما نباید فکر کنید که صرفه‌جویی در مصرف Boltهای‌تان قرار است خیلی به نفع‌تان تمام شود. یادتان باشد که هر بار که سطح‌تان ارتقا پیدا می‌کند، می‌توانید Bolt بیشتری دریافت کنید.

قابل ذکر است که هر چه در بازی جلوتر می‌روید لیست سلاح‌های Ms. Zurkon به روزتر می‌شود. پس اگر در آستانه‌ی ارتقا سطح هستید، بهتر است صبر کنید تا وارد منطقه‌ی جدید شوید و در آنجا به خرید اسلحه بپردازید. در آخر هم باید بگوییم که دلیلی برای ذخیره Bolt در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart وجود ندارد، پس بدون ترس هرچه می‌خواهید بخرید.

 

در نبردها از شکاف‌ها (Rift) استفاده کنید

راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart (بخش اول)به راحتی می‌توانید در زمان مبارزات محل یکسانی را برای نبرد انتخاب کنید و تنها با جابه‌جایی در همان جا با دشمنان‌تان مقابله کنید؛ اما با این کار سریعا توسط نیروهای دشمن محاصره خواهید شد. پس اگر دیدید محیطی که در آن حضور دارید شلوغ است و در حال آسیب دیدن هستید، می‌توانید از شکاف‌ها برای رفتن به مکانی جدید استفاده کنید. یادتان باشد که این پورتال‌های میان‌بعدی در زنده ماندن‌تان نقشی اساسی خواهند داشت.

این بود بخش اول راهنمای مبتدی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. به زودی بخش دوم این مطلب نیز در تیلنو منتشر خواهد شد. شما درباره بازی Ratchet & Clank: Rift Apart چه فکر می‌کنید؟ آیا انتظارت‌تان را برآورده کرد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید