تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Resident Evil 4 Remake

راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake

بازی Resident Evil 4 Remake که به تازگی منتشر شده و حسابی مورد تحسین قرار گرفته، تروفی‌ها و اچیومنت‌های سختی دارد که برای کسب کردن‌شان کار دشواری در پیش دارید. اگر می‌خواهید تروفی پلاتینیوم باارزش این اثر را به دست آورید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake همراه باشید.

راهنمای تروفی رزیدنت اویل 4 ریمیک

پس از موفقیت‌های نسخه بازسازی دو بازی Resident Evil 2 و Resident Evil 3، بازسازی شماره چهارم که بهترین نسخه سری محسوب می‌شود امری اجتناب ناپذیر بود. بازی رزیدنت ایول 4 که برای اولین بار در سال 2005 در دسترس قرار گرفت، یک ویدیو گیم انقلابی بود که هم فرنچایز مورد بحث و هم بازی‌های سوم شخص را تحت تاثیر قرار دارد. حالا و با گذشت حدود 18 سال، شرکت Capcom با انتشار نسخه ریمیک بازی مورد بحث یک بار دیگر لئون اس کندی را بر سر زبان‌ها انداخته و با توجه به واکنش‌ها، این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

بازی Resident Evil 4 Remake که به تازگی منتشر شد، از لحاظ داستانی و گیم‌پلی تقریبا هم اثر اورجینال است که همه ما با آن آشنا هستیم. اما در این میان تغییرات گرافیکی و سایر تفاوت‌های آنقدر مثبت بوده‌اند که حتی طرفداران تعصبی نسخه اورجینال واکنش‌های مثبتی نشان داده‌اند. رزیدنت ایول 4 یک بازی در سبک Survival-Horror است که شما را در قالب شخصیتی با نام لئون اس کندی قرار می‌دهد. لئون باید برای پیدا کردن دختر رئیس جمهور و تکمیل ماموریت خود، وارد یک روستان نفرین شده شود و با تمامی تهدید‌های موجود در آن دست و پنجه نرم کند. به هر حال و جدا از این صحبت‌ها، اگر از تجربه بازی مورد بحث لذت برده‌اید و می‌خواهید تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن را به دست آورید، می‌توانید از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake سایت تیلنو کمک بگیرید.

راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 7 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 40 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 40 (1trophy، 4trophy، 10trophy، 35trophy)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: تقریبا تمام تروفی‌های این بازی به غیر از تروفی‌های داستانی از دست دادنی هستند. تازه بخش Chapter Select هم وجود ندارد.
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، این بازی هیچ تروفی گلیچ شده خاصی ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ بله، شما باید داستان را در بخش New Game با درجه سختی Hardcore و رنک S+ به اتمام برسانید (امکان کسب رنک S+ در New Game Plus وجود ندارد). علاوه بر این باید یک بار بازی را با بالاترین درجه سختی (یعنی Professional) و بدون Bonus Weaponها تمام کنید تا اسلحه Handcannon را به دست آورید. این پایان کار نیست و هر موقع که داستان را روی درجه سختی Professional با رنک A تمام کرید اسلحه Chicago Sweeper را به دست خواهید آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: به طور فنی باید بازی Resident Evil 4 Remake را چهار بار تمام کنید تا بتوانید به تروفی پلاتینیوم برسید. اما از آنجایی که همه چیز را بلد نیستید، احتمالا باید 5 الی 6 بار  به اتمام بخش داستانی بپردازید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ خیر، در این بازی نه خبری از Chapter Select است و نه خبری از گشت و گذار آزادانه در نقشه. با این حال می‌توانید از حالت New Game+ استفاده کرده و به غیر از Treasureها همه چیز را به Playthrough بعدی منتقل کنید
Resident Evil 4 Trophy Guide Cuz Boredom Kills Me

همه تروفی‌های بازی Resident Evil 4 Remake را به دست آورید

Resident Evil 4 Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Resident Evil 4 Remake را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Resident Evil 4 Trophy Guide Knife Basics

یکی از دشمنان را با استفاده از چاقو یا همان Knife پری (Parry) کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

هنگامی که یکی از دشمنان می‌خواهد با استفاده از وسیله‌ای مانند تبر به شما ضربه Melee بزند، درست قبل از فرود آمدن ضربه دکمه R1 را بزنید تا حمله وی را Parry کرده باشید. اگر زمان‌بندی شما به درستی شکل بگیرد لئون با استفاده از چاقو خود ضربه دشمن را دفع می‌کند. خود بازی در طی چپتر دوم داستان این مکانیک را به شکل کامل به شما یاد می‌دهد و اگر کمی دقت به خرج دهید، تروفی Knife Basics را در همین چپتر آزاد خواهید کرد.

Resident Evil 4 Trophy Guide My Preferred Piece

یک اسلحه را ارتقا دهید یا Upgrade کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اینکه بتوانید یکی از اسلحه‌های خود را ارتقا دهید باید اول از همه شخصیت Merchant را پیدا کنید. هنگامی که با او برخورد کردید و وارد صحبت شدید گزینه Tune Up را بزنید تا در ازای مقدار مشخصی از پول یکی از اسلحه‌های خود را ارتقا دهید. هنگامی که برای اولین بار یکی از اسلحه‌های خویش را Upgrade کنید، تروفی My Preferred Piece به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Resident Evil 4 Trophy Guide A Masterpiece

یک Exclusive Upgrade را برای یکی از اسلحه‌های خود آزاد کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

Exclusive Upgradeها یا به عبارت فارسی «ارتقاهای اختصاصی»، پس از رسیدن به بخش Castle در دسترس قرار می‌گیرند. برای اینکه یکی از این Exclusive Upgradeها را به دست آورید دو راه دارید. راه اول این است که با استفاده از پول‌های جمع شده تمام جنبه‌های یکی از اسلحه‌های خود را به صورت کامل Upgrade کنید. راه دوم به دست آوردن 30 آیتم تحت عنوان Spinel است. هنگامی که 30 عدد از این آیتم‌ها را پیدا کردید می‌توانید آن‌ها را با یک Exclusive Upgrade معامله کنید. اما این Spinelها را چگونه می‌توان به دست آورد؟

بهترین راه برای به دست آوردن آیتم‌های مورد بحث تکمیل Requestهایی است که توسط شخصیت Merchant به شما داده می‌شود. شما می‌توانید با تکمیل این Requestها در طی سه منطقه اصلی بازی مقدار مشخصی از Spinel به دست آورده و آن را در مسیر درست خرج کنید. علاوه بر این امکان پیدا کردن برخی از این Spinelها روی جنازه دشمنان و گوشه و کنار محیط هم وجود دارد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Nice One, Stranger!

یک Request را برای Merchant تکمیل کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

Requestها ماموریت‌های فرعی کوچکی هستند که به شخصیت Merchant مربوط می‌شوند. برای شروع کردن این Requestها باید یک سری نامه آبی رنگ را پیدا کنید کنید که Request Letter نام دارند. این نامه‌ها بیش‌تر در محیط‌های نزدیک به شخصیت Merchant و دیوارهای مسیر اصلی پیدا می‌شوند. بازی Resident Evil 4 Remake به طور کلی شامل 19 عدد از این ماموریت‌های فرعی می‌شود که برای کسب تروفی Nice One, Stranger!، باید یکی از آن‌ها را تکمیل کنید. اگر در پیدا کردن این ماموریت‌های فرعی به مشکل خوردید بهتر است به راهنمای Requestهای بازی Resident Evil 4 Remake سر بزنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide

Talk About Near-Death Experience!

شخصیت Ashley را در حالی نجات دهید که توسط دشمنان حمل می‌شود

Resident Evil 4 Trophy Guide

هنگامی که شخصیت اشلی (Ashley) در حین چپتر پنجم داستان به لئون اضافه می‌شود، وظیفه دارید از او دفاع کرده و وی را به منطقه‌ای امن برسانید. با این حال دشمنان موجود در این بازی بویی از رحم و مروت نبرده‌اند و هنگامی که دست‌شان به اشلی می‌رسد، او را روی شانه خود گذاشته و به اسارت می‌گیرند. حال کافی است به دشمنان اجازه دهید اشلی را روی شانه خود بگذارند و شروع به راه رفتن کنند. در ادامه باید به دشمنی که اشلی را با خود می‌برد شلیک کنید تا تروفی مورد بحث آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که باید اجازه دهید دشمن شروع به راه رفتن کند و سپس دست به کار شوید؛ وگرنه خبری از آزاد شدن تروفی نخواهد بود.

Resident Evil 4 Trophy Guide Revolt Against the Revolting

یک Clockwork Castellan را نابود کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی Revolt Against the Revolting می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید یکی از Clockwork Castellanها را نابود کنید. Clockwork Castellanها در واقع عروسک‌های کوچکی هستند که اگر نزدیک‌شان شوید، صدای عجیبی از خود درست می‌کنند. کافی است یکی از آن‌ها را با شلیک کردن نابود کنید تا تروفی به صورت خودکار به حساب PSN شما اضافه شود. توجه داشته باشید که تمامی این عروسک‌ها از دست دادنی هستند و بعدها ادامه بازگشت و پیدا کردن مجدد آن‌ها وجود ندارد. اگر در پیدا کردن عروسک‌های مورد بحث به مشکل خورده‌اید، می‌توانید از صفحه راهنمای تمام Clockwork Castellanهای بازی Resident Evil 4 Remake کمک بگیرید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Harpoon Hurler

Del Lago را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر سوم داستان به دست خواهید آورد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Grilled Big Cheese

شخصیت Bitores Mendez را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر ششم داستان به دست خواهید آورد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Wave Goodbye, Right Hand

Verdugo را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

شما در پایان چپتر دهم داستان با موجودی با نام Verdugo مبارزه خواهید کرد. در حالی که مبارزه کردن با این شخصیت اجباری است، خود بازی شما را مجبور به کشتن او نمی‌کند (در واقع می‌توانید بدون کشتن او از چالش موجود رد شوید). اما اگر بخواهید تروفی Wave Goodbye, Right Hand را به دست آورید باید Verdugo را به صورت کامل بکشید. اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد و تروفی مورد بحث را به دست آورد؟ برای کمک بیش‌تر می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده کمک بگیرید:

Resident Evil 4 Trophy Guide No Thanks, Bro!

باس فایت Ramon Salazar را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

Ramon Salazar که آخرین باس فایت منطقه Castle محسوب می‌شود، تفاوت‌های زیادی با نسخه اصلی رزیدنت ایول 4 دارد. برای مثال او دیگر در یک سری نقاط مشخص شده توقف نمی‌کند و به صورت مستمر در زمین نبرد در حال جا به جایی است. هنگامی که این باس فایت را در حین تکمیل داستان اصلی شکست دهید، تروفی No Thanks, Bro! را به دست خواهید آورد.

Resident Evil 4 Trophy Guide You Used to Be a Good Guy

شخصیت Jack Krauser را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی You Used to Be a Good Guy که برای به دست آوردن آن، باید شخصیت Jack Krauser را شکست دهید. شما در طی داستان بازی دو دفعه با شخصیت مذکور مبارزه خواهید کرد، یک بار در چپتر یازدهم و یک بار هم در چپتر چهاردهم. اما برای اینکه بتوانید این تروفی را برای خود آزاد کنید، باید او را در چپتر چهاردهم شکست دهید. این تروفی هم داستانی است و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Shield Your Eyes

با استفاده از یک Flash Grenade سه نفر از دشمنان را به صورت همزمان بکشید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای به دست آوردن تروفی Shield Your Eyes کافی است سه نفر از دشمنان را به صورت همزمان با استفاده از یک Flash Grenade بکشید. راحت‌ترین موقعیت برای انجام این کار چپتر سوم بازی است؛ درست در زمانی که پس از کلیسا به ورودی Quarry می‌رسید. در ورودی بخش Quarry (درست پس از اینکه یک Request Letter آبی روی دیوار پیدا کردید) چندین کلاغ در کنار یکدیگر روی زمین نشسته‌اند. حالا کافی است یک Flash Grenade را در میان آن‌ها بیندازید و سه نفر از کلاغ‌ها را به صورت همزمان بکشید. اگر این کار به درستی شکل بگیرد تروفی Shield Your Eyes را به راحتی آزاد خواهید کرد. در صورت ایجاد سوال باید بدانید که کلاغ‌ها هم عضوی از دشمنان موجود در Resident Evil 4 Remake محسوب می‌شوند.

Resident Evil 4 Trophy Guide Never Heard It Coming

یک Garrador را تنها با استفاده از چاقو یا همان Knife بکشید

Resident Evil 4 Trophy Guide

پیش از هر نکته‌ای باید اشاره کنیم که برای راحت‌تر آزاد کردن این تروفی باید در چپتر هفتم داستان دست به کار شوید. Garradorها همان دشمنان نابینایی هستند که پنجه‌های تیزی روی دستان خود دارند. از آنجایی که این موجودات قادر به دیدن شما نیستند، می‌توانید با استفاده از مخفی‌کاری از پشت به آن‌ها نزدیک شده و سپس با زدن دکمه R2 با چاقو به آن‌ها حمله کنید. سپس کمی صبر کرده و منتظر شوید تا به صورت مجدد بلند شوند. حالا روند مذکور را یک بار دیگر تکرار کنید تا Garrador کشته شوید و تروفی Never Heard It Coming به حساب PSN شما اضافه شود. بهترین موقعیت ممکن برای انجام این کار رفتن به سراغ دشمنی است که در Dungeon چپتر هفتم دیده می‌شود.

Resident Evil 4 Trophy Guide Two Bugs, One Stone

دو Parasite (انگل) که داخل یک Regenerador قرار دارند را با یک گلوله بکشید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در حین چپتر سیزدهم داستان شما برای اولین بار با Regeneradorها روبرو می‌شوید (یک سری موجودات عجیب که انگل‌های بزرگ در بدن خود دارند). هنگامی که با یکی از این موجودات روبرو شدید کافی است دو عدد از انگل‌های موجود در بدن‌شان را با استفاده ای یک گلوله بکشید تا تروفی Two Bugs, One Stone آزاد شود. اگر در انجام این کار به مشکل خوردید بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Resident Evil 4 Trophy Guide You Talk Too Much!

یک نارنجک یا Grenade را در داخل دهان Ramon Salazar بیندازید

Resident Evil 4 Trophy Guide

هنگامی که برای اولین بار در چپتر دوازدهم با Ramon Salazar وارد مبارزه می‌شوید، او در حین جریان باس فایت در برخی مواقع دهان خود را باز می‌کند. هنگامی که با دهان باز شده این موجود روبرو شدید کافی است یک Grenade را به سمت داخل آن پرتاب کنید تا تروفی You Talk Too Much! را به دست آورید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Overkill

با استفاده از یک توپ جنگی یا همان Cannon یک Zealot را شکست دهید

Resident Evil 4 Trophy Guide

شما در طی داستان رزیدنت ایول 4 ریمیک دو بار قادر به استفاده از Cannonها یا همان توپ‌های جنگی هستید؛ یک بار در طی جریان چپتر هفتم و یک بار هم در طی چپتر هشتم. هنگامی که کنترل یکی از این توپ‌های جنگی را به دست گرفتید کافی است با استفاده از آن به یکی از دشمنان معمولی موجود در بازی شلیک کنید. توجه داشته باشید که شلیک به دشمنان قوی‌تر و ویژه محسوب نمی‌شود و تنها کشتن دشمنان معمولی یا همان Zealotها کارآمد خواهد بود.

Resident Evil 4 Trophy Guide Hope You Like Thrill Rides!

هر دو بخش مربوط به Minecart در تونل‌های زیر زمینی را بدون دریافت هرگونه آسیبی به پایان برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در چپتر یازدهم داستان شما به همراه شخصیت لوییز (Luis) وارد یک تونل زیرزمینی می‌شوید و باید سوار بر یک Minecart به راه خود ادامه دهید. حال اگر بخواهید تروفی مذکور را به دست آورید، باید هر دو بخش مربوط به ماین کارت‌ها را بدون دریافت هر گونه آسیبی از طرف دشمنان پشت سر بگذارید. هنگامی که به این بخش رسیدید بهتر است هر چه زودتر به دشمنان شلیک کرده و آن‌ها را بکشید تا هیچ صدمه‌ای از طرف‌شان نبینید. حال اگر تحت هر شرایطی به شما ضربه خاصی وارد شد بهتر است آخرین چک پوینت را Load کنید و مرحله مورد بحث را یک بار دیگر از اول تکمیل کنید. خط سلامتی Minecart در سمت راست-پایین صفحه به نمایش گذاشته می‌شود تا بتوانید متوجه آسیب دریافتی از سوی دشمنان و محیط شوید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Capacity Compliance

در حالی به نوک برج ساعت (Clocktower) برسید که آسانسور حتی یک دفعه هم متوقف نشود

Resident Evil 4 Trophy Guide

در طی چپتر دوازدهم داستان Resident Evil 4 Remake شما باید با استفاده از یک آسانسور از Clock Tower بالا رفته و به نوک آن برسید. حال برای اینکه در این حین تروفی Capacity Compliance برای شما آزاد شود، باید بخش آسانسور را به گونه‌ای انجام دهید که هیچ یک از دشمنان موفق به ورود به آسانسور نشود. برای اینکار باید هر چه سریع‌تر به دشمنان شلیک کنید تا نتوانند خود را به نزدیکی در آسانسور برسانند. برای راحت‌تر شدن اوضاع بهتر است محل Respawn شدن دشمنان را به خاطر بسپارید و با یک پیش زمینه فکری به استقبال آن‌ها بروید. پیشنهاد می‌شود کسب این تروفی را به حالت New Game+ و زمانی که لئون قدرت بیش‌تری در مبارزات دارد موکول کنید. راستی اگر در این حین یکی از دشمنان وارد آسانسور شد، کافی است آخرین Checkpoint را Load کرده و یک بار دیگر تلاش خود را به کار گیرید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Smooth Escape

هنگامی که سوار جت اسکی هستید بدون دریافت هر گونه آسیب خاصی فرار کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در پایان چپتر شانزدهم داستان شما سوار یک جت اسکی یا اسکوتر آبی می‌شوید و وظیفه دارید با استفاده از آن در تونل‌های موجود به گشت و گذار بپردازید. خط سلامتی این جت اسکی در سمت راست-پایین صفحه به نمایش گذاشته می‌شود تا بتوانید آن را ببینید. حال برای کسب تروفی Smooth Escape کافی است در حین جت اسکی سواری با هیچ مانعی برخورد نکنید و صدمه نبینید. با وجود اینکه یک محدودیت زمانی برای تکمیل این مرحله در نظر گرفته شده بهتر است عجله نکنید؛ چرا که این محدودیت زمانی زیاد سخت گیرانه نیست و می‌توان با آرام حرکت کردن هم در رسیدن به آن موفق شد. اگر در این میان با یکی از موانع برخورد کردید و آسیب دیدید، کافی است Checkpoint را Reload کرده و سعی خود را برای یک بار دیگر به کار بگیرید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Astute Appraiser

یک Treaasure واحد را به قیمت 100,000 واحد Ptas بفروشید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای کسب تروفی Astute Appraiser باید یک Treausre واحد را با قیمت 100,000 واحد Ptas (واحد پول درون بازی) به فروش برسانید. تنا راه انجام این کار ترکیب یک Elegant Crown با پنج الماس با رنگ‌های متفاوت (آبی، زرد، قرمز، سبز و بنفش) است. البته می‌توان این کار را با ترکیب یک Elegant Crown، دو Yellow Diamond و سه Red Beryl هم انجام داد. اما این تاج‌ها را از چه طریقی می‌توان پیدا کرد؟ به طور کلی دو Elegant Crown مختلف در بازی Resident Evil 4 Remake وجود دارد. برای پیدا کردن تاج اول باید در چپتر یازدهم داستان به پایان فاضلاب مراجعه کنید؛ درست پیش از شکستن دیوار و بالا رفتن از نردبانی که در آن اطراف وجود دارد. اما اگر می‌خواهید تاج دوم را پیدا کنید باید در چپتر سیزدهم داستان وارد یک منطقه فرعی شوید که قبل از ورود به بخش Facility پیدا می‌شود. داخل این منطقه فرعی یک ماشین تحریر وجود دارد و جلوی در آن هم یک Tripwire دیده می‌شود. اگر در انجام این کارها و پیدا کردن تاج‌ها به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید:

Resident Evil 4 Trophy Guide Bandit

در یک Playthrough واحد تمام Treasureهایی که روی نقشه گنج منطقه Village دیده می‌شوند را پیدا کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای پیدا کردن تمام کالکتیبل‌های مورد نیاز در راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remak می‌توانید به سراغ ویدیویی که در ادامه قرار داده شده بروید:

Resident Evil 4 Trophy Guide Raider

در یک Playthrough واحد تمامی Treasureهایی که روی نقشه گنج منطقه Castle دیده می‌شوند را پیدا کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Bandit مراجعه کنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Burglar

در یک Playthrough واحد تمام Treasureهایی که در نقشه گنج منطقه Island دیده می‌شوند را پیدا کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Bandint مراجعه کنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Gun Fanatic

تمام اسلحه‌های موجود در بازی را به دست آورید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی Gun Fanatic می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید هر 29 اسلحه موجود در بازی را پیدا کنید. شما می‌توانید بخشی از این اسلحه‌ها را از Merchant بخرید، بعضی از آن‌ها را در محیط بازی پیدا کرده و اسلحه‌های باقی مانده را از Extra Content Shop تهیه کنید. فقط توجه داشته باشید که اسلحه Infinite Rocket Launcher مربوط به حالت نیو گیم پلاس می‌شود و دو میلیون واحد Ptsa قیمت دارد.

به طور کلی بیش‌تر اسلحه‌های موجود در بازی از دست دادنی هستند و اگر موفق به پیدا کردن یا خرید آن‌ها نشوید، برای همیشه از دست‌شان خواهید داد (مگر اینکه وارد یک New Game جدید شوید). اما آنچه که کار را از همیشه سخت‌تر می‌کند، آزاد کردن Bonus Weaponها است؛ به خصوص آزاد کردن دو اسلحه که با نام‌های Chicago Sweeper و Handcannon شناخته می‌شوند. برای آزاد کردن اسلحه اول باید داستان را با رنک A روی درجه سختی Professional به اتمام برسانید. این در حالی است که برای رسیدن به Handcannon باید یک بار داستان را بدون استفاده از Bonus Weaponها تکمیل کنید.

اگر حساب و لیست اسلحه‌های خوود را گم کردید می‌توانید با مراجعه به Challenge Menu و رفتن به سمت چالش Gun Fanatic از آن‌ها باخبر شوید. راستی اگر اسلحه‌ای پیدا کردید که پس از مدتی دیگر به درد شما نمی‌خورد، مانعی برای فروختن آن وجود ندارد. در واقع همین که یک بار یک اسلحه را به مالکیت خود درآورید کافی خواهد بود و نیازی نیست که همه آن‌ها را به صورت همزمان در Inventory خود داشته باشید. اگر در پیدا کردن این Weaponها به مشکل خوردید بهتر است از صفحه راهنمای تمام اسلحه‌های بازی Resident Eil 4 Remake کمک بگیرید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Jack of All Trades

تمام Requestهای شخصیت Merchant را تکمیل کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

بازی Resident Evil 4 Remake به طور کلی شامل 19 عدد Merchant Request می‌شود که برای آزاد کردن تروفی Jack of All Trades باید همه آن‌ها را تکمیل کند. Requestهای ماموریت‌های فرعی کوچکی هستند که به شخصیت Merchant مربوط می‌شوند. شما می‌توانید با پیدا کردن Request Letterهای آبی رنگ از روی دیوارها و محیط، این ماموریت‌های فرعی را فعال کرده و به تکمیل کردن‌شان بپردازید. این Requestها معمولا زیاد سخت نیستند و شما را به سمت انجام کارهایی مانند پیدا کردن یک سری مدال آبی و نابود کردن لانه موش‌ها می‌فرستند. از آنجایی که در بازی مورد بحث خبری از Chapter Select نیست همه آن‌ها از دست دادنی محسوب می‌شوند و باید حواس خود را نسبت به Requestهای حسابی جمع کنید. فقط توجه داشته باشید که پس از تکمیل این ماموریت‌های فرعی باید به شخصیت Merchant مراجعه کرده و خبر تمام کردن‌شان را به وی بدهید (در غیر این صورت تکمیل آن‌ها محسوب نخواهد شد). البته که ارائه این گزارش‌ها به شخصیت مذکور خالی از لطف نیست و او پاداشی تحت عنوان Spinel به شما می‌دهد. لئون قادر است با استفاده از این Spinelها آیتم‌های خاصی از Merchant بخرد. برای آگاهی از محل دقیق این ماموریت‌های فرعی می‌توانید به صفحه راهنمای تمام Merchant Requestهای بازی Resident Evil 4 Remake سر بزنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Revolution Wind-up

تمام Clockwork Castellanها را نابود کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی Revolution Wind-Up می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید تمام Clockwork Castellanهای موجود در بازی را نابود کنید. Clockwork Castellanها در واقع عروسک‌های کوچکی هستند که اگر نزدیک‌شان شوید، صدای عجیبی از خود درست می‌کنند. کافی است تمام آن‌ها را با شلیک کردن نابود کنید تا تروفی به صورت خودکار به حساب PSN شما اضافه شود. توجه داشته باشید که تمامی این عروسک‌ها از دست دادنی هستند و بعدها ادامه بازگشت و پیدا کردن مجدد آن‌ها وجود ندارد. اگر در پیدا کردن عروسک‌های مورد بحث به مشکل خورده‌اید، می‌توانید از صفحه راهنمای تمام Clockwork Castellanهای بازی Resident Evil 4 Remake کمک بگیرید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Promising Agent

داستان اصلی را روی Diffiulity استاندارد (Standard) یا سخت‌تر از آن تکمیل کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای به دست آوردن تروفی Promising Agent کافی است داستان اصلی را روی درجه سختی Standard یا بالاتر از آن به اتمام برسانید. توجه داشته باشید که نیازی به نگرانی در این باره نیست و شما این کار را در حین تکمیل تروفی‌های مربوط به رنک S+ به دست خواهید آورد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Mission Accomplished S+

داستان اصلی را روی درجه سختی استاندارد با رنک S+ به پایان برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی S+ Rank Investigator سر بزنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Proficient Agent

داستان اصلی را روی Difficlity هاردکور (Hardcore) یا بالاتر به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی S+ Rank Investigator سر بزنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide S+ Rank Investigator

داستان اصلی را روی درجه سختی Hardcore با رنک S+ به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اینکه بتوانید رنک S+ را در درجه سختی هاردکور به دست آورید، باید داستان اصلی بازی را روی New Game در زمانی کم‌تر از پنج ساعت و 30 دقیقه به اتمام برسانید (انجام این کار روی حالت New Game+ ممکن نیست). توجه داشته باشید که رنک شما تنها توسط مدت زمان مورد نیاز برای اتمام داستان تعیین می‌شود و به مسائلی مانند دشمنان کشته شده یا تعداد مرگ‌های شخصیت اصلی ربطی ندارد. علاوه بر این و همان‌طور که اشاره شد، امکان کسب رنک S+ روی حالت نیو گیم پلاس ممکن نیست و باید یک نیو گیم معمولی را از اول آغاز کنید.

اما کاری با این درجه از سختی را چگونه می‌توان انجام داد؟ برای انجام این کار بهتر است در ابتدا به سراغ یک نیو گیم پلاس بروید و آن را روی درجه سختی Professional با رنک A به اتمام برسانید. انجام این کار باعث آزاد شدن اسلحه‌ای با نام Chicago Sweeper می‌شود که جزو Bonus Weaponها است و قدرت چشم‌گیری دارد. در ادامه بهتر است تمام Merchant Requestهای منطقه Village را انجام دهید تا هر 31 عدد Spinel موجود را جمع کنید. انجام این Requestها زیاد طول نمی‌کشد و زمان زیادی را از شما نخواهند گرفت؛ چرا که اکثر آن‌ها در مسیر اصلی لئون قرار دارند.

هنگامی که این کار را انجام دادید می‌توانید به محض رسیدن به چپتر هفتم داستان و منطقه Castle، یک Exclusive Upgrade را به قیمت 30 عدد Spinel بخرید. در ادامه این ارتقا را روی اسلحه Chicago Sweeper اعمال کنید تا تیر بی‌نهایت برای آن آزاد شود. هنگامی که این کار را انجام دهید می‌توانید با اسلحه مذکور همه دشمنان را به راحتی شکست و همه چیز را به شکل راحت‌تری دنبال کنید.

علاوه بر موارد اشاره شده باید بدانید که پس از هر بار مردن یا Game Over شدن، تایم مشخصی به زمان شما اضافه می‌شود. برای اینکه این زمان اضافه را دور بزنید کافی است پس از ظاهر شدن صفحه Game Over روی گزینه Quit to Main Menu کلیک کنید، سپس وارد بخش Load Game شوید و آخرین Autosave را Load کنید. بدین ترتیب مجازات مردن به زمان Playthrough شما اضافه نخواهد شد تا بتوانید رنک S+ را به شکل راحت‌تری کسب کنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Peerless Agent

داستان اصلی را روی درجه سختی Professional به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای اینکه بتوانید تروفی Peerless Agent را به دست آورید، باید داستان اصلی بازی Resident Evil 4 Remake را روی درجه سختی Professional تمام کنید که سخت‌ترین Difficulty موجود محوب می‌شود. نکات قابل ذکر زیادی وجود ندارد که بتوانند کار شما را در این مسیر دشوار راحت‌تر کنند، اما چندین نکته وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • روی Professional Mode خبری از ذخیره خودکار نیست و باید فایل‌های ذخیره دستی را از طریق Typewriterها و صفحه میان چپترها سیو کنید
 • Parry کردن حملات دشمنان به شدت سخت می‌شود و برای دفع حملات آن‌ها، باید بی‌نقص عمل کنید. به همین دلیل فشردن دادن مستمر دکمه L1 دیگر پاسخگو نخواهد بود و دقت از اهمیت بیش‌تری برخوردار است
 • دشمنان به شدت خطرناک‌تر و تهاجمی‌تر از قبل هستند و هیچ رحم و مروتی ندارند. بنا بر همین موضوع بهتر است از درگیری‌های غیرضروری دوری کنید
Resident Evil 4 Trophy Guide Sprinter

داستان اصلی را در مدت زمان کم‌تر از هشت ساعت به پایان برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی Sprinter می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید داستان اصلی را در مدت زمانی کم‌تر از هشت ساعت به اتمام برسانید. از آنجایی که در مورد ویدیو گیم به نسبت کوتاهی صحبت می‌کنیم، مدت زمان هشت ساعت به هیچ وجه کم نیست و اگر حواس خود را جمع کنید، می‌توانید داستان را در زمانی به مراتب کم‌تر از هشت ساعت به سرانجام برسانید. علاوه بر این، تروفی Sprinter را در حین کسب تروفی‌های مربوط به رنک S+ به دست می‌آورید و از این نظر جایی برای نگرانی وجود ندارد.

Resident Evil 4 Trophy Guide Frugalist

داستان اصلی را بدون استفاده از حتی یک Recovery Item به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای به دست آوردن تروفی Frugalist کافی است داستان اصلی را بدون استفاده از آیتم‌های Healing مانند Herbها و Health Sprayها تمام کنید. برای داشتن روندی راحت‌تر بهتر است این کار را در حالت New Game+ با درجه سختی Assisted و زمانی که خط سلامتی خود را تا انتها ارتقا داده‌اید انجام دهید. البته استفاده از Body Armor‌ها، خرید و ارتقا آن‌ها از طریق شخصیت Merchant مانعی نخواهد داشت.

Resident Evil 4 Trophy Guide Minimalist

داستان اصلی بازی را تنها با استفاده از چاقو و کلت‌ها (Handgun) به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای انجام هر چه راحت‌تر این کار بهتر است به سراغ حالت نیو گیم پلاس بروید و آن را روی درجه سختی Assisted بگذارید. در ادامه بهتر است Pistol و Primal Knife خود را به صورت کامل ارتقا دهید تا روند راحت‌تری در پیش داشته باشید (امکان خرید Primal Knife تنها پس از نابود کردن 16 عدد Castellan و از طریق Extra Contnet Shop وجود دارد. بهترین پیستول ممکن برای استفاده و آپگرید Blacktail نام دارد؛ چرا که هم به راحتی می‌توان آن را کنترل کرد و هم می‌توان به لطف Exclusive Upgrade آسیب بیش‌تری با استفاده از آن به ثمر رساند. اگر این اسلحه دستی را به درستی ارتقا دهید قادر هستید برخی از دشمنان را تنها با شلیک یک گلوله به سرشان از بین ببرید. علاوه بر این بهتر است تا جای ممکن به خرید First Aid Spray، Resource و Gunpowder بپردازید و به وسیله آن‌ها آیتم‌های Healing و تیر درست کنید.

برای اینکه بتوانید تروفی Minimalist را به دست آورید، اجازه استفاده از هر اسلحه‌ای به غیر از چاقو و کلت کمری را نخواهید داشت. البته در این میان یک سری استثنا هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • اجازه شلیک به بشکه‌های قابل انفجار (Explosive Barrel) وجود دارد
 • اجازه استفاده از Harpoonها در حین مبارزه با باس فایت Del Lago وجود دارد (چپتر سوم داستان)
 • در چپتر هفتم و هشتم اجازه کشتن دشمنان با استفاده Cannonها وجود دارد
 • در حین چپتر چهاردهم مانعی برای کشتن دشمنان با استفاده از Wrecking Ball وجود نخواهد داشت
 • در حین چپتر پانزدهم داستان مانعی برای کشتن دشمنان با استفاده از Machine Gunها وجود نخواهد داشت
 • شما می‌توانید در چپتر شانزدهم داستان و در بخش پایانی باس فایت Saddler از Rocket Launcher کمک بگیرید
Resident Evil 4 Trophy Guide Silent Stranger

بدون اینکه حتی یک دفعه با شخصیت Merchant صحبت کنید، داستان را به اتمام برسانید

Resident Evil 4 Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake به تروفی Silent Stranger می‌رسیم که برای کسب آن، باید بدون صحبت کردن با شخصیت Merchant داستان اصلی را به اتمام برسانید. پیشنهاد می‌شود این کار را در حالت نیو گیم پلاس و زمانی که تمام آپگریدها را انجام داده‌اید و به Rocket Launcher دسترسی دارید انجام دهید. شما می‌توانید روند کسب این تروفی را با تروفی‌های دیگری مانند Minimalist ترکیب کنید.

Resident Evil 4 Trophy Guide Real Deadeye

در طی تمامی Shooting Rangeها رنک S را به دست آورید

Resident Evil 4 Trophy Guide

برای آزاد کردن تروفی Real Deadeye باید هر 12 مرحله مربوط به Shooting Rangeها را با رنک S به پایان برسانید. پیدا کردن این شوتینگ رنج‌ها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها در طی طول گیم‌پلی در کنار محل استقرار شخصیت Merchant مشاهده کنید. این شوتینگ رنج‌ها به ترتیب در چپترهای سوم، نهم، یازدهم، چهاردهم و پانزدهم داستان قرار دارند. اگر یکی از این Shooting Rangeها را گم کردید و موفق به ورود به آن‌ها نشدید مشکلی وجود نخواهد داشت؛ چرا که شوتینگ رنج بعدی تمام چالش‌های مکان‌های قبلی را در خود جای داده است. اگر به کمک بیش‌تری احتیاج دارید بهتر است به ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود سر بزنید:

Resident Evil 4 Trophy Guide Trick Shot

در حین تجربه یکی از SHooting Rangeها پنج هدف مختلف را تنها با شلیک یک گلوله نابود کنید

Resident Evil 4 Trophy Guide

بهترین موقعیت ممکن برای انجام این کار مراجعه به شوتینگ رنج موجود در چپتر چهاردهم و انتخاب چالش 4-C است. از آنجایی که در این چالش یک صف طولانی از اهداف به سمت شما می‌آیند، می‌توانید با استفاده از یک اسنایپر رایفل پنج عدد از آن‌ها را با شلیک یک گلوله نابود کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Resident Evil 4 Remake می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما موفق به کسب همه تروفی‌ها شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *