اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, کنسول

بازی Deathloop یک سال در انحصار PS5

بازی Deathloop

بازی Deathloop که در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ (۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱) به طور انحصاری برای پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود، یک سال پس از عرضه از حالت انحصار زمانی خارج خواهد شد تا کاربران پلتفرم ایکس باکس هم نیز موفق به تجربه آن شوند.

حدود یک سال پیش بود که مایکروسافت به طور رسمی شرکت بتسدا (Bethesda) و کمپانی مادر آن یعنی Zenimax را به مالکیت خود درآورد. با این قرارداد، تمام استودیوهای بتسدا از جمله استودیو Arkane، به مالکیت مایکروسافت درآمدند و حالا ردموندی‌ها می‌توانند هرکاری که دوست دارند با بازی‌های این شرکت بکنند.

هنگامی که بازی Deathloop برای اولین بار معرفی شد، متوجه شدیم که جدیدترین ساخته استودیو Arkane در انحصار زمانی کنسول نسل نهمی سونی و رایانه‌های شخصی قرار دارد. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که قرارداد همکاری میان بتسدا و مایکروسافت پس از اعلام انحصاری بودن بازی Deathloop اعلام شد. اما با این حال، مایکروسافت تصمیم گرفت که به طرفداران رقیب خود احترام بگذارد و اجازه دهد که این بازی تا یک سال در انحصار کنسول PS5 باقی بماند. استودیو Arkane در حال حاضر روی بازی Redfall که به عنوان انحصاری دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس شناخته می‌شود، کار می‌کند.

بازی Deathloop

با توجه به این که در حال نزدیک شدن به زمان عرضه بازی مذکور هستیم، سونی تصمیم گرفت که در طول جدیدترین قسمت رویداد State of Play به طور مفصل به بازی Deathloop و نمایش گیم‌پلی آن بپردازد. در پایان تریلر گیم‌پلی این بازی، ما شاهد تاریخ عرضه نهایی آن بودیم. با توجه به اطلاعات، این بازی در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ برای پلی استیشن 5 منتشر و PC می‌شود و درست یک سال بعد و پس از اتمام قرارداد انحصار، راهی ایکس باکس می‌شود. این یعنی کاربران Xbox Series X و Xbox Series S می‌توانند در ۱۴ سپتامبر سال ۲۰۲۲ به تجربه این بازی بپردازند. نکته جالب توجه این است که درست در روز اتمام انحصار، بازی Deathloop در سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) در دسترس قرار می‌گیرد.

در همین حال، بازی Ghostwire: Tokyo هم که قرار است به طور انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر شود، وضعیت مشابهی با بازی Deathloop دارد و با گذشت یک سال پس از عرضه برای کنسول‌های مایکروسافت هم منتشر خواهد شد. در واقع سازنده این بازی، یعنی استودیو Tango Gameworks، در حال حاضر به عنوان یکی از استودیوهای فرست پارتی (First-Party) مایکروسافت حساب می‌شود و وضعیت یکسانی با Arkane دارد.

در پایان نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا بازی Deathloop می‌تواند مانند سایر ساخته‌های استودیو Arkane مانند مجموعه Dishonored و بازی Prey موفق شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *