بازی, یادداشت

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

فرنچایز خدای جنگ با شخصیت‌های منحصر به فرد و جذابش شاخته می‌شود. بازی گاد اف وار راگناروک آخرین ماجراجویی‌های کریتوس (Kratos) در جهان اساطیری نورس را به تصویر خواهد کشید. اما در این بازی قرار است با چه شخصیت‌هایی آشنا شویم؟ در ادامه ما قصد داریم کاراکترهایی که شاید در بازی God of War Ragnarok حضور داشته باشند، به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

حالا که استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) و شرکت سونی (Sony) رسما تریلر گیم‌پلی بازی گاد اف وار راگناروک را نمایش داده‌اند، حرف و حدیث‌ها درمورد این اثر بیشتر شده است. در حال حاضر تئوری‌ها و احتمالات بسیار زیادی در مورد این اثر به گوش می‌رسد. نسخه جدید از مجموعه God of War بسیاری را به خود امیدوار کرده است و نویددهنده بودن را می‌توان خصوصیت ذاتی این فرنچایز دانست. بازی God of War (2018) اثر فوق‌العاده موفقی بود و توانست عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش بگذارد. اما در پایان این اثر، سوالات و ابهامات زیادی برای بازیکنان به وجود آمد که بی‌پاسخ ماندند. حالا این دنباله قرار است جواب همه پرسش‌ها را بدهد.

اما شاید یکی از مهم‌ترین پرسش‌ها این باشد که قرار است چه شخصیت‌هایی را در بازی گاد اف وار رگناروک ببینیم. تا این لحظه حضور کاراکترهای کریتوس، آترئوس (Atreus)، فریا (Freya)، ثور (Thor) و اودین (Odin) تایید شده است. علاوه بر آن‌ها، شخصیت‌های دیگری نیز در این بازی حاضر خواهند شد.

آیا شاهد کاراکترهای جدید در بازی God of War Ragnarok خواهیم بود؟ در نسخه جدید ممکن است برخی از شخصیت‌های بازی گاد اف وار (2018) حضور داشته باشند. همچنین افسانه‌های نورس شخصیت‌های مختلفی دارد که احتمال حضور آن‌ها نیز کم نیست. ما در ادامه به شخصیت‌های احتمالی بازی گاد اف وار راگناروک اشاره خواهیم کرد.

فنریر

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

راگناروک رویداد محوری بازی God of War Ragnarok است و داستان حول محور این واقعه می‌گردد. ما در تیزر معرفی این بازی هم عبارت راگناروک در راه است (Ragnarok isn’t coming) را دیدیم. در نتیجه می‌توان از این واقعه برای حدس زدن شخصیت‌های احتمالی بازی استفاده کرد. ممکن است در نسخه جدید به خاطر واقعه راگناروک شاهد حضور برخی کاراکترها باشیم که تعدادی از آن‌ها می‌توانند نقش مهمی در روند داستان داشته باشند. یکی از آن‌ها بدون شک فنریر (Fenrir) است. فنریر یک گرگ عظیم‌الجثه بوده که سرنوشتش با کشتن اودین در طی راگناروک گره خورده است. در بازی God of War (2018) دیدیم که آترئوس چه رابطه‌ای با گرگ‌ها دارد و همچنین این قضیه مشخص شد که او همان لوکی (Loki) است. از آن جایی که لوکی در واقع پدر فنریر محسوب می‌شود، حضور این گرگ عظیم‌الجثه در نسخه جدید اجتناب ناپدیر به نظر می‌آید. علاوه بر این، یادتان باشد که حضور آنگربودا (Angrboda)، مادر فنریر و یورمونگاند (Jormungandr)، در بازی God of War Ragnarok تایید شده است. از همین رو احتمال معرفی فنریر در این اثر بسیار بالا است.

ویدار

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

پس از مرگ مگنی (Magni)، مودی (Modi) و بالدور (Baldur)، آسیر (Aesir) – جمعی از ایزدبانوها – قرار است با هرچه در توان دارند، از آترئوس و کریتوس انتقام بگیرند. ثور نیز از دیگر دشمنان اصلی این پدر و پسر در بازی خواهد بود. این دو باید از تمام نیرویشان برای مقابله با دشمنانشان استفاده کنند. یکی از شخصیت‌های احتمالی بازی God of War Ragnarok، ویدار (Vidar) است. او نیمی یوتون (Jotun) و نیمی آسیر بوده و یکی از فرزندان اودین است. نام او در اساطیر نورس با واژه انتقام گره خورده است. در نتیجه می‌توان شباهت‌هایی میان او و کریتوس متصور شد. ویدار در افسانه‌ها شخصیت بسیار مهمی محسوب می‌شود. او کسی است که فنریر را پس از مرگ اودین می‌کشد و یکی از معدود اعضای آسیر به حساب می‌آید که از راگناروک جان سالم به در می‌برد. اما اوضاع در دنیای مجموعه خدای جنگ جور دیگری است و مشخص نیست حضور ویدار چه اتفاقاتی را به دنبال خواهد داشت.

هل

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

لوکی و آنگربودا سه فرزند دارند. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، یکی از آن‌ها یورمونگاند (یک مار دریایی بزرگ) است که قبلا شاهد حضورش در جهان خدای جنگ بوده‌ایم. دومی هم فنریر بوده که همان گرگ عظیم‌الجثه‌ای است که درباره‌اش صحبت کردیم. اما سومین فرزند آن‌ها دختری به نام هل (Hel) است. او فرمانروای هل‌هایم (Helheim) و سرزمین مردگان محسوب می‌شود. به نظر شما آیا در بازی God of War Ragnarok شاهد تقابل کریتوس و آترئوس با هل خواهیم بود؟ او از نظر اسطوره‌شناسی نورس شباهت‌هایی به هادس (Hades) دارد و ما در نسخه‌های پیشین شاهد حضور شخصیت هادس در فرنچایز God of War بوده‌ایم. البته این دلیل نمی‌شود که هل هم در این مجموعه حضور پیدا کند. اما می‌توان تصور کرد که کریتوس و آترئوس به هل‌هایم می‌روند تا در آنجا به فرمانروای این سرزمین بجنگند. جالب است بدانید پس از کشته شدن بالدور توسط لوکی، هل در تلاش برای احیای او نقش مهمی دارد. اما مشخص نیست که آیا استودیو سانتا مونیکا از این ایده استفاده خواهد کرد یا نه. در هر صورت اگر چنین اتفاقی رخ دهد، جذابیت زیادی خواهد داشت.

اسکول و هاتی

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

در بازی God of War (2018) به دو گرگ به نام‌های اسکول (Skoll) و هاتی (Hati) اشاره شد. در نتیجه آن‌ها قطعا در جهان مجموعه گاد اف وار وجود دارند. این دو گرگ در راگناروک نقش قابل توجهی دارند و به همین دلیل دیدن آن‌ها در بازی گاد اف وار رگناروک اصلا تعجب‌برانگیز نیست. آیا آن‌ها واقعا در این اثر هم خورشید و ماه را خواهند بلعید؟ همه ما می‌دانیم که فرنچایز خدای جنگ در استفاده از شخصیت‌های اساطیری و نشان دادنشان به شکلی متفاوت، سابقه دارد. پس ممکن است اسکول و هاتی در نسخه جدید نقش متفاوتی داشته باشند. اما به هر حال احتمال حضور آن‌ها در بازی God of War Ragnarok کم نیست. قابل ذکر است که این دو گرگ فرزند فنریر و نوه‌ی لوکی محسوب می‌شوند. پس جالب است ببینیم آن‌ها به چه شکلی در نسخه جدید به تصویر کشیده خواهند شد (البته اگر حضورشان تایید شود).

سورت

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

درست مانند چیزی که درباره فنریر گفتیم، تصور این که سورت (Surtr) نیز در نسخه جدید حضور پیدا نکند، بسیار بعید به نظر می‌رسد. نماد این شخصیت آتش است و نقش اساسی در وقایع راگناروک دارد. او مشکل بزرگی با آسیر دارد و این موضوع ممکن است اهمیت زیادی داشته باشد. اما مهم‌تر از آن، این که سورت کسی است که با شمشیر آتشینش تمام دنیا را به آتش خواهد کشید. با توجه به آن چه در بازی گاد اف وار 3 شاهدش بودیم، این احتمال وجود دارد که کریتوس این بار سرزمین نورس را وقتی به خاکستر تبدیل شده است، ترک کند. اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد، پس حضور سورت کاملا محتمل است.

هایمدال

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

کریتوس و آترئوس قرار است در بازی God of War Ragnarok، مقابل آسیر و ارتش آسگارد (Asgard) بجنگند. در نتیجه در جریان این نبردها باید انتظار تقابل با چند باس (Boss) مختلف را داشته باشیم. قائدتا ثور و اودین دو نفر از آن‌ها خواهند بود. اما شخصیتی دیگری به نام هایمدال (Heimdall) نیز ممکن است دیگر باس بازی باشد. او ایزد روشنایی و نگهبان قلمروی خدایان است و وظیفه پاسداری از بیفروست (Bifrost) را برعهده دارد. هایمدال به دشمنی با لوکی معروف است و در این رابطه نوشته‌های زیادی در افسانه‌های نورس پیدا می‌شود. به گفته افسانه‌ها، مقدر شده که این دو همدیگر را در جریان وقایع راگناروک بکشند. البته ما نمی‌دانیم که کریتوس و آترئوس چگونه و در چه شرایطی با او مواجه خواهند شد، ولی مطمئنیم که هایمدال یکی از شخصیت‌های بازی گاد اف وار راگناروک خواهد بود.

هریثولگر

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

هریثولگر (Hraesvelgr) که بیشتر به عنوان پرنده‌ای غول‌پیکر در هل‌هایم شناخته می‌شود، یکی دیگر از شخصیت‌های احتمالی بازی God of War Ragnarok است. ما دلیل خوبی هم برای چنین ادعایی داریم. در ابتدا باید گفت که نمی‌شود یک کاراکتر در فرنچایز خدای جنگ به تصویر کشیده شود، اما در نقش باس قرار نگیرد (اگر باس هم نشد یک شخصیت مهم دیگر خواهد بود). به همین دلیل این که طرفداران از آن به کرات صحبت می‌کنند، عجیب نیست. هریثولگر قرار بود یکی از باس‌های بازی God of War (2018) باشد، اما محدودیت‌های زمانی در ساخت اثر مانع از حضور او شد. در نتیجه احتمالا استودیو سانتا مونیکا از این شانس استفاده خواهد کرد تا او را در این نسخه در مقابل کریتوس قرار دهد.

سیف

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

اگر سیف (Sif) در بازی گاد اف وار راگناروک حضور پیدا نکند، واقعا متعجب می‌شویم. هر چه نباشد او همسر ثور است و یکی از اعضای مهم آسیر در اسطوره‌های نورس به حساب می‌آید. از آن جایی که ثور یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی این بازی است، پس حضور سیف نیز در نسخه جدید اصلا بعید نیست. ما می‌دانیم که بنا به دلایلی کریتوس و آترئوس مجبور می‌شوند به آسگارد بروند. اگر در این بین با سیف روبه‌رو شوند (مخصوصا اگر این اتفاق پس از مرگ ثور رخ دهد)، این ملاقات واقعا دیدنی خواهد شد.

اولر

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

اولر (Ullr) فرزند سیف و فرزند خوانده ثور است که یکی از شخصیت‌های احتمالی بازی God of War Ragnarok به حساب می‌آید. در اساطیر نورس او بیشتر به استفاده از تیر و کمان و شکار کردن معروف است. آیا در نسخه جدید فرنچایز خدای جنگ چهره جدیدی از اولر خواهیم دید؟ شاید هم او صرفا یک شخصیت باشد که پس از مرگ ثور، در کنار سیف و برای کمک به او می‌جنگد (البته اگر این دو در بازی حضور پیدا کنند). به هر حال او کاراکتری است که احتمالا در مسیر کریتوس و آترئوس قرار خواهد گرفت. پس یکی از دشمنان احتمالی شما این شخصیت خواهد بود.

آتنا

شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

می‌رسیم به آخرین شخصیتی که احتمال دارد در بازی گاد اف وار رگناروک حضور پیدا کند. با این که سه سال از زمان انتشار بازی God of War (2018) می‌گذرد، اما هنوز بحث سر حضور آتنا (Athena) در این اثر داغ است. آیا او واقعا آتنا بود یا صرفا کریتوس حضور او را تصور می‌کرد؟ اگر او واقعا آتنا باشد، پس حضور این شخصیت در بازی God of War Ragnarok اجتناب‌ناپذیر است. غیر ممکن است که سازندگان بخواهند این بخش از داستان را ناقص رها کنند. اما اگر او آتنا نبوده باشد، احتمال حضور این کاراکتر در نسخه جدید کاهش پیدا می‌کند.

این بود لیست شخصیت‌هایی که احتمالا در بازی God of War Ragnarok حضور پیدا کنند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره شخصیت‌های احتمالی این اثر چیست؟ دوست دارید چه کسانی را در نسخه جدید ببینید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “شخصیت‌هایی که شاید در بازی God of War Ragnarok ببینیم

  1. مم گفت:

    بخدا سورت نیست سارتر هست برای اسپات به فیلم ثور ۳ مراجع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *