تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Sackboy: A Big Adventure

بازی Sackboy: A Big Adventure

بازی Sackboy: A Big Adventure یکی از معدود لانچ تایتل‌های نسل نهمی سونی و پلی استیشن ۵ محسوب می‌شود که از زمان انتشار آن، مدت کمی گذشته است. این بازی یک اثر پلتفرمر بسیار خوش رنگ و لعاب و جذاب است که به نوعی یک اسپین آف از مجموعه‌ی محبوب Little Big Planet محسوب می‌شود. در کنار جلوه‌های بصری جذاب، سک‌بوی توانسته یک گیم‌پلی ساده اما درگیرکننده را به گیمر‌ها ارائه دهد تا هر بازیکنی در هر محدوده‌ی سنی بتواند از ماجراجویی در دنیای سک‌بوی نهایت لذت را ببرد. این اثر از حیث تروفی‌ها چالش خاصی را برای بازیکنان به وجود نمی‌آورد و شما می‌توانید در مدت زمان کمی تروفی پلاتینیوم سک‌بوی را به لیست تروفی‌های خود اضافه کنید. با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Sackboy: A Big Adventure همراه باشید.

پلاتینیوم

طلا – ۳ تروفی

نقره – ۱۰ تروفی

برنز – ۳۲ تروفی

این بازی دارای ۴۶ تروفی است که در تعدادی از آن‌ها شما باید بازی را به صورت دو‌نفره تجربه کنید. تمام تروفی‌های بازی در ۲۵ ساعت به دست می‌آیند و هیچ‌کدام از آن‌ها قابل از دست دادن نیستند.

Big Adventurer

تمام تروفی‌های بازی Sackboy: A Big Adventure را به دست بیاورید.

Wonderplane Workout

پس از نابود کردن شخصیت “Vex” شما وارد یک دنیا به نام Wonderplane می‌شوید. این دنیا شامل پنج مرحله است که با به اتمام رساندنشان می‌توانید این تروفی را به دست بیاورید.

Golden Boy

در ۵۰ مرحله از بازی، رنک طلا را کسب کنید. گرفتن رنک و سطح طلا نیازمند جمع‌آوری تعداد مشخصی از حباب در طول مراحل است. هر مرحله میزان حباب مورد نیاز متفاوتی دارد و شما باید مطابق با این نیاز به گشت و گذار در محیط و پیدا‌کردن حباب‌های بیشتر بپردازید. این نکته نیز حائز اهمیت است که تعداد مراحل بازی بیش از ۵۰ است و شما می‌توانید مراحل سخت و یا کمی خسته کننده را برای گرفتن این تروفی انتخاب نکنید.

String it Together

در چالش درجه‌ی Ultimate منطقه‌ی Wonderplane مدال طلا را کسب کنید. این مورد بدون شک سخت‌ترین تروفی حاضر در بازی است. شما برای کسب مدال طلا باید تمام این چالش را در زیر ۱۰ دقیقه و بدون حتی یک بار مُردن به اتمام برسانید. یکی از مواردی که می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند، قابلیت Roll کردن است. این حرکت سریع‌ترین کار برای جابه‌جا شدن در محیط بازی است و اگر بتوانید تسلط زیادی را بر آن پیدا کنید، این چالش را با سختی کم‌تری پشت سر خواهید گذاشت.

Verified Vex Vanquisher

شخصیت Vex را شکست دهید. این تروفی با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Savior

جان هم‌تیمی خود را نجات دهید. این تروفی جزو تروفی‌های چندنفره است. یکی از مشکلات بازیکنان در پلات کردن بازی Sackboy: A Big Adventure نبود حالت چند‌نفره‌ی آنلاین در حال حاضر است. این مشکل گیمر‌ها را مجبور به انجام این تروفی‌ها به صورت دو نفره‌ی کو-آپ می‌کند. اگر شما کسی را برای بازی دو نفره ندارید می‌توانید از راه زیر اقدام به انجام بازی به صورت دو‌نفره کنید:

 • یک اکانت مهمان در کنسول خود بسازید.
 • وارد بازی بشوید و با فشار دادن دکمه‌ی X بازیکن دوم را به بازی اضافه کنید.

حال شما باید وارد یک مرحله شوید، یکی از شخصیت‌ها را بکشید تا جان‌هایش به صفر برسد. زمانی که این کار را انجام دادید باید بدون ضربه خوردن به چک‌پوینت بعدی داخل بازی برسید تا تروفی را به دست بیاورید.

Naturalist

تمام مکان‌های مخفی Gerald را پیدا کنید. این مکان‌ها معمولا خارج از روند اصلی مرحله هستند و در تعداد محدودی از مراحل حضور دارند. تمام این مکان‌های مخفی در این لیست حضور دارند:

 • مرحله‌ی: Have You Herd و دنیای The Soaring Summit
 • مرحله‌ی: Sticking With It و دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: The Home Stretch و دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: Bubble Jeopardy و دنیای The Kingdom Of Crablantis
 • مرحله‌ی: Electro Swing و دنیای The Kingdom Of Crablantis
 • مرحله‌ی: Boot Up Sequence و دنیای The Interstellar Junction
 • مرحله‌ی: This Way Upو دنیای The Interstellar Junction
 • مرحله‌ی: Keep It Tidy و دنیای The Center of Craftworld
 • مرحله‌ی: Doom Bloom و دنیای The Center of Craftworld

Player’s Player

تمام ماهی‌ها، قلم‌های نقاشی و چتر‌هایی که در بازی هستند را پیدا کنید. این آیتم‌ها در واقع موارد جمع‌کردنی در دنیای سک‌بوی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را در مکان‌های زیر پیدا کنید:

 • مرحله‌ی: Keys To Success در دنیای The Soaring Summit
 • مرحله‌ی: Sticking With It در دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: A Matter Of Factory در دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: Monkey Business در دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: The Struggle Is Rail در دنیای Colossal Canopy
 • مرحله‌ی: Touch And Go در دنیای The Interstellar Junction
 • مرحله‌ی: Crate Expectations در دنیای The Center of Craftworld
 • مرحله‌ی: Trial By Fire

Amazing Ace

۳۰ مرحله از بازی را Ace کنید. یکی از مهم‌ترین اهدافی که بازیکنان در مراحل مختلف بازی Sackboy آن را دنبال می‌کنند، ایس کردن آن‌ها یا به عبارتی تمام کردن مرحله بدون حتی یک بار مُردن است. شما برای به دست آوردن این تروفی می‌توانید مراحل ساده‌ی بازی را انتخاب کنید و چالش کمتری را تجربه کنید.

Best Friends

۱۰ مرحله را در حالت دونفره Ace کنید. همان‌طور که کمی بالاتر گفتیم، حالت دونفره‌ی آنلاین بازی تا اواسط سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار ندارد و شما برای به دست آوردن تروفی‌های دو نفره، باید اقدام به تجربه‌ی بازی به صورت Couch Co-Op کنید. اگر کسی را برای تجربه‌ی دونفره ندارید، می‌توانید به راهنمای تروفی “Savior” مراجعه کنید. پس از فعال‌کردن حالت دو‌نفره، با یک شخصیت اقدام به انجام مراحل کنید. بازی خوشبختانه با بازیکنان همکاری کرده و کاراکتر دوم را اتوماتیک در محیط‌‌های بعدی اسپاون می‌کند.

Walk-in Wardrobe

۳۰۰ آیتم تزئینی و پوشیدنی را پیدا کنید. این تروفی زمان‌گیرترین در بین تمام تروفی‌های این بازی است. آیتم‌های پوشیدنی در دو حالت قابل دستیابی هستند. اولین حالت سطح نقشه‌های مختلف بازی است که شما باید خودتان آن‌ها را پیدا کنید. حالت دوم نیز با کسب رنک طلا در آخر مراحل است که البته نسبت به حالت اول احتمال بسیار کم‌تری دارد.

Master of One

به تروفی “Multi Master” مراجعه کنید.

Multi-Master

تمام اهداف مراحل را در ۱۰ مرحله‌ی مختلف به دست بیاورید. اهداف مراحل سه دسته هستند که شما با انجام هرکدام یک مدال را به دست می‌آورید، دسته‌ی اول جمع‌آوری تمام آیتم‌های مختلف در طول مرحله که نیاز به دقت زیادی دارند. دسته‌ی دوم به اتمام رساندن مرحله بدون مُردن و دسته‌ی سوم که تنها در برخی مراحل وجود دارد، گرفتن Knightly Energy است. این انرژی موردی است که به شما اجازه‌ی انجام مراحل فرعی “Trials” را می‌دهد.

Best Friends Forever

همراه با هم‌تیمی خود، شخصیت “Vex” را شکست دهید. برای سهولت در دستیابی به این تروفی، می‌توانید تمام مرحله را به صورت تک‌نفره رفته و در نهایت بازی را به حالت دونفره وارد کرده تا هم به راحتی مرحله را پشت‌سر بگذارید و هم تروفی را به دست بیاورید.

You’ve got potential, squire

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما این تروفی را در مرحله‌ی پایانی دنیای The Soaring Summit آزاد خواهید کرد.

Metameric Malady

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما این تروفی را در مرحله‌ی پایانی دنیای Colossal Canopy آزاد خواهید کرد.

Sonar So Good

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما این تروفی را در مرحله‌ی پایانی دنیای Kingdom Of Crablantis آزاد خواهید کرد.

Crash Override

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما این تروفی را در مرحله‌ی پایانی دنیای The Intrestellar Junction آزاد خواهید کرد.

Vex Vanquisher

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید.

Daydream Believer

این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی به دست می‌آید. شما بلافاصله پس از به اتمام رساندن اولین مرحله‌ی بازی این تروفی را آزاد خواهید کرد.

Squired Up

برای اولین بار مراحل فرعی “Knitted Knight Trials” را آزاد کنید. این تروفی نیز با پیش‌روی در داستان به صورت خودکار آزاد می‌شود.

Book of Dreams

تمام استیکر‌های یک دنیا را جمع آوری کنید. هر دنیا دو دارای دو صفحه‌ی استیکر است که با تعدادی استیکر کوچک پر می‌شوند. زمانی که شما مراحل را به تجربه می‌کنید، آیتمی به نام Dreamer’s Orb را دریافت می‌کنید. اگر در هر مرحله، تمام Orbها را دریافت کنید در انتهای آن مرحله یک استیکر را به کلکسیون خود اضافه می‌کنید. شما باید این کار تا زمانی ادامه دهید که هر دو صفحه استیکر تکمیل شود و تروفی را به دست بیاورید. (لازم به ذکر است که دنیای سوم بازی یعنی Kingdom Of Crablantis مناسب‌ترین دنیا برای تکمیل این تروفی است.)

Out of bounds

۳۰ عدد از دشمنان را در بازی، به بیرون از محیط نقشه پرتاب کنید. برای این‌کار، ابتدا باید با استفاده از دکمه‌ی O دشمنان را Stun کنید و سپس با فشار‌دادن دکمه‌ی R2 آن‌ها بلند‌کرده و به بیرون از نقشه پرتاب کنید.

Pop ‘n’ Lobber

۳۰ دشمن را با استفاده از سلاح‌های از راه دور نابود کنید. تنها راهی که بازی در راه شما قرار می‌دهد، استفاده از دو سلاح Whrilltool و Plasma Plumps است. این دو اسلحه با پیش‌روی در داستان در اختیار شما قرار می‌گیرند.

Multitasking

برای ۱۰ بار، چند دشمن را به صورت همزمان نابود کنید. شما این تروفی را به راحتی و با تجربه‌ی بازی برای مدتی به دست خواهید آورد نیاز به انجام دادن اقدام خاصی ندارید.

Bounder

۳۰ دشمن را با پریدن بر روی آن‌ها نابود کنید. این تروفی نیز مانند تروفی قبلی است و به راحتی آزاد می‌شود.

Stunner

۳۰ دشمن را Stun کنید. نحوه‌ی Stun کردن دشمنان در تروفی “Out Of Bounds” توضیح داده شده است.

Fashionista

اولین لباس یا همان آیتم تزئینی خود را به دست بیاورید. برای آزادکردن این تروفی شما باید در طول مراحل به جمع‌آوری حباب‌ها بپردازید و پس از رسیدن به حد مشخصی، اولین لباس خود و هم‌چنین این تروفی را به دست خواهید آورد.

Re-Mix-Master

در یکی از مراحل Remix بازی، رنک طلا را کسب کنید. مراحل ری‌میکس در دسته‌ی مراحل فرعی قرار می‌گیرند. در این مراحل شما باید طی یک زمان مشخص شده به انتها‌ی مرحله برسید.

Knights of Gold

در یکی از مراحل “Knitted Knight Trial” مدال طلا را به دست بیاورید. شما در مرحله‌ی “Ready.Yeti.Go.” اولین مرحله‌ی فرعی خود را آزاد می‌کنید. این مرحله آسان‌ترین در کل بازی است و شما می‌توانید مدال طلا را به راحتی در آن کسب کنید.

Cut it out

مرحله‌ی “Highs And Glows” را بدون استفاده از سلاح Whirltool پشت‌سر بگذارید. شما در اواسط این مرحله، به موجوداتی بر می‌خورید که با ضربه‌زدن به آن‌ها، پلتفرم‌هایی برای پیش‌روی در نقشه آشکار می‌شوند. در این قسمت، بازی به شما می‌گوید که از سلاحی که در دست دارید استفاده کنید، اما شما باید برعکس این کار را انجام داده و با ضربات معمولی این پلتفرم‌ها را فعال کنید تا تروفی را کسب کنید.

Slide Away

در طول تجربه‌ی بازی، ۳۰۰۰ امتیاز را در حال سُر خوردن به دست بیاورید. این تروفی به راحتی و با تجربه‌ی چند مرحله به دست می‌آید.

Bubble Binger

برای ۳۰ بار، یک زنجیره‌ی کامل از حباب‌ها را به دست بیاورید. در برخی مراحل، حباب‌های خاصی حضور دارند که با گرفتن آن‌ها یک زنجیره از حباب‌ها به وجود می‌آیند که شما باید تا قبل از غیب‌شدن تمام آن‌ها را به دست بیاورید. این تروفی چالش خاصی ندارد و در طول تجربه‌ی شما به دست خواهد آمد.

Gymnastic Fantastic

زمانی که در هوا هستید، چهار حرکت را تا قبل از رسیدن به زمین انجام دهید. زمانی که می‌پرید، باید سریع دکمه‌های مربع، مثلت، ضربدر و دایره را فشار دهید تا چهار حرکت را قبل از رسیدن به زمین انجام دهید و تروفی را به دست بیاورید.

BEE! ARGH BEE

یک لانه‌ی زنبور را برداشته و برای  ۶۰ ثانیه در دستان خود نگه دارید.

Buddy Beater

در حالت چند‌نفره، ۲۰ بار امتیاز بیشتری را نسبت هم‌تیمی خود به دست بیاورید. این تروفی با راه حلی که در تروفی “Best Friends” گفته‌شد، به راحتی به دست می‌آید.

Thespian

ایموت مخصوص به خود را در فروشگاه بازی بسازید و سپس از آن استفاده کنید. زمانی که وارد فروشگاه بازی می‌شوید، وارد بخش Wardrobe شده و با فشار دادن هر یک از دکمه‌های D-Pad، وارد بخش شخصی‌سازی شوید. در این جا می‌توانید ایموت مد نظر خود را انتخاب کرده و پس از انجام آن برای اولین بار، تروفی را به دست بیاورید.

Icon of Style

یک دست لباس تماما شخصی‌سازی شده را بسازید و در کمد خود ذخیره کنید.

Let’s twist again

در حالت چند‌نفره، با هم‌تیمی خود شروع به رقصیدن کنید. طبق راهنمای تروفی “Savior” بازی را به حالت دو نفره در آورده و با فشار‌دادن جهت پایین D-Pad بر روی هر دو دسته، شروع به رقصیدن کنید تا این تروفی را به دست بیاورید.

Up high

با هم‌تیمی خود، High Five کنید. با انجام دادن اقداماتی که در تروفی “Savior” گفته شد، بازی را دو نفره کنید و با فشار دادن دکمه‌ی مربوط به این ایموت در هر دو دسته، High Five را انجام داده و تروفی را کسب کنید.

Sore Winner

از راهنمای تروفی “Savior” برای دونفره کردن بازی استفاده کنید. پس از انجام این کار اقدام به تمام کردن یک مرحله به صورت دونفره کنید و زمانی که امتیاز‌های شما شمارش شد، با فشار دادن دکمه‌ی مربع، کاپ خود را با هم‌تیمی خود شریک شده و تروفی را به دست بیاورید.

Stop Thief

از راهنمای تروفی “Savior” برای دونفره کردن بازی استفاده کنید. زمانی که یک مرحله را به اتمام رساندید، با شخصیتی که امتیاز کمتری دریافت کرده دکمه‌ی مربع را فشار دهید تا کاپ شخصیت دیگر را دزدیده و شما نیز تروفی را به دست بیاورید.

Slap Attack

به هم‌تیمی خود سیلی بزنید! زمانی که در مرحله هستید، روبه‌روی یکدیگر ایستاده و دکمه‌ی مربع را فشار دهید تا شخصیت‌هایتان یکدیگر را سیلی بزنند و یک تروفی نیز نصیب شما شود.

Beast of burden

در بخش دونفره، مدال طلا را در یکی از Trialها کسب کنید در شرایطی که هم‌تیمی خود را حمل می‌کنید! پیشنهاد ما به شما انجام مرحله‌ی Jumping For Queue است که یکی از آسان‌ترین Trialها در بازی محسوب می‌شود.

Fun Multiplied

یک مرحله را در حالت دونفره به اتمام برسانید. برای دونفره کردن بازی به تروفی “Savior” مراجعه کنید.

Capitalist

در بخش دونفره، بیشترین آیتم Collectables را برای ۲۰ بار به دست بیاورید. برای دونفره کردن بازی، از راهنمای تروفی “Savior” استفاده کنید.

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید واقع شد؟ دیدگاه شما درباره‌ی بازی Sackboy چیست؟ نظراتتان را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اگر می‌خواهید به دنیای جذاب و رنگارنگ سک‌بوی‌ها پا بگذارید، می‌توانید از طریق فروشگاه تیلنو اقدام به خرید بازی Sackboy: A Big Adventure کنید.

هم‌چنین اگر علاقه‌مند به خرید کنسول‌های نسل نهمی هستید، می‌توانید از فروشگاه تیلنو اقدام به خرید PS5 و خرید Xbox Series X کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “راهنمای تروفی بازی Sackboy: A Big Adventure

 1. محمد امین پاشاپور گفت:

  سلام و خسته نباشید از راهنمایی های عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *